Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca > Ima li pilota u avionu?

Ima li pilota u avionu? Moderatorski US-a. Restricted area! Unauthorised personnel only!

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2006., 23:48   #1
Post Prijedlozi i kritike

Buduci da se u zadnje vrijeme sve cesce osjecam kao krizanac policajca i cistacice, a sve manje kao moderator koji bi trebao biti i aktivni clan zajednice i usmjeravati ovaj podforum prema ontopic temama, pozivam vas da ovdje iznesete svoje zelje i prijedloge za njegovo uredjenje. Sigurna sam da postoje teme koje biste radije vidjeli zakvacene kao top-teme od "Nisam nikad...", ali niste mislili da bi se vase misljenje moglo uvaziti. Iz postova po standardnim temama tesko je dobiti kvalitetan feedback, a podforum Poruke, zelje i komentari ocito ne funkcionira onako kako je zamisljen.

Ovdje mozete napisati sto biste rado vidjeli na US-u, sto vam se svidja, a sto ne, sto vas ljuti, sto vas veseli, na koji nacin biste poboljsali one stvari koje vam se ne svidjaju, kakav bi trebao biti nivo komunikacije, sto mozete tolerirati, a sto vas smeta i sl. Naravno, da ne bi sve stalo samo na iznosenju prijedloga, bilo bi pozeljno o njima i diskutirati.

Zapamtite, ovo je vas podforum, onoliko koliko ulozite u njegovo uredjenje, toliko ce vam na njemu biti ugodnije.




p.s. bez chata, molim
Mrtva mrkva is offline  
Old 27.10.2006., 10:58   #2
S obzirom da sam ovdje vidio chatere ja predlažem da se uvede podforum chat.
 
Old 27.10.2006., 13:03   #3
Za to postoji podforum Druzenje i kava.
Mrtva mrkva is offline  
Old 27.10.2006., 15:22   #4
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Buduci da se u zadnje vrijeme sve cesce osjecam kao krizanac policajca i cistacice, a sve manje kao moderator koji bi trebao biti i aktivni clan zajednice i usmjeravati ovaj podforum prema ontopic temama, pozivam vas da ovdje iznesete svoje zelje i prijedloge za njegovo uredjenje. Sigurna sam da postoje teme koje biste radije vidjeli zakvacene kao top-teme od "Nisam nikad...", ali niste mislili da bi se vase misljenje moglo uvaziti. Iz postova po standardnim temama tesko je dobiti kvalitetan feedback, a podforum Poruke, zelje i komentari ocito ne funkcionira onako kako je zamisljen.

Ovdje mozete napisati sto biste rado vidjeli na US-u, sto vam se svidja, a sto ne, sto vas ljuti, sto vas veseli, na koji nacin biste poboljsali one stvari koje vam se ne svidjaju, kakav bi trebao biti nivo komunikacije, sto mozete tolerirati, a sto vas smeta i sl. Naravno, da ne bi sve stalo samo na iznosenju prijedloga, bilo bi pozeljno o njima i diskutirati.

Zapamtite, ovo je vas podforum, onoliko koliko ulozite u njegovo uredjenje, toliko ce vam na njemu biti ugodnije.




p.s. bez chata, molim


Moje mišljenje se vidi i iz odgovora na ovoj temi.


Sve je OK ovako kako je.


Top teme osobno čitam koliko i bannere, na to sam slijep i svejedno mi je je li top tema "nikad nisam" ili "ubit ću i njega i sebe".


- Stipe -
Stipe23 is offline  
Old 28.10.2006., 18:52   #5
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Buduci da se u zadnje vrijeme sve cesce osjecam kao krizanac policajca i cistacice, a sve manje kao moderator koji bi trebao biti i aktivni clan zajednice i usmjeravati ovaj podforum prema ontopic temama, pozivam vas da ovdje iznesete svoje zelje i prijedloge za njegovo uredjenje. Sigurna sam da postoje teme koje biste radije vidjeli zakvacene kao top-teme od "Nisam nikad...", ali niste mislili da bi se vase misljenje moglo uvaziti. Iz postova po standardnim temama tesko je dobiti kvalitetan feedback, a podforum Poruke, zelje i komentari ocito ne funkcionira onako kako je zamisljen.

Ovdje mozete napisati sto biste rado vidjeli na US-u, sto vam se svidja, a sto ne, sto vas ljuti, sto vas veseli, na koji nacin biste poboljsali one stvari koje vam se ne svidjaju, kakav bi trebao biti nivo komunikacije, sto mozete tolerirati, a sto vas smeta i sl. Naravno, da ne bi sve stalo samo na iznosenju prijedloga, bilo bi pozeljno o njima i diskutirati.

Zapamtite, ovo je vas podforum, onoliko koliko ulozite u njegovo uredjenje, toliko ce vam na njemu biti ugodnije.




p.s. bez chata, molim
Evo ja predlažem da prestanete već jednom s tim revnosnim brisanjem "chata" i shvatite napokon da LJES, US i ŽuD po prirodi tema kojima se bave i načinom na koji se te teme tretiraju ne mogu biti ništa drugo nego chat. Pa ljudi se tu, pobogu, dolaze opustit, izjadat i srat bez veze, a vi bi da se teme ostavilamekurvaajmemenijadantisam tretiraju kao što? Znanstvene rasprave sa referencama u fusnotama?

Iskreno, mislim da bi ovdje bilo ugodnije bez policajaca i čistačica.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 28.10.2006., 20:21   #6
Cijenim odgovor. Odredjena kolicina chata je nuzna i dobra za svaki podforum, ali postoji razlika izmedju chata i chata. Jedan je onaj tip kakav je na ZK ili Kokosinjcu na kojem se diskusija nerijetko nastavi ontopic uz zdravu dozu zajebancije i humora, a drugi tip chata je onaj s Druzenja & kave koji se nerijetko sastoji od internih pitanja i hrpetine smajlica.

Ovaj prvi tip chata me ne smeta, dapace, smatram da je koristan jer sluzi medjusobnom boljem upoznavanju forumasa i poticanju diskusije, dok je ovaj drugi tip chata poguban za svaki forum zato sto je nekonstruktivan, onemogucava razgovore na temu* i stvara sektu starih forumasa chatera zbog koje novi clanovi ne mogu doci do izrazaja. Da i ne govorim o tome da bi, bez ciscenja, sve teme na US-u izgledale identicno temama na D&K.


* Nije stvar u tretiranju tema ostavilamekurvaajmemenijadantisam poput doktorskih disertacija, nego u tome da se ljudi koji su ih otvorili zele, kako si i sama primijetila, izjadat, opustit, srat bezveze i cuti misljenja drugih ljudi. To je malo teze kad se hrpica chatera svojim internim salama potrudi da ti to unisti.
Mrtva mrkva is offline  
Old 29.10.2006., 02:36   #7
Evo prijedlog..Omogući IMG kod.
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Old 29.10.2006., 02:37   #8
..i organizirajmo vec jednom taj US grupnjak..ako moze party, moze i grupnjak..barem ce se ekipa "bolje upoznati"..
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Old 29.10.2006., 10:08   #9
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Cijenim odgovor. Odredjena kolicina chata je nuzna i dobra za svaki podforum, ali postoji razlika izmedju chata i chata. Jedan je onaj tip kakav je na ZK ili Kokosinjcu na kojem se diskusija nerijetko nastavi ontopic uz zdravu dozu zajebancije i humora, a drugi tip chata je onaj s Druzenja & kave koji se nerijetko sastoji od internih pitanja i hrpetine smajlica.

Ovaj prvi tip chata me ne smeta, dapace, smatram da je koristan jer sluzi medjusobnom boljem upoznavanju forumasa i poticanju diskusije, dok je ovaj drugi tip chata poguban za svaki forum zato sto je nekonstruktivan, onemogucava razgovore na temu* i stvara sektu starih forumasa chatera zbog koje novi clanovi ne mogu doci do izrazaja. Da i ne govorim o tome da bi, bez ciscenja, sve teme na US-u izgledale identicno temama na D&K.
Kvalitetna, zanimljiva i dobro postavljena tema koju njen autor zna voditi neće (ili barem neće u prvih pet stranica) prijeći u slaboumni chat tipa dobardanimalikogajaevopijemkavuičešempičkugdjeste, što je, koliko sam uspjela primijetiti, više-manje jedini tip komunikacije na D & K. Bilo kome tko ima što reći probiti se kroz takve "sekte starih forumaša chatera" ne bi trebao biti nikakav problem, a onaj tko na forumu ne zna sam izboriti mjesto za sebe, ne treba ga niti imati. Zbog čega bi moderator trebao biti nekakva teta u vrtiću koja stišava dreku kako bi ono najstidljivije i najtiše klinče dobilo priliku da zamuca da ga svi čuju? Onome tko ne zna sam doći do izražaja moderator ne može dugotrajno pomoći i zato to ne treba niti pokušavati, a onima koji mogu izboriti prostor za svoj tekst nije potreban - ni kad su novi, niti kad su stari članovi.

Tema koja prijeđe u glupav chat nije vrijedila i treba propasti - to je prirodna selekcija. Ako je tema dosadna, ljudi će blebetat o nečem drugom, kao na svakom dosadnom sastanku, a to što će netko ta blebetanja brisati neće maskirati činjenicu da se radi o lošoj temi.

Inače, blebetanje je korisna, terapeutska stvar i "problem chata" oko kojeg stalno jadikujete i postoji zato jer ljudi osjećaju potrebu da blebeću, a naročito osjećaju potrebu da blebeću kad su osamljeni i sjebani, prema tome, uopće ne postoji podforum koji bi prema blebetanju trebao biti tolerantniji od Usamljenih srca, a ovdje upravo taj podforum već tradicionalno zapošljava najrevnosnije čistačice. Za ozbiljna pitanja o usamljenosti, tuzi, depresiji itd. postoje Psihologija i Zdravlje i tamo treba kontrolirati što se i kako piše, ali US je forum sastavljen od blebetanja i stvoren za blebetanje kojemu je izgleda glavni posao rat protiv blebetanja - nije li taj paradoks pomalo apsurdan?

Ili je, možda, sasvim logična posljedica činjenice da dušebrižništvo i kvalitetna zajebancija (koja je daleko najučinkovitiji lijek protiv tuge) jednostavno ne idu zajedno?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 29.10.2006., 11:42   #10
Quote:
Brown Acid kaže:
Evo prijedlog..Omogući IMG kod.
Tu su mi ruke vezane, to morate trazit od nekog admina.

Quote:
Godiva kaže:
Tema koja prijeđe u glupav chat nije vrijedila i treba propasti - to je prirodna selekcija. Ako je tema dosadna, ljudi će blebetat o nečem drugom, kao na svakom dosadnom sastanku, a to što će netko ta blebetanja brisati neće maskirati činjenicu da se radi o lošoj temi.
Ne slazem se. Pogledaj temu od sublibrarian, jednu od najzabavnijih tema u zadnje vrijeme na podforumu. U nekoliko sati, zachatano je 7 stranica stilom D&K. Zabavno je bilo samo chaterima, a ostali su se zalili.

Quote:
Ili je, možda, sasvim logična posljedica činjenice da dušebrižništvo i kvalitetna zajebancija (koja je daleko najučinkovitiji lijek protiv tuge) jednostavno ne idu zajedno?
Mozda. Ima tema koje su toliko glupe da bih i ja najradije da prijedju u glupav chat, ali trudim se imati minimum postovanja prema onome koji ih otvori - kazem da me ne zanima i da necu na njima pisati, za razliku od onih kojima te teme dodju kao izvrstan poligon za micekkaksismajliccerekbla.
Mrtva mrkva is offline  
Old 29.10.2006., 12:49   #11
Quote:
Mrtva mrkva kaže:

Ne slazem se. Pogledaj temu od sublibrarian, jednu od najzabavnijih tema u zadnje vrijeme na podforumu. U nekoliko sati, zachatano je 7 stranica stilom D&K. Zabavno je bilo samo chaterima, a ostali su se zalili.


Mozda. Ima tema koje su toliko glupe da bih i ja najradije da prijedju u glupav chat, ali trudim se imati minimum postovanja prema onome koji ih otvori - kazem da me ne zanima i da necu na njima pisati, za razliku od onih kojima te teme dodju kao izvrstan poligon za micekkaksismajliccerekbla.
Smatram da je najefikasnija borba protiv glupavog chata borba za ljude koji mogu otvarati zanimljive teme kojima će privući veći broj ljudi i zaposliti im mozak i ruke odgovaranjem na te teme. Koliko uspijevam primijetiti, takvi najčešće vole svoje postove naći tamo gdje su ih i ostavili, a ne vole baš smiješne prijetnje brisanjem postova i atmosferu policijske stanice.

U općoj hajki na chat stradava i kvalitetan chat, dakle onaj u kojem postoji zdrava zajebancija, a čini mi se da je to daleko veća šteta nego višak internog chata koji i nije neki naročiti problem preskočiti. Naravno, različiti smo, pa nam se i pojmovi kvalitete i nekvalitete razlikuju, ali ako ne postoji neko veće nezadovoljstvo viškom chata na pojedinoj temi, kao u slučaju ove teme koju si navela gore, mislim da brisanja i čišćenja forumu tipa Usamljena srca donose daleko više štete nego koristi.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 30.10.2006., 10:21   #12
Quote:
Godiva kaže:
Smatram da je najefikasnija borba protiv glupavog chata borba za ljude koji mogu otvarati zanimljive teme kojima će privući veći broj ljudi i zaposliti im mozak i ruke odgovaranjem na te teme. Koliko uspijevam primijetiti, takvi najčešće vole svoje postove naći tamo gdje su ih i ostavili, a ne vole baš smiješne prijetnje brisanjem postova i atmosferu policijske stanice.

U općoj hajki na chat stradava i kvalitetan chat, dakle onaj u kojem postoji zdrava zajebancija, a čini mi se da je to daleko veća šteta nego višak internog chata koji i nije neki naročiti problem preskočiti. Naravno, različiti smo, pa nam se i pojmovi kvalitete i nekvalitete razlikuju, ali ako ne postoji neko veće nezadovoljstvo viškom chata na pojedinoj temi, kao u slučaju ove teme koju si navela gore, mislim da brisanja i čišćenja forumu tipa Usamljena srca donose daleko više štete nego koristi.
Eto, slozio bih se s ovim...
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Old 07.11.2006., 14:53   #13
ja nisam iskusan na forumima i nisam se nikad familijarizirao s tom haj teh terminologijom tako da ne znam šta je to čet
mislim znam šta je sam za sebe, kad se odvija u čet sobama putem alatof za četanje itd.
ali šta neki post na forumu čini četom a šta ga od njega razdvaja?
ivica čonjkar is offline  
Old 21.11.2006., 14:40   #14
Dragi moji moderatori!
Kako vidim, ovdje ima sve više spamera i trollova (i sam sam se danas dao navući u jednu glupu raspravu, te mi napokon svanulo pred očima), imam jednu strašnu sugestiju za vas... Vi je možete, a i ne morate prihvatiti...
Prije izvjesnog vremena neki od nas su izvršili "juriš" na dvije poluidiotske teme na ŽUD-u (Varam dečka već 3 tjedna... poludjet ću i Što sad), gdje su pitanja takva da jednostavno svrbe prsti od njih... Kao i odgovori Madonne01 na njenom topicu ovdje.
Sugestija je sljedeća: sve tako "intelektualne" teme prebacite na ŽUD u topic o TRAKTATU gdje ćemo nas nekoliko toliko ubiti u pojam takve trollere i spamere da im više neće pasti na pamet pisati takve pizdarije po ovim forumima (a mislim da je US prilično ozbiljan forum, gdje ljudi dolaze da se iskreno požale, jer nemaju gdje dalje)....

Hvala na vašoj pozornosti.

Vaš Galileo
Galileo is offline  
Old 17.12.2006., 21:26   #15
Quote:
Brown Acid kaže:
Evo prijedlog..Omogući IMG kod.

e da,za to sam i ja
__________________
quisque faber fortunae suae est
e duobus malis minus eligere oportet
qualis vir,talis oratio :)
mala01 is offline  
Old 19.12.2006., 21:03   #16
Quote:
Brown Acid kaže:
Evo prijedlog..Omogući IMG kod.
I ja sam za to... Pa cemo ima US Slikovnicu!
__________________
My bass can kick your guitars ass...
BassQ is offline  
Old 28.12.2006., 14:28   #17
Oho..IMG kod zahtjevi..nisam jedini..Viva la revolution!!
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Old 28.12.2006., 14:41   #18
ali za to treba pitat admina. vidjela sam da tog ima u drugim podforumima ,ali ne i u ovim ljubav,erotika i sex ,usamljena srca....
a bilo bi dobro da ima
__________________
quisque faber fortunae suae est
e duobus malis minus eligere oportet
qualis vir,talis oratio :)
mala01 is offline  
Old 29.12.2006., 14:06   #19

Počnite pit!
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 17.01.2007., 21:04   #20
e moze sam pitanje?
di vidjeti tko je dao reputaciju ?
__________________
° donec eris sospes, multos amicos numerabis, Tempora si fuerint nubila, solus eris...

° fiat iustitia pereat mundus...
beba_zagreb is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.