Pogledaj jedan post
Old 09.12.2010., 21:12   #382
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
A ko je kriv što su sukobi počeli u Gornjem Vakufu-Ukoplju u junu 1992. (u trenutku kada smo mi 300 najboljih boraca poslali na Sarajevo) i što je ultimatum izgovoren regularnoj vojsci međunarodno priznate države?

Pokusaj se sitit kako su sukobi poceli pa ces znat ko ih je poceo!
Zasto ste kopali polozaje na Uzricu, Krcu, Releju i imali punktove
podno makljena, u Bistrickoj riki, pored motela..
Zasto, kad su vam Hrvati pomogli se naoruzat niste krenli na Srbe!
Hrvati vam tada nisu nista bili uzeli neg su vas jedini branili, kao i BiH!
Zar ABiH nie bila stanacka vojska a ne drzavna!?!?
Cista Bosnjacka, a oni sami Muslimani i muslimani!
Koju je drzavu branio Alia i di?!
Quote:
Kada nismo pristali na ultimatum napali su nas još jednom (2. sukob) i opet izgovorili ultimatum, pa onda još jednom (sukob januar/februar) kada je također izgovoren ultimatum sa Releja ili sa Krča, ali sam siguran da ovaj put ni u teoriji to nije mogla biti gospođa Kraljević.


Ultimatum koi vam je diktirala zena na megafon?!
Jel se salis?!
Ocemo li i ona svakodnevna dovikivanja "ustase predjte se"
zvat ultimatumom!?
Il ona svakodnevna pripucavanja priko radio postaja?!

I kakva je to ABiH koja svakodnevno napada uz Allahu Akber!?

Quote:
U stvari sve Bošnjačke kuće su minirane već u januaru 1993. godine, a 2 sela (Uzričje i Duša) su opljačkana i spaljena do temelja.
U Uzričju su 2 čovjeka-civila streljana odmah po upadu u selo, a u Duši su čovjeku odrezali uho.
Potom su čitav grad Gornji Vakuf, sela Bistricu i Vrse, srušili bukvalno do temelja. U Gornjem Vakufu niti jedan objekat nije pretrpio štetu ispod 50%.
Također niti jedan objekat nije imao nijednog crijepa ni stakla.
Također, napadana su i sva druga bošnjačka sela do kojih ste mogli dobaciti bez ijednog izuzetka.
Munara na Džamiji u Vrsima je oborena, a obje Džamije u Gornjem Vakufu su značajno oštećene.


Uzrice i Dusa su bile utvrde prema Hrvatima i tamoje prvo i pocelo!
Kao sto je svako selo vec bilo spremno za rat s Hrvatima!

Odi i danas u Krupu, Bistricu, Batusu pa vidi cie su kuce porusene!
U nedavnom upisu si napiso kako ste ta sela nepotribno zapalili..

Nabrajaj i crkve, u Uskoplju, Bistrici, Humcu, Bugojnu..
Kao i kuce po Bugojnu i okolnim selima!
Sve je bilo citavo dok je HVO branio i cuvo!
Naoruzala se Armia i odma poceo rat..
Sto nie HVO napo i zauzeo kad nista imali niste?!

Quote:
Raspitaj se u Uskoplju šta su bila Burad koja su na nas kotrljali sa 3 različite lokacije, a šta su bile Krave (rakete) koje su mogle dobaciti samo do Javića, a ispaljivane su iz pravca Prozora i Makljena.
Eksplozije tih naprava bivale su stravične i u potpunosti bi ukonili objekat sa lica zemlje...



I sta onda?!
Quote:
P.S. Selo Vrse se u transkriptima često spominje nepravilno kao Vrce ili samo kao Selo.

Selo je moglo biti samo Vrse i nikakvo drugo jer se ono preko mašinskog parka naslanja na Mahalu.
Bistrica nije mogla biti pošto smo mi priolikom deblokade odbacili HVO preko Vrbasa - u Trnovaču. Oko Bistrice nema značajnije šume u koju bi se Bošnjaci mogli sakriti prilikom navodnog povlačenja.

Da je riječ o laži (ja vjerujem da je Bobetko bio dezinformiran) jasno je i po tome što vi niste uspjeli osvojiti nikakvo selo osim Uzričja i Duše u januaru 1993. godine.
Dakle, riječ je o Vrsima 100%.

Ako ne vjeruješ pitaj za tumačenje nekoga iz Uskoplja ili nekoga iz HV-a ko je bio tu...



Pise: Povukli se iz sela!!
Moze znacit i vise sela!
Ne pise di su se povukli!!
Nit tko!!
Citav grad, s obe strane
bio je sustav tunela i bunkera!!

Pa nismo ni jedno selo ni napadali!
Osim ta dva koja su imala nesricu
sto su u krivo vrime poceli pucat
a i nisu bas bili na nekom povoljnom polozaju!

Quote:
A u vremenu kada su Hrvati držali Krupu i 1/2 Bistrice, te Sebešić, Lašva je itekako - putem Plavog puta bila spojena sa Uskopljem i uskopaljskim HVO-om.



Al i tada su taj put nadzirali Muslimani!!
I vrsili napade i pljackali!
Tako su napali i UNPROFOR!
To sigurno znas!
E onda su zauzeli Sebesic!
I to je bio kraj povezanosti!

Nigdi vas Hrvati nisu napali a pricas o totalnom ratu!
Quote:
I da ti kažem nešto u povjerenju: riječi Tudžmana, kao i čitavi transkripti govore da je bitka za Gornji Vakuf (zajedno sa borbama za Mostar) bila ključna bitka Bošnjačko-hrvatskog rata.

"Mi smo tamo pretrpili potpuni politički i vojni neuspjeh...to je jedan fijasko."

U transkriptima se navodno spominje još i (ja ih nemam, ali ću ih imati ubrzo, nisam znao da će mi trebati) ideja iznesena na sjednicama da se Gornji Vakuf napadne napalm bombama...
Također, u sjećanju mi je ostalo kada je Transkripte objavio magazin Dani, da je Tudžman u jednom momentu povisio glas radi Gornjeg Vakufa riječima: Niste u stanju da pobijedite šačicu muslimana!

Ako je oslobođen optužbe onda nije on.. Ali neko jeste.



Posto je on oslobodjen optuzbe oslobodjen je i HVO!

Nisam cuo za transkripte o koima govoris i rado cu ih procitat
ako postavis neku poveznicu na njih!

Quote:
Doktore, ko je naredio rušenje Starog mosta?
Mate Boban?

Negdje sam nekada čitao razgovor Mate Bobana i Tudžmana o Starom mostu gdje Boban kaže da rušenje ide u prilog Hrvatima tamo (nisam siguran da li je i to u transkriptima).

A Tudžman pita: "Tko je naredio i zašto da se ruši most u Mostaru?"

Dakle, ko je naredio?



TuDman, a ne Tudzman- nie Turcin!

Ko kaze kako su Hrvati srusili Stari most!?


Ko je podilio BiH sa Srbima?!?!

Raspravljajuc s vama postalo mi je puno toga jasno
pogotovo zasto je Hrvatima zabranjeno imat svoju TV!
I svog pristavnika u vlasti!


Il cemo virovat kako Bosnjaci vole Komsica, al u granicama!
Ne vole ga vise od svoga al ga vole vise od bilo kog Hrvata!
Steta sto nie priso na islam, bio bi prvi Bosnjak Hrvat!
Dr.Vito Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction