Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2022., 07:28   #1
Kako postati scrum master i dobiti posao bez iskustva?

U srednjim sam tridesetima i htjela bih mijenjati karijeru. Nakon dugog promišljanja, scrum master mi se čini kao nešto u čemu bih se mogla pronaći, ali ne znam otkud početi, koliko vremena mi treba da savladam sve, da li mogu certifikat dobiti na Udemyju ili tako nečemu, a da bude priznat?

Također, koje su šanse da se zaposlim nakon certifikata, s obzirom da u tome naravno nemam iskustva?
mrsmaisel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2022., 10:09   #2
Hm, evo kod mene su u firmu došla 2 SMa, jedan ex developer sa ohooho godina iskustva >= 20, i drugi žutokljunac koji je zajašio hype agilnog.

Ovaj mlađi puno više čita knjige i pokušava ići by the book uguravat ceremonije di ne trebaju, dočim ovaj matori ima ležerniji pristup jer zna kako sustav funckcionira.


Oba nisu certificirani, ali idu na nekakve tečajeve.


Elem toliko je sranje na tržištu, fali ITovaca svijeh fela, to šta nemaš cert ili iskustva nije presudno, ako pokažeš da želiš, imaš volje, grizeš, UČIŠ..mislim da si ok.

Kakav ti je background do sad, što si radila? Mrziš li ljude?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2022., 10:28   #3
Radila sam zapravo svašta, od novinarstva do call centara, nemam neku karijeru, tako da bi ovo bio totalni zaokret u nepoznato područje, ali kako nisam baš materijal za programera, razmišljala sam što bih mogla raditi u IT polju, a da mi nudi neku stabilnost i perspektivu i došla sam do ovog. Ne mrzim ljude. Radim s njima većinu života.

Vidjela sam u oglasima da navode da je certifikat plus pa bih svakako išla da to položim, a zanima me koliko vremena treba da se osposobim uopće za taj posao? Otprilike bar?
mrsmaisel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2022., 13:02   #4
Quote:
mrsmaisel kaže: Pogledaj post
Ne mrzim ljude.
hm... nije dobro... to bi ti mogla biti otegotna okolnost.
suhozidar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2022., 19:04   #5
i šta bi na kraju? Jel se dede u skrotumasterovanje?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2022., 19:21   #6
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
i šta bi na kraju? Jel se dede u skrotumasterovanje?
Mene isto zanima jel riba postala pointy hair boss!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2022., 20:18   #7
A jel' autorka razmišljala o ovome?

https://www.vecernji.hr/biznis/egzod...efekta-1607841
Chicolino2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2022., 16:38   #8
Quote:
mrsmaisel kaže: Pogledaj post
U srednjim sam tridesetima i htjela bih mijenjati karijeru. Nakon dugog promišljanja, scrum master mi se čini kao nešto u čemu bih se mogla pronaći, ali ne znam otkud početi, koliko vremena mi treba da savladam sve, da li mogu certifikat dobiti na Udemyju ili tako nečemu, a da bude priznat?

Također, koje su šanse da se zaposlim nakon certifikata, s obzirom da u tome naravno nemam iskustva?
Ja imam 39 i odlučio sam se prekvalificirati u IT.

Radim kao store manager i u trgovini sam već 8 godina. Ne mogu više, ljudi su me počeli živcirati. Meni je ideja dobiti posao kao IT Help Desk pa onda vidjeti kako će to ići.

Kakav je točno tvoj plan?

Moj je da prvo mislim dobiti CompTIA A+ certifikat i početi se javljati na natječaje.
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.