Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2009., 22:35   #41
A šta mu dođe taj 666?...to mu ko registracija, JMBG?..čemu služi?
Swarm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 22:42   #42
Quote:
Swarm kaže: Pogledaj post
A šta mu dođe taj 666?...to mu ko registracija, JMBG?..čemu služi?
smatra se da je to dan rođenja sotone neki kažu da je to bilo 6.6.2006. ali na nama(tko ima uma) je kako piše u NZ da mi to odgonetamo tako da nitko nezna što je taj 666 i kako ti kažeš to je ka JMBG
marinHRV is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 23:09   #43
666 is the natural number following 665 and preceding 667. It is also an abundant number. It is the sum of the first 36 natural numbers (i.e. 1 + 2 + 3 + ... + 34 + 35 + 36 = 666), and thus a triangular number. Since 36 is both square and triangular, 666 is the sixth number of the form n2(n2 + 1) / 2 (sequence A037270 in OEIS) and the eighth number of the form n(n + 1)(n2 + n + 2) / 8 (doubly triangular numbers, A002817).

The number of prime numbers up to 666 is 121, the square of the number of prime numbers up to 36.

666 is the 60th 12-factored number; 60 is the first 12-factored number.

666=(36) − (26) + 1; 6=(32) − (22) + 1; 66=(34) − (24) + 1.

666 is the sum of the squares of the first seven prime numbers (i.e. 22 + 32 + 52 + 72 + 112 + 132 + 172 = 666).

The harmonic mean of the decimal digits of 666 is (trivially -- all repdigit natural numbers have this property) an integer: 3/(1/6 + 1/6 + 1/6) = 6, making 666 the 54th number with this property.

In base 10, 666 is a palindromic number, a repdigit and a Smith number. A prime reciprocal magic square based on 1/149 in base 10 has a magic total of 666.

The Roman numeral representation of the number 666 (DCLXVI) uses once each the Roman numeral symbols with values under 1,000, occurring in descending order of their respective values (D = 500, C = 100, L = 50, X = 10, V = 5, I = 1).

666 is a member of the Indices of prime Padovan sequence, 3, 4, 5, 7, 8, 14, 19, 30, 37, 84, 128, 469, 666, 1262, 1573, 2003, 2210, ... (sequence A112882 in OEIS).


In other fields

666 is the magic sum, or sum of the magic constants of a six by six magic square, any row or column of which adds up to 111.
The sum of all the numbers on a roulette wheel is 666.
666 was a winning lottery number in the 1980 Pennsylvania Lottery scandal, in which equipment was tampered to favour a 4 or 6 as each of the three individual random digits.
666 was the original name of the Macintosh SevenDust computer virus that was discovered in 1998.
In the Bible, 666 is the number of Adonikam's descendants who return to Jerusalem and Judah from the Babylonian exile (see Ezra 2:13).
In the Bible, 666 is the number of gold talents that King Solomon collected in a single year (see 1 Kings 10:14 and 2 Chronicles 9:13).
The number 666 is a frequent visual element of Aryan Brotherhood tattoos.
KuntaKinte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 23:27   #44
The ancient Greek word for "the Latin speaking man" is LATEINOS

L = 30 lambda
A = 1 alpha
T = 300 tau
E = 5 epsilon
I = 10 iota
N = 50 nu
O = 70 omicron
S = 200 sigma
------------
666


NOTE: Latin is the official language of the Roman Catholic Church. Church Documents are usually published first in Latin, and then translated from the Latin into other languages. The association of "Lateinos" with 666 was first suggested by Irenæus (ca. 130-202 A.D.) who proposed in his Against Heresies that it might be the name of the fourth kingdom in Daniel 7:7.


VICARIUS FILII DEI
THE LITERAL MEANING: VICARIUS - substituting for, or in place of
FILII - means son
DEI - means God



V = 5 F = no value D = 500
I = 1 I = 1 E = no value
C = 100 L = 50 I = 1
A = no value I = 1 --------
R = no value I = 1 501
I = 1 --------
U/V = 5 53
S = no value
-------- 112 + 53 + 501 = 666 112

Zadnje uređivanje KuntaKinte : 12.07.2009. at 23:40.
KuntaKinte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 00:33   #45
papa i vicarius?

Ovo što ti pišeš je odavno prevaziđeno, i danas, koliko ja pratim, niko normalan ne prihvata takve teorije. Ja sam negdi davno pisao (bez č,ć,š,đ) o ovoj temi. Pogledaj.

Pa evo kako stoje, bar sto se tice famozne titule VICARIUS FILII DEI.

Godinama su adventisti, ali i neki drugi protestanti i hriscani, smatrali da ova papska titula, koja se nalazi na njegovoj tijari, oznacava broj 666. I tacno je da, kada se ova slova 'prevedu' u broj, dobije se broj 666. Medjutim, ovde postoji, po mom misljenju, bar dva problema.

Prvo, VICARIUS FILII DEI je napisano na latinskom jeziku, dok je Novi zavet napisan na grckom jeziku. Dovoditi u koincidenciju ove cinjenice znaci 'silovati' text. Zasto bismo mi morali spojiti ove stvari? One, uostalom, bas nista ne dokazuju, osim nasih spekulacija.

Ovo je bilo zanimljivo, tzv. tradicionalisticko tumacenje, i godinama, godinama uopste nije u 'modi', bar sto se mene tice. Smile Jer, drugi problem sa ovom navodnom titulom jeste sto ona ne postoji na papinoj tijari.

Usput receno, Jozef Rajzinger, Karolj Vojtila, i papa pre njega (dakle, poslednje 3 pape) nisu ni imale svoju tijaru, sto je zanimljivo. To su jedine pape koje nemaju svoju tijaru.

Drugo, Urija Smith, kada je pisao svoj komentar na knjigu Otk., dosao je preko nekog nemca, da li bese Helinga, ili tako nesto, reformatora, do tog tumacenja. Urija nije nikada 'smislio' titulu VICARIUS FILII DEI, niti je to povezao sa brojem 666. Neko pre njega je to uradio, a Uriji se to u ono vreme cinilo sasvim logicno. Da iskren budem, i meni bi. Dakle, taj nemacki pisac je tvrdio u svojoj knjizi da na papinoj tijari postoji titula o kojoj govorimo. I da numericka vrednost tih slova iznosi upravo 666.

Zbog ovakvih stvari, reagovali su i rimokatolici, i optuzili adventiste da lazu, odnosno da koriste netacne podatke u iznosenju svojih stavova, i time, dakle, netacno optuzuju Vatican. Jadan on...Smile)

Ovo je istina, otprilike, ali ne potupa. Onaj koji je postavio ovu temu zna samo deo te istine.

Tacno je, dakle, da na papinoj tijari ne postoji, koliko mi znamo, ova titula. 1909 godine Vatican je posetila grupa od tri clana Adventisticke Crkve, koja je htela proveriti je li tacno da ne postoji takav naziv na papinoj tijari, i prema njihovom izvestaju, nigde na papinoj tijari nema takvog naziva, cak se ni na fotografiji koju su oni napravili, ne vidi se nista slicno.

Oni koji kritikuju i napadaju adventizam brzi su da ovo uzmu kao 'dokaz', ali ja licno ne bih bio tako brz. Tacno je da se Crkva u pocetku nikada nije ogradila od takvih tumacenja, i to je ono sto ne valja. Medjutim, dobro je to sto ovo nikada nije bio zvanicni stav SDA. To sto je neko verovao o necemu, pisao, itd, a sto nije tacno ili pak sto nije zvanicno, ne moze se uzeti kao neka relevantna kritika, ili 'krucijalni' dokaz za ili protiv nekog.

Medjutim, postoji jos nesto. Mislim da negde 1948, ili tu oko te godine, ovo pitanje je zanimalo i jednog urednika nekog naseg zvanicnog casopisa. Nije mu bilo jasno je istina da papa nikada nije imao ovu titulu na tijari ili ne. I odlucio je pisati zvanicnim vatikanskim novinama, odnosno nekom njihovom uredniku. Eh, da problem bude jos veci, taj urednik je napisao nesto sto ga je prilicno kostalo. Smile On je rekao da je verovatno tacno da papa ima na tijari tu oznaku!!! Naravno, on je izneo samo svoje misljenje, i nije bio u pravu. Dokumenti o tome postoje, ali me mrzi da ostavljam neke relevantne reference, zaista. Koliko sam ja upoznat, onaj urednik iz vaticana je prestao biti urednik. Smile)


Medjutim, postoji jos jedan problem na koji retko ko racuna. Mislim da sve trebamo uzeti u obzir ako nesto dokazujemo ili tvrdimo. Naime, tacno je da je jedna od papinih titula 'vicar', ali ne i ona o kojoj govorimo. U stvari, VICARIUS FILII DEI jeste poznata kao papina titula, ali ne kao zvanicna papska titula, i to je 'fina' razlika. Postoje dokumenti o tome, a Bakioki je to dobro pokazao. Ja imam DVD o tome, ali me mrzelo da gledam sve o cemu on govori.

Postoji jos jedan drugi problem, a to je problem sa samim tijarama. Retko ko danas zna da papine tijare postoje samo od negde 19 veka, a ne i one ranije. O cemu se radi? Naime, kada je Napoleonov vojskovodja odveo ondasnjeg papu u ropstvo, tada su pokupljene sve papine tijare koje su se onda nasle, Napoleon ih je jednostavno iskoristio tako sto je njih pretvorio u novac koji mu je trebao za vojsku, naravno. Tako da mi danas nemamo papske tijare iz, npr., 18 ili 17 veka, ili ranije, pa ko moze tvrditi da na nekim od tih tijara nije postojao natpis VICARIUS FILII DEI???f Ako mene neko pita za misljenje, ja bih rekao da postoji velika verovatnoca da je tako nesto bilo na njegovoj tijari, otuda je onaj nemacki reformator to znao, ali posto mi nemamo nikakvih dokaza o tome, bilo bi avanturisticki dovoditi u vezi tu titulu sa papskom tijarom.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 00:34   #46
VICARIUS FILII DEI:

Zanimljiva je evolucija papinih titula:

1) biskup Rima 1-2 vek.

2) vikar (zamenik, namesnik, zastupnik) apostola Petra, do kraja 4 veka.

3) vikar Hrista, 5-8 veka.

4) vikar Sina Bozjega, od 8 veka.


Jedna od kljucnih stvari koja je vekovima uzdizala autoritet i supremaciju rimokatolicke crkve bio je dokument koji se zove 'Konstantinova darovnica'. Navodno dokument potice iz 4 veka nase ere. Mislim da je Raffaelo naslikao i sliku na ovu temu. Na toj darovnici, koja se cuva u muzeju Vaticana, prikazan je Konstantin kako predaje vlast papi Silvesteru. Imperator Konstantin, cetvrtog dana nakon krstenja, navodno je darovao ovu privilegiju papi, da u celom ondasnjem rimskom carstvu svestenici postuju papu kao njihovu glavu i sudiju. U toj darovnici papa je jasno nazvan VICARIUS FILII DEI na zemlji, od strane imperatora. Razlo zasto je Konst. darovao papi Silvesteru njegovu Lateransku palatu (koja je bila znak njegovog raspoznavanja) i ogromnu teritoriju jeste taj sto je on verovato da papa sacinjava 'vikara' sina Bozjega. Narednih 7 vekova ovo je bio najvazniji dokument koji je potvrdjivao i branio autoritet katolicke crkve i samog pape.

Medjutim, ispostavilo se da ona nije nastala u 4 veku nego u osmom. Nesto ukratko o tome mozete citati na:

http://www.dnevnik.co.yu/modules.php...print&sid=5783

Nije bio u pitanju protestant, nego upravo vatikanski bibliotekar Lorenzo Valla (1404-1457) koji je otkrio da je Konstantinova darovnica zapravo-falsifikat! Bilo je to jos 1440 godine. Svoj zakljucak je bazirao na mnogim istorijskim greskama, prvenstveno greskama u racunanju vremena i datuma, kao i dogadjajima. Napisao je knjigu o tome, a 150 godina nakon tog njegovog otkrica, Lorenzova knjiga je bila na listi zabranjenih knjiga!!!

Martin Luther, sa druge strane, zapisao je, npr., da je u ruci drzao ovu knjigu, koja je bila dokaz da je Konst. darovnica falsitikat. Luter se cudio tami i grehu Rima, i nije cudo da je zbog toga nazvao papu antihristom koji je ocekivan na svet.

Iako se pokazalo da je darovnica falsifikat, nju su koristile cak preko 10 pape da bi odbranile svoj suverenitet i autoritet! Cak je ona postala (kao dokument) deo tzv. 'corpus iuri canonici'-kanonskom zakonu koji upravlja katolickom crkvom do danasnjeg dana.

I pored (ove) cinjenice u vezi sa titulom o kojoj govorimo, postojali su katolici koji su odbacivali ideju da se titula VICARIUS FILII DEI koristila za papu. Patrick Madrid je pisao u jednom katolickom casopisu (Envoy):

"vicarius filii dei ili zamenik Sina Bozjega, nije sada, niti je ikada bila titula rimskog biskupa". (usput, on je bio urednik ovog casopisa)

Sto se tice ove titule, postoji bar 7. zvanicnih dokumenata koji potvrdjuju da je papa nazvan VICARIUS FILII DEI:

1) Decretum of Gratian.

2) Corpus iuris canonici.

3) Prompta Bibliotheca.

4) Official papal dokuments.

5) Cardinal Henry E. Manning.

6) Our Sunday Visitor.

7) Papa Jovan Pavle II, u knjizi 'Crossing the Threshold of Hope'.


Kardinal Henri E. Maning je bio anglikanski svestenik. Bio je biskup katedrale u Londonu (Westminster). 1878 postao je katolicki kardinal, posto je presao u katolike. Zivot je potrosio da bi dokazivao papinu zemaljsku i duhovnu supremaciju. U njegovoj knjizi on je papu nazvao 'vikarom Sina Bozjega'.

Katolicki nedeljni casopis, Our Sunday Visitor, jako je zanimljiv. Prvo, ovaj casopis je 1915 priznao da se na papinoj mitri nalazi titula VICARIUS FILII DEI. Clanak iz 18. aprila 1915 godine kaze doslovno:

"Titula pape iz Rima je vicarius filii dei. To je zapisano na njegovoj mitri. I ako uzmete ova slova koja predstavljaju latinske brojeve i saberete ih zajedno, oni cine 666".

Ali, nastavljaju oni, to je nebitno, i nema bas nikakvu vrednost, jer tri sestice mozete izvuci iz cega hocete, i u sustini to nista ne znaci.

S druge strane. oni su 1917 i 1941 porekli da na papinoj mitri nema nikakvog zapisa ove titule. Cak su kategoricki tvrdili da nema nikakvog zapisa na papinoj tijari! Medjutim, to nije istina. Danas postoji 14 tijara, postnapoleonskih, rekao sam gore zasto nema tijara pre njega. Takozvana 'belgijska tijara' iz 1871 sadrzi natpis na tijari:

1) blessed Peter vicar of Christ (na vrhu)...

2) governor on Earth (na sredini)...

3) father of Princes and Kings (na dnu).

Naravno, ovo je na engl. dok originalna tijara imam natpis na latinskom, podrazumeva se.
1903 godine bolonjski narod je poklonio papi tijaru koja sadrzi natpis (ne znam tacno koji).

I sam papa Jovan Pavle II je tvrdio da je papa vicar sina Bozjeg:

"The pape is considered the man on earth who REPRESENTS THE SON OF GOD, who 'takes the place' of the Second Person of the omnipotent God of Trinity". (Crossing The Threshold of Hope, 3).

Samo da napravim digresiju i kazem da je krunisanje pape Pija XII, npr., trajalo citavih sest sati...
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 00:36   #47
Prva osoba koja je povezala navodnu titulu sa brojem 666 bio je nemac Andreas Helwig (1572-1643). Bio je profesor grcke literature, radio je i neki grcki etimoloski recnik. Kada se povukao u penziju, napisao je knjigu "Antichristus Romanus" (1612). U toj knjizi bio je veoma, veoma kreativan, tako sto je titulu 'vicarius christi' produzio u 'vicarius filii dei' da bi dosao do broja 666! I u sledecih 200 godina niko se nije bavio ovim pitanjem. Francuska revolucija je pokrenula neka pitanja. Zanimljivo je, npr., da je bilo ljudi i u 20 veku koji su doktorirali na Princestonu, a ipak su verovali i prihvatili ovakvo tumacenje, kao alternativno.


1884. godine Urija Smit u svojoj knjizi povezuje ovu titulu sa brojem 666. Za podrsku u ovakvoj interpretaciji, sem verovatno Helwigove knjige, on citira i dva svedoka koja su tvrdila da su videla inskripciju 'vicarius filii dei' na papinoj tijari. Medjutim, njihove price su diskreditovane zbog nekoliko nedoslednosti i netacnosti.

J.N. Andrews takodje je branio ovo tumacenje i izneo ga u svojoj knjizi 'Three messages, Revelation XIV'.


I tako je krenula prica kod adventista vezano za navodnu titulu na tijari i broj 666. Neki adventisti su prenaglili u tome, puno su govorili o tome, dok se nije oglasio LeRoy E. Froom. On je u nasem zvanicnom casopisu 'Ministry' rekao da ne treba koristiti tijaru da bi se nesto dokazalo. Mnogi su natezali po ovom pitanju, a to je samo bila zvanicna reakcija.

S druge strane. F. D. Nichol je bio bukvalno izazvan od strane urednika jednog katolickog casopisa da dokaze ili povuce tvrdnje pojedinih adventista u vezi titule i broja. I adventisti su reagovali. Generalna konferencija (dalje GC) je odlucila da nekog posalje da detaljno ispita stvari vezano za tijaru, titulu itd...

Poslan je brazilac Roberto Correia. Npr., kada je on saznao da je katolicki casopis 'Our Sunday Visitor' iz 18.3.1915. godine pisao da se na papinoj mitri nalazi titula 'vicarius filii dei', odmah je otisao u izdavacku kucu u Huntingtonu, Ilinois. Bilo je to 1942, a jedva da je imao za benzin za auto, rat, kriza...Smile Tamo nije sreo glavnog urednika, ali je naisao na njegou sekretaricu, koja mu je pokazala sve sto ga je zanimalo. Kada je on pitao da li moze, za navedeni datum, da dobije broj tog casopisa, ona se iznenadila jer se ona bila rodila tog dana. Smile Uspeo je da napravi kopiju tog broja, i sa tom kopijom je dosao u GC.

U GC neko mu je predlozio da ode na neki katolicki univerzitet, i detaljnije se raspita za to. Nakon nekoliko kontakata, uspelo mu je da ode na Columbia Univerzitet, ako se ne varam, u USA. Tamo je intervjuisao cuvenog Johannesa Quastena, vodeceg patrologa u svetu u ono vreme. Quasten je doslovno napisao:

"Titula VICARIUS CHRISTI kao i VICARIUS FILII DEI je veoma cesta titula za papu".

A zasto je ovo Quasten zapisao?? Zapisao je na insistiranje Correie, jer Correia je rekao da mu treba takav dokaz, jer njegov kolega nije mogao doci sa njim. U cilju potvrde on je zahtevao napismeno, i to je dobio. I dan danas postoji taj zapis, sa potpisom Johannesa Quastena.

Uostalom, pisao sam o tome na ovom forumu (link).
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 01:11   #48
A zašto tražiti taj broj i razmišljati na tu temu kad ćemo svi znati tko je antikrist? Reče sv.Lavrentij Černigovskij: "U svakoj kući će biti umjesto ikona kutije iz kojih će izlaziti hula i prljavština. U toj kutiji ćete vidjeti antikrista."
Svi tumči su se složili da je kutija televizor.
Svi ćemo ga vidjeti, broj čovjeka/zvijeri nam ne treba...
__________________
Heavy metal
Besramni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 01:18   #49
Quote:
Besramni kaže: Pogledaj post
A zašto tražiti taj broj i razmišljati na tu temu kad ćemo svi znati tko je antikrist? Reče sv.Lavrentij Černigovskij: "U svakoj kući će biti umjesto ikona kutije iz kojih će izlaziti hula i prljavština. U toj kutiji ćete vidjeti antikrista."
Svi tumči su se složili da je kutija televizor.
Svi ćemo ga vidjeti, broj čovjeka/zvijeri nam ne treba...
Najbolje je oči prekriti pa ništa negledati i uši začepiti i ne čuti.
To je pravi put.
KuntaKinte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 01:22   #50
6.6.666
Nazaret is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 01:22   #51
6.6.1666
Nazaret is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 01:47   #52
LATIN

Po latinskome tablica vrijednosti.

NUMERAL NAME VALUE
I unus 1
V quinque 5
X decem 10
L quinquaginta 50
C centum 100
D quingenti 500
M mille 1000

Testiramo riječ latinsku po latinskom sustavu vrijednosti.

VICARIUS FILII DEI




Zadnje uređivanje KuntaKinte : 13.07.2009. at 02:00.
KuntaKinte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 13:28   #53
Quote:
Nazaret kaže: Pogledaj post
6.6.1666
može 6.6.2006. jer sve iz otkrivenja se poklapa na naše vrijeme
marinHRV is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 17:14   #54
Quote:
marinHRV kaže: Pogledaj post
može 6.6.2006. jer sve iz otkrivenja se poklapa na naše vrijeme
a danas je 13.7.2009
Nazaret is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 18:00   #55
Quote:
Nazaret kaže: Pogledaj post
a danas je 13.7.2009
nisi pomislio da je sotona već rođen
marinHRV is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 18:19   #56
^^^

Tako je. Antikrist je čovjek ispunjen sotonom i vođen njime, a ne njegovo utjelovljenje.
__________________
Heavy metal
Besramni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 20:36   #57
[QUOTE=KuntaKinte;21527151]LATIN

Po latinskome tablica vrijednosti.

NUMERAL NAME VALUE
I unus 1
V quinque 5
X decem 10
L quinquaginta 50
C centum 100
D quingenti 500
M mille 1000

Testiramo riječ latinsku po latinskom sustavu vrijednosti.

VICARIUS FILII DEI

Ali nije mi jasno - kakve veze ima 666 sa ovim latinskim nazivom?
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 20:58   #58
Quote:
UmpaUmpa kaže: Pogledaj post
http://worldnetdaily.com/news/articl...TICLE_ID=44169

Prema desifriranom najstarijem fragmentu otkrivenja, broj zvijeri nije 666 nego 616. Satanisti i metalci trce u tattoo shopove prepravljati tetovaze

Mislim da treba dignuti one vasine i ILetove teme o broju zvijeri

Ok, ozbiljno, akademici su to uvjek tvrdili, a sad su dobili i tekstualnu potvrdu.


tema je skjoz ok.
ovako: ako imamo 7svetih sakramenata, 7 darova Duha Svetoga; onda je očito da je broj sedam broj nečega božanskoga, nečega savršenoga.
a sotona, onaj koji želi biti kao Bog, tj želi biti bog, pokušava to postići na sve načine. no ne može jer isto tako piše u bibliji da je sotona pobijeđena a da ona sama to i ne zna. kako je sotona po nekima pali anđeo tj anđeo koji se odvojio od Boga, onda u svemu tome nešto fali. od svake brojke u broju 777 oduzmi to nešto što sotoni fali i dobit ćeš broj koji sotonisti koriste već stoljećima.
a veeeeeeeeelika većina tih fragmenata uopće nije originalna...
gamemail is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 21:25   #59
Quote:
marinHRV kaže: Pogledaj post
nisi pomislio da je sotona već rođen
koga briga za sotonu?
Nazaret is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 23:33   #60
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
papa i vicarius?

Ovo što ti pišeš je odavno prevaziđeno, i danas, koliko ja pratim, niko normalan ne prihvata takve teorije. Ja sam negdi davno pisao (bez č,ć,š,đ) o ovoj temi. Pogledaj.
Je, nitko pametan se ne zamara takvim stvarima..
To je isto kao i kada katolici i za EGW utvrde da ima u svom imenu broj 666
Propali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.