Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2006., 00:32   #1
Question Paypal i slični načini plaćanja iz inozemstva

Zanima me je li netko već imao iskustva s plaćanjem preko Paypala? Da, znam da nije dostupan u Hrvatskoj, ali možda netko zna za neku dobru alternativu? Osim toga, koliko god da proučavam taj sustav i dalje mi nije 100% jasno kako to funkcionira?

Dakle, ako želim nešto (novac, naravski) primiti iz inozemstva, što mi je najbolje da učinim? Što je najjednostavnije za drugu stranu, kako da mi uplati?
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Old 01.03.2006., 12:39   #2
Samo daj osobi koja ti treba uplatit broj tvog osobnog deviznog računa u banci i swift od tvoje banke. To joj je dovoljno za uplatu, tebi će se novac normalno pojaviti na deviznom računu.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 01.03.2006., 13:08   #3
sto je to swift?
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Old 01.03.2006., 13:29   #4
Da, što je to swift?

Žiro račun pretpostavljam da u ovom slučaju nije dovoljan, baš moram otvoriti devizni?

Sorry, ne kužim se u to, pa nek se nitko ne ljuti ako pitanja zvuče tako kako zvuče
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Old 01.03.2006., 13:38   #5
Swift je kod banke na koju se vrši uplata, jer kad ti netko izvana uplaćuje lovu prvo mora znati kojoj banci ta lova treba otići, a to zna preko swifta. Dakle, pitaj banku koji je njezin swift jer trebaš primiti lovu iz inozemstva na devizni.
Naravno da trebaš imati devizni račun, neće ti valjda kune izvana uplaćivati.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 10.03.2006., 21:15   #6
https://www.moneybookers.com/

- otvoris tamo acc
- tvoj kolega ti uplati lovu na taj acc
- 2 eura te kosta povlacenje...

Svi ostali nacini su puno skuplji od toga, dakle bank transfer ce 'pojesti' desetak eura, western union da ne govorim.

Paypal u hr ne funkcionira...
kunjavac is offline  
Old 16.03.2006., 06:41   #7
Koliko ja znam (ne puno ), swift iz USA za HR kosta izmedju 40 i 50 dolara. Plus nasa banka ti fino uzme jos 20. Isplata moze biti na HR devizni u dolarima.

Tako da se ne isplati slati swiftom ako su manje sume u pitanju.

WU uzima nekih 10% od poslane sume i isplata ja na nasoj posti i to u kunam.

Pozdrav
mladen_22 is offline  
Old 16.03.2006., 16:42   #8
Quote:
kunjavac kaže:
https://www.moneybookers.com/

- otvoris tamo acc
- tvoj kolega ti uplati lovu na taj acc
- 2 eura te kosta povlacenje...

Svi ostali nacini su puno skuplji od toga, dakle bank transfer ce 'pojesti' desetak eura, western union da ne govorim.

Paypal u hr ne funkcionira...
a gdje će povući lovu, u džep ili opet na račun u domaćoj banci?

koliko znam, većina domaćih banaka ne naplaćuje ništa po priljevima za fizičke osobe. pitaj svoju banku.

a od 1.6. s novim propisima banka mora na traženje i uz identifikaciju stranke doznaku isplatiti i u gotovini
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Old 16.03.2006., 17:23   #9
Pričekaj da hrv uđe u EU. Sada je u EU besplatno slat Euriće naokolo

a paypal radi tako da se spoji na račun i onda ti samo ljudi prebace lovu na tvoj paypal račun a ti onda sa njega skineš na svoj račun.

Dosta jeftina fora (uzmu koji postotak kod pretvaranja love ali to je zbilja malo u poređenju sa ostalima). Ako imaš "trgovinu" onda te dođe malo više ali tada ti ljudi mogu plaćat i visom i sl.

I naravno kao šećer na kraju stvar neradi u hrv.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Old 21.03.2006., 02:36   #10
moras imat i Iban i Swift

Iban = code tvog racuna
Swift = code tvoje banke

i to je to. 5000,-€ transakcija Frankfurt-Zagreb dodje te oko 15,-Eurona
Futzablon is offline  
Old 22.03.2006., 21:13   #11
gore spomenuti moneybookers servis je odličan. Vrlo niske provizije , gotovo nikakve, a lova je u trenu na računu kada se prima doznaka, isto kao i kada se šalje. Svatko tko ima e-mail adresu može otvoriti MB account
rivica is offline  
Old 23.03.2006., 10:01   #12
Kak funkcionira taj moneybookers? Trebala bi dobit nesto iz UK, a ne kuzim dal osoba koja salje lovu mora imat tamo otvoren racun u banci ili kak to ide?
Citala sam na netu, al nisam bas skuzila

I dal radi u hr?
froggii1 is offline  
Old 23.03.2006., 16:44   #13
Quote:
froggii1 kaže:
Kak funkcionira taj moneybookers? Trebala bi dobit nesto iz UK, a ne kuzim dal osoba koja salje lovu mora imat tamo otvoren racun u banci ili kak to ide?
Citala sam na netu, al nisam bas skuzila

I dal radi u hr?
radi u hr.
jednostavno otvoriš account na www.moneybookers.com i taj račun vežeš za svoju e-mail adresu.
Osoba koja ti šalje isto mora imati otvoren mb account i preko njega poslati (sa svoga mb accounta na tvoj).
Kako dobiti gore lovu? Najjednostavnije kreditnom karticom, a može se i preko bank transfera.

Meni uvijek frend pošalje na moj kada trebam uz sitnu proviziju budući da nemam kreditnu karticu.. a bank transfer se treba zafrkavat u banci s time, i traje 3-5 dana da sjedne na raču.

Znači ta osoba ako ima kreditnu karticu može njome na svoj račun prebaciti, ili preko banke transfera, a budući da je iz UK ima još tih opcija, neka vidi na njihovom sajtu. I nakon toga može tebi poslati.

Kada želiš podići lovu, sa svog MB accounta, povučeš ga na svoj devizni koji moraš imati (ako nemaš otvoriš ga u jednoj od naših većih banaka - to je besplatno).
Taj prijenos traje oko 2 dana,kako kada.

Jednostavno je, i sigurno po meni
rivica is offline  
Old 23.03.2006., 20:09   #14
khm?

E ovako, ljudi please help...
Neka tvrtka u Americi triba mi uplatit novac u RH, i lipo oni mene pitaju želim li novac preko paycheck in the mail or with an on-line payment ?!

Što je što? Što odabrati?

Čita vas i pozdravlja Neznalica

/ko prizna, pola mu se prašta/
 
Old 23.03.2006., 20:41   #15
Quote:
rivica kaže:
Jednostavno je, i sigurno po meni
Osim što je financijski prekršaj, jer ako ne provodiš vani preko pola godine, nemaš pravo imati van Hrvatske bankovni račun.
Vojky is offline  
Old 23.03.2006., 21:09   #16
www.bidpay.com
4p3X is offline  
Old 24.03.2006., 01:10   #17
Quote:
Vojky kaže:
Osim što je financijski prekršaj, jer ako ne provodiš vani preko pola godine, nemaš pravo imati van Hrvatske bankovni račun.

Ne razumijem, to nisam još čuo da je prekršaj. Mislim, da je to prekršaj ne bi oni poslovali i imali ljude sa accountima diljem svijeta!!!
rivica is offline  
Old 24.03.2006., 01:39   #18
Quote:
Vojky kaže:
Osim što je financijski prekršaj, jer ako ne provodiš vani preko pola godine, nemaš pravo imati van Hrvatske bankovni račun.
Moneybookers nisu banka i to nije bankovni račun - rješen problem
35551 is offline  
Old 24.03.2006., 10:43   #19
Quote:
rivica kaže:
Ne razumijem, to nisam još čuo da je prekršaj. Mislim, da je to prekršaj ne bi oni poslovali i imali ljude sa accountima diljem svijeta!!!
To je račun, a ako si rezident u Hrvatskoj, ne možeš imati račun vani, jednostavno. To je jedan od razloga zašto Paypal ne radi iz Hrvatske.

Zakon o bankama:

(1) Rezidenti mogu držati devize na deviznim računima ili kao devizne štedne uloge u bankama u Republici Hrvatskoj. Hrvatska narodna banka propisuje uvjete i način otvaranja i vođenja deviznih računa i deviznih štednih uloga.

Dakle, čim je u pitanju držanje para na računu - to može biti samo na bankovnom računu u Hrvatskoj. Također:

(1) Novčanom kaznom od 15.000,00 do 200.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba:

11. ako otvori račun u inozemstvu protivno ovom Zakonu, ili se ne drži obveze sadržane u odobrenju Hrvatske narodne banke,


Detaljnije: http://www.hnb.hr/propisi/hpropisi.htm
Vojky is offline  
Old 24.03.2006., 14:09   #20
ček, to onda znači ak ja imam jedan račun u Raiffeisen bank u Austriji da kršim zakon?
__________________
Life may not be party we hoped for, but since we're here, we might just as well dance...
marquo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.