Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2024., 00:03   #301
Dobijem ospice sa svakim novim koji prvo prigovara da on tu nije živio i njega se ne tiče što su suvlasnici dogovorili i izglasali, on tu nije živio i on nije potpisao.
Dođe mi da im u nos uguram i MVU i ZOV.
__________________
In the world according to Garp, we are all terminal cases.
I'm a cynical idealist.
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2024., 11:42   #302
Jeftinije je platiti tih 600 eura nego odvjetnika i zamjeriti se svim ostalim stanarima. Necete platiti x rata tog lifta koje su ostali vec otplatili, mislim da je to vise nego dovoljno.
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2024., 12:21   #303
Mislim da korištenje lifta vrijedi tih 600 eura. Ja bi ih platio.

Nažalost vas je prošli vlasnik "zeznuo" za tih 600 eura jer nije htio sudjelovati u ugradnji, a sada vi to morate platiti.

Ima i gorih stvari, npr. da nemate taj lift ili trajno nemate pravo korištenja.
seventh-son is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 19:04   #304
Vidim da nitko to nije napisao. Dakle ovako. Da bi se mogao dodatno ugraditi lift bilo unutar bilo izvan zgrade potrebna je suglasnost svih suvlasnika ili namjanje 51% ako postoji u ulazu stanar invalid koji je jako malo ili nikako pokretan. Taj Zakon je još uvijek na snazi i još je važeći. Znači i onih 6 suvlasnika koji su bili protiv morali su potpisat sa ostalih 16 svoj pristanak, ali uz neke uvjete. Eto koliko vidim uvjeti su bili da se iz pričuve ne uzima novac za izgradnju lifta isto kao i za održavanje lifta i potrošak struje. Zato postoji posebno brojilo za lift. Mislim na temelju čega se onda njima 16 šalje svaki mjesec uplatnica. Tu netko nekoga laže.
Tim ugovorom dviju strana se veže još dosta toga, pa tako sigurno i onima koji taj lift mogu, i oni koji ga ne mogu koristiti. Možda se ovih 6 nekako odreklo i vlasništava na suvlasničkom prostoru gdje je sada lift. Pa i banka mora imati taj ugovor sa svim potpisnicima. Ako se ovih 6 odreklo u potpunosti korištenja lifta, a da se niti jednom riječju nigdje ne spominje eventualno novi vlasnik koji ustari naslijeđuje sva ona prava prethodnog vlasnika, onda tih 16 i samo oni odlučuju da li dati zeleno svjetlo novom stanaru uz prethodna neka davanja i plaćanja. Dakle treba najprije otkrit tko je ustvari vlasnik tog lifta. I iskreno malo me čudi da netko nije dao svoj pristanak za lift, a stanuje na vrhu. Obično to ne žele plaćat stanari u prizemlju i prvom katu. Kuhinja. Ako su svi platili tih 600€, onda treba i ona. Poslije kako je napisano podijeliti trošak sa 16 na 17 njih i gotovo. Ali opet i jedino ako je svih njih 16 za to.
Mi smo recimo tako imali sličan problem sa jednim stanom i prvom vlasnicom koja nije htjela dati za priključak na plin. Platilo ga je ostalih 23. U međuvremenu promijenila su se tri vlasnika tog stana i eto tek sada ovaj zadnji je platio priključak nama ostalim stanarima. Dali mu zeleno svjetlo da mu se plin dovede iz hodnika u stan do plinomjera. Sve je to on platio, ništa iz pričuve. Dakle mogli smo i ne pristat, jer potpis od te prve vlasnice je još uvijek bio kod mene kao predstavniku stanara. Platio je, dao sam mu taj papir i sve sređeno.
Hazl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 20:20   #305
Pa ona ne želi platiti to učešće.
Što je i napisala da joj se ne plaća.

Potpuno je suvišno bilo što joj dalje govoriti.
Dobila je odyeb jer ne želi platiti učešće, nego hoće proći mukte.
__________________
In the world according to Garp, we are all terminal cases.
I'm a cynical idealist.
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2024., 18:39   #306
Znam da to piše, ali nikako da povjerujem u to. Trebala bi biti sretna da su joj samo time uvjetovali korištenje lifta ako je to točno. 600€/25 je 24 rate kredita, 2 godine. Valjda bi joj onda ovih 16 vlasnika dali neki papir na kojem bi pisalo da je i ona jedna od vlasnica ili korisnica. Ali me i dalje malo čudi da je netko na najgornjem katu bio protiv lifta, osim ako je već znao da prodaje stan. Vjerojatno se o tome radi. I to joj je morao reći kod prodaje. Stanovi u zgradi sa liftom su skuplji nego bez, pogotovo oni na vrhu. Možda ju je nasamario pa neće priznat da je ispala Generalička i kupila stan misleći da je lift zajednički od svih. Ustvari svi bi tako zaključili, a starom vlasniku poslije možeš samo puhat. I zato bi trebalo kod kupovine stana u starogradnji malo razgovarat i sa susjedima.
Hazl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2024., 19:38   #307
Quote:
Hazl kaže: Pogledaj post
Znam da to piše, ali nikako da povjerujem u to. Trebala bi biti sretna da su joj samo time uvjetovali korištenje lifta ako je to točno. 600€/25 je 24 rate kredita, 2 godine. Valjda bi joj onda ovih 16 vlasnika dali neki papir na kojem bi pisalo da je i ona jedna od vlasnica ili korisnica. Ali me i dalje malo čudi da je netko na najgornjem katu bio protiv lifta, osim ako je već znao da prodaje stan. Vjerojatno se o tome radi. I to joj je
morao reći kod prodaje. Stanovi u zgradi sa liftom su skuplji nego bez, pogotovo oni na vrhu. Možda ju je nasamario pa neće priznat da je ispala Generalička i kupila stan misleći da je lift zajednički
od svih. Ustvari svi bi tako zaključili, a starom vlasniku poslije možeš samo puhat. I zato bi trebalo kod kupovine stana u starogradnji malo razgovarat i sa susjedima.
Pa kako je isla pogledati stan? Nije mogla u lift, ocito nije mogla zakljuciti da je lift zajednicki i pripada svima.
A taj od kog je kupila stan: pa valjda ce svojim gostima, dostavi, a pogotovo potencijalnom kupcu svoga stana na neki nacin omoguciti da k njemu gore dođe liftom.
Rossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 22:01   #308
Quote:
Rossa kaže: Pogledaj post
Pa kako je isla pogledati stan? Nije mogla u lift, ocito nije mogla zakljuciti da je lift zajednicki i pripada svima.
A taj od kog je kupila stan: pa valjda ce svojim gostima, dostavi, a pogotovo potencijalnom kupcu svoga stana na neki nacin omoguciti da k njemu gore dođe liftom.
Naravno da je sve mogla zakljuciti i znati - jer svi suvlasnici imaju MVU, pa je tako i doticna dobila svoj primjerak, a u njemu lijepo uredno pise popis zajednickih dijelova. Kad kupujes stan valjda te nekaj zanima o zgradi u kojoj ces ga kupiti. Ili si panj koji misli da ce se teleportirati s ceste u stan...
Zivjeti bez lifta je uobicajena stvar u velikom broju zgrada.
Ako su ljudi platili ugradnju, onda onaj koji nije sudjelovao u tom moze svoje goste naprtiti na svoja leda i nositi ih.
Treba biti fer.

Bas me zanima jel ih tuzila jer joj ne daju da koristi lift bez placenog ucesca.
__________________
In the world according to Garp, we are all terminal cases.
I'm a cynical idealist.
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2024., 14:14   #309
Imam stan u zgradi u Zagrebu od 6 katova bez lifta. Većina stanara je zainteresirana za ugradnju lifta (nije samo prvi kat), imamo i osobu koja ne može koristiti stepenice.

Zanimaju me izvođači liftova kojima se možemo obratiti. Zasad sam našao samo ove ugradnjaliftova.hr

Također me zanimaju zgrade koje su ugradile liftove. Kontaktirali bi predstavnike stanara ako su spremni podijeliti iskustva.
Shaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2024., 14:56   #310
Predlažem Borel lift
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2024., 18:30   #311
Quote:
Shaw kaže: Pogledaj post
Imam stan u zgradi u Zagrebu od 6 katova bez lifta. Većina stanara je zainteresirana za ugradnju lifta (nije samo prvi kat), imamo i osobu koja ne može koristiti stepenice.

Zanimaju me izvođači liftova kojima se možemo obratiti. Zasad sam našao samo ove ugradnjaliftova.hr

Također me zanimaju zgrade koje su ugradile liftove. Kontaktirali bi predstavnike stanara ako su spremni podijeliti iskustva.
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Predlažem Borel lift
Ti nisi očigledno upoznao gospođu B.

Ako hoćeš pouzdane firme i koji rade takve stvari, moj savjet je Metus ili Siget dizala.
Korporacijama se ne da bakćati sa time....
dario15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.