Tema: Hummer H2
Pogledaj jedan post
Old 10.11.2010., 06:10   #113
[QUOTE=SupraMK4lover;29875600]
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Ja imam Yukon XL iz 1999 (onaj "cetvrtasti). Kad sam ga kupio (vlasnik je bio trgovac vojnim materijalima i dijelovima aviona na svjetskom trzistu), kupio sam ga skoro u pola cijene jer je prijasnji vlasnik kupio sebi H2. To je bilo 2004. Onda smo isli s njegovim novim H2 sredjivati papire i tako sam se vozio u H2. H2 je nepraktican za grad, ima jako veliki radijus za okretanje, preglednost je ocajna, dosta je bucan za ono sto se reklamira (osobito tvornicke gume). Ovdje ga vozi puno zena!!!!
Iskreno ne bih uopce o takvome autu razgovarao da kupim. H1 (vojni) je nesto drugo. Ima ih u raznim verzijama. Zakonski, nemoguce ih je kupiti, ali ima nacina, naravno... U vojsci ima svoj smisao, u civilstvu, rijetko gdje ima primjenu.

Sto se tice terenskih voznji, nisam ljubitelj da idem u blato. Prijasnji vlasnik je na Yukona stavio 285/60 gume, tako da sada izgleda jako spusten. Ja naravno necu nista mijenjati (ne pada mi napamet da mijenjam ista kad sve radi i funkcionira), sa niskim sirokim gumama je jos udobniji, tih je, ima snage dovoljno, a zbog manjeg obujma guma ima i nesto bolje ubrzanje od standardnog, standardni radio/cass/cd radi bez problema. U 6 godina sam presao 25000 milja (sto je stvarno nista, prosjek je 15000 godisnje), idem samo na duzi put s njim, cijena goriva me ne zanima kad ga ne moram voziti svaki dan, registracija (porez je 75$ godisnje + 20$ test na emisiju gasova), mjesecno osiguranje (samo osnovno) je oko 50$ i sve u svemu sam jako zadovoljan kupovinom. Svake godine mu zamijenim ulje. Do sada sam mu zamijenio samo gume i akumulator (e, da - i promijenio onaj dexcool tekucinu za hladjenje)

Vidjevši ovo, dođe mi da se upucam, ili da upucam nekoga u vrhu RH.
To je lokalni "opcinski" porez. Nema federalnoga ili "State (drzavnog) poreza". Test emisije stetnih plinova je u stvari kompjutersko ocitanje sa kompjutera u autu, tako da ga on samo prikljuci na masinu i "skine" sa kompjutera u autu i posalje u registracijski ured. Pored toga placam $25.00 registraciju godisnju od cega $20.00 odlazi na tzv "posebnu" tablicu ( na kojoj pise "TVRTKO"!!) i to je manje-vise sve. Gorivo je poskupilo. Sada je $2.70 za gallon, a to je skoro 4 litra. Tako da me voznja dodje manje nego da imam Yugo u Hrvatskoj... I sve osim "emisije" obavim sa kucniga kompjutera. Samo mi posalju godisnju naljepnicu, koju ja stavim na tablicu i to je to.
Tvrtko1995 is offline