Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2011., 12:09   #601
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
I meni se čini da se radi o prijetnji upravo prema Josipoviću, da ne tjera previše priču Polančec - Grbić, jer ona vodi Sanaderu, a to znači prema Kosor.

Zastrašivanje jer to je sve kaj ona i ekipa znaju.

Samo kako će to pomiriti sa glumatanjem prema EU, o tome kako su postali najedanput pravi Evropljani, koji poštuju demokraciju i njena pravila?

Josipović je preblag, treba zatražiti od nje raspisivanje datuma izbora, a ako ona to neće, sam to napraviti. Ima instrumente, a zemlja je u takvoj krizi da ih može iskoristiti. Ako se prepusti njoj, izbori će biti tek na proljeće 2012. nakon što ona potpiše pristupni sporazum s EU i nakon referenduma, na kojem je lako moguće da će odgovor naroda biti "NE" jer će poistovjetiti EU sa HDZ-om.

Kosor ide ucjenjivati njega, da joj omogući izbore u 2012. Ona mora pod svaku cijenu ostati na vlasti što je duže, kako bi utjecala na situaciju oko Sanadera i procesa koji će se voditi. Kad ode u opoziciju, prepuštena je na nemilost sustava, a to izgleda ne mogu napraviti.

Sjednica VNS oko Grbića je objava rata, a kolaterlna šteta ćemo biti svi mi, obični građani. Ostati ćemo možda i bez EU, a gospodarstvo će biti tako uništeno da se neće oporaviti narednih 30-ak godina.
Naravno da je objava rata,vidi se to po žaru kojim se Kosorica i karamarko protive istrazivi vezanoj uz Grbića i MUP...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:17   #602
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
I meni se čini da se radi o prijetnji upravo prema Josipoviću, da ne tjera previše priču Polančec - Grbić, jer ona vodi Sanaderu, a to znači prema Kosor.
gdje je tu logika? za vrijeme kosoricinog mandata je pocela istraga protiv sanadera i ostalih clanova hdz. zasto ju tada nij ebilo strah sto ivo moze reci o njoj?

Quote:
Zastrašivanje jer to je sve kaj ona i ekipa znaju.
meni se ovdje bas cini kako se sdp preplasio najave da se istrage nece zadrzati u hdz dvoristu.

Quote:
Sjednica VNS oko Grbića je objava rata, a kolaterlna šteta ćemo biti svi mi, obični građani. Ostati ćemo možda i bez EU, a gospodarstvo će biti tako uništeno da se neće oporaviti narednih 30-ak godina.
pridajes previse paznje panicnom pokusaju predsjednika da odvede istrage dalje od maticne stranke. zar cemo sad slusati kako je istraga protiv nekog clana sdp neulazak u eu? i nepostojece gospodarstvo se nece oporaviti 3 desetljeca? ma daj molim te :-)
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:24   #603
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Naravno da je objava rata,vidi se to po žaru kojim se Kosorica i karamarko protive istrazivi vezanoj uz Grbića i MUP...
Za njih dvoje je to pitanje političkog opstanka. I zato će biti ružno i opasno za sve nas. Tome se mora nekako stati na kraj, a prvi korak je datum izbora, koji mora biti u ovoj godini. Rujan bi trebao biti ili najkasnije listopad. Tako da do kraja godine, bude gotovo pitanje nove vlade, a referendum bude nakon izbora, kad se više EU ne može koristiti u preizdbornoj kampanji.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:26   #604
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Josipović je preblag, treba zatražiti od nje raspisivanje datuma izbora, a ako ona to neće, sam to napraviti. Ima instrumente, a zemlja je u takvoj krizi da ih može iskoristiti. Ako se prepusti njoj, izbori će biti tek na proljeće 2012. nakon što ona potpiše pristupni sporazum s EU i nakon referenduma, na kojem je lako moguće da će odgovor naroda biti "NE" jer će poistovjetiti EU sa HDZ-om.
Josipović se očigledno trudi biti što neovisniji i izbjegava otvoreno kritizirati HDZ. Ukoliko stvari počni izmicati kontroli, siguran sam da će Josipović povući pravi potez. Vjerujem da će se izbori održati prije kraja godine, a ukoliko se uskoro ne objavi datum izbora, mediji trebaju stisnuti Friščića za muda i ne dati mu da se izvrdava. Friščić sam-samcat drži HDZ na vlasti.

Zadnje uređivanje stagediver : 02.06.2011. at 12:35.
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:34   #605
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Josipović se očigledno trudi biti što neovisnije i izbjegava otvoreno kritizirati HDZ. Ukoliko stvari počni izmicati kontroli, siguran sam da će Josipović povući pravi potez. Vjerujem da će se izbori održati prije kraja godine, ukoliko se uskoro ne objavi datum izbora, mediji trebaju stisnuti Friščića za muda i ne dati mu da s izvrdava. Friščić sam-samcat drži HDZ na vlasti.
svasta, naravno da mozes biti siguran kad je kompletna vladajuca koalicija mjesecima ponavljala da ce izbori biti nakon dovrsetka pregovora krajem godine.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:41   #606
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Josipović se očigledno trudi biti što neovisniji i izbjegava otvoreno kritizirati HDZ. Ukoliko stvari počni izmicati kontroli, siguran sam da će Josipović povući pravi potez. Vjerujem da će se izbori održati prije kraja godine, a ukoliko se uskoro ne objavi datum izbora, mediji trebaju stisnuti Friščića za muda i ne dati mu da se izvrdava. Friščić sam-samcat drži HDZ na vlasti.
Priča prerasta medije i javnost. Predsjednik države ima funkciju i mogućnost da se uplete i u rad vlade, ako procijeni da situacija ide kvragu. A ide. Danas na sjednici vlade, ta nesretnica od premijerke hvali svoju politiku jer po njoj sve raste? Njeno ponašanje je jednako onom mitskom Neronovom kad je palio Rim i svirao na harfi. Sve odlazi u pepeo, a ona se hvali nepostojećim i izmišljenim uspjesima, ne priznajući ama baš niti jednu grešku.

Inače, Novi list je danas objavio kako postoje i više nego opipljivi dokazi o nepotizmu kaj se Grbića tiče jer je njegovim aviziranjem na mjesto ravnatelja policije, njegova žena postala odvjetnik brojnih državnih firmi - Croatia Osiguranja, Janaf, Plinacro, pa i NK Dinamo.

I zato Kosor mora napasti medije, konkretno valjda njih? Zastrašiti tako da se ovakve stvari ne objavljuju, barem ne do izbora, već ružičaste pričice o tome kako je otvorila wc u Špičkovini donjoj.

Inače, dobro je primjetio Lalić kako je za DORH, a i HDZ-u normalno da se istražuje anonimna prijava (npr. protiv Linića), ali ne i prijava Damira Polančeca, sa imenom i prezimenom, protiv sadašnje ekipe na vlasti.

A kaj se te konkretne prijave tiče, Obersnel je potvrdio kako im je stigao službeni zahtjev iz policije da im predaju dokumente. Kako je prošlo više od 20 godina, a zakonske obaveze za čuvanje dokumentacije tako daleko NEMA, kaže Obersnel, da će im trebati par dana da skupe kaj imaju. Eto, toliko o tom pompoznom zakonu o nezastarjevanju kriminala iz pretvorbe i privatizacije u ratno doba. Mrtvo slovo na papiru, kako i napisa Vojky na svojoj temi jer se jednostavno neće moći provesti u djelo. Grad Rijeka može reći da nemaju niti jednog papira i kaj onda? Ništa. Nema ni dokaza za ili protiv navoda u anonimnoj prijavi.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:53   #607
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Danas na sjednici vlade, ta nesretnica od premijerke hvali svoju politiku jer po njoj sve raste? Njeno ponašanje je jednako onom mitskom Neronovom kad je palio Rim i svirao na harfi. Sve odlazi u pepeo, a ona se hvali nepostojećim i izmišljenim uspjesima, ne priznajući ama baš niti jednu grešku.
Dok god takvo ponašanja prolazi kod dovoljnog broja birača, dotad će tako i biti. Ne smatram da bi predsjednik trebao reagirati (time bi se otvorio beskonačnim napadima HDZ-a i HDZ-u sklonih medija; jedna takva reakcija na dugi bi rok opteretila javni prostor u zemlji i suzila ionako gotovo nepostojeći prostor za napredak). I dalje vjerujem da je daleko veća odgovornost na medijima koji pristaju plesati po njenim notama (pratiti je na njenoj neprekidnoj predizbornoj kampanji presijecanja).
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:53   #608
Jasmina Popović

Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Iz pera novinarki (od kojih je jedna dugogodišnja neskrivena simpatizerka partije koju se, kao takvu, pozivalo i u političke emisije na HTV-u) koje rade za dnevni list čija se privatizacija izravno povezivala s partijom.
a druga? čija je ona 'simpatizerka'? to ćemo prešutit.
__________________
'Victory belongs to the most persevering' - Napoleon Bonaparte
suntzu72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:55   #609
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
No,to nije laž SDP-a...

Policija je na svojim stranicama objavila da postupaju prema zahtjevu DŽO-a...

Kada je to demantirano,kreće petljancija kako je MUP prvo obavijestio DŽO-a,pa im je DŽO rekao da rade što ih volja...

Kako je DŽO zahtjevao obavijesne razgovore ako im je DŽO rekao da rade što hoće?I kako se ona radi po nalogu ŽDO-a?

Puno puta sam ti rekao,piši o stvarima o kojima imaš mimimum znanja...

Još uvijek čekam potvrdu gdje sam ja to dizao Josipovića u nebesa...
i zašto je onda - ako je to notorna laž MUP-a - isto priopćenje i dalje na njihovim službenim stranicama?

s druge strane - gdje je demanti ŽDO-a? link?
__________________
'Victory belongs to the most persevering' - Napoleon Bonaparte
suntzu72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:58   #610
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Ako hdz ovci tvrde onda mora da se nesto gadno kuha
No ozbiljno, kontrolu medija treba napravit pogotovo hdz glasila zvanog hrt
svatko tko redovito gleda dnevnik HRT-a zna da urednici istog (pogotovo neki) ni najmanje nisu naklonjeni HDZ-u. upravo suprotno. za hdz je u zadnjih godinu dana više 'pozitivnih' konotacija bilo na notornoj novoj tv...
__________________
'Victory belongs to the most persevering' - Napoleon Bonaparte
suntzu72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:01   #611
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
I meni se čini da se radi o prijetnji upravo prema Josipoviću, da ne tjera previše priču Polančec - Grbić, jer ona vodi Sanaderu, a to znači prema Kosor.

Zastrašivanje jer to je sve kaj ona i ekipa znaju...
mi koji čitamo SVE STRANE a ne samo onu koja nam je draga znamo da je ovo povezano s ovim.
__________________
'Victory belongs to the most persevering' - Napoleon Bonaparte
suntzu72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:02   #612
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Dok god takvo ponašanja prolazi kod dovoljnog broja birača, dotad će tako i biti. Ne smatram da bi predsjednik trebao reagirati (time bi se otvorio beskonačnim napadima HDZ-a i HDZ-u sklonih medija; jedna takva reakcija na dugi bi rok opteretila javni prostor u zemlji i suzila ionako gotovo nepostojeći prostor za napredak). I dalje vjerujem da je daleko veća odgovornost na medijima koji pristaju plesati po njenim notama (pratiti je na njenoj neprekidnoj predizbornoj kampanji presijecanja).
Pa mediji plešu po njenoj muzici jer ona ima moć i zlorabi ju. A to zlorabljenje je nekaj o čemu predsjednik mora reći svoj stav.

Onog trenutka kad političari u nas ne budu mogli zlorabiti povjerenu im moć, neće biti ni ovakvih beskičmenjačkih medija u toj mjeri. Straha će nestati.

A da bi nestao, treba raditi i tu očekujem da Josipović reagira.
Ponašanje Kosor pokazuje da ona nije osoba s kojom je moguće racionalno komunicirati. Ona je stjerana u kut i ne preza od ničeg. Eto, sad je odlučila i VNS koristiti kao oružje u predizbornoj kampanji?! Njoj nije ništa sveto, pa ni ovo vijeće.

Josipović svojim popuštanjem samo potiče ovakvo ponašanje. I sam ga je potaknuo sazivanjem zbog Grbića i Polančeca, te ga mora istjerati na čistac. Ako to propusti napraviti, onda nam se loše piše, a on je iznevjerio svoje birače.

Obećao je da će se zalagati za pravnu državu i rješavanje obavještajne mafije, koja ga napada i napadala ga je tijekom predsjedničih izbora. Sve to je i dalje na djelu, sve dok je Karamarko ministar, a Grbić ravnatelj policije.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:02   #613
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Iz pera novinarki (od kojih je jedna dugogodišnja neskrivena simpatizerka partije koju se, kao takvu, pozivalo i u političke emisije na HTV-u) koje rade za dnevni list čija se privatizacija izravno povezivala s partijom.
to nije komentar ili kolumna, to je prenošenje vijesti
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:07   #614
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Josipović je preblag, treba zatražiti od nje raspisivanje datuma izbora, a ako ona to neće, sam to napraviti. Ima instrumente, a zemlja je u takvoj krizi da ih može iskoristiti.
Pa koji su to ustavom definirani instrumenti? Da predsjednik sam raspisuje izbore?

Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Ako se prepusti njoj, izbori će biti tek na proljeće 2012. nakon što ona potpiše pristupni sporazum s EU i nakon referenduma, na kojem je lako moguće da će odgovor naroda biti "NE" jer će poistovjetiti EU sa HDZ-om.
Dobro jutro.

Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Kosor ide ucjenjivati njega, da joj omogući izbore u 2012. Ona mora pod svaku cijenu ostati na vlasti što je duže, kako bi utjecala na situaciju oko Sanadera i procesa koji će se voditi. Kad ode u opoziciju, prepuštena je na nemilost sustava, a to izgleda ne mogu napraviti.
Njoj treba više vremena da se pokažu pravi učinci mjera gospodarskog opravka.

Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Sjednica VNS oko Grbića je objava rata, a kolaterlna šteta ćemo biti svi mi, obični građani. Ostati ćemo možda i bez EU, a gospodarstvo će biti tako uništeno da se neće oporaviti narednih 30-ak godina.
I predugo joj je trebalo da ga objavi.
__________________
'Victory belongs to the most persevering' - Napoleon Bonaparte
suntzu72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:07   #615
Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
mi koji čitamo SVE STRANE a ne samo onu koja nam je draga znamo da je ovo povezano s ovim.
Sve pet, no koje su podloge o vezi Josipovića i Vojkovića? Što znači da je ovaj predsjednikov prijatelj?

A ako ćemo pravo, di je tu uloga banaka? U uspjesima Adriatice, one su odigrale najveću ulogu jer je lova dolazila od njih. Ako me sjećanje ne vara, Zagrabačka je glavna bila.

Voljela bih malo više mesa, prije nego zaključimo kako je Pavić Mr. No ove zemlje i sve se stvari dešavaju zbog njega. On je Darth Vader, a Kosor i Grbić su sile dobra koje se bore protiv njega?

Sad je privatizacija Slobodne izvorište požara? EPH je izvor, više nije Pašalić i njegova ekipa oko Večernjaka?

Svi trebaju otići po meni; Kosor, Karamarko, Grbić, Sanader, Polančec. Svi. I kad odu, možemo reći da je borba protiv korupcije počela.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:08   #616
Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
svatko tko redovito gleda dnevnik HRT-a zna da urednici istog (pogotovo neki) ni najmanje nisu naklonjeni HDZ-u. upravo suprotno. za hdz je u zadnjih godinu dana više 'pozitivnih' konotacija bilo na notornoj novoj tv...
Mos mislit. Ocigledno ne gledas pravi kanal
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:10   #617
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Josipović se očigledno trudi biti što neovisniji i izbjegava otvoreno kritizirati HDZ. Ukoliko stvari počni izmicati kontroli, siguran sam da će Josipović povući pravi potez. Vjerujem da će se izbori održati prije kraja godine, a ukoliko se uskoro ne objavi datum izbora, mediji trebaju stisnuti Friščića za muda i ne dati mu da se izvrdava. Friščić sam-samcat drži HDZ na vlasti.
prvi bold.
hvala što si pravilno detektirao gdje je prava politička moć u hrvata.

drugi.
Friščić drži sebe na vlasti. Koji bi njemu motiv bio da to ugrozi?
__________________
'Victory belongs to the most persevering' - Napoleon Bonaparte
suntzu72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:28   #618
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
to nije komentar ili kolumna, to je prenošenje vijesti
To je više hrpa mokrih želja grupe HDZ-ovaca i donošenje zaključaka na temelju ničega...

Pa HDZ-ovci malo tvrde,a malo vjeruju a će nešto isplivati...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:28   #619
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
to nije komentar ili kolumna, to je prenošenje vijesti
Točnije: to je stvaranje vijesti (zbog navlačenja vode na partijski mlin).
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:29   #620
Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
prvi bold.
hvala što si pravilno detektirao gdje je prava politička moć u hrvata.

drugi.
Friščić drži sebe na vlasti. Koji bi njemu motiv bio da to ugrozi?
Bolja ponuda oko raspodjele fotelja...nemoj reći da to nisi znao...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.