Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Pogledaj rezultate ankete: dali vjerujete u moje price??
da vjerujem ti? 83 54.97%
ne nevjerujem ti? 68 45.03%
Glasovatelji: 151. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2019., 13:32   #1161
Ne znam postoje li duhovi, ali imao sam takvih paranormalnih iskustava da mislim da postoji sve što su pričali naši stari.
__________________
No God, know fear. Know God, no fear.
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2021., 15:22   #1162
duhovi su energetska bica koja zive na vrlo visokim frekvencijama. zato ih mi ne vidimo(zivotinje ih nekad vide),ali oni vide nas. kad se spuste na nasu frekvenciju onda ih mozemo vidjet. neke religije govore da su duhovi duse ljudi koji nikad nisu bili na zemlji. ja osobno vjerujem i reinkarnaciju. ponovno rodjenje nakon svake smrti.

Zadnje uređivanje SulejmanSan : 07.06.2021. at 15:23. Reason: promjena rijeci
SulejmanSan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2021., 15:09   #1163
Ja sam maloprije spavala i poprilično sam sigurna da sam u desnom uhu čula jedan dah. Ne svoj. Istu sekundu sam se probudila. I u roku 5 sekundi je zvonio telefon, teta zvala.
Nedavno mi je umrla mama. Stalno razmišljam o njoj i jako mi fali.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2023., 13:06   #1164
Ajde mi objasnite šta su to duhovi pa možda i povjerujem...

Plod naše mašte eto šta su.
-.Toni.- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2023., 16:40   #1165
Quote:
-.Toni.- kaže: Pogledaj post
Ajde mi objasnite šta su to duhovi pa možda i povjerujem...

Plod naše mašte eto šta su.
Dobro si rekao, duhovi su plod naše mašte. Tako kaže i umjetna inteligencija.

Duhovi su obično opisani kao nevidljiva, nematerijalna bića koja se vjeruje da postoje nakon što osoba umre ili kao entiteti koji postoje izvan materijalnog svijeta. Postojanje duhova nije znanstveno dokazano, a tumačenje njihovog postojanja je vrlo različito u različitim kulturama i religijama.

Neki ljudi vjeruju da su duhovi ostaci duše ili energije osobe koja je umrla, dok drugi vjeruju da su duhovi u osnovi entiteti ili energije koje postoje izvan našeg fizičkog svijeta. Mnoge kulture vjeruju u postojanje duhova, a ljudi su pokušavali komunicirati s njima kroz razne obrede, molitve, ili paranormalne aktivnosti.

Unatoč mnogim izvještajima o iskustvima s duhovima, znanstvenici nisu pronašli dokaze koji bi potvrdili postojanje duhova. Mnogi tvrde da su takva iskustva puka mašta, halucinacije ili neka druga vrsta obmane. Stoga, postojanje duhova je ostalo predmetom rasprava i spekulacija, a znanost ne priznaje njihovo postojanje kao činjenicu.
neki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2023., 22:29   #1166
Quote:
neki7 kaže: Pogledaj post
Dobro si rekao, duhovi su plod naše mašte. Tako kaže i umjetna inteligencija.

...., halucinacije ili neka druga vrsta obmane. Stoga, postojanje duhova je ostalo predmetom rasprava i spekulacija, a znanost ne priznaje njihovo postojanje kao činjenicu.[/I]
Duhovi definitivno postoje i nisu plod naše mašte.

Čak je bilo i neko službeno znanstveno istraživanje, nemam link više (jer imam stotine drugih linkova za razna istraživanja pa sam ovog negdje zagubio), koje tvrdi da su NDE (near death experience) iskustva vjerodostojna.

Ja sam također svjedočio mnoglm stvarima i bez iti jednog grama sumnje mogu reć da su istina.

Naravno da se ne mislim ovdje na forumu raspravljat o tim temama, svako će se suočiti sa stvarnošću nakon fizičke smrti pa nek si sam objašnjava šta je radio za života i u šta je vjerovao
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1290109
Bolesna civilizacija = ropstvo djece
SvijetJePrevara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2023., 01:27   #1167
Duhovi nisu plod nikakve mašte.
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2023., 11:36   #1168
Quote:
SvijetJePrevara kaže: Pogledaj post
Duhovi definitivno postoje i nisu plod naše mašte.

Čak je bilo i neko službeno znanstveno istraživanje, nemam link više (jer imam stotine drugih linkova za razna istraživanja pa sam ovog negdje zagubio), koje tvrdi da su NDE (near death experience) iskustva vjerodostojna.

Ja sam također svjedočio mnoglm stvarima i bez iti jednog grama sumnje mogu reć da su istina.

Naravno da se ne mislim ovdje na forumu raspravljat o tim temama, svako će se suočiti sa stvarnošću nakon fizičke smrti pa nek si sam objašnjava šta je radio za života i u šta je vjerovao
Duhovi su samo ljudi bez fizičkog tijela, ostalo im samo astralno i mentalno (i neka druga). Iz nekog razloga ne žele ili ne znaju otići do astralnog svijeta gdje bi njihovo tijelo funkcioniralo kao fizičko na Zemlji. Ovako ostaju u fizičkom svijetu, a ne mogu na njega utjecati sa astralnim tijelom (uglavnom ne mogu).

Obično se ostaje zbog neke vezanosti, koja može biti povezana sa okolnostima smrti. Jednom kad požele da konačno odu, onda će se pojaviti pomagači koji će ih ispratiti do astrala. Ali mogu ostati na Zemlji tisuće godina dok konačno ne odu. Jadne su to duše, blokirane na neki način.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2024., 00:53   #1169
Duhovi su obično diskarnirani ljudi tj astralna tijela koja svi imamo i koja se mogu vidjet određenim metodama, bilo promijenjenim stanjima svijesti ili nekim kamerama ili jednostavno pomoću ogledala jer reflektirano svjetlo gubi dio energije tj pada u frekvenciji i nevidljivo postaje vidljivo, to valjda svak zna da je jako puno ljudi vidilo one koji su nedavno umrli u ogledalu ili u odrazu prozora. Nisu to nikakva pričinjanja ni paredolije. Ko toga nije svjestan postat će.

To šta neko vidi duha tu ne znači nužno da je taj duh/ego zarobljen na ovoj razini, mnogi silaze povremeno sa viših astralnih razina da posjete svoje, da pomognu onima koji su zapeli, ili onima koji su još inkarnirani a idu krivim putem.

Milijuni ljudi su vidjeli tkz duhove, najveći koncetrat tih svjedočanstava je u Art Bellovim Ghost2Ghost radio emisijama.

Puno ih je odličnih. Meni su ova 3 osobno najdraža i još jedan koji nemam memoriziran. Taj 4. je ukratko, lik je imao starijeg prijatelja koji je bio i student okultnog tj duhovnih istina. I onda je taj lik umro. I jedan dan možda par tjedana nakon šta je umro ovaj lik je sjedio pred kućom i odjednom se taj njegov prijatelj stvorio u stolici za ljuljanja pored njega potpuno u fizičkoj formi, nimalo proziran ili išta tako. Mislim da ga je ovaj i opipao da se uvjeri. Nija bio previše šokiran i nimalo ga nije bilo strah, odma ga je pitao tipa 'but you died, how you seem physical' i ovaj mu je odgovorio jednostavno 'ectoplasm'. I onda su još malo popričali i ovaj je nestao. A takvih primjera je milijune.

Pa da pređem na ono radi čega i pišem ovaj post a to je da podijelim par primjera uhvaćenih duhova na filmu, a vidim nisu nikad podijeljeni na forumu.

Duh u spotu australske grupe Wildland za istoimenu pjesmu, kod snimanja nisu vidili nikoga. A i pjesma je fenomenalna, zaslužila je duha. Moje mišljenja je da je to astral shell koji je ego napustio a možda je ego prisutan, možda je jedan od milijuna diskarniranih koji nisu dovoljno loši da potonu u pakao ali imaju previše negativnosti na sebi da polete u astralne rajeve poviše Zemlje.



Fotke iz Burlington County Prison muzeja.





Neka od opreme koju su koristili, infrared reflektor, nightvision i digitalna kamera.



Demonska bića koja su vojnici vidjeli kroz nigh vision u vijetnamskom ratu. BTW iako se Ameri hvale ko da su oni izumili night vision, i to su ukrali od Njemaca koji su night vision koristili još u WW2.

Duh Ted Bundyija. ''Bundy also showed up around his holding cell on death row. To some guards, he’d reportedly said, “Well, I beat all of you, didn’t I?”''

William Crookes koji je otkrio katodnu zraku i postavio temelj CRT televizije se desetljećima bavio spiritzmom i prisustvovao je seansama materijalizacije. Postoji knjiga Crookes and the Spirit World koga zanima u detalje. Najznačajniji je ovo i otklanja svaku sumnju da su materijalizacije bile stvarne, dali je to bio duh Katie King ili astralno tijelo Florence Cook Crookes materijalizirano pomoću ektoplazma je pitanje.

Quote:
Materializations with Florence Cook Crookes is especially remembered for his sensational claims regarding a teenaged medium named Florence Cook, notably the full form materialization of a figure who appeared human in every respect, and who identified herself as ‘Katie King’.[46] (The appearance of Katie King has always been considered of great importance to support the reality of the phenomena of full materialization, and consequently has been repeatedly examined from different points of view.[47]) Crookes describes his work with Cook in various short articles by him[48] and in Researches, including the following well-known account in which he confirms that the figure is not being impersonated by the medium herself.

Katie never appeared to greater perfection, and for nearly two hours she walked about the room, conversing familiarly with those present. On several occasions she took my arm when walking, and the impression conveyed to my mind that it was a living woman by my side, instead of a visitor from the other world, was so strong that the temptation to repeat a recent celebrated experiment became almost irresistible. Feeling, however, that if I had not a spirit, I had at all events a lady close to me, I asked her permission to clasp her in my arms ... Permission was graciously given, and I accordingly did—well, as any gentleman would do under the circumstances ... Katie now said she thought she should be able this time to show herself and Miss Cook together. I was to turn the gas out and then come with my phosphorus lamp into the room now used as a cabinet. This I did, having previously asked a friend who was skillful at shorthand, to take down any statement I might make when in the cabinet, knowing the importance attaching to first impressions, and not wishing to leave more to memory than necessary. His notes are now before me.

I went cautiously into the room, it being dark, and felt about for Miss Cook. I found her crouching on the floor. Kneeling down, I let air enter the lamp, and by its light I saw the young lady, dressed in black velvet, as she had been in the early part of the evening, and to all appearance perfectly senseless. She did not move when I took her hand and held the light quite close to her face, but continued quietly breathing.

Raising the lamp, I looked around and saw Katie standing close behind Miss Cook. She was robed in flowing white drapery, as we had seen her previously during the seance. Holding one of Miss Cook’s hands in mine, and still kneeling, I passed the lamp up and down so as to illuminate Katie’s whole figure and satisfy myself thoroughly that I was really looking at the veritable Katie whom I had clasped in my arms a few minutes before, and not at the phantasm of a disordered brain. She did not speak, but moved her head and smiled in recognition. Three separate times did I carefully examine Miss Cook crouching before me, to be sure that the hand I held was that of a living woman, and three separate times did I turn the lamp to Katie and examine her with steadfast scrutiny until I had no doubt whatever of her objective reality. At last Miss Cook moved slightly, and Katie instantly motioned me to go away. I went to another part of the cabinet and then ceased to see Katie, but did not leave the room till Miss Cook woke up, and two of the visitors came in with a light.[49] Crookes took photographs of Katie King, which reinforced his conviction that she and the medium were separate physical entities.



Comparisons of photos of the medium and the phantom showed the latter to be taller. Crookes wrote: Several little marks on Miss Cook’s face are absent on Katie’s. Miss Cook’s hair is so dark a brown as almost to appear black; a lock of Katie’s which is now before me, and which she allowed me to cut from her luxuriant tresses, having first traced it up to the scalp and satisfied myself that it actually grew there, is a rich golden auburn.[50] As Crookes describes it, during Katie King’s last appearance she took her leave, waking Cook from her trance to tell her that her job was done, at which Cook wept. As a means to demonstrate the impossibility of fraudulent impersonation, Crookes participated in unique tests conducted by Cromwell Varley,[51] an expert in electricity, in which the chair in which Cook sat was connected to a weak electrical current that would break if she left it at any time.

Following Katie’s departure, other figures were said to materialize. One, called Leila, appeared many times at Crookes’s home, as stated by his wife Ellen. She wrote in a letter she sent to the medium:

On several occasions we have all seen you and Leila at the same time. Once Leila and my husband were standing in the room with us talking, when you suddenly rushed out of the cabinet, pushed past them, and fell insensible on the floor.
Novinski članci o mediju Leslie Flintu

Par knjiga koja daju odličan uvid u astralne realnosti oko/ispod Zemlje.

Astral City by Andre Luiz and Chico Xavier

A Wanderer in the Spirit Lands by Franchezzo

A book about Franchezzo’s spirit guide The Strange Story of Ahriziman

George Ritchie Return From Tomorrow NDE
petielement is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2024., 21:49   #1170
I šta me nedavno iznenadilo, da se u starom testamentu spominje srebrna vrpca koja spaja astralno tijelo sa 'fizičkim'. To se nekako provuklo kroz brojne cenzure Vatikana di su skoro sve okultne istine maknute iz biblije.

https://en.wikipedia.org/wiki/Silver...in_of_the_term

Screenshot trailera Nosso Lar 2

petielement is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.