Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2005., 10:31   #1
preparati za gustu, tešku kosu

Nakon godina eksperimentiranja sa svim i svacim, konacno priznajem poraz ...

Naime, imam tamnu, gustu, tesku kosu s kojom ne mogu nista, a trazim neki sampon, regenerator, bilo sto, da mi olaksa situaciju. Kosa mi se nakon par sati jednostavno spljosti, padne.

Imate kakvih savjeta, iskustava ...?
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 10:32   #2
skare
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 10:33   #3
Vjeruj mi, pokusala sam i to. Nije pomoglo.
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 10:34   #4
Quote:
Lady Grey kaže:
Vjeruj mi, pokusala sam i to. Nije pomoglo.
nije sala.. nemas prikladnu frizuru za svoju kosu.. svaki frizer bi ti predlozio sisanje
jer onda mi nije jasno sto trazis? sampon koj ce ti prorijedit kosu?

koliko ti je dugacka?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 10:37   #5
Quote:
Lady Grey kaže:
Vjeruj mi, pokusala sam i to. Nije pomoglo.

dobro ti je napisala joujou. samo dobro shishanje/ frizura.


dakle ne frizura koja se tebi svidjela na nekoj drugoj zheni ili u novinama, vec primjerena tvojoj kosi.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 10:55   #6
Kosa mi je duzine ispod uha, stepenasto podsisana. To su mi par puta predlozili, a to sam i prihvatila jerbo mi se svidja. So far - so good, ali ipak trazim sampon or something od kojeg ce mi kosa biti bujna a ne spljostena.
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 11:23   #7
SIsanje...neeee, NEMOJ!!!
JA sam to uradila, svoju gustu tesku ZICU, nemam pojma kako da se bolje izrazim jer je fakat ko zica....neukrotiva, ravna!

I osisala sam je na kratko!

I sta cu sad? Nikako da je pustim....STO? ZAto sto mi raste u sirinu a ne u duzinu....
Uvijek sam imala problem gumica za kosu (dok je bila duga)...one male nisu mogle na nju...
Eh sad zamislite kako to izgleda kad je kratko...

Kad je operem isto kao da mi je SUBARA ili SLJEM na glavi, bukvalno

Trenutno koristim SUNSILK, ljubicastu kolekciju da mi ju stooo vise izravna...i pase mi...i sampon i regenerator i kremu za kosu.I Fructis mi je pasao jedno vrijeme...

SRETNO!
__________________
Cartman: "It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation"
svadjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 11:31   #8
Quote:
White Chocolate kaže:

SRETNO!
Fala.

Zaboravih napomenuti da mi se korijeni dosta brzo maste, pa kosu moram prati svaka 2-3 dana.
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 12:01   #9
Pa ako ti je ravna, guta i teska, ja bi ti preporucila da ju cak jos malo pustis i dosta postepeno osipas i istanjis na vrhovima...
Nebi ti bilo lose da je susis naglavacke, tako ces dobiti volumen.
Pretpostavljam da ti se masti, probaj sa gelovima u spreju od koze.
__________________
what good do your words do
if they cant understand you
don´t go talkin' that shit Badu, Badu
ElLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 12:34   #10
i ja imam takvu kosu, samo sto se moja malo kovrdza, ali tek toliko da me nervira. ja sam je osisala, ustvari samo efilir makazama stanjila. sad izgleda super:-)
boyana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 13:31   #11
i ja imam takvu kosu i OBOŽAVAM je!
patila sam se godinama s razno raznim frizurama srednje dužine, uz svu tu krasnu kosu izgledala k'o da imam pet dlaka na galvi jerbo je teška i spljoštila bi se u roku odmah(jednom je frizerka umrla od smijeha - isfenira jednu stranu,a dok je fenirala drugu ona prva je već 'spala').

Problema s kosom već godinama nemam i ne kužim kakve ti preparate točno tražiš. AKo ti je kosa gusta i zdrava trebaš samo obične preparate za normalnu kosu.

Ono što svakako trebaš napraviti je - NE NOSITI KOSU SREDNJE DUŽINE. Ili se ošišaj na kratko, ali još bolja varijanta je - PUSTI KOSU. Pusti ju da izraste barem do ramena i - bila ona šišana stepensato ili ravno - jednostavno nosi svoju prekrasnu kosu. Zdravoj, kvalitetnoj i gustoj kosi ni ne treba neka frizura da bi bila krasna - obična ravno šišana kosa je dovoljna, ako ti se neda eksperimentirati sa stepenastim. Ako ti se da - samo daj, možeš sve!

Nakon godina paćenja sa spljoštenim srednje dugim frizurama, šišanja po slikama i razočaranja(a nijedna frizerka mi nije rekla - gledajte, to nije za vašu kosu!) - moja je kosica zasjala u punom sjaju kad sam ju pustila da naraste.

Ako ti je gusta nećeš morat izvodit nikakve trikove sa sušenjem naglavačke ili preparate za volumen - imat ćeš volumen sama po sebi. Ali nećeš imat grivu jer je dovoljno teška da krasno padne.

MA čudo jedno. Ljudi su mene dolazili pitati od čega mi je kosa tak probujala kad sam ju pustila. A ona je takva bila i prije samo se to nije vidjelo.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 20:35   #12
Gledauj najbolje da se osisas prema obliku glave tvoje lica cjelokupne strukture jednu frizuricu koaj ceti pomoci da odrzavas jako tesku kosu.

Sampon ti nitsa ne moze pomoci ...
Ince takva dlaka je jako teska za odrzavat gusta debela dlaka.
Takva kosa se mora tanjitn da bi imaola blazi pad pri firzuri..
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 21:01   #13
Quote:
tisina kaže:
Gledauj najbolje da se osisas prema obliku glave tvoje lica cjelokupne strukture jednu frizuricu koaj ceti pomoci da odrzavas jako tesku kosu.

Sampon ti nitsa ne moze pomoci ...
Ince takva dlaka je jako teska za odrzavat gusta debela dlaka.
Takva kosa se mora tanjitn da bi imaola blazi pad pri firzuri..

O mijo dijo.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 22:00   #14
Quote:
Lady Grey kaže:
Fala.

Zaboravih napomenuti da mi se korijeni dosta brzo maste, pa kosu moram prati svaka 2-3 dana.
Sto je ne peres svaki dan? Ako si dobro osisana i samo ti je volumen problem, trebas si nabaviti styling sredstva za volumen.
Volumizera imas u spreju, u kremi.... Stavi ih na mokru kosu i onda radis stil koji hoces.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 22:33   #15
vjerujte mi, nekome tko iam gustu kosu NE TREBA proizvod za volumen!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 23:02   #16
Re: preparati za gustu, tešku kosu

Možeš, recimo, opalit tri minivala za redom i prisilit frizerku da ti drži onu kemikaliju svaki put bar sat i pol na glavi i onda pričekat jedno tri, četiri mjeseca.

Ispast će ti više od pola kose (i neće više nikad izrast), pa ćeš onda, za promjenu, imat priliku bavit se temom kako dobit volumen od nekoliko sjebanih dlaka na glavi. Što je OK - za promjenu, mislim.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 23:36   #17
Quote:
Lali Puna kaže:
vjerujte mi, nekome tko iam gustu kosu NE TREBA proizvod za volumen!
Mozda ona ima kratku kosu, asimetricno sisanu, nisu sve sretne poput tebe. ..

Moja mama ima kose za dvije zene. Ona nosi svoju ravnu, pregustu, tvrdoglavu kosu na kratko, ali koristi volumizer dok je susi ( da joj ne ide dolje).
I onda je jos modelira kremom i cijeli dan joj drzi kao da ju je bas isfenirala. Ali ona je dobro osisana, stepenasto i asimetricno.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 23:41   #18
Quote:
Karmela kaže:
Mozda ona ima kratku kosu, asimetricno sisanu, nisu sve sretne poput tebe. ..
ja sam svoju tužnu priču kako sam došla do optimalnog igleda kose već ispričala i lijepo joj savjetovala što joj je činiti!

nije mi jasno samo zašto bi netko tko ima prirodno lijepu i gustu kosu ju ošišao tako da izgubi na volumenu pa onda koristio proizvode za voumen eda bi ga dobio?!?! zar nije jendostavnije ošišati se na frizuru koja ističe prednost prirodno lijepe kose?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 23:46   #19
a chime bi onda muku muchile
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 23:58   #20
Quote:
Lali Puna kaže:
ja sam svoju tužnu priču kako sam došla do optimalnog igleda kose već ispričala i lijepo joj savjetovala što joj je činiti!

nije mi jasno samo zašto bi netko tko ima prirodno lijepu i gustu kosu ju ošišao tako da izgubi na volumenu pa onda koristio proizvode za voumen eda bi ga dobio?!?! zar nije jendostavnije ošišati se na frizuru koja ističe prednost prirodno lijepe kose?
zato sto zeli imati ovu frizuru



a ne ovu:

__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.