Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2024., 21:11   #21
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Cilj igre nikad nije bilo rješenje problema 3 tijela. Svi znaju da je nerješiv.
Redemptionists u knjigama nisu mislili tako. Dapače, šefica frakcije se još i udala za matematičara i financirala ga u nadi da će on ipak riješiti taj nerješiv problem.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2024., 22:01   #22
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Redemptionists u knjigama nisu mislili tako. Dapače, šefica frakcije se još i udala za matematičara i financirala ga u nadi da će on ipak riješiti taj nerješiv problem.
Ali sama igra nema veze s tim već regrutacijom. Oni se nadaju da će tako eventualno naći ljude koji će pomoći da ga rješe ali ne pomoću igre.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2024., 00:13   #23
Ako me pamćenje ne vara, regutracija u znanstvenim krugovime vršila se mimo igre, preko one Frontier Of Science organizacije i to pogotovo u slučaju Redemptionistsa.
Tako su vrbovali Wanga.
Igra je većinom služila za upoznavanjem sa problemima na Trisolarisu.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2024., 01:23   #24
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Igra je većinom služila za upoznavanjem sa problemima na Trisolarisu.
Wang je vrbovan putem igrice
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2024., 09:39   #25
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Tako su sophoni dovodili znanastvenike do ludila.
U slučaju Wnag Miao, mislim da je u knjizi sve jasno. On je bio target jer su Trisolarijanci procijenili da će njegov razvoj nanothenologije dovest do ubrzane gradnje svemirskog lifta i izgradnje svemirske flote.

Jedna od ETO frakcija na Zemlji pokušava naći rješenje za Trisolarijence i njihov problem triju tijela i tako im pomoći i spriječiti invaziju. To jedna od svrhi igre.
Druga svrha da je ETO članovi upoznaju sa poviješću Trisolarisa i njihovim načinom života, kao i razlozima za invaziju.
Skužio sam na kraju, dok sam to napisao sam bio tek negdje na polovici sezone. Sophoni i sva ta objašnjenja se spomenu tek negdje oko predzadnje epizode.

Sad sam krenuo gledati i Netflixovu verziju.
WhiteDarkness is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 15:57   #26
gledam malo netflixovu verziju, i moram priznati da prica ima nekih rupa. Ne znam je li i u kineskoj verziji tako... Ali dosta je naivno napisano, IMHO.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 17:13   #27
Netflixova je prekratka, dosta toga je promijenjeno, izbačeno i previše zbijeno pa i zbog toga dolazi do nekih rupa i nejasnoća, iako ima tu i tamo par scena koje su bolje prikazane od kineske i brže daje neka objašnjenja pa je lakše pratiti (sophoni i igra se razjasne u prvih par epizoda), a isto tako i kineska verzija ima dosta scena koje su puno bolje i puno detaljnije nego u Netflixovoj verziji i pogotovo prvih nekih 25 epizoda u kineskoj verziji pak malo previše odugovlače radnju s nebitnim detaljima i dosta toga se ponavlja. Baš bi bio najbolji neki sweet spot po duljini između kineske i Netflixove verzije. Sve u svemu na kraju, kineska mi je bolja. Sama serija pak kao takva tj. kao SF nije mi niti približno dobra kao The Expanse koju još uvijek smatram najboljom modernom/novijom SF serijom.
WhiteDarkness is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 21:10   #28
The Expanse je milijun puta bolji.

Sama ideja iza 3 body problema, knjige, mi je bedasta. The Expanse je imao dobar koncept.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 12:33   #29
Quote:
WhiteDarkness kaže: Pogledaj post
Netflixova je prekratka, dosta toga je promijenjeno, izbačeno i previše zbijeno pa i zbog toga dolazi do nekih rupa i nejasnoća, iako ima tu i tamo par scena koje su bolje prikazane od kineske i brže daje neka objašnjenja pa je lakše pratiti (sophoni i igra se razjasne u prvih par epizoda), a isto tako i kineska verzija ima dosta scena koje su puno bolje i puno detaljnije nego u Netflixovoj verziji i pogotovo prvih nekih 25 epizoda u kineskoj verziji pak malo previše odugovlače radnju s nebitnim detaljima i dosta toga se ponavlja. Baš bi bio najbolji neki sweet spot po duljini između kineske i Netflixove verzije. Sve u svemu na kraju, kineska mi je bolja. Sama serija pak kao takva tj. kao SF nije mi niti približno dobra kao The Expanse koju još uvijek smatram najboljom modernom/novijom SF serijom.
Kineska serija je puno vjernija originalu, ali treba progutati svo to preglumljavanje i nekih 60% dodane i izmišljene radnje.
Zato su i fanovi knjige to smanjli na 6-satni cut i izbacili ono što uopća nema u knjizi:
https://disembiggened.com/

Pazi, audobook 14 sati, kineska serija 22 sata.
S time da treba imati na umu da je u tih 14 sata, jedva 50% radnja, a ostalo opisi koji se sa kamerom riješe u par sekundi.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.