Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2022., 12:25   #821
C.3/97
Nouvelle loy terre neufue occuper
Vers la Syrie, ludee, & Palestine:
Le grand empire barbare corruer,
Auant que Phebes son siecle determine.

[Dolazi] novi zakon (Ideja), [da se]
uzme (okupira nova) zemlja.
[Ta zemlja lezi] kod Sirije, Judeje i Palestine.
Veliko barbarsko carstvo [će] propasti,
prije nego Phoebe završi svoje stoljeće.

1 i 2) Baselski program prvog cionističkog svjetskog kongresa 1897.
u kojem se trazi stvaranje židovskog imanja u Palestini.
3 i 4) veliko barbarsko carstvo je UDSSR koje propada prije nego li
Phoebe (grcka boginja mjeseca=Mjesec) zavrsi svoje stoljeće.

Mjeseceva godina traje 354 dana 8 sati 48 minuta i 36 sekundi sto je oko 97 godina.

Dakle 1897+97=1994
Dakle prije godine 1994 ce propasti sovjetska unija, racunajuci 97 godina od baselskog programa.
Nostradamus je ovdje povezao broj 97 (katren) sa dva razlicita stoljeca i dva dogadjaja.
Simunonuno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2022., 12:31   #822
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Mogao bih se složiti s tobom da nema onog slobodni grad. Meku možeš nazvati bilo kojim imenom, ali slobodnim gradom nikako.

Nego, nisi dao svoje tumačenje 3,97?
zbog toga i kazem da je budcnost, neznamo politicku sliku za 200 god.

Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Evo jedna zanimljiva za tebe, 10,27. Što misliš?
Chiren, i isto tako budcnost
Simunonuno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2022., 13:08   #823
Quote:
Simunonuno2 kaže: Pogledaj post
3 i 4) veliko barbarsko carstvo je UDSSR koje propada prije nego li
Phoebe (grcka boginja mjeseca=Mjesec) zavrsi svoje stoljeće.
Hm, išao sam na Phoebus, sunce. U svakom slučaju zanimljivo tumačenje, iako je Nostradamus epitet "barbarski" isključivo vezao za muslimane.

Quote:
Simunonuno2 kaže: Pogledaj post
zbog toga i kazem da je budcnost, neznamo politicku sliku za 200 god.

Chiren, i isto tako budcnost
Slobodan grad se spominje na još dva mjesta, jedno među kvatrenama, jedno u poslanici, a oba daju naslutiti da se radi o američkom gradu.

Za 10,27 ne znam što i kad, ali čitam CIA, kao i znamenja NSA i masona, zato je zanimljiva.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2022., 13:19   #824
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Hm, išao sam na Phoebus, sunce. U svakom slučaju zanimljivo tumačenje, iako je Nostradamus epitet "barbarski" isključivo vezao za muslimane.


Slobodan grad se spominje na još dva mjesta, jedno među kvatrenama, jedno u poslanici, a oba daju naslutiti da se radi o američkom gradu.

Za 10,27 ne znam što i kad, ali čitam CIA, kao i znamenja NSA i masona, zato je zanimljiva.
Barbarski nema veze sa muslimanima nego sa Ne-krscanima.
Amerika je nebitna u svakom slucaju za Nostradamusa i netreba je interpretirat gdje je nema.

toliko od mene za sad na ovoj temi,
kad bude opet interesantnih postova mozda naletim na kavu.
Simunonuno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2022., 22:18   #825
Quote:
Simunonuno2 kaže: Pogledaj post
C.3/97
Nouvelle loy terre neufue occuper
Vers la Syrie, ludee, & Palestine:
Le grand empire barbare corruer,
Auant que Phebes son siecle determine.

[Dolazi] novi zakon (Ideja), [da se]
uzme (okupira nova) zemlja.
[Ta zemlja lezi] kod Sirije, Judeje i Palestine.
Veliko barbarsko carstvo [će] propasti,
prije nego Phoebe završi svoje stoljeće.

1 i 2) Baselski program prvog cionističkog svjetskog kongresa 1897.
u kojem se trazi stvaranje židovskog imanja u Palestini.
3 i 4) veliko barbarsko carstvo je UDSSR koje propada prije nego li
Phoebe (grcka boginja mjeseca=Mjesec) zavrsi svoje stoljeće.

Mjeseceva godina traje 354 dana 8 sati 48 minuta i 36 sekundi sto je oko 97 godina.

Dakle 1897+97=1994
Dakle prije godine 1994 ce propasti sovjetska unija, racunajuci 97 godina od baselskog programa.
Nostradamus je ovdje povezao broj 97 (katren) sa dva razlicita stoljeca i dva dogadjaja.
Na temelju ovog primjera da se zakljućiti da se vremenski okvir nekih Nostrinih proroćanstva, daju predvidit ili barem eliminirat na određena vremenska razdoblja ili godine.
Pa me zanima, kako određujete za određene konjukcije te kada je koi planet u kojem znaku? Te dali je tko pokušao za određene katrene odrediti datum prema nekom astrološkom fenomenu u budućnosti?
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2022., 00:22   #826
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Na temelju ovog primjera da se zakljućiti da se vremenski okvir nekih Nostrinih proroćanstva, daju predvidit ili barem eliminirat na određena vremenska razdoblja ili godine.
Pa me zanima, kako određujete za određene konjukcije te kada je koi planet u kojem znaku? Te dali je tko pokušao za određene katrene odrediti datum prema nekom astrološkom fenomenu u budućnosti?
Pokusavali smo na njemackom forumu gdje smo se ozbiljno pozabavili godinama njegovim katrenima.
Sta je astroloski fenomen??
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2022., 20:16   #827
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
Pokusavali smo na njemackom forumu gdje smo se ozbiljno pozabavili godinama njegovim katrenima.
Sta je astroloski fenomen??
Evo recimo ovdje se spominje konjukcija planeta u nekom horoskopskom znaku:
6/4
Keltska rijeka*promijeniti će obalu
više neće grad Agrippine* dosezati
Sve će se promijeniti,osim starog jezika(govora?)
Saturn,Lav,Mars u Raku,razbojnički pohod.


Keltska rijeka=Rajna
Agrippine= grad Keln

Zanima me na koi način astrolozi ili astronomi mogu izraćunati buduće konjukcije planeta u određenom horoskopskom znaku? U ovom slućaju se radi o Saturnu i Marsu te još jednom planetu u Raku.
Naprimjer tzv. Mehanizam iz antikitere je služio upravo tome.
Danas postoje računalni programi. Pa me zanima koje koristite?
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2022., 21:20   #828
6,82 ima li tko ideju za rješenje?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2022., 21:58   #829
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Evo recimo ovdje se spominje konjukcija planeta u nekom horoskopskom znaku:
6/4
Keltska rijeka*promijeniti će obalu
više neće grad Agrippine* dosezati
Sve će se promijeniti,osim starog jezika(govora?)
Saturn,Lav,Mars u Raku,razbojnički pohod.

Keltska rijeka=Rajna
Agrippine= grad Keln

Zanima me na koi način astrolozi ili astronomi mogu izraćunati buduće konjukcije planeta u određenom horoskopskom znaku? U ovom slućaju se radi o Saturnu i Marsu te još jednom planetu u Raku.
Naprimjer tzv. Mehanizam iz antikitere je služio upravo tome.
Danas postoje računalni programi. Pa me zanima koje koristite?
Znam katren, odgovorit cu poslje
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2022., 01:28   #830
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Evo recimo ovdje se spominje konjukcija planeta u nekom horoskopskom znaku:
6/4
Keltska rijeka*promijeniti će obalu
više neće grad Agrippine* dosezati
Sve će se promijeniti,osim starog jezika(govora?)
Saturn,Lav,Mars u Raku,razbojnički pohod.


Keltska rijeka=Rajna
Agrippine= grad Keln

Zanima me na koi način astrolozi ili astronomi mogu izraćunati buduće konjukcije planeta u određenom horoskopskom znaku? U ovom slućaju se radi o Saturnu i Marsu te još jednom planetu u Raku.
Naprimjer tzv. Mehanizam iz antikitere je služio upravo tome.
Danas postoje računalni programi. Pa me zanima koje koristite?
Program koji koristim je astronomski i freeware, zove se Astrowin 32 ali ima jos programa iako su u sustini svi isti.
Sto se tice njegovih konjukcija je stvar takva da su one, kao i ova navedena, vrlo jednostavne i stime doste ceste. Ako se takva konjukcija dogodi nekoliko puta u jednom stoljecu onda to nemoze pomoc kako bi se okruzilo razdoblje na koje odredjeni katren ukazuje. Ali zapravo je to ono sto cini cijeli Nostradamusov rad kompleksnim i skoro pa nemoguce da ga se unaprijed pogodi. Obrnuto, da je Konjukcija kompleksnija to bi bila dosta rijedja a stime i dosta jednostavnija, jel ako imas samo jedan moguci termin u narednih 100 godina onda ces ga doziviti ili ne. Nostradamus je se uglavnom sluzio effemeridima.
On je samo u nekoliko katrena uklopio i Astronomske/astroloske podatke, vjerovatno zbog toga sto mu je to bio i hobby i posao pa je tako htjeo da dokaze da moze i na taj nacin prorec tocan datum. Inace u njegovo vrijeme su astronomi i astrolozi bili jedno te isto, a ne razdvojne struke kao danas.

Inace taj od tebe navedi katren pripada mozda cak i ranijoj buducnosti, ako se prorocanstva o trecem sv. ratu i prirodnim katastrofama uopce ostvare. Vidim da si mi davno pisao u PM i raspitivao se o njemackim prorocima pa tako da ipak nesto znas o toj temi.

Dakle europsko prorocanstveni kanon se svodi na sledece dogadjaje.:

-ekonomski krah
-neredi sa revolucijom na vrhuncu u Italiji i Francuskoj
-otkrivanje kometa koji juri prema zemöji iako na kraju nce spasti na zemöju nego samo njegovi odroni i komadi koji ce proizvest jos gore od gorega
-proljece sa potresima u europi i poplavama
-u 8. mjesecu invazija ruske vojske u njemacku do kölna
-u 9. i 10. mjesecu kataklizma sa mogucim prolaskom kometa/asteroida pored zemlje sto prouzrokuje geografski pole shift (nostradamus to navodi u svom pismu kralju Henry-u)
-nakon kataklizme papa okrunjuje u kölnu njemackog kralja i to je to.

cijela europska prorocanstva uglavnom imaju to za temu.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2022., 21:35   #831
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
Program koji koristim je astronomski i freeware, zove se Astrowin 32 ali ima jos programa iako su u sustini svi isti.
Sto se tice njegovih konjukcija je stvar takva da su one, kao i ova navedena, vrlo jednostavne i stime doste ceste. Ako se takva konjukcija dogodi nekoliko puta u jednom stoljecu onda to nemoze pomoc kako bi se okruzilo razdoblje na koje odredjeni katren ukazuje. Ali zapravo je to ono sto cini cijeli Nostradamusov rad kompleksnim i skoro pa nemoguce da ga se unaprijed pogodi. Obrnuto, da je Konjukcija kompleksnija to bi bila dosta rijedja a stime i dosta jednostavnija, jel ako imas samo jedan moguci termin u narednih 100 godina onda ces ga doziviti ili ne. Nostradamus je se uglavnom sluzio effemeridima.
On je samo u nekoliko katrena uklopio i Astronomske/astroloske podatke, vjerovatno zbog toga sto mu je to bio i hobby i posao pa je tako htjeo da dokaze da moze i na taj nacin prorec tocan datum. Inace u njegovo vrijeme su astronomi i astrolozi bili jedno te isto, a ne razdvojne struke kao danas.

Inace taj od tebe navedi katren pripada mozda cak i ranijoj buducnosti, ako se prorocanstva o trecem sv. ratu i prirodnim katastrofama uopce ostvare. Vidim da si mi davno pisao u PM i raspitivao se o njemackim prorocima pa tako da ipak nesto znas o toj temi.

Dakle europsko prorocanstveni kanon se svodi na sledece dogadjaje.:

-ekonomski krah
-neredi sa revolucijom na vrhuncu u Italiji i Francuskoj
-otkrivanje kometa koji juri prema zemöji iako na kraju nce spasti na zemöju nego samo njegovi odroni i komadi koji ce proizvest jos gore od gorega
-proljece sa potresima u europi i poplavama
-u 8. mjesecu invazija ruske vojske u njemacku do kölna
-u 9. i 10. mjesecu kataklizma sa mogucim prolaskom kometa/asteroida pored zemlje sto prouzrokuje geografski pole shift (nostradamus to navodi u svom pismu kralju Henry-u)
-nakon kataklizme papa okrunjuje u kölnu njemackog kralja i to je to.

cijela europska prorocanstva uglavnom imaju to za temu.
Probat ću se poigrati sa tim programom, Fala!

Što se tiće Europskog proročkog kanona,
Do tog nekog redosljeda sam i ja došao. A kako vrijeme sve više odmiće i s obzirom na trenutnu geo-politićku situaciju u Europi, te rat u Ukraini, Smatram da je određena elita vrlo dobro informirana o budućim skorim kataklizmama te
Je zato i pokrenut cjeli lanac događaja unazad 3 godine, jer znaju da nemaju još mnogo vremena.
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2022., 23:18   #832
Elita sigurno nije u nicemu informirana,
jel nakon tih kataklizma nece vise biti ni svijeta ni elita.
Nostradamus i sam pise u pismu kralju Henry-u da je zastrasujuce koliko malo ljudi ce na kraju ostat.
Tu nece vise nista ostat poslje a kamoli tkzv. Elita.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2022., 07:03   #833
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
6,82 ima li tko ideju za rješenje?
Nitko, a 5,26?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2022., 09:23   #834
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
Elita sigurno nije u nicemu informirana,
jel nakon tih kataklizma nece vise biti ni svijeta ni elita.
Nostradamus i sam pise u pismu kralju Henry-u da je zastrasujuce koliko malo ljudi ce na kraju ostat.
Tu nece vise nista ostat poslje a kamoli tkzv. Elita.
Pod elitu mislim na onaj uzak krug ljudi koi drži stvarnu moć u rukama a ne Briselska potrkala.
Podzemna skloništa, odnosno čitave podzemne baze,postoje još od poćetka hladnog rata.
Osim toga što misliš ćemu služi ovaj naj-noviji teleskop što je nedavno poslan u orbitu? Ima sposobnost uoćavanja vrlo hladnih nebeskih tjela.
Ta takozvana elita kao i vojno obavještajne službe nekih zemalja, će znati puno prije nas na forumu sljedi li nam što. Mislim da u filmu Grenland ukazuju na to.
Jedino je pitanje tko će ostati živ u tim skloništima te od kakve će im biti pomoći
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2022., 10:55   #835
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Pod elitu mislim na onaj uzak krug ljudi koi drži stvarnu moć u rukama a ne Briselska potrkala.
Podzemna skloništa, odnosno čitave podzemne baze,postoje još od poćetka hladnog rata.
Osim toga što misliš ćemu služi ovaj naj-noviji teleskop što je nedavno poslan u orbitu? Ima sposobnost uoćavanja vrlo hladnih nebeskih tjela.
Ta takozvana elita kao i vojno obavještajne službe nekih zemalja, će znati puno prije nas na forumu sljedi li nam što. Mislim da u filmu Grenland ukazuju na to.
Jedino je pitanje tko će ostati živ u tim skloništima te od kakve će im biti pomoći
previse gledas hollywood, zaboravi.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2022., 19:49   #836
Zanimljivo da ime Nostradamus znači:

Naša gospa -ić

Našagospaić

* Michel de Nostre_dame - navodno po župi "Naše Gospe" da je otamo
(lik Isusove majke Marije).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2022., 15:07   #837
Evo par njegovih proročanstava, ovi šta ga proučavaju mogu provjerit koliko su točna.

https://youtu.be/6LIqLQVEgxo&t=1299
mega1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2023., 11:56   #838
Ne sjećam se kad sam pročitao ovako dobru knjigu o Nostradamusovim proročanstvima:
https://www.amazon.com/dp/B0CHL1ZFBV
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2023., 20:42   #839
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Mogao bih se složiti s tobom da nema onog slobodni grad. Meku možeš nazvati bilo kojim imenom, ali slobodnim gradom nikako.

Nego, nisi dao svoje tumačenje 3,97?

Evo jedna zanimljiva za tebe, 10,27. Što misliš?
Gdje čitate te katrene?
Ima neki link?

-
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:48.