Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2021., 16:58   #161
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Ugasi IG i FB odjebi to iz života.

Promjeni pass od maila.
Mislim da ti čita mail.
Možda čak i prekontrolirati recovery mejlove ili recovery brojeve mobitela od mejla.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2021., 23:48   #162
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Ugasi IG i FB odjebi to iz života.

Promjeni pass od maila.
Mislim da ti čita mail.
Na mail mi ne dolaze obavijesti FB i Insta poruka, ali promijeniti ću lozinku i za mail i tako non stop mijenjam lozinke....
Jednom mi je pokazao kako izgleda hakiran profil, i ponavljam, to nije hakiran da provali lozinku, njemu ni ne treba lozinka ako ima točnu mail adresu s kojom se ulogirava na drustvenu mrežu, to ne izgleda onako kako izgleda nama na profilu.... to je bez slika, boja, samo podaci, poruke, komentari.....


Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Možda čak i prekontrolirati recovery mejlove ili recovery brojeve mobitela od mejla.
Provjerila, sve štima!


A mogu li otvoriti novi e-mail i njega koristiti kad se ulogiram na FB i Insta, ali da pri tome ne otvaram nove profile nego mi ostanu ovi koje koristim?


Hvala svima.
__________________
Sve u životu možeš stvoriti -osim duše! S njom se moraš roditi!
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2021., 00:48   #163
Quote:
Melani@ kaže: Pogledaj post
Dobar dan,
Molim da mi se u inbox javi osoba koja zna kako zaštiti svoj profil od bolesnog dečka hakerskih sposobnosti.

Ne želim provaliti ničiji račun ali želim zaštiti svoj.
Osoba koja mi hakira FB i Insta profil kaže da mu ne treba lozinka da mi hakira profil (jer ju non stop mijenjam), da mu je dovoljan mail s kojim se prijavljujem na društvene mreže i malo vremena

Jednostavno nemam svoju privatnost, bilo kakva poruka koja mi dođe u inbox on mi javlja da imam poruku

Na FB sam čak stavila dvostruku potvrdu autentičnosti, i da mi javljaju mailom kad se netko prijavi na profil, ali uopće te mailove ne dobivam, a znam da mi ulazi na profil....

MOLIM POMOĆ!!
Što se FB i IG tiče izbriši profile i problem rješen, u konačnici to nikome ne treba, ja to nisam nikad ni koristio niti imam namjeru, kako je rekao Grogo - odjebi to iz života.

Što se mailova tiče očito je napravljen na divlje auto forwarding na njegovu adresu, otuda dobiva poruke, dakle config mail računa je na divlje izmjenjen ili config samog mail client programa. Rješenje - online račun detaljno provjeriti sve postavke od A do Ž (ne samo password jer sa passwordom ovakav problem ne rješavaš), zatim detaljno provjeriti sve postavke u mail client programu a naročito sekciju za mail forwarding.

I kao zadnje ako ništa od navedenog ne pomogne izbrisati i taj mail račun i napraviti skroz novi, kraj priče.
Chicolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2021., 20:41   #164
fb zaštitiš tako da dodaš i broj moba kao i mob na gmail.

A na računalu imaš neku aplikaciju koja sve pamti i šalje njemu podatke.
crvenipapagaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2021., 21:35   #165
Quote:
crvenipapagaj kaže: Pogledaj post
A na računalu imaš neku aplikaciju koja sve pamti i šalje njemu podatke.
Moguće da je inficirala kompjutor sa keylogger malicioznim programom, načini infekcije:
https://us.norton.com/internetsecuri...keylogger.html
Ali prije bi se okladio da je napravljen mail forwarding na divlje pogotovo ako je on prčkao po njenom kompjutoru, ovo može i laik izvesti lako, ne treba biti "haker" kako ona misli.
Chicolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2021., 13:20   #166
Provjeriti i koji je mail unesen na Instagramu, jer možda je tamo stavio svoj.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2021., 16:44   #167
Vrlo uspješni haker !!?

IMALI NETKO DA MI OVO OBJASNI :

https://www.forum.hr/showpost.php?p=8...&postcount=543

Daje se pučanstvu na znanje !
Nakon 2 mjeseca natezanja sa A1 su konačno našli problem. Netko je hakirao uređaj (MOBITEL). U A1 su vidjeli da na temelju popisa popisa netko je 3 puta sa moga mobitela zvao specijalni broj po posebnoj tarifi. I to već nakon sat vremena po uplati 120 kuna, stanje je bilo nula. Uz to je drugi dan taj isti uključio SOS kredit bez moga zahtjeva. Ovo drugo A1 nikako ne ide u glavu ! Sada je mobitel na servisu. Cijena 150 kuna !


Prvi put sam dao mobitel na servis i rekli su mi da su našli kvar.
A ja stavio minimalni bon. (inače imam tarifni model šeralicu , 80 kuna mjesečno na bonove). Već drugi dan je netko skinuo (doduše) 5 kuna. Uspio sam dobiti operatera A1 i rekli su mi da sam zvao Albaniju. Što je nemoguće !
Inače, prije toga je netko sa moga mobitela zvao Tunis i potrošio mi sav višak do gole šeralice.
Opet nakon 2 dana nosim uređaj na servis i bio je tamo cijeli dan. Kažu da su očistili sve opasno. Nakon toga vidim da radi uobičajeno dobro.
Inače mi je ovo pametni telefon broj 2 na koga ne primam nikake mailove, a samo preko whatsapa komuniciram sa 4-5 članova rodbine. Ali na njemu imam plaćanje računa Erste banke i primanje novca Airbnb.

Zanima me kako je to uspio napraviti neki izgleda vrlo uspješni haker.
U A1 se ne mogu načuditi da netko može bez moga znanja aktivirati SOS kredit od 12.5 kuna !
Počeo sam se bojati da ovi u servisu nisu sve dobro počistili u uređaju i da mi netko ne provali u e-bankarstvo i sve počisti na računu !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2021., 19:30   #168
@ krena

Daje se pučanstvu na znanje?! Što se dalo? Nije se dalo ništa jer ti je upit otvoren ko da ga je napisalo dijete iz prvog osnovne. Dakle fale podaci za model telefona, tip OS-a i verzija, je li rootiran ili ne, je li se instaliralo štogod mimo standardnog storea, je li prvi korisnik ili je rabljeni itd. Tako da na osnovu navedenog neće ti niko ništa odgovoriti jer fale informacije.
Chicolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2021., 21:53   #169
Quote:
Chicolino kaže: Pogledaj post
@ krena

Daje se pučanstvu na znanje?! Što se dalo? Nije se dalo ništa jer ti je upit otvoren ko da ga je napisalo dijete iz prvog osnovne. Dakle fale podaci za model telefona, tip OS-a i verzija, je li rootiran ili ne, je li se instaliralo štogod mimo standardnog storea, je li prvi korisnik ili je rabljeni itd. Tako da na osnovu navedenog neće ti niko ništa odgovoriti jer fale informacije.
Običan pametni telefon cubot kupljen u A1 na bonove prije 3 godine :
https://www.bug.hr/recenzije/cubot-j...-izgleda-11416
U njega se nije ništa instaliralo osim whatsapp. I bankovni GEORGE.
Nikad nije korišten za dopisivanje e-mail. Korišten isključivo za čitanje novosti na običnim hrvatskim portalima. Nikad otvarane neke reklame ili obavijesti.
Nikad otvarane whatsap poruke od nepoznate osobe.
Nikad javljanje na nepoznate brojeve , čak i domaće, a kamoli neke sa čudnim pozivnim brojevima, ili pak skriveni broj onog koji me zove.
Kako je ušao tako lukavi virus meni nije jasno.
Ali ne samo meni, nego i ekipi iz firme A1.

Na kraju je ispalo da ovaj mobitel kojeg sam čuvao od virusa zbog internet bankarstva pokupio virus. A glavni mobitel slične kvalitete gdje imam instalirano sve i svašta, gdje se čitaju reklame, otvaraju sumnjivi mailovi, gdje se dopisujem na desetke ljudi radi bez problema.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2022., 00:15   #170
Whatsapp, pored svih security propusta i bugova koje je imao, čudi me da ga ekipa i dalje koristi
UsernameX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2023., 21:28   #171
Đe je nestao slafko? I NNJ?
Može i na pm. ��
__________________
Svaki vrijedni HDZovac će širiti glas da je glasao za Možemo i da je razočaran by Prime Radiant.
esqella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:21.