Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2008., 19:08   #21
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
A ti si se baš našao pozvanim soliti pamet na topicu na kojem se u prvom postu preporučuje pijenje destilirane vode, a vjerojatno i reklamira nečija firma s quack kramom. Kakve su tek to frustracije?
I ti misliš da on ne bi malo bolje branio tu firmu da je on zaista reklamira?
Pa nemoj biti smiješan.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 19:48   #22
Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
@Rebecca
Ti si stvarno mislio da će netko zagristi?
Već par puta su nasjeli na tu foru s DHMO
I opet za par mjeseci će se opet netko javiti "protiv" vode!
Nikada ne potcjenjuj masovno neznanje.
Čak se i jednom davno javio netko (sada je mod) s nekim nebuloznim topicom o vodi koja kristalizira ovisno o "njenim emocijama"!

Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
Jedino što si uradio je da si uništio temu - a to je ipak šteta od nekoga tko ima znanja da bude daleko konstruktivniji.
Na ovom podforumu već odavna sva znanja ovog svijeta nisu nikakva garancija konstruktivnosti
Ako hoćeš biti konstruktivan uzmi kakvu dobru beletristiku i/ili odi na wc.
A uvijek će biti masovnih "protiv" (pa da nabrojimo par): vode, struje, industrije, mesojeda, golf terena, kamene vune itd itd.
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 20:01   #23
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Čak se i jednom davno javio netko (sada je mod) s nekim nebuloznim topicom o vodi koja kristalizira ovisno o "njenim emocijama"!
Ako misliš na mene, ovdje piše zašto i s kojim motivima je topic otvoren. Ako ne, zaboravi.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 20:08   #24
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Već par puta su nasjeli na tu foru s DHMO
I opet za par mjeseci će se opet netko javiti "protiv" vode!
Nikada ne potcjenjuj masovno neznanje.
Čak se i jednom davno javio netko (sada je mod) s nekim nebuloznim topicom o vodi koja kristalizira ovisno o "njenim emocijama"!

Na ovom podforumu već odavna sva znanja ovog svijeta nisu nikakva garancija konstruktivnosti
Ako hoćeš biti konstruktivan uzmi kakvu dobru beletristiku i/ili odi na wc.
A uvijek će biti masovnih "protiv" (pa da nabrojimo par): vode, struje, industrije, mesojeda, golf terena, kamene vune itd itd.
Možda i bi. No svejedno takav pristup nema smisla. Uopće nije problem praviti pi7darije ili ismijavati ljude. Ti bi trebao biti iznad toga.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 20:20   #25
Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
Možda i bi. No svejedno takav pristup nema smisla. Uopće nije problem praviti pi7darije ili ismijavati ljude. Ti bi trebao biti iznad toga.
Što sad idemo u etiku i moralnost
Kierkegaardski propovijedati o istini!
Ma ljudi su stoka, koju je tako lako izmanipulirati.
Danas držim vježbe studentima na diplomskom Bolonja 4ta godina na jednom tehničkom faksu i objašnjavam im, kako je kemijski reaktor srce svega, jer se u u njemu odvija konverzija, te dobivamo korisni produkt. I pričam im o (rijetkim) primjerima kem. industrije u Hr (i kako je puno toga propalo), i jedna studentica mi mrtva 'ladna veli kako je i bolje (da je propalo) jer je ionako to samo zagađivalo! Industrija je tu da zagađuje i ništ' drugo.
I mi na faksu educiramo elitu - buduće inženjere
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 20:49   #26
Ma ne pada mi na pamet pričati o etici i moralnosti. O Kierkegaardu još manje.
Nego ti jednostavno govorim da od tebe očekujem više.
Da su ljudi stoka, to je istina (čovjek nije).
Ali ako će te to dovesti do toga da prema ljudima budeš onoliko otrovan kao što je netko možda bio prema tebi, baviti se niskim udarcima (a tako je lakše, to ti garantiram), onda to šteti ponajprije tebi, a tek onda i drugima. Da ne govorimo koliko to nije dobro ako radiš s mladima.

Odosmo mi sa teme dobrano…
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 20:51   #27
Sve mi se čini da će ovo pod ključ ili u šupu negdje ako pothitno ne počnete pričati o vodi za piće.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 21:13   #28
Mogu ja? Evo, ja redovno pijem vodu iz špine...Ne kupujem vodu ...Nemam nikakvih probavnih , crijevnih i inih smetnji...U kafiću isto tako, naglasim da mi donese vodu iz špine i donese mi..Inače ti donese onu bočicu koja košta više od kave..?? Nema logike...Pročićena voda je pročišćena ali i od korisnih tvari, tako i kalcija pa onda idemo tj oni koji kupuju vodu u ljekarne platiti kalcij jer im nedostaje u prehrani...

@Herp..jel to to? ili si mislila na drugo...
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 01:12   #29
Jadni retaji koji na ovo nasjednu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 01:53   #30
Rebecca, ja sam vristao od smijeha na onaj link. Samo me zanima, kome se dalo sve to skupa natipkati...(dobro, to je jedno 2 sata posla, ako imas inspiracije, ali svejedno... )
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 02:08   #31
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Jadni retaji koji na ovo nasjednu.
Vidis, ovo nije lijepo od tebe, ni od Rebecca Guay ("Ma ljudi su stoka, koju je tako lako izmanipulirati") ni drugih jer vi kao znate sve a drugi su retaji.

Osobno poznajem mnogo ljudi koji nasjednu na sve i svasta a ni krivi ni duzni, jednostavno se ne idu sami posebno informirati a eto vjeruju ljudima. Npr, kad ja idem nesto objasnjavat nekom od mojih poznanika koji studiraju ili su zavrsili knjizevnost, povijest, ekonomiju i ne znaju toliko o tvrdim znanostima jer ih ne zanima, i zvucim uvjerljivo nabacivsi neku znanstvenu terminologiju koju oni ne razumiju, povjeruju svemu sto kazem. Ne znaju svi sve, zato treba pomoci ljudima i pokusati im na sve nacine objasniti neke stvari a ne samo ismijavati iza ledja ha ha koji retaji.

Shvacam da su neki ljudi tvrdoglavi i ne zele razumjeti ali treba pokusati. Nije lako ali je bezobrazno samo tako ismijavati nekoga. Prije tjedan, dva pokusavala sam na sve nacine objasniti jednoj osobi sto je homeopatija i kako to ne funkcionira, da nema dokaza (nasla brdo linkova strucnih i onih manje strucnih) i kako da je to prava medicina ne bi se zvala alternativnom i da nema smisla davati ogromne pare tim ljudima i kupovati njihove "ljekove" i na kraju nisam uspjela e pa onda bas me boli briga, neka, samo sebi radi gore.

Ali poslije kad malo razmislis kako ce neki ljudi zaista vjerovati da je s vodom sve u redu? Samo zato jer je to tamo neki Bandic rekao? Sjecam se da je na mojoj prvoj godini fakulteta prof. iz kemije vidjevsi da svi studenti masovno piju vodu iz boce govoreci kako ona iz spine ne valja napravio kemijsku analizu vode iz boce i one iz spine s fakulteta i svima dokazao da su razlike potpuno neznatne. Neki put ljudi moraju vidjeti svojim ocima neke stvari da bi zaista vjerovali, a i zna se dogoditi oneciscenje svako toliko zbog raznih propusta pa mediji jos to napusu, ljudi u panici itd...
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 02:09   #32
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
i jedna studentica mi mrtva 'ladna veli kako je i bolje (da je propalo) jer je ionako to samo zagađivalo! Industrija je tu da zagađuje i ništ' drugo.
I mi na faksu educiramo elitu - buduće inženjere

kakvo god da je, misljenje je. ovo je tvoj poraz kao predavaca, jer:

1. si se dao nasekirati njenim misljenjem
2. nisi potaknuo raspravu
3. studentica je otisla s tvog predavanja, sa istim uvjerenjima kao i prije. zasto je trosila ouopce vrijeme onda?

ja znam da vjerojatno to nije bio smisao tvoje lekcije, ali mislim da je rasprava uvijek dobrodosla. sta joj nisi dao zadatak da napise seminar?

nemoj me krivo shvatiti, ja sam studirao u Zg na sumarstvu, i smisao nasih predavanja je bio slusanje, pisanje biljeski i EVENTUALNO koje pitanje. sad sam u Budimpesti i slusam Env. Management, dolaze nam profesori iz cijelog svijeta. profil ljudi je, pocevsi od mene, sumara, preko ekonomista, pravnika do lingvista i novinara. mozes si misliti, kakva pitanja smo mi u stanju postaviti. dobar dio profesora je u mirovini, pa predaju jer imaju crve u guzici..u svakom trenutku, ali u svakom, ce najljubaznije odgovoriti na pitanje, koliko god bedasto bilo. i ako se pokrene rasprava: bring it on. mislim da to jako fali nasim fakultetima...
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 02:19   #33
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
kakvo god da je, misljenje je. ovo je tvoj poraz kao predavaca, jer:

1. si se dao nasekirati njenim misljenjem
2. nisi potaknuo raspravu
3. studentica je otisla s tvog predavanja, sa istim uvjerenjima kao i prije. zasto je trosila ouopce vrijeme onda?

ja znam da vjerojatno to nije bio smisao tvoje lekcije, ali mislim da je rasprava uvijek dobrodosla. sta joj nisi dao zadatak da napise seminar?

nemoj me krivo shvatiti, ja sam studirao u Zg na sumarstvu, i smisao nasih predavanja je bio slusanje, pisanje biljeski i EVENTUALNO koje pitanje. sad sam u Budimpesti i slusam Env. Management, dolaze nam profesori iz cijelog svijeta. profil ljudi je, pocevsi od mene, sumara, preko ekonomista, pravnika do lingvista i novinara. mozes si misliti, kakva pitanja smo mi u stanju postaviti. dobar dio profesora je u mirovini, pa predaju jer imaju crve u guzici..u svakom trenutku, ali u svakom, ce najljubaznije odgovoriti na pitanje, koliko god bedasto bilo. i ako se pokrene rasprava: bring it on. mislim da to jako fali nasim fakultetima...
Potpisujem ovaj post, interakcija na predavanjima je vrlo vazna, inace nema nikakvog smisla slusati, radje cu onda sama nauciti iz literature.
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 04:20   #34
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
Mogu ja? Evo, ja redovno pijem vodu iz špine...Ne kupujem vodu ...Nemam nikakvih probavnih , crijevnih i inih smetnji...U kafiću isto tako, naglasim da mi donese vodu iz špine i donese mi..Inače ti donese onu bočicu koja košta više od kave..??
Ja se redovito osjećam kao kreten kad moram kupiti vodu koja košta skoro kao sok od naranče ili pivo(u dućanu). Ali to je stvar marketinga, ljudi kojima je namijenjena takva voda bi vjerojatno mislili da ne valja da je jeftinija, što je skuplje i što ima više trendovski dizajn, to je bolje - odatle toliko žrtava marketinga u gradu s iPhoneom u jednoj ruci, a Evianom ili Janom u drugoj

I onda još neki ovdje misle da je strašna stvar zezati budale pomoću DHMO-a, a oduzimati im pare s kojekakvim Janama, Skinny Water, oksigeniziranim, destiliranim i sl vodama nije?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 08:44   #35
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
I onda još neki ovdje misle da je strašna stvar zezati budale pomoću DHMO-a, a oduzimati im pare s kojekakvim Janama, Skinny Water, oksigeniziranim, destiliranim i sl vodama nije?
Time samo pogorsavas situaciju jer zezajuci ih pojacavas njihove zablude i onda jos vise kupuju te razno razne jane, jamnice itd.
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 09:43   #36
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ja se redovito osjećam kao kreten kad moram kupiti vodu koja košta skoro kao sok od naranče ili pivo(u dućanu). Ali to je stvar marketinga, ljudi kojima je namijenjena takva voda bi vjerojatno mislili da ne valja da je jeftinija, što je skuplje i što ima više trendovski dizajn, to je bolje - odatle toliko žrtava marketinga u gradu s iPhoneom u jednoj ruci, a Evianom ili Janom u drugoj

...
A najžalosnije je kad pola litre flaširane vode tipa Jana često košta više od litre mlijeka...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 09:51   #37
Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
Ma ne pada mi na pamet pričati o etici i moralnosti. O Kierkegaardu još manje.
Nego ti jednostavno govorim da od tebe očekujem više.
Ok,
sori, izgubio sam volju ulaziti ovdje u rasprave.
Ionako nema smisla.
I nisam vitez branitelj znanosti kao npr. endi ili stjegonoša raskrinkavanja gluposti od strane aktivista za prava živina kao jpk. Svaka njima čast na entuzijazmu, ali ja nemam volje ovdje prosipati svoju pamet!

Otvorio sam link koji je lik (koji je otvorio topic) postao (sada ga je Herp obrisala) u kojemu su takve bedastoće postane, ali na dugo i na široko. Bilo je jako jako puno teksta i letimično sam pogledao tvrdnje kao npr. alkalna voda, ionizirana voda itd. itd. što samo po sebi ne znači ništa kao niti DHMO.
Odgovoriti na sve pogrešne tvrdnje tamo značilo investirati previše vremena, koje ja nemam.

Onda sam poskrolao po odgovorima i onda napravio ovo

Čak si i ti potpuno pogrešno ustvrdio da je destilirana voda pH neutralna, što je naravno potpuno pogrešno, ona je blago kisela između 5 - 5.5, a zbog povećane adsorpcije CO2.
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 10:24   #38
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
kakvo god da je, misljenje je. ovo je tvoj poraz kao predavaca
Ne vidim zašto niti kako, niti sam je ja doveo do 4. te godine, niti sam ja nositelj kolegija koji ona sluša. Ja sam joj držao samo dvije laboratorijske vježbe.

Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
1. si se dao nasekirati njenim misljenjem
Nisam se nasekirao njenim stavom, već sustavom obrazovanja, točnije strukturama na fakultetu koje je nisu uvjerili u suprotno.
Da postoji kemijska industrija koja ne zagađuje, i da nije ona samo tu da zagađuje već i da dobijemo koristan produkt koji ona svakodnevno koristi a da nije svjesna (od proizvodnje pl. čaša/flaša, do pročišćavanja vode), da industrija zapošljava i plaća ljude, i da je industrija nositelj progresa neke zemlje.

Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
2. nisi potaknuo raspravu
3. studentica je otisla s tvog predavanja, sa istim uvjerenjima kao i prije. zasto je trosila ouopce vrijeme onda?
Kako si ovo zaključio da mi je znati?
Ili imaš sposobnost čitanja misli što mojih što studentičnih.

Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
ja znam da vjerojatno to nije bio smisao tvoje lekcije, ali mislim da je rasprava uvijek dobrodosla.
Slažem se, nastojim uvijek potaknuti proaktivni stav, i mislim da je kritički način uvijek dobar. Svega toga nema, kako kod čovjeka koji postavio ovaj topic, tako i kod studentice.

Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
mislim da to jako fali nasim fakultetima...
Zato smo tu gdje jesmo. Kvaliteta obrazovanja je niska. Industrija je na niskim granama i sve je poprilično sivo.
Netko reče nismo mi (Hrvatska) u krizi zato što smo dobri već zato što nismo.
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 11:05   #39
A što ste se raspisali...Neka neka Samo ste malo poceli zabrijavat u neke stvari van teme pa bi vas molio da se suzdrzite...

Dakle moze li mi netko rezimirat receno, odnosno odgovorit na sljedece pitanje:
Kako/čime popravit kvalitetu vode...?Zar ne postoji nikakav kemijski element ili sl.koji bi je prošišćavao a bio dostupan "malom čovjeku"
perpetuum mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 11:10   #40
Quote:
perpetuum mobile kaže: Pogledaj post
A što ste se raspisali...Neka neka Samo ste malo poceli zabrijavat u neke stvari van teme pa bi vas molio da se suzdrzite...

Dakle moze li mi netko rezimirat receno, odnosno odgovorit na sljedece pitanje:
Kako/čime popravit kvalitetu vode...?Zar ne postoji nikakav kemijski element ili sl.koji bi je prošišćavao a bio dostupan "malom čovjeku"
Pada mi na pamet: aktivni ugljen, a onda vodu profilitrirati!
Adsorobira sve potencijalne nečistoće, pogotovo teške metale!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.