Pogledaj jedan post
Old 26.06.2011., 23:45   #1
Katolici koji to nisu!

Zanima me
koliko moje brace i sestara koji se smatraju Katolicima
uistinu vjeruju u ono sto uci Crkva.

Ovdje ne govorim o onome sto govore pojedini svecenici
ili o osobnom slobodnom tumacenju Svetog Pisma,
nego o sluzbenom nauku Katolicke Crkve.

Svecenici cesto ne znaju, krivo tumace ili namjerno izbjegavaju osjetljive teme.
Jedino sto je bitno za nas Katolike je Biblija i kako ju tumaci Crkva - odnosno ono sto kaze Katekizam i Papa.

Nabrojat cu neke od sluzbenih stavova Katolicke Crkve. Oni koji se sa necim ne slazu, recite mi kako se jos uvijek mozete smatrati Katolicima?

1. Kada god djeluje sluzbeno kao Bozji glasnogovornik, Papa je nepogresiv, kao i sluzbeni Katekizam Crkve.
2. Kao sto vjeruju u Evandjelje, u istoj mjeri se od katolika ocekuje da prihvacaju sluzbene doktrine Crkve.
3. Na sudnji dan, slijedeci Kristov primjer, svi ce ljudi TJELESNO uskrsnuti i biti besmrtni.
4. Poznata lista losih osobina „7 smrtnih grijeha“ ne sadrzi nijedan pravi smrtni grijeh kako ga definira Crkva.
5. Smrtni grijeh je ozbiljni prekrsaj koji vodi u pakao, gdje ce osoba zauvijek trpiti dusevno i fizicko mucenje.
6. Smrtni grijeh ne moze biti umanjen olakotnim okolnostima i dobrim djelima koje je osoba mozda ucinila.
7. Svi smrtni grijesi (kao npr. ubojstvo) jednako vode u pakao.
8. Budist, hinduist, zidov i ateist, koji prije nego umru nisu prihvatili Krista, umiru u smrtnom grijehu.
9. Kada katolik pocne ici na misu u Pravoslavnu ili Protestantsku crkvu, cini smrtni grijeh.
10. Razvod je smrtni grijeh.
11. Sex izvan braka je smrtni grijeh.
12. Analni sex je smrtni grijeh.
13. Pobacaj je smrtni je grijeh.
14. Koristenje kondoma, pilula, ili bilo koje vrste kontracepcije je smrtni grijeh.
15. Svrsavanje van partnerice i prolijevanje sjemena je takodjer oblik kontracepcije, stoga smrtni grijeh.
16. Masturbiranje je teski grijeh i teski moralni poremecaj.
17. Vjestice i carobnjaci su postojali ili postoje.
18. Prakticiranje carobnjastva je smrtni grijeh.
19. Preskakanje mise, bez jako dobrog opravdanja, je smrtni grijeh.
20. Odbijanje sluzbenog nauka Katolicke Crkve i drugacije tumacenje Kristovog ucenja je Smrtni grijeh.
Archibald Red is offline  
Odgovori s citatom