Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2009., 22:23   #301
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Jer tko, po liniji kmetske fasciniranosti, suosjeća za ženom Malog maestra mora mrziti one koji, zasad, odbijaju biti kmetovi.
No pa velim. Mora da je ideološki.
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 22:25   #302
moze netko stavit link Tomiceve kolumne (o studentima) ja je ne mogu nac na stranici. hvala
__________________
bezobrazno me uzmi, zaljepi za sebe, nema šanse da se odljepim od tebe
Creed80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 22:26   #303
Danas sam vidio tu sramotu s maskama. Sklepali su nekakvu djevojku, nalijepili joj masku, a ona buljavih ociju reklamira sutrasnji Jutarnji list u kojem se dijeli 100.000 maski.

Dogadjaj je zanimljiv na vise razina:

- totalna je sramota, prije svega za zaposlenike koji rade u toj novini, sutrasnji broj. Recimo, bilo bi fora da spoje dvije maske u jednu, pa da ju Butkovic proseta Zagrebom, kad ide negdje na besplatni rucak.

- stvaraju bezrazloznu paniku u drustvu koje je vec dovoljno istraumatizirano

- ako na ovakav nacin pokusavaju dignuti prodaju, onda im stvarno lose, ali izrazito LOSE ide. Jednostavna matematika kaze da ce im sutrasnja naklada biti 100.000 primjeraka, sto znaci da ce u najboljem slucaju prodati 90.000. A radi se o "poklonu" koji je izrazito aktualan i za kojim vlada nevidjeni interes. Ako se putem tog alata nadaju stotki, onda u "normalne" dane ne prodaju vise od 40.000 - 50.000 primjeraka, sto je porazno...ali i lijepo....jer znaci da ce uskoro propasti.
tribal_force is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 22:28   #304
Quote:
Cyn kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je netko (ili su svi) u redakciji Jutarnjeg bolesno ciničan, a to s maskama odlična je ilustracija. Tipa, vidiš da je raja glupa i da se novine najbolje prodaju kad oko njih leluja aura panike pa ajmo lijepo dijelit maske, manje će se primjeraka vratit s kioska. Jebeš to što se panika stišava i jebeš to što te, čak i da se ne stišava, takva maska ne bi zaštitila ni od virusa gripe s teškim mamurlukom, bitno da ostvarimo Ništa-Nas-Ne-Smije-Iznenaditi look izvanrednog stanja za proljeće/ljeto 2009. S istim ciljem kao kada dijele kupone za nagradne igre. S tim da je ovo etički daleko problematičnije.
Jesu možda odštampali i Jutarnji list na maske?
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 22:31   #305
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
Jesu možda odštampali i Jutarnji list na maske?
Ne bih se začudila da je logotip na maskama

U tom bi im slučaju trebalo preporučiti da dijele i Peptoran uz novine, čisto da se oni sa slabijim želucem baš ne zbljuju sedamdeset puta.

Al to bi zapravo mogli onda dijelit svaki dan
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 22:33   #306
Quote:
Cyn kaže: Pogledaj post
Ne bih se začudila da je logotip na maskama
Ni ja
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 22:35   #307
ovo mi je jedan od brojnih vrhunaca milaninog teksta: jedini razlog (koji je navela) zbog kojeg će upisati doktorat je taj što će prema bolonjskom pravu njezina titula "postati previše slična tituli onoga tko je (samo) diplomirao".
__________________
one more cup of coffee
roxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 22:38   #308
Quote:
Cyn kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je netko (ili su svi) u redakciji Jutarnjeg bolesno ciničan, a to s maskama odlična je ilustracija. Tipa, vidiš da je raja glupa...
Samo je pitanje koja je raja glupa.

Meni se, recimo, čini da je netko u Jutarnjem užasno glup.
Ponadali su se da je pandemija najbolja stvar koja im se mogla dogoditi. Jahati na pandemiji - to se samo idiotu može učiniti kao dugoročno dobra ideja. I to tako trijumfalno - Virus je stigao, naslovnica od neki dan (virus em nije stigao, em nije baš ni opasan).

Mediji su od ptičje gripe napravili cirkus. Sad opet. I kad se jednom stvarno nešto dogodi - ljudi će odmahnuti rukom. Kao u priči o pastiru i vuku.

JL: "Nuklearni rat!"

Prosječni građanin: Pih!

Ono što me jedino veseli je činjenica da ljudi sve manje vjeruju novinama. I da se to odražava i u prodaji. Eto vam teorije o glupom čitatelju. Jer oni ne shvaćaju osnovnu stvar - ljudi ne plaćaju novine da ih se pravi majmunom, ni pametni, ali bogme ni glupi. A ovakve manipulacije može shvatiti, i shvaća, i budala.

Zadnje uređivanje schmokljan : 03.05.2009. at 22:46.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 22:44   #309
Quote:
Cyn kaže: Pogledaj post
No pa velim. Mora da je ideološki.
To nema veze s ideologijom, nego s mentalnim sklopom. Sluganskim karakterom. Sve je to kod nas od sluganskog karaktera.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 22:46   #310
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Samo je pitanje koja je raja glupa?

Meni se, recimo, čini da je netko u Jutarnjem užasno glup.
Molim lijepo, ono "vidiš da je raja glupa" nije bilo moje mišljenje nego pretpostavka o tome kako razmišljaju u Jutarnjem.
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 22:54   #311
Jasno, nisam ni mislio da ti impliciraš da su ljudi općenito glupi, nego sam se nadovezao.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 23:04   #312
Mislim da prosječni čitatelj (većina) zna koliko-toliko razlikovati pakiranje od sadržaja. I da zna barem elementarna pravila marketinga u novinarstvu - naglašavam, elementarna. I tu mislim da je ključ uspjeha Jutarnjeg i sličnih populistički orijentiranih tiskovina: oni su kupce navikli na pakiranja i svjesni su za im kupci (većina) to ne zamjeraju pretjerano. Pod uvjetom da je sadržaj koliko-toliko vjerodostojan. To što je na naslovnici neistina u obliku tvrdnje "stigao virus" stvar je koju se zaboravlja kad se prolista novine i potraži ono što te u stvari od informacija zanima: gdje ima virusa, ima li ga u Hrvatskoj, što kažu stručnjaci, blabla. Pakiranje je mamac kojeg većina čitatelja prešutno prihvaća, ili ga ne zamjera pretjerano, jer im ta razina razmišljanja i nije najvažnija. Jutarnji se vadi na to da informacije dozira slojevito, strateški: na naslovnici za ama baš svakog (ili nikog, realno - zamišljeni idealni konzument), na prvim stranicama s vijestima za većinu (sve demografske skupine - presjek skupina), u subotnjem prilogu Magazin za zahtjevnije, pod navodnicima. Tako je u Magazinu osvanuo tekst o karanteni u nekoj zg bolnici te načinima zbrinjavanja bolesnih u slučaju potrebe. Oni računaju na to da ljudi kratko pamte naslovnice i poklon-akcije (ali reagiraju na njih) i da su novina koja je naprosto - potrošna, reciklirajuća, u dinamici, do danas do sutra, i tako stalno.
liar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 09:41   #313
Paviću, hoćemo sutra masku za oči, priti pliz?

http://www.brookstone.com/bs_assets/.../528174B_P.jpg
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 12:21   #314
U petak sam nakon dugo vremena kupio Jutarnji.

I jako pozalio.

Vec sam se bio odviknuo od niske razine tih novina.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 12:23   #315
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Samo je pitanje koja je raja glupa.

Meni se, recimo, čini da je netko u Jutarnjem užasno glup.
Ponadali su se da je pandemija najbolja stvar koja im se mogla dogoditi. Jahati na pandemiji - to se samo idiotu može učiniti kao dugoročno dobra ideja. I to tako trijumfalno - Virus je stigao, naslovnica od neki dan (virus em nije stigao, em nije baš ni opasan).
e, al nije pisalo "virus je stigao", nego "virus je došao", što zvuči puno gluplje.
Puno je, naime lakše, zamisliti virus koji je upravo stigao, nego virus koji je, nakon dugog dolaženja, došao. Virusi obično stižu, a ne dolaze.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 12:26   #316
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Drugo, zdravorazumsko pitanje ravnopravnosti ljudi. Od manjeg dijela naroda koji se odlučuju na studij, većina studira da bi kasnije lakše živjela. Zašto bi država pomagala manjini da lakše živi. Zašto ne bi pomagala svima
Drzava i pomaze raznim grupacijama ljudi. Starima, mladima, djeci, rodiljama, braniteljima, sportasima, poljoprivrednicima, brodograditeljima, ribarima, umjetnicima, manjinama..itd, itd.

Svi ti transferi novca pomazu tim ciljnim gupacijama, ali posredno, u mankoj ili vecoj mjeri) koriste i drustvu u cjelini.

Besplatno skolovanje (koje vec špostoji) i besplatno studiranje (cak i za one koji nikad ne zavrse studij) spada u grupu korisno ulozenog novca, transfera novca koji dobro pomaze drustvu u cjelini.

Da nema besplatnbog studiranja, jos bi bio veci udio populacije koju novine tipa Jutarnji ili 24 sata prodaju sponzorima.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 12:33   #317
Quote:
Cyn kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je netko (ili su svi) u redakciji Jutarnjeg bolesno ciničan, a to s maskama odlična je ilustracija. Tipa, vidiš da je raja glupa i da se novine najbolje prodaju kad oko njih leluja aura panike pa ajmo lijepo dijelit maske, manje će se primjeraka vratit s kioska. Jebeš to što se panika stišava i jebeš to što te, čak i da se ne stišava, takva maska ne bi zaštitila ni od virusa gripe s teškim mamurlukom, bitno da ostvarimo Ništa-Nas-Ne-Smije-Iznenaditi look izvanrednog stanja za proljeće/ljeto 2009. S istim ciljem kao kada dijele kupone za nagradne igre. S tim da je ovo etički daleko problematičnije.
Heh, tako se čini, da. Ali za ekipu iz "marketinških komunikacija" (koja predlaže i odrađuje ove promocije), ne redakcije, uvjerena sam da su mrtvi ozbiljni, ono - flat, u uvjerenju da je to supercool promo. I to je da se smrzneš. Nema tu ni ciničnosti, niti tog minimalnog odmaka koji i služi dozvoljavanju stanja u kojem jesmo, ma ničeg: čisto ništavilo.

Također, to što se panika stišava nije im od neke važnosti: 100.000 maski moralo se naručiti minimalno tjedan dana ranije, kao i riješiti čitav budgetski dio promocije, a isporučiti u tiskaru (zbog vikenda) garant već u petak. S Plivom je deal za promo-supplement bio dogovoren, opet, minimalno 10 dana ranije. Tako da kad su u ostalim medijima krenule umirujuće priče, već je bilo prekasno. I opet mislim da ih nije baš briga, napravili su svoj dio priče u datom trenutku, netko ih je potapšao po ramenu, a to što su se zaletjeli - ah, bože moj, tko radi taj i griješi.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 13:13   #318
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Paviću, hoćemo sutra masku za oči, priti pliz?

http://www.brookstone.com/bs_assets/.../528174B_P.jpg
To je dijelila Grazia pred mjesec-dva s One2Playem: s logom The Dog.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 13:31   #319
A zašto vi uopće uzdižete narod na pijedestal. Masa je glupa i neuka, pogotovo hrvatska, i s te strane čak se pomalo divim jutarnjem u kolikoj mjeri se uspio prilagoditi tom našem krdu. To je princip ponude i potražnje-da u ovoj državi pišu o duhovnim, filozofskim ili samo praktičnim temama odmah bi propali!
Nema narod samo vlast kakvu zaslužuje, već i medije, gospodarstvo, perspektivu...
A i vi isto ste posebna vrsta jadnika, samo izražavate želje i jadikovke...bijedo ljudska(hrvatska)
Guilty_as_Charged is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.05.2009., 15:06   #320
A jel' netko vidio, opipao, pregledao neku od tih maski danas? Jerbo mi u ruke došao Jutarnji, doduše s otrgnutom maskom, ostalo samo ljepilo, netko je bio brži majčicumu , i piše tamo da su umjetnici za Jutarnji oslikali maske - pet umjetnika oslikalo je svatko po jedan motiv a ideja je, kako piše ambasadorica Nada Mirković u prilogu J2, da se maske individualiziraju, čak je spomenula i japanske Harajaku Girls. Pa onda dalje veli ona da u megapopularnim američkim serijama tipa Uvod u anatomiju doktori, posebno oni višeg statusa, nose opremu s individualnim dodacima tipa medeki ili neki Warholovi motivi, te da je to in, a da su se maske protiv gripe s umjetničkim motivima već pojavile u brojnim svjetskim trgovačkim centrima. Dakle, Jutarnji prati trendove i želi da se čitatelji individualiziraju?
Kako god, neloše su se izvukli s ovim. Tu sad, kao, ima i nekog odmaka, stava plus opiranje unificiranosti. Hmmmm. A "zlobnici" mislili da će bit logotip.
liar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.