Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2011., 00:00   #3961
90% da ces ostati bez novca i ne vidjeti robu, ako nekim cudom i stigne dobiti ces losu kopiju koju ce vjerojatno carina zapljeniti i jos ti stisnuti prijavu.
AndrejX is offline  
Old 31.08.2011., 06:32   #3962
Bas kako pise, vjerojatno ces ostat bez love a ako nes i dodje, original no way. A usto sto i je danas original, sva nasa fashion robica na balkanu je porijeklom iz kine uvezeno preko bosne i slicno.

A sto se tice placanja western unionom, velika je provizija, zadnje sto placao je bilo 130kn provizije na 400kn placenih.

Ako vec narucujes neke takve stvari, pogledaj radje na ioffer, tud ja uzimam i sve funkcionira.
Misek_Chipsy is offline  
Old 31.08.2011., 19:21   #3963
Hvala Vam na odgovorima.

Ali na iOfferu je dosta skuplje.

primjer:
http://www.ioffer.com/search/items/adidas%20bounce
i
http://www.diytrade.com/china/4/prod...ce&qc=prd&ns=1

zašto onda kupovati preko i offer-a?

edit:

ako je ovo ista lopta, pogledajte razliku u cijeni!

http://www.ioffer.com/i/2010-world-c...ccer-380678420
http://www.diytrade.com/china/4/prod..._Ball_PVC.html

a sad sam skužio - pogledajte logo xD

šta mislite je su li ovakve lopte loše kvalitete od "normalnih" Adidas? Ili su iste?

Zadnje uređivanje Zyxzed : 31.08.2011. at 19:31.
Zyxzed is offline  
Old 31.08.2011., 19:57   #3964
Quote:
Zyxzed kaže: Pogledaj post
Hvala Vam na odgovorima.

Ali na iOfferu je dosta skuplje.

primjer:
http://www.ioffer.com/search/items/adidas%20bounce

zašto onda kupovati preko i offer-a?
Nema razloga kupovati na bilo kojem od tih mjesta jer ces preskupo platiti falsifikat.

Quote:
ako je ovo ista lopta, pogledajte razliku u cijeni!
a sad sam skužio - pogledajte logo xD
Pogledaj i minimalnu kolicinu narudzbe.

Quote:
šta mislite je su li ovakve lopte loše kvalitete od "normalnih" Adidas? Ili su iste?
Palsticne lopte od par kuna u lokalnom Konzumu, samo ove imaju sare i logo.
AndrejX is offline  
Old 01.09.2011., 12:38   #3965
živcira me ova carina, evo primjera:

1. naručio sam slušalice preko ebay-a za 35gbp i ok plaćam carinu znam, pošiljke nema 3 tjedna, poslano običnom poštom pa nije bilo trcakinga i prodavač mi pošalje nove koje dođu za tjedan dana i platim carinu 45 kuna. 2 tjedna kasnije stižu ove prve koje sam čekao i traže carinu 90 kuna. čuo sam da se na glazbenu opremu ne plaća carina nego samo pdv pa se pitam di je tu logika?
2.naručio kontroler za wii ukupna vrijednost s poštarinom 300 kn - ne platim NIŠTA
3.naručim polovnu igru vrijednost s poštarinom 161kn (živio tečaj) i sad me traže da im dostavim račun, naravno uručenje poziva 10kn i još ću vjerojatno morati platiti nešto jer sam prešao tih magičnih 160kn

a da stvar bude bolja događalo mi se i da mipoštar ostavi paket pred vratima ili na sandučiću a živim u zgradi pa ga može svatko uzeti

sve u svemu jedva čekam eu da mi se skinu s vrata više oni i njihovo kako mi se sprdne...
hulja is offline  
Old 01.09.2011., 12:49   #3966
Quote:
hulja kaže: Pogledaj post
živcira me ova carina, evo primjera:

1. naručio sam slušalice preko ebay-a za 35gbp i ok plaćam carinu znam, pošiljke nema 3 tjedna, poslano običnom poštom pa nije bilo trcakinga i prodavač mi pošalje nove koje dođu za tjedan dana i platim carinu 45 kuna. 2 tjedna kasnije stižu ove prve koje sam čekao i traže carinu 90 kuna. čuo sam da se na glazbenu opremu ne plaća carina nego samo pdv pa se pitam di je tu logika?
Pa koliko vidim nisi platio carinu niti u jednom slucaju, samo sto su u prvom ocito uvazili umanjenu vrijednost napisanu na paketu.

Quote:
2.naručio kontroler za wii ukupna vrijednost s poštarinom 300 kn - ne platim NIŠTA
I ti se zalis ?

Quote:
3.naručim polovnu igru vrijednost s poštarinom 161kn (živio tečaj) i sad me traže da im dostavim račun, naravno uručenje poziva 10kn i još ću vjerojatno morati platiti nešto jer sam prešao tih magičnih 160kn
Ne, traze racun jer ga trgovac nije stavio u posiljku pa ne znaju da to vrijedi 161 kn.

Quote:
a da stvar bude bolja događalo mi se i da mipoštar ostavi paket pred vratima ili na sandučiću a živim u zgradi pa ga može svatko uzeti
Imao sam i ja takvog postara pa sam ga dovoe u red.

Quote:
sve u svemu jedva čekam eu da mi se skinu s vrata više oni i njihovo kako mi se sprdne...
S jedne strane dobro za pakete iz EU, a s druge sve sto je izvan EU ce se cariniti po redu sto sada ipak nije bio slucaj.
AndrejX is offline  
Old 01.09.2011., 12:56   #3967
ma kužim ja to sve, ok osim možda ove umanjene vrijednosti za slušalice, jel mi možeš to pojasniti? naime na tom skupljem paketu je spisalo gift a na jeftinijem nije, a bio je priložen isti račun isprintan... naravno da se ne žalim što nisam platio ništa za taj kontroler, htio sam samo reći da su nepredvidivi i da me to smeta
hulja is offline  
Old 01.09.2011., 13:03   #3968
Netko se zezno u prvom slucaju, nema drugog objasnjenja.
AndrejX is offline  
Old 01.09.2011., 20:19   #3969
Bok,

imam pitanje, koliko se smije max love iznositi iz Hrvatske
i unositi u Hrvatsku po trenutnom zakonu , a da pritom ne trebam
obavjestiti carinika ili ako trebam ? te dali ja što plaćam (carina, pdv ili sl..)
na unošen novac u Hrvatsku ?
Te dali postoji ograničenje koliko mjesečno ili godišnje smijem unositi ili iznosit lovu ?
ili mogu npr... svaki dan ?

Hvala !
BundyBoy is offline  
Old 01.09.2011., 20:26   #3970
http://www.carina.hr/Carina/InformacijeFizicke.aspx#P11

Koliko se sjecam na EU strani stoji tabla s vecim iznosom od 20k EUR ili sl.

Nigdje nisam vidio definirano vrijeme ili ucestalost, vjerojatno dok im ne postanes sumnjiv
AndrejX is offline  
Old 02.09.2011., 12:12   #3971
da li me na carini mogu zezat radi sata???
npr sat Quartz piše(jel to uopće spada pod brend ili kakvu firmu),a platim ga 30 kn ...
ili piše Quartz Diesel...znači vidi se da nije nikakva krivotorina.a imam i račun da sam ga platila samo 70 kn...
jel me mogu zezat i koje su mjere ako oni misle da je neka krivotvorina???
"friška mama" is offline  
Old 02.09.2011., 12:24   #3972
Imam pitanje.
Frend mi iz amerike poslao "poklon" (gitarsku pedalu u vrijednosti 90$) i dobio sam pismo da im trebam donjeti račun
il neki dokaz koliko to košta? Šta da ja donesem da dokažem da to košta 90$ jer nije novo vide se na njemu oštečenja (jer je on koristio tu pedalu)?
Hvala vam najlijepša
__________________
".. shvati da je bitan samo san .."


look Deep into my eyes
shardy is offline  
Old 02.09.2011., 12:30   #3973
Isto to i reci njima ali nemoj zaboraviti da si ti taj koji moras imati racun ili dokazati vrijednost robe, a oni te imaju pravo oderati po svojim vizijama ili odbiti uvoz - ne obrnuto kako vecina misli.
AndrejX is offline  
Old 02.09.2011., 15:31   #3974
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
http://www.carina.hr/Carina/InformacijeFizicke.aspx#P11

Koliko se sjecam na EU strani stoji tabla s vecim iznosom od 20k EUR ili sl.

Nigdje nisam vidio definirano vrijeme ili ucestalost, vjerojatno dok im ne postanes sumnjiv
super. hvala !
još sam poslao mail carini i dobio sam isti odgovor.
BundyBoy is offline  
Old 02.09.2011., 22:01   #3975
Nema na cemu ali odmah i jedan ispravak - prije pola sata gledao tablu s EU strane na kojoj pise da se mora prijaviti iznos veci od 10k EUR dakle isto kao i kod nas.
AndrejX is offline  
Old 03.09.2011., 09:51   #3976
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Nema na cemu ali odmah i jedan ispravak - prije pola sata gledao tablu s EU strane na kojoj pise da se mora prijaviti iznos veci od 10k EUR dakle isto kao i kod nas.
ma to nije bed
BundyBoy is offline  
Old 03.09.2011., 11:15   #3977
Upit

Imam jedno pitanje za vas koji imate iskustva u online kupnji. Namjeravam kupiti odjeću sa jedne stranice u vrijednosti od 2000 kuna. Ako oni tu pošiljku označe kao poklon hoću li još uvijek plaćat carinu, a ako je ne označe kao poklon koliko ću platit carinu? Hitno je
CoralineGray is offline  
Old 03.09.2011., 13:01   #3978
nist neces morat platit
crnjak_xrace is offline  
Old 03.09.2011., 15:04   #3979
Quote:
CoralineGray kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje za vas koji imate iskustva u online kupnji. Namjeravam kupiti odjeću sa jedne stranice u vrijednosti od 2000 kuna. Ako oni tu pošiljku označe kao poklon hoću li još uvijek plaćat carinu, a ako je ne označe kao poklon koliko ću platit carinu? Hitno je
meni su tako slali, ali obzirom da je to online shop imali su svoju deklaraciju i isprintan račun unutra pa su na carini vidjeli vrijednost i fino mi naplatili carinu. to "gift" je bila kvačica na njihovoj deklaraciji. dakle ako je to poklon mislim da bi trebalo biti tako i poslano, kao nešto privatno a ne službeno.
hulja is offline  
Old 03.09.2011., 15:20   #3980
Meni je doista fascinantno da na ovom pdf-u koji postoji vec vise godina na bas svakoj stranici iskoci padobranac kojem je mrsko prouciti dva posta prije.
AndrejX is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.