Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2003., 16:24   #1
H&M

Prvi H&M dućani trebali bi se u proljeće 2011. godine otvoriti u zagrebačkim shopping centrima:

- Cvjetno na Cvjetnom trgu
- Arena centar na Laništu
- City Center One u Jankomiru

U proljeće 2012. godine još jedna trgovina trebala bi biti otvorena u Avenue Mall-u.
Najnovije informacije u vezi otvaranja H&M dućana u Hrvatskoj možete pratiti ovdje.

Za sada u Republici Hrvatskoj NE POSTOJE H&M trgovine, niti je moguće naručivanje iz njihovog on-line dućana iz Hrvatske.





Potaknuta činjenicom da sam ove zime u Finskoj sasvim slučajno prvi put u životu nabasala na njihov dućan i kupila si krasnih stvari za malo love, planiram sad uskoro s frendicama potegnuti put Austrije i malo si obnoviti ljetnu garderobu za more. Ali prije nego što prođem kroz mukotrpan proces organizacije cijelog tog putovanja, htjela bih pitati one koji su vidjeli što H&M nudi ove sezone jel mi se vrijedi mučiti. Pitam jer volim dva stila u oblačenju, romantično i elegantno, i užasava me ovo što je preplavilo naše dućane, army chic i ono neko havajsko šarenilo.
Pa ako ću se s nečim sličnim susresti i tamo, bolje da ni nejdem...
Bila bih vam jako zahvalna...

Zadnje uređivanje me in honey : 25.01.2011. at 09:34.
Kvejki is offline  
Old 19.06.2003., 17:41   #2
Re: H&m

Quote:
Little Earthquake kaže:
army chic i ono neko havajsko šarenilo.
ovo nije dominantno u francuskim ducanima opcenito pa niti u HM. tu ima zgodnih stvari ali nestanu odmah vidjela sam neku plavu haljinicu i dva dana kasnije nije bilo niti jedne!
tako da ne znam sto ces zateci u ducanu... (ja nisam nasla nista jer mi sve oteshe )
luca is offline  
Old 19.06.2003., 17:55   #3
Bila sam u Ikei (onaj komplex tamo, na ulazu u Graz!) u HaeMu, i vec je sve bilo lagano probrano. Cuj, ima svega. Od super trendy stvari, na sta se oni vecinom i orijentiraju, pa do klasicnih. One trendy su jeftinije, klasicne su skuplje.
Nazalost, u zadnje vrijeme rijetko idem u HM jer je i on poskupio od uvodjenja eura (no svejedno se jos uvijek isplati).
Majicice su im klasika, jeftine a kvalitetne. Uvijek se trudim uzeti LOGG jer mi je izdrzljiviji od Rocky ili Impulse, ili divided.

Ajde, odi i vidi...samo se pozuri...a mozda i stignes na kakvo snizenje...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Old 19.06.2003., 18:17   #4
Samo da te upozorim da se kod Graza otvorio novi shopping centar (nisam bila) u kojem ima H&M pa mi se nekako čini da se ovaj H&M kod Ikee pokvario. Zadnji puta sam bila prije nekih mjesec i pol dana i nije baš bilo puno stvari, čak je bilo dosta još zimskih stvari na sniženju. Ja sam si kupila dvije onako kakti indijske košulje-tunike koje su mi super za posao i jednu dugačku lanenu suknju - to su poprilično klasične stvari, ja si u H&M ionako većinom kupujem robu za posao.
verica is offline  
Old 19.06.2003., 19:24   #5
Quote:
verica kaže:
Ja sam si kupila dvije onako kakti indijske košulje-tunike koje su mi super za posao i jednu dugačku lanenu suknju - to su poprilično klasične stvari, ja si u H&M ionako većinom kupujem robu za posao.
Ja sam bila u siječnju u Finskoj i bila je u jeci rasprodaja a stvarno se našlo divnih stvari.Kupila sam baš takve neke indijske tunike, ne znam što je to radilo u zimskoj kolekciji, sad me super služe,i milijun put su ljepše nego slične koje sam znala vidjeti po gradu.
Ja bih htjela kupiti neke haljinice, za more, jer stvarno, u gradu nisam našla ništa što mi se dopalo.
Ima možda neki drugi dućan o kojem bih trebala razmisliti?Nije mi čak ni toliko stalo da bude jeftino,mada ne bi bilo na odmet, koliko bih htjela da bude lijepo, nježno i slatko Plava sam, blijedoputa i mršava, i jezivo daskasta,i uopće mi mislim ne stoji niti pretjerano sexy, niti nešto nasilno s lancima i army printom, i Bože sačuvaj one havajske kombinacije kakve sad viđam u Miss Selfridge i ostalim buticima u centru grada.
Kvejki is offline  
Old 20.06.2003., 00:13   #6
Quote:
Little Earthquake kaže:
Plava sam, blijedoputa i mršava
Well, excuse me! Nisam ni ja daleko, pa sam si kupila hawaian smedju haljinicu, lijepo dekoltiranu (da, nemam kaj nutra staviti, ali boze moj! ) i da znas kako mi simpaticno stoji. Svi su mi to rekli (i da sam skromna takodjer ). Tak da...a ima i lana, i mekanih materijala, i pastelnih boja, njeznih uzoraka...uvjek. Bez brige, toga uvjek ima.

Verice, ma znam za taj shopping centar ali smo isli u Ikeu i Toys'r Us pa smo tak i otisli u HM.

Iako, ja sam znala naci pet puta boljih stvari u Grazu-gradu HMu nego u Ikei...kajaznam.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Old 20.06.2003., 11:18   #7
Ja imam dosta rezervirano misljenje naspram H&M trgovina. Neke su odlicne, a neke totalno bez veze. U zadnje vrijeme primjecujem da je H&M u Grazu totalni jad i bijeda (mislim, super kad dodjes iz Zagreba i usporedis ga s ovdasnjom ponudom i cijenama), dok je recimo u Becu H&M deset puta bolji, isto kao i u Parizu, Londonu i nekim drugim (velikim) gradovima. Mnogih stvari koje se prodaju na primjer u Parizu u Grazu uopce ni nema (ne da su rasprodane, nego ih ni ne dobiju), sto mi je totalno bez veze. Da ne velim da sam primijetila da u Skandinaviji (konkreno u Svedskoj i Danskoj) prodaju puno kvalitetnije stvari, puno cesce napravljene od prirodnih materijala, nego recimo u austrijskoj provinciji.

Moja filozofija: u H&M-u kupujem jeftine, trendi krpice koje ionako nisu nosive vise od sezonu-dvije. Super mi je LOGG, kao sto je vec darin spomenula (imam neke majice stare i po pet godina, a peru se u prosjeku jednom tjedno i jos uvijek izgledaju super) i imam neke stvari iz Hennes Collection (to je vise kao klasika). Odijela i bitnije dijelove garderobe kupujem u kvalitetnijim trgovinama, ali ove stvari 'za upotpuniti' garderobu tipa majice, otkacene carape, spange, lude torbice, opcenito accessories, su mi sasvim cool iz H&M-a.
Princeza is offline  
Old 20.06.2003., 11:28   #8
Little Earthquake, ja ti baš ne bih mogla preporučiti neke dućane po Grazu jer već dugo uopće ne idem u shopping u Graz nego samo navratim u H&M kad idem po nešto u Ikeu. Ali, eto ima taj novi shopping centar u kojem navodno ima svakojakih dućana. Ljudi uvijek spominju nekakav CA ili C und A kao dućan tipa H&M, znači jeftin, ali ja nikad u njemu nisam bila.

Meni je H&M ok, više za ljeto nego za zimu, jer za ljeto ima dosta lanenih stvari a to ja volim nositi - premda je činjenica da te stvari uglavnom odu za jednu sezonu (ali meni se to događa i sa stvarima iz duplo skupljih dućana).
verica is offline  
Old 20.06.2003., 11:39   #9
Quote:
verica kaže:
Ljudi uvijek spominju nekakav CA ili C und A kao dućan tipa H&M, znači jeftin, ali ja nikad u njemu nisam bila.


C&A

Popularna skracenica: cheap and awful.

Ja sam par puta usla, pogledala i otisla van. Stvari su totalno bapske (iako u zadnje vrijeme imaju i kao neke 'odjele za mlade'), materijali trecerazredni, krojevi demodirani. Ma, katastrofa.
Princeza is offline  
Old 20.06.2003., 11:40   #10
Ja apsolutno nisam"nadarena" za kupovinu u H&M-u.Meni su ti njihovi ducani grozno pretrpani ,ja tu nemogu izdrzat vise od 10 min.Sve nesto zbrda,zdola i skoro sve sto uhvatim u ruku nije samo jeftino nego tako nekako i izgleda.Neznam,po mome gustu nisu.Jedino sto imam od njih je jedna slatka roza pamucna pidjama,gore je uska majica kratkih rukava a dole hlace koje se vezu u struku.Osim toga uvijek kad udjem tamo su uzasno dugi redovi na kasi(obicno od opet kasa radi jedna )i to me dodatno odvrati od bilo kakve kupnje.
Romana is offline  
Old 20.06.2003., 11:41   #11
Quote:
Princeza kaže:


C&A

Popularna skracenica: cheap and awful.

Ja sam par puta usla, pogledala i otisla van. Stvari su totalno bapske (iako u zadnje vrijeme imaju i kao neke 'odjele za mlade'), materijali trecerazredni, krojevi demodirani. Ma, katastrofa.
Slazem se
Romana is offline  
Old 20.06.2003., 15:02   #12
Quote:
Princeza kaže:


C&A

Popularna skracenica: cheap and awful.

Ja sam par puta usla, pogledala i otisla van. Stvari su totalno bapske (iako u zadnje vrijeme imaju i kao neke 'odjele za mlade'), materijali trecerazredni, krojevi demodirani. Ma, katastrofa.
Cund A ovdje ima stilski skoro pa istu robu kao i Hund M a njihov traper je pet puta kvaliteniji nego od HundM-a

Imaju na svakom katu drugi pravac - recimo klasicna muska odjela, poslovni kostimi, pa odjel za bebe, odjel donjeg vesa im je super jeftin a dobar ( ja imam njihove tange vec 2 godinu i nis im nije, ko nove ). Imaju i trendy cijeli jedan kat. A cipele najludje u gradu. Cista kopija dizajnerskih po cijenama od 30 €

No sto se tice cipela ne svidja mi se kvaliteta.
Imaju i muski ves, dosta kvalitetan.
Winona is offline  
Old 20.06.2003., 15:08   #13
Re: H&m

Quote:
Little Earthquake kaže:
Potaknuta činjenicom da sam ove zime u Finskoj sasvim slučajno prvi put u životu nabasala na njihov dućan i kupila si krasnih stvari za malo love, planiram sad uskoro s frendicama potegnuti put Austrije i malo si obnoviti ljetnu garderobu za more. Ali prije nego što prođem kroz mukotrpan proces organizacije cijelog tog putovanja, htjela bih pitati one koji su vidjeli što H&M nudi ove sezone jel mi se vrijedi mučiti. Pitam jer volim dva stila u oblačenju, romantično i elegantno, i užasava me ovo što je preplavilo naše dućane, army chic i ono neko havajsko šarenilo.
Pa ako ću se s nečim sličnim susresti i tamo, bolje da ni nejdem...
Bila bih vam jako zahvalna...
hehe
vidjeti da neko zbog hm ide na dalek pute
meni je HM bukvalno na svakom cosku
ja si uvijek nest nadjem tamo, tam sam golden customer

a sto se tice kolekcije
ovdje u sthlm cak ni u svim radnjama nemas iste stvari, a kamloli u drugoj drzavi
ima puno varjacija, tak da je tesko reci sta ce biti tamo gdi odes
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 20.06.2003., 15:22   #14
Cheap and awful - ne znam, nikad nisam bila, samo mi je kolegica s posla pokazala neku vestu koju si je tamo kupila, onako najobičnija končana vesta. Navodno ima taj C i A u istom onom kompleksu u Grazu gdje je i H&M ali nisam nikad bila u tom dućanu.
verica is offline  
Old 20.06.2003., 15:39   #15
Moja mama je u C und A kupila nekoliko koncanih ( pamucnih ) majci za ljeto,( nisu to sportske T shirt, vise onako kao rukom radjene, pletene ) klasican plavo bez uzorak, pruge uglavnom, majce se peru na 60 stupnjeva i guraju vec drugu sezonu.

Kostale su po 20 €.

Vjerojatno je caka u prepoznavanju kvaltetnih komada odjece cak i u jeftinjim ducanima. Moja mama ima oko za to. Ja znam i fulati.
Winona is offline  
Old 20.06.2003., 16:41   #16
A mozda je caka i u tome sto se nekom svidja i koji ducani ispunjavaju njegove kriterije a koji ne
Romana is offline  
Old 20.06.2003., 17:13   #17
Quote:
Princeza kaže:
Ja imam dosta rezervirano misljenje naspram H&M trgovina. Neke su odlicne, a neke totalno bez veze.
i ja...

Quote:

U zadnje vrijeme primjecujem da je H&M u Grazu totalni jad i bijeda (mislim, super kad dodjes iz Zagreba i usporedis ga s ovdasnjom ponudom i cijenama), dok je recimo u Becu H&M deset puta bolji, isto kao i u Parizu, Londonu i nekim drugim (velikim) gradovima. Mnogih stvari koje se prodaju na primjer u Parizu u Grazu uopce ni nema (ne da su rasprodane, nego ih ni ne dobiju), sto mi je totalno bez veze. Da ne velim da sam primijetila da u Skandinaviji (konkreno u Svedskoj i Danskoj) prodaju puno kvalitetnije stvari, puno cesce napravljene od prirodnih materijala, nego recimo u austrijskoj provinciji.

i s ovim se totalno slazem..npr H&M u Skandinaviji su sasvim fini, uredni (barem oni koje sam ja vidjela)..mislim da su najgori oni u Münchenu..ziva katastrofa..roba se vuce po podu, ljudi je gaze, debele turkinje se guraju s duplim kolicima..meni se povraca od same pomisli da tamo udjem..(al ipak udjem nekad u off peak times i nekad i nesto kupim
TigerLilly is offline  
Old 20.06.2003., 17:17   #18
Quote:
Winona1 kaže:
Cund A ovdje ima stilski skoro pa istu robu kao i Hund M a njihov traper je pet puta kvaliteniji nego od HundM-a

Imaju na svakom katu drugi pravac - recimo klasicna muska odjela, poslovni kostimi, pa odjel za bebe, odjel donjeg vesa im je super jeftin a dobar ( ja imam njihove tange vec 2 godinu i nis im nije, ko nove ). Imaju i trendy cijeli jedan kat. A cipele najludje u gradu. Cista kopija dizajnerskih po cijenama od 30 €

No sto se tice cipela ne svidja mi se kvaliteta.
Imaju i muski ves, dosta kvalitetan.
joj joj joj..nikako mi ne lezi taj C& A..moja sestra tamo nekad kupuje i jos se hvali kako je nasla dobre dilove al ja im prag ne prelazim
TigerLilly is offline  
Old 20.06.2003., 17:55   #19
Meni je H&M OK za pamucne majice, hlace za po doma i za u ducan. Imam cargo hlace stare 3 godine i nista im nije, a i majice koje su puno starije i izgledaju cisto OK.
Imala sam dosta trudnickih stvari i bila sam jako zadovoljna jer su bile trendy i lijepo stajale.
U NY su ducanu veliki i dobro uredjeni, a sjecam se da su takvi u Stockholmu.
bigblue2010 is offline  
Old 20.06.2003., 18:24   #20
Quote:
TigerLilly kaže:
i ja...

i s ovim se totalno slazem..npr H&M u Skandinaviji su sasvim fini, uredni (barem oni koje sam ja vidjela)..mislim da su najgori oni u Münchenu..ziva katastrofa..roba se vuce po podu, ljudi je gaze, debele turkinje se guraju s duplim kolicima..meni se povraca od same pomisli da tamo udjem..(al ipak udjem nekad u off peak times i nekad i nesto kupim
Hmm...da..uopće nisam razmišljala o tome da nešto što vidiš u Skandinaviji teško možeš naći igdje južnije. H&M u Helsinkiju u kojem sam bila je bio savršen, predivan dućan. Teško da to uopće sliči tome u Grazu ..a ja isto mrzim kupovati u nekom mjestu gdje se stvari razvlače i gdje kupuju ama baš svi zbog groteskno niskih cijena (kao recimo kad budu rasprodaje u Terranovoj ili onaj grozni Magmim outlet u Ilici) .
Na kraju ću odustati od tog puta i malo "razriješiti kesu" i otići u Sisley. Vidjela sam slatkih stvari ali me cijene nisu pretjerano oduševile.
Kvejki is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.