Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2010., 13:02   #1
Administracija hrvatske Wikipedije

Isuse bože, mislim da će me kolpati.

Logiram se na wiki i pogledam stranicu za razgovor za dotični članak. Bio sam napisao:

Ton članka

Mislim da je bilo krajnje vrijeme da religiozni fanatici prestanu gurati prste u Wikipediju. Članak ću potpuno redizajnirati prema engleskoj Wikipediji. I ne želim ni riječ o ubacivanju ikakvog kreacionizma ili bilo koje poveznice na Crkvu. Dosta je tih gluposti po Wikipediji. Zagađuje se svaki članak i to se širi poput karcinoma po našoj Wikipediji. Sramotno. Istočnjački fanatici suptilno zagađuju jedne članke, rimokatolički fanatici zagađuju sociološke, religijske i znanstvene teme. E dosta je bilo. Endimion17 (razgovor) 03:18, 18. srpnja 2010. (CEST)


I administrator SpeedyGonzales to pobriše prije par minuta. Jednostavno pobriše, bez ikakvog objašnjenja.

Na svojoj stranici za razgovor dobijem poruku od nekog meni nepoznatog editora.

Čemu ovakav ton? --MaGa 10:37, 18. srpnja 2010. (CEST)


Pokušam napisati jednostavno objašnjenje i što dobijem?



Vaše suradničko ime ili IP adresu blokirao je administrator SpeedyGonsales. Razlog je:
"govor mržnje"

Vaša IP adresa je xxxxxxxxxxxxx.



Koji kurac???
Dobro što je tom čovjeku? Doslovno mi je uništio account i spriječio svaku mogućnost rasprave. I to je to, gotovo. Nema više pristupa Wikipediji. Ne mogu više ništa pod ovim imenom. Ne mogu ni editirati svoju stranicu.
Nisam skoro godinu dana ozbiljnije pisao članke, ali ovakvu promjenu nisam očekivao. Uništiti nekome account jer je prosvjedovao protiv širenja kreacionizma po Wikipediji. Kakav govor mržnje?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 18.07.2010., 13:09   #2
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Isuse bože, mislim da će me kolpati.

Logiram se na wiki i pogledam stranicu za razgovor za dotični članak. Bio sam napisao:

Ton članka

Mislim da je bilo krajnje vrijeme da religiozni fanatici prestanu gurati prste u Wikipediju. Članak ću potpuno redizajnirati prema engleskoj Wikipediji. I ne želim ni riječ o ubacivanju ikakvog kreacionizma ili bilo koje poveznice na Crkvu. Dosta je tih gluposti po Wikipediji. Zagađuje se svaki članak i to se širi poput karcinoma po našoj Wikipediji. Sramotno. Istočnjački fanatici suptilno zagađuju jedne članke, rimokatolički fanatici zagađuju sociološke, religijske i znanstvene teme. E dosta je bilo. Endimion17 (razgovor) 03:18, 18. srpnja 2010. (CEST)


I administrator SpeedyGonzales to pobriše prije par minuta. Jednostavno pobriše, bez ikakvog objašnjenja.

Na svojoj stranici za razgovor dobijem poruku od nekog meni nepoznatog editora.

Čemu ovakav ton? --MaGa 10:37, 18. srpnja 2010. (CEST)


Pokušam napisati jednostavno objašnjenje i što dobijem?



Vaše suradničko ime ili IP adresu blokirao je administrator SpeedyGonsales. Razlog je:
"govor mržnje"

Vaša IP adresa je xxxxxxxxxxxxx.



Koji kurac???
Dobro što je tom čovjeku? Doslovno mi je uništio account i spriječio svaku mogućnost rasprave. I to je to, gotovo. Nema više pristupa Wikipediji. Ne mogu više ništa pod ovim imenom. Ne mogu ni editirati svoju stranicu.
Nisam skoro godinu dana ozbiljnije pisao članke, ali ovakvu promjenu nisam očekivao. Uništiti nekome account jer je prosvjedovao protiv širenja kreacionizma po Wikipediji. Kakav govor mržnje?


Što si ono govorio o urednicima i čuvarima naše Wikipedije?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 18.07.2010., 13:16   #3
Čekaj malo, ali ja sam se i davno prije bunio na sličan način i nikada problema. Uvijek sve ok. Odjednom ovo.

Ne kužim, u čemu je kvaka? Ajde da sam neki wiki-troll koji uništava članke, ali napravio sam svojevrsne debele klice od članaka za zagrebačku modernu arhitekturu i bio jedan od glavnih koji su pokrenuli kamenčinu pisanja članaka o građevinskom boomu Zagreba prije ekonomske krize, zatim sam se lani žestoko uhvatio kemije, najviše periodnog sustava, postavio sam gomilu podataka o laboratorijskom priboru (naša wikipedija je jedina na svijetu koja ima podatke o raznoj lab.opremi!), čistio sam članke od piromanskih stavki, puristički sređivao opće definicije, a imao sam planove sređivati sistematiku u biologiji...

Odjednom, iz čista mira, metak u glavu. Doslovno se ne mogu ni žaliti jer mi je blokiran account. Jebote koji bolesnici.
Trebam li hipotetsko objašnjenje potražiti u svojstvima ovog komentatora?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 18.07.2010., 13:21   #4
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Isuse bože, mislim da će me kolpati.
1.
2.
3.

Aštasantijareka... hr.wikipedia je većinom smetče smetčasto.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.

Zadnje uređivanje sun.shine : 18.07.2010. at 13:44.
sun.shine is offline  
Old 18.07.2010., 13:22   #5
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Čekaj malo, ali ja sam se i davno prije bunio na sličan način i nikada problema. Uvijek sve ok. Odjednom ovo.

Ne kužim, u čemu je kvaka? Ajde da sam neki wiki-troll koji uništava članke, ali napravio sam svojevrsne debele klice od članaka za zagrebačku modernu arhitekturu i bio jedan od glavnih koji su pokrenuli kamenčinu pisanja članaka o građevinskom boomu Zagreba prije ekonomske krize, zatim sam se lani žestoko uhvatio kemije, najviše periodnog sustava, postavio sam gomilu podataka o laboratorijskom priboru (naša wikipedija je jedina na svijetu koja ima podatke o raznoj lab.opremi!), čistio sam članke od piromanskih stavki, a imao sam planove sređivati sistematiku u biologiji...

Odjednom, iz čista mira, metak u glavu. Doslovno se ne mogu ni žaliti jer mi je blokiran account. Jebote koji bolesnici.
Trebam li hipotetsko objašnjenje potražiti u svojstvima ovog komentatora?
Ponavljaj za mnom: hrvatska je Wikipedia teško sranje na koje ne treba gubiti vrijeme, uređuju je uglavnom moroni, a administriraju najveći među njima.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 18.07.2010., 13:24   #6
Ko uopće postavlja te administratore?
__________________
.
Rinnma is offline  
Old 18.07.2010., 13:33   #7
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ponavljaj za mnom: hrvatska je Wikipedia teško sranje na koje ne treba gubiti vrijeme, uređuju je uglavnom moroni, a administriraju najveći među njima.
Imam neopisivu želju i potrebu ići im se ispičkarati. Thorov čekić u ruke i rant.

Quote:
Rinnma kaže: Pogledaj post
Ko uopće postavlja te administratore?
Nemam blage. Wikipedija je međunarodni projekt, ali mora imati središnjicu. Nisu wikipedije neovisne strukture.

Doduše, engleska je promijenila izgled, a naša još nije. A ne znam više. Nemam pojma.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 18.07.2010., 13:39   #8
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Imam neopisivu želju i potrebu ići im se ispičkarati. Thorov čekić u ruke i rant.
Ja imam slične porive.

Samo oni uključuju osobne posjete, Mjöllnir i njihove lubanje. I jedno kraće utuvljivanje određenih principa u glavu.

Efikasnije od njurganja središnjici. I daleko zabavnije.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 18.07.2010., 13:40   #9
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Urednici i čuvari naše Wikipedije su uglavnom ok
Šta reče ono?

__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Old 18.07.2010., 13:48   #10
Mislim da bi bilo zabavno dati u novine kako razni woo-woo i vjerski fanatici uništavaju rvacku Wikipediju.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 18.07.2010., 13:52   #11
Meni je najsmješnije što ga je "riješio" lik s nickom Speedy Gonsales. Umirem.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Old 18.07.2010., 13:52   #12
Quote:
Vale_23 kaže: Pogledaj post
Šta reče ono?

Ne poričem što sam rekao. Situacija je bila ok... prije ne toliko malo... mjeseci.




Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Mislim da bi bilo zabavno dati u novine kako razni woo-woo i vjerski fanatici uništavaju rvacku Wikipediju.
Dati u novine.
Omiljena osveta na ovim područjima.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 18.07.2010., 13:54   #13
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Dati u novine.
Omiljena osveta na ovim područjima.
To nije stvar osvete. To je još uvijek glavni način da se proširi glas širim narodnim masama. Iako ni Facebook nije loš za te svrhe.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 18.07.2010., 14:27   #14
Meni se od naših članaka na hr wiki često riga. Imam dojam da ih piše balavurdija u osnovnoj, stil je stravičan - čudno kratke rečenice, kao natuknice, bez neke lijepe i oku ugodne povezanosti. Nerijetko se piše i subjektivni doživljaj, što me posebno smeta jer tome nije mjesto na wiki. Ipak, ne osjećam potrebu raditi išta za njih, da imam vremena, bavila bih se više svartom. Registrirala sam se tamo da popravim par č/ć jednom u članku o kukcima . Gubitak vremena, Sizifov posao.
Nedavno sam amo IIRC komentirala članak o žitaricama , nisam ga otad otvorila zbog svog zdravlja.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 18.07.2010., 14:32   #15
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Meni se od naših članaka na hr wiki često riga. Imam dojam da ih piše balavurdija u osnovnoj, stil je stravičan - čudno kratke rečenice, kao natuknice, bez neke lijepe i oku ugodne povezanosti. Nerijetko se piše i subjektivni doživljaj, što me posebno smeta jer tome nije mjesto na wiki. Ipak, ne osjećam potrebu raditi išta za njih, da imam vremena, bavila bih se više svartom. Registrirala sam se tamo da popravim par č/ć jednom u članku o kukcima . Gubitak vremena, Sizifov posao.
Nedavno sam amo IIRC komentirala članak o žitaricama , nisam ga otad otvorila zbog svog zdravlja.
Da Č i Ć... ja našla i kromozom.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Old 18.07.2010., 14:55   #16
vidim da je bilo rijeci o hr wikipediji itd.
po ovome http://hr.wikipedia.org/wiki/Centrif...ripetalna_sila mogu zakljuciti da hr wikipediju ne pisu previse strucni i ozbiljni ljudi.
__________________
Nothing brings people together more than a mutual hatred.

Zadnje uređivanje taedium_vitae : 18.07.2010. at 15:00.
taedium_vitae is online now  
Old 18.07.2010., 15:13   #17
Quote:
taedium_vitae kaže: Pogledaj post
vidim da je bilo rijeci o hr wikipediji itd.
po ovome http://hr.wikipedia.org/wiki/Centrif...ripetalna_sila mogu zakljuciti da hr wikipediju ne pisu previse strucni i ozbiljni ljudi.
Za razliku od učenog i kvalitetno napisanog članka o čovjeku, misliš?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 18.07.2010., 16:16   #18
Quote:
taedium_vitae kaže: Pogledaj post
vidim da je bilo rijeci o hr wikipediji itd.
po ovome http://hr.wikipedia.org/wiki/Centrif...ripetalna_sila mogu zakljuciti da hr wikipediju ne pisu previse strucni i ozbiljni ljudi.
Quote:
Drugi Njutnov zakon
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Old 18.07.2010., 17:09   #19
Jedan veliki na sve o Wikipediji...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Old 18.07.2010., 17:44   #20
Malo špijam

Quote:
Rinnma kaže: Pogledaj post
Ko uopće postavlja te administratore?
Suradnici hr wikipedije.

U duljinu bloka ne bih ulazio (kolegina odluka), ali da bi i od mene dobio infraction, bi. I da naglasim, problem nije bila poanta tvoje poruke, nego način na koji je napisana.
Saxum. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.