Pogledaj jedan post
Old 07.01.2012., 22:34   #87
Buda je mogao sjedeci pod drvetom postici nirvanu i svesti se na ugarak, na blank prazan komad nepostojeceg zapisa, i na taj nacin za svoga vremena i sa tadasnje covjekove svijesti odrzavati ravnotezu zakona prirode i svemira (dharma), mogao je postici transcendentno znanje i oslobodjenje od materijalnoga svijeta (mokshe), ali je rekao da the One tek dolazi iza njega

i sto sad s tom orgazmickom zen-like transformacijom i ego otapajucom nirvanom?

i Isus se svojim ucenicima mogao preobraziti, Matej i Luka opisuju kako je par njih znao odvesti u goru na skrovito mjesto, i pokzati im svoje pravo lice preobrazavajuci se u svjetlost zasljepljujucega sunca

no, sto je to za nas?

za mene je to upravo nadrastanje svake boli . Orgazam . Nirvana

u svakoj instanci ih mogu izjednaciti, dokle god me nirvana zanima, i dokle god ju poznajem . jedino zastajem pred bitnim dijelom razlike gdje mi je nirvana nespojiva s nama individuama kojima nije ODUMRIJETI i pretociti se u Bice za ovoga nam zivota (ako ga uopce ima jer budizam je ateisticki, bez Boga) . nije nam fuzionirati se u Nistavilo dok god nam je zivjeti , vec naprotiv, pretakati nam se jedno u drugo, mi u Bitak, i On u nas con-tactom na nivou personhooda (a ne objecthooda)


i to trima uvidima (krscanski POV, teolog suvremenik otac Kevin O'Shea) :

dependency on a dis-closing infinity – odrazavajuci (mirroring) ontolosku covjekovu ovisnost o Bogu koja postaje ljepotom ovisnosti i zudnjom za Svojim partnerom izrazavajuci to kroz simplicity, gratitude and humility

amazemet at a freeing touch – gdje dodir drugoga ljudskoga bica koje nam prilazi u potpunom postovanju, u cistom odusevljenju , u svom svom uzivanju istrazivanja razlicitosti, kao ogledalo odrazava Bozju njeznost

and inner peace overflowing into self-dis-closure

sumirajuci, confidence of personhood pruza upravo taj interpersonhood gdje


zivot muskarca i zene u duhovnoj i tjelesnoj vijernosti postaje ziva misterija koja pruza pravo otkrovenje integriranog u peaceful Self


za neuroscience orgazam je posebna instanca svijesti koja ukljucuje ne samo dodir, vec i memoriju, nagradu pa cak i bol . da, bol : isti neural mehanizam je zaduzen za procesuiranje kako boli tako i ugode . orgazam ima analgetski efekt, i zato onaj pravi orgazam (a ne iskljucivo onaj dijelova tijela fizickim stimulansom, vec onaj umni, duboko u svijesti) daje savrseni mir umu i olsobadja ga od svake zudnje, bijesa, i drugih stanja

dok vas decke vecinom seks privlaci jer vam pomaze da se osjecate dobro, mi cure u seksu mozemo uzivati tek kad se zaista najprije osjecamo dobro . zato je i nas orgazam visi/ slozeniji od vaseg, i moze trajati .. life long .. ako ste Persona i znate podgrijavati i odrazavati Bozju njeznost kroz svakodnevne male stvari



Zadnje uređivanje todaytonight : 07.01.2012. at 22:56. Reason: edit
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom