Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2024., 21:05   #661
Quote:
Mariposas kaže: Pogledaj post
Hvala,znači ovo izgleda super, samo me zanima ako gramofon već ima u sebi pretpojačalo (ako sam dobro skužila ovaj od Sonya ima) onda pojačalo ne treba? Ili se svejedno može koristiti ovakve zvučnike?

https://www.sony.hr/electronics/audi...nte/ps-lx310bt
Pitaj trgovce u toj trgovini gdje su navedeni zvučnici. Uz te zvučnike možda je bolji gramofon iste firme. Na zvučnike možeš spojiti smartphone i TV.
Ovdje imaš više aktivnih zvučnika iste firme, Argon Audio.. Na tvom mjestu bi ih poslušao u dućanu i vidio dimenzije, ali nije uvjet; dimenzije ionako pišu na stranici. Ako znaš sve spojiti sama, po meni ne moraš ići u dućan.
I Sony i Argon Audio gramofon idu uz te zvučnike.
__________________
Eto što vam je čovjek
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 22:23   #662
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Pitaj trgovce u toj trgovini gdje su navedeni zvučnici. Uz te zvučnike možda je bolji gramofon iste firme. Na zvučnike možeš spojiti smartphone i TV.
Ovdje imaš više aktivnih zvučnika iste firme, Argon Audio.. Na tvom mjestu bi ih poslušao u dućanu i vidio dimenzije, ali nije uvjet; dimenzije ionako pišu na stranici. Ako znaš sve spojiti sama, po meni ne moraš ići u dućan.
I Sony i Argon Audio gramofon idu uz te zvučnike.
Opet si savršeno objasnio.

Mariposa, ovako ti stoje stvari:
Gramofon (zvučnica na njegovoj ručici) pokupi signal urezan u ploču. Taj signal je jako tih, pa je u svrhu njegovog pojačavanja potrebno da prođe kroz namjensko pretpojačalo za gramofon - obično se označava sa phono, ili MM (moving magnet). Kad signal (neka pjesma sa vinila, dakle) prođe kroz phono-pretpojačalo, prije nego li zvučnici zasviraju potrebno je pojačati taj signal putem pojačala, jer je sad signal sa gramofona na razini onog iz CD playera, DAC-a ili sličnog stroja - dakle, većina drugih uređaja koji reproduciraju glazbu nemaju tako tihi signal na početku, kao što to ima gramofon. Kad iz pojačala pjesma dođe u zvučnike, ti čuješ glazbu i dobro se osjećaš

Dakle, trebaš:

gramofon - phono pretpojačalo (bilo ono u gramofonu, u pojačalu, ili samostalno) - pojačalo (integrirano, ima više ulaza i kontrolu glasnoće) - zvučnici.

Neki od zvučnika, dakle i ovi koje ti je konjko linkao, su aktivni, znači imaju u sebi i pojačalo, pa čak i phono-pretpojačalo. Tu ti treba samo gramofon, jer oni imaju sva tri naredna dijela lanca u sebi. Možeš birati koju god opciju želiš, sve dok ti signal sa ploče prolazi kroz sve ove etape.

Mudrost je kupiti gramofon kvalitetne i po mogućnosti nešto teže izvedbe - dakle, izbjegavati plastiku maksimalno - jer je grem mehanička sprava koja grebe utore u vinilnoj ploči. Ako to ne radi dovoljno precizno (a lagani gramofoni i ručice su skloni tome), vrlo lako će se dogoditi da se skupocjena LP ploča ogrebe. Provjeri gramfone od ProJecta, Rege, može i ovaj Argon. Tijelo gramofona (to se zove plinth) bi trebalo biti najmanje od što debljeg komada MDF-a, a ručka od aluminija.

To ti je ukratko sretno s kupnjom
__________________
I'll wear a tie.....
jean luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 09:54   #663
Hvala dečki,mnogo ste mi pomogli,ali ipak imam još pitanja
Znači ako gramofon ima u sebi predpojačalo onda svejedno moram imat pojačalo ili zvučnike sa pojačalom? Nisu mi dovoljni samo zvučnici,ne mogu spojiti npr.zvučnike od kompjutera ili prijenosne zvučnike?

konjokradica Ovaj gramofon od Argon nije automatski? Voljela bih da bude pa ako može neka preporuka za automatski.
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 18:07   #664
https://www.turntablelab.com/blogs/g...rntable-setups

Poslano sa mog M2010J19CG koristeći Tapatalk
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 20:26   #665
Quote:
Mariposas kaže: Pogledaj post
Hvala dečki,mnogo ste mi pomogli,ali ipak imam još pitanja
Znači ako gramofon ima u sebi predpojačalo onda svejedno moram imat pojačalo ili zvučnike sa pojačalom? Nisu mi dovoljni samo zvučnici,ne mogu spojiti npr.zvučnike od kompjutera ili prijenosne zvučnike?

konjokradica Ovaj gramofon od Argon nije automatski? Voljela bih da bude pa ako može neka preporuka za automatski.

dobar....https://www.njuskalo.hr/gramofoni/ya...oglas-26532768
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 10:33   #666
Quote:
Mariposas kaže: Pogledaj post
Hvala dečki,mnogo ste mi pomogli,ali ipak imam još pitanja
Znači ako gramofon ima u sebi predpojačalo onda svejedno moram imat pojačalo ili zvučnike sa pojačalom? Nisu mi dovoljni samo zvučnici,ne mogu spojiti npr.zvučnike od kompjutera ili prijenosne zvučnike?

konjokradica Ovaj gramofon od Argon nije automatski? Voljela bih da bude pa ako može neka preporuka za automatski.
Prema slikama je automatski, ali svejedno pitaj Sonus Art. I nabavi četku za čišćenje vinila.
__________________
Eto što vam je čovjek
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 20:56   #667
Ok,sad sam još malo više pametnija,pročitala sam onaj tekst gore, hvala btw.
Što mislite o ovom gramofonu,vrijedi li ove novce?

AT-LP3XBT
https://www.audio-technica.com/en-eu/at-lp3xbt

Gledala sam i ove,ali nisu automatski,a voljela bi da bude.
No,ako su bolji od ovog možda se predomislim

https://sonusart.hr/denon-dp-300-f.html
https://audiocinema-art.hr/shop/teac-tn-180bt-gramofon
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 21:28   #668
Automatika ti znači da kad igla odsvira posljednju stvar na toj strani ploče, ručica se sama diže i vraća u početni položaj. Niš specijalno. Gramofon ne možeš slušat na repeat, niti kao Spotify, ploča ima određen broj numera na jednoj strani, i to je to. Ako hoćeš dalje slušat, ionako ga moraš ručno ponovno pokrenut. Btw. sva tri gramofona koje si linkala su automatski.
__________________
I'll wear a tie.....
jean luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 21:45   #669
Ali samo onaj prvi se sam pokrece,a toga me zapravo najvise strah.Kako nemam iskustva neznam kako postavit iglu na plocu,da li je svejedno kako postavis? To moram malo istrazit.
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2024., 10:15   #670
Quote:
Mariposas kaže: Pogledaj post
Ali samo onaj prvi se sam pokrece,a toga me zapravo najvise strah.Kako nemam iskustva neznam kako postavit iglu na plocu,da li je svejedno kako postavis? To moram malo istrazit.
Imaš tutoriala na YouTubeu koliko hoćeš.
__________________
Eto što vam je čovjek
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2024., 10:29   #671
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Imaš tutoriala na YouTubeu koliko hoćeš.
Znam,zato i kazem da cu istrazit.
Ali u biti kakva su ova tri koja sam postavila,da li su ok za pocetnika?Sta mislite?
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2024., 14:03   #672
Quote:
Mariposas kaže: Pogledaj post
Znam,zato i kazem da cu istrazit.
Ali u biti kakva su ova tri koja sam postavila,da li su ok za pocetnika?Sta mislite?
Ako je Argon Audio jedini automatski u tom cjenovnom rangu, kupi njega.

__________________
Eto što vam je čovjek
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 19:35   #673
Nemam baš iskustva s gramofonima, pa imam jedno pitanje za znalce. Naime, poznato mi je da gramofonska igla može izgrebati i oštetiti ploču, ali može li neka nekvalitetna (savijena, izgrebana, oštećena) ploča oštetiti gramofon (iglu)? Nedavno sam zbavio gramofon, a imam nekih ploča koje na pojedinim mjestima preskaču, šušte i sl, kad se puštaju, pa nisam siguran koliko je poželjno da ih uopće koristim. Hvala unaprijed.
Ziggy Pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 14:17   #674
Nedavno sam pitao isplativost kupvine zvučnice i igle za Pickering 625DJ i Excel ES70S. Prvo sam nabavio iglu od Tonara(glavu sam imao) ES70E(528E). stvarno sam bio zadovoljan i usljedilo je micanje sa ručke Grado blue3. Tako je trajalo dok nije stigla igla za Pickering 625, ustvari kupio sam D625E od Analogisa što je ako se ne varam "gola" eliptična. Normalno sljed dogadanja bio je isti kao i sa Grado, Excel je pospremljena(ostala na drugoj ručki) spremna za starije ploče. Tako sam prošao put od AT-VM95E,preko Grado blue3, Excel SE70E, do ovog zadnjeg Pickeringa.Imamo dvije novije glave i dvije vintage. Neko moje mišljenje da su obje vintage glave dosta bolje (za moje uši) od ovih novijih ili novih glava. Kao što postoji dosta razlike između Pickeringa i Excela. Excel nije loš stvarno dobro odrađuje ali Pickering me oduševio, sve je bilo šire još čišće, bas dubok i čvrst, visoki kako treba,činele i fus izlaze iz visokotonca koliko je potrebo, čak i ti srednji koje baš i nisamvolio počeli su lijepo zvučati. Za mene je ovaj uložak pravo otkriće. Da, kako nebi sve bilo da je idealno moram kazati da je izlazni signal na ovom ulošku najmanji(najslabiji). Nije to nikakav problem ali to bi stavio pod minus.
pragrande is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.