Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2004., 16:08   #1
Cijepljenje 1

Kalendar cijepljenja




Čula sam dosta priča o cjepivu s godinu dana, tipa da je opasno, da može doći do jakih reakcija i sl.
Kakva su vaša iskustva s tim "opasnim" cjepivom?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 31.10.2012. at 21:54.
Brunda is offline  
Old 22.02.2004., 16:13   #2
Moj sin ima 15 godina.

Nit nam je tko objashnjavao protiv chega ih cijepe, nit prichao o kakvoj opasnosti nit pitao zhelimo li ili ne.

Stigao bi sluzhbeni poziv (k'o za cucke ) i odveli bismo djecu na cijepljenje.

Osim bolne guze nikakvih posljedica nije bilo.
magic is offline  
Old 22.02.2004., 18:00   #3
stvar je u tome da su to "živa" cjepiva i reakcija je moguća ali to je mali postotak. Kikenzi je prije 3 dana cijepljen protiv ospica, platili smo pročišćeno cjepivo (200 kn) kod kojeg je mogućnost reakcije duplo manja nego kod običnog. Reakcija nastupa 3 tjedna nakon cijepljena a simptomi su ko kod meningitisa. Ako sam točno upamtila, 3-4 djece na njih mislim 50 000 dobije reakciju (kod pročišćenog 1-2 djece).
Kikica is offline  
Old 23.02.2004., 12:07   #4
Kazu da je moguc osip i temperatura nakon 14 dana i nateceni limfni cvorovi na vratu. Moje ni jdedno nije imalo nikakve nus pojave... To cjepivo se dobiva u ruku
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Old 23.02.2004., 15:13   #5
Hvala
Brunda is offline  
Old 26.02.2004., 13:51   #6
Evo, jučer smo dobili cjepivo. Za sada je sve ok. Doktor kaže da ako će biti reakcije da će se pojaviti za 1-3 tjedna. Može se pojaviti temperatura i povraćanje. Ako se to dogodi da dođemo na pregled. Ali kaže on da su reakcije rijetke. Nadam se.
Brunda is offline  
Old 21.10.2005., 09:12   #7
Cijepljenje - združeni topic

kratko.

od koje godine?
u.t.p.m is offline  
Old 21.10.2005., 10:29   #8
kaledar cijepljenja

Zadnje uređivanje putnica : 14.05.2008. at 14:37.
verica is offline  
Old 01.11.2005., 14:57   #9
Cijepljenje, hepatitis B

Kad i da li se cijepi protiv hepatitisa B u Hrvatskoj?
Pisem iz Svedske i ovdje se nudi roditeljima koji dolaze iz Hrvatske, BiH.... da cijepe djecu oko 3 mjeseca starosti. To mi nekako rano zvuci a imam osjecaj i da je nepotrebno.

Hvalac :-)
__________________
Lola
Lola_05 is offline  
Old 01.11.2005., 15:18   #10
kod nas se cijepi u 6. razredu osnovne, ili 7. Ipak, može se i prije, al se plaća. Mi smo cijepili Kikenzija nedavno, s 2,5 godine.
Kikica is offline  
Old 01.11.2005., 15:57   #11
Cao Kikica..

zbog cega ranije, mislim sa 2.5 godine?

Jesmo li mi (stariji) uopste cijepljeni protiv hepatitisa B...koliko znam nismo...?!

75. godiste sam ako ima veze.. :-)
__________________
Lola
Lola_05 is offline  
Old 01.11.2005., 18:06   #12
npr. ako dijete mora na operaciju postoji mogućnost da kod primanja krvi dobije hepatitis. A ukoliko u toj najranijoj dobi oboli od hepatitisa onda su posljedice teške i nepopravljive. Neznam dal smo mi cijepljeni, ja sam '78. ali znam da se sad u školama cijepi.
Kikica is offline  
Old 01.11.2005., 18:22   #13
svi davatelji krvi testirani su na hepatitis b.

ima jedna zajebana stvar kod tog hepatitisa b a to da je uzrochnik otporan na suhu sterilizaciju. dakle mozhe se prenijeti bilo kojim instrumentom koji nije za jednokratnu uporabu, a dolazi u kontakt s krvlju (ginekoloshki, stomatoloshki instrumenti i slichno)
magic is offline  
Old 01.11.2005., 19:18   #14
Quote:
Lola_05 kaže:



Jesmo li mi (stariji) uopste cijepljeni protiv hepatitisa B...koliko znam nismo...?!

75. godiste sam ako ima veze.. :-)
Obavezno se cijepi u 6. razredu osnovne.
Moja kći rođena '88 je bila prva generacija koja je cijepljena pod obavezno.

Dakle ti kao '75 godište nisi cjepljena.
Ako hoćeš biti moraš platit. Raspitaj se u domu zdravlja. Svako malo poneki dom zdravlja ima akcije tj. jeftinije cijepljenj.
Ako se dobro sječam cijepi se tri puta, razmak između cjepljenja je 30 (45??) dana.
polly is offline  
Old 01.11.2005., 19:25   #15
Quote:
polly kaže:
Obavezno se cijepi u 6. razredu osnovne.
Moja kći rođena '88 je bila prva generacija koja je cijepljena pod obavezno.


i moj sin je rodjen '88. i nije bilo obavezno. roditelji su morali potpisivati suglasnost.
magic is offline  
Old 01.11.2005., 19:31   #16
Quote:
magic kaže:
svi davatelji krvi testirani su na hepatitis b.

ima jedna zajebana stvar kod tog hepatitisa b a to da je uzrochnik otporan na suhu sterilizaciju. dakle mozhe se prenijeti bilo kojim instrumentom koji nije za jednokratnu uporabu, a dolazi u kontakt s krvlju (ginekoloshki, stomatoloshki instrumenti i slichno)
jesu, testirani su al nama je doktorica objasnila da se može dogoditi i kod primanja krvi, e sad ja to neznam stručno objasniti al vjerojatno ima neko tu ko zna. Evo link koji piše da je vjerojatnost mala ali ipak se hepatitis može dobiti transfuzijom krvi http://hr.wikipedia.org/wiki/Hepatitis
Quote:
Hepatitis B uzrokuje i akutni i kronični hepatitis u bolesnika koji nisu u mogučnosti ukloniti virus. Prijenos može biti preko zaražene krvi (transfuzija - danas vrlo rijetko), tetovažama (tetovaže napravljene i amaterski i profesionalno), spolnim odnosom ili vertikalnim prijenosom (s majke na fetus).
Kikica is offline  
Old 01.11.2005., 19:38   #17
da sad topik ne preraste u raspravu o nachinu prijenosa i slichno, evo, sama sam preboljela b hepatitis i svakako bih savjetovala da se djecu cijepi. bolest je neugodna, dugotrajna a mozhe ostaviti i trajne posljedice.
magic is offline  
Old 01.11.2005., 20:02   #18
Quote:
magic kaže:
i moj sin je rodjen '88. i nije bilo obavezno. roditelji su morali potpisivati suglasnost.
možda to uređuju na nivou grada, županije, čega li već

za nju me niko niš nije ni pital
došli u školu i cijepili
sad je 3. razred, kak i junior kolko pamtim

stariju sam dala cijepiti i to uredno platila
polly is offline  
Old 02.11.2005., 08:28   #19
Moj sin sad ima 2 godine i cijepljen je protiv Hep B. Cijepljenje nije obavezno, ponudila nam ga je pedijatrica. Cijepljenje se vrši u tri turnusa i plaća se. Svaka tura je mislim oko 100 kn. Prvo cjepivo je dobio s godinu dana i onda u razmaku par mjeseci još dva puta.

Po meni je logičnje dijete cijepiti...nikad ne znaš.
 
Old 02.11.2005., 09:02   #20
Quote:
BigMama kaže:
Cijepljenje nije obavezno, ponudila nam ga je pedijatrica. Cijepljenje se vrši u tri turnusa i plaća se.

Obavezno je u 6. razredu osnovne.
Tada je badave.
Mlađi i stariji koji nisu bili pod obavezno moraju platiti.
Tura je cca 80 kn. Kad pojedini dom zdravlja ima akciju (rasprodaju ) tada je cijena manja.
polly is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.