Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Što mislite o malom Luki
Mislim da je to ok što radi 202 62.73%
Mislim da nije ok to što radi 62 19.25%
Briga me 58 18.01%
Glasovatelji: 322. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2007., 17:55   #1
Luka Oman - predsjednik frendsova od životinja

Dakle Luka Oman sve se češće u zadnje vrijeme počeo pojavljivati u javnosti, što gostovanjima u nekim emisijama, što privlačenja pažnje na sebe na razno raznim trgovima diljem RH.

Najnoviji podvig bio je jučer (valjda). Proveo je 24 sata zatvoren u kavezu u znak prosvjeda razbacivanja jajima i "mučenju" kokoši prilkom uzgoja.

Dakle što mislite o ovom čovjeku?
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Old 06.04.2007., 18:13   #2
Quote:
Discovery.v2 kaže: Pogledaj post
Dakle Luka Oman sve se češće u zadnje vrijeme počeo pojavljivati u javnosti, što gostovanjima u nekim emisijama, što privlačenja pažnje na sebe na razno raznim trgovima diljem RH.

Najnoviji podvig bio je jučer (valjda). Proveo je 24 sata zatvoren u kavezu u znak prosvjeda razbacivanja jajima i "mučenju" kokoši prilkom uzgoja.

Dakle što mislite o ovom čovjeku?
Svaka mu cast!
Ja ne bih ni pola sata izdrzala u takvom kavezu!
Mozda je nekim ljudima smijesno sta je on nasao protestirati zbog kokosi.One izgledaju dosta priglupo.ali i one su ziva bica i njih boli kad su stisnjene,gazene,bacane...Sta je toliko tesko povecati te kaveze??Znam da im onda trebaju vece farme-vise prostora,ali...mi imamo tu srecu da mozemo iskoristavati druge zivotinje,pa bar da to cinimo na manje bolan nacin.Zar bas moraju patiti??
utisana is offline  
Old 06.04.2007., 18:33   #3
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Svaka mu cast!
Ja ne bih ni pola sata izdrzala u takvom kavezu!
Mozda je nekim ljudima smijesno sta je on nasao protestirati zbog kokosi.One izgledaju dosta priglupo.ali i one su ziva bica i njih boli kad su stisnjene,gazene,bacane...Sta je toliko tesko povecati te kaveze??Znam da im onda trebaju vece farme-vise prostora,ali...mi imamo tu srecu da mozemo iskoristavati druge zivotinje,pa bar da to cinimo na manje bolan nacin.Zar bas moraju patiti??
Primjeti da se Luka Onan ne bori za poboljšanje životnih uvjeta kokoši, nego za potpuno ukidanje proizvodnje jaja i mesa. Njihova ideologija kaže da je život životinje potpuno jednako vrijedan kao čovjekov, odatle ono izjednačavanje nacističkih logora smrti sa farmama kokoši koje možeš vidjeti na njihovom štandu ili webu. Ili googlaj "a rat is a dog is a boy", slavnu izjavu Onanove mentorice.

Mislim da je lud, te da ga je ljudsko društvo nekad u prošlosti na neki način iznevjerilo, ili on misli da jest, kao što je slučaj s većinom ovih fanatičnih boraca za prava životinja. Osim tog, djeluje kao tipični vegančić feminiziranog piskutavog glasića, valjda posljedica previše fitoestrogena iz soje.
JPK is offline  
Old 06.04.2007., 18:48   #4
Luka Oman je redikul
__________________
U ratu protiv organiziranog kriminala, opstanak ovisi o mitu i korupciji
rocco-spalato is offline  
Old 06.04.2007., 18:51   #5
Svaka mu čast. Ima muda, da ne velim "jaja"!
Pavor Nocturnus is offline  
Old 06.04.2007., 19:10   #6
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Svaka mu cast!
One izgledaju dosta priglupo.
http://www.eggindustry.com/cfi/ci/

Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
mi imamo tu srecu da mozemo iskoristavati druge zivotinje
O, bogo dragi.
misery- is offline  
Old 06.04.2007., 19:17   #7
iako se, uglavnom slažem s njegovim svjetonazorom, on i njemu slični me odbijaju da se učlanim u PŽ
njegov fanatični pogled i monotoni glasić jednostavno ne daju značaj onom što govori. meni je on redikul, nešto poput Letice u politici. pametni ljudi, čak s donekle dopadljivim idejama, ali ne dopiru do ljudi. ti preformansi su patetični i iz mog iskustva, ne pronalaze odredište u mozgovima širih masa. puno više mi se sviđa Drnovšekov vege-bum. čovjek odiše smirenošću koju ima samo netko uvjeren da čini pravu stvar i kao takvog ga moraš poštivat.
sve u svemu, ovakve eskapade su mi kontraproduktivne.

p.s. ispričavam se gospodinu Omanu ako ovo čita, ne želim vrijeđat čovjeka, već djelo, ali PŽ možda ipak trebaju neki ozbiljniji PR ili barem medijski dopadljiviju ličnost.
__________________
Halben trinken,
halben Scharzu geben
milijana is offline  
Old 06.04.2007., 19:43   #8
Quote:
milijana kaže: Pogledaj post
.. pametni ljudi, čak s donekle dopadljivim idejama, ali ne dopiru do ljudi...

Evo šta je izjavio povodom te svoje egzibicije: "Ne mogu se micati i užasno mi je unutra, a vjerovatno neću ništa ni jesti".

Ultra pametno.

Nadalje i sama kažeš da je to što radi kontraproduktivno. Dakle ako on ne shvaća da je to kontraproduktivno onda nikako ne može biti pametan, već samo debil. S druge strane ako zna da je kontraproduktivno, onda je još veća budala, ilitiga ultra debil, jer nitko pametan neće ići svijesno raditi nešto potpuno kontraproduktivno, a ovo što on radi to i je.

Prema tome jebo me pas, recimo doberman, ako je on pametna osoba.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Old 06.04.2007., 19:46   #9
Quote:
milijana kaže: Pogledaj post
puno više mi se sviđa Drnovšekov vege-bum. čovjek odiše smirenošću koju ima samo netko uvjeren da čini pravu stvar i kao takvog ga moraš poštivat.
sve u svemu, ovakve eskapade su mi kontraproduktivne.
I meni se Drnovsek sviđa.

Međutim, razni ljudi zastupaju svoje stavove na razlicite nacine, i ti nacini su uredu dok god ne posezu za nasiljem ili vrijeđanjem na brutalan nacin.

L. Oman nije napravio eskapadu vec je prikazao brutalnu istinu. A zasto ce ljudi koji prikazu brutalnu istinu uvijek biti napadani, ili smatrani redikulima?
Zato sto je istina brutalna i neugodna pa to ljude pogađa, pogađa ih gdje ih boli. Kad on kaze da nije moralno i eticno drzati kokoske u onim uvjetima i sl. napast ce ga ljudi jer im smeta istina. Ljudi bi radije vjerovali da kokosi trckaraju po livadama. Takva je ljudska psiha: sklona samozavaravanju.


I sto je to on tako napadno ucinio? Covjek se zatvorio u kavez i pokazao javnosti kako se postupa sa zivotinjama i gotovo. Covjek je jednim performansom pokazao istinu o svemu tome. Bez uljepsavanja.


I mislim da nitko ne bi obratio pozornost na njega da covjek nije rekao istinu.



A to jel "redikul" ili ne prosudite po svojim mudima i hrabrim picicima koje nosite u hlacama. Ja se ne sjecam da je netko imao hrabrosti onako zauzet stav svjestan da ce biti popljuvan. Za to dragi moji traba hrabrost i samouvjerenost ma sta mi pricali o tome. Putnik pozdravlja.
__________________
Peregrinus, lat. moguće je izvesti iz per ager, što može značiti onaj koji prelazi polja, ili per eger prelaziti granice. I u prvom i u drugom slučaju hodočasnik je stranac, čovjek na putu ka nekom cilju. To ga dakako razlikuje od običnog lutalice, jer ovaj hoda bez cilja.
Duhovito!
Peregrinus is offline  
Old 06.04.2007., 19:52   #10
Quote:
Discovery.v2 kaže: Pogledaj post

S druge strane ako zna da je kontraproduktivno, onda je još veća budala, ilitiga ultra debil, jer nitko pametan neće ići svijesno raditi nešto potpuno kontraproduktivno, a ovo što on radi to i je.


ovaj, skoro pa silogizam, ima krivu prvu premisu. čini mi se da on nije svjestan da je kontraproduktivan.
iako, čitam da su neki promatrači jučer doživljavali katarzu...odlazili prosvjetljeni, što mi je jako drago! i rado ću se posut pepelom ako se pokaže da griješim u procjeni
__________________
Halben trinken,
halben Scharzu geben
milijana is offline  
Old 06.04.2007., 19:54   #11
Neka bilo tko od vas odabere neki svoj stav za koji smatra da je centralni dio njegove osobnosti i neka prosvjeduje u tom pogledu ovako se izlažući opasnosti i ruglu. On ne može utjecati na to tko ća ga napasti, vrijeđati ili koju će rečenicu mediji odlučiti izvuči iz konteksta kako bi ga prikazali na način na koji žele. Ne vidim da je puno ljudi voljno ovako se izložiti za svoja vjerovanja, radije će se uklopiti u masu. Iz tog razloga smatram da je opravdano reći za Luku da je hrabar i skinuti mu kapu.
Pavor Nocturnus is offline  
Old 06.04.2007., 19:59   #12
Quote:
Peregrinus kaže: Pogledaj post
I sto je to on tako napadno ucinio? .[/B]

proslavio rođendan u kavezu.


i zamolila bih te da ne srozavaš diskusiju na nivo "muda i picica"
__________________
Halben trinken,
halben Scharzu geben
milijana is offline  
Old 06.04.2007., 20:17   #13
Quote:
Peregrinus kaže: Pogledaj post
I sto je to on tako napadno ucinio? Covjek se zatvorio u kavez i pokazao javnosti kako se postupa sa zivotinjama i gotovo. Covjek je jednim performansom pokazao istinu o svemu tome. Bez uljepsavanja.

[/B]
U životu nisam vidio kokoš zatvorenu u nekom kavezu na trgu koja drži transparent i 24 sata ništa ne jede.

Ne razumijem kako netko može čovjeka poistovjećivati sa bilo kojom životinjom, a pogotovo sa kokoši
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Old 06.04.2007., 20:42   #14
Kako je dnevnik.hr popratio Lukinu akciju

Meni se čini da se ovim snimkama odašilje prava slika i cilj akcije. Luka je u intervjuu lijepo objasnio za što se zalaže.
Pavor Nocturnus is offline  
Old 06.04.2007., 20:53   #15
Quote:
milijana kaže: Pogledaj post
proslavio rođendan u kavezu.


i zamolila bih te da ne srozavaš diskusiju na nivo "muda i picica"
Diskusija vam je srozana na to od pocetka. Ti tvrdis da je nesto "kontraproduktivno" a nigdje argumenta. Mislim: nidje veze. Normalno da ce pokazivanje brutalne istine onima koji se inace oglusuju na istinu izgledati kao napad na njih same. Uostalom: kako bi ti da se istina pokaze? Ma svjetina vise nista ne vidi: moguce ih je jedino zaintrigirati sokom.


To sto je covjek zrtvovao svoj rođendan za jedan ovako plemenit cilj, koji je komotno mogao proslaviti sa prijateljima, samo pokazuje da je cvrst u svojim uvjerenjima i da mu je iskreno stalo do toga o cemu prica. Pa covjek je se odrekao gotovo svih proizvoda animalnog porijekla. To je djelo. Dok, pojedini ljudi imaju samo pusto blebetanje. U narodu se kaze "lako je srat drugom". Jasta.
__________________
Peregrinus, lat. moguće je izvesti iz per ager, što može značiti onaj koji prelazi polja, ili per eger prelaziti granice. I u prvom i u drugom slučaju hodočasnik je stranac, čovjek na putu ka nekom cilju. To ga dakako razlikuje od običnog lutalice, jer ovaj hoda bez cilja.
Duhovito!
Peregrinus is offline  
Old 06.04.2007., 20:54   #16
Quote:
Discovery.v2 kaže: Pogledaj post
U životu nisam vidio kokoš zatvorenu u nekom kavezu na trgu koja drži transparent i 24 sata ništa ne jede.

Ne razumijem kako netko može čovjeka poistovjećivati sa bilo kojom životinjom, a pogotovo sa kokoši
I covjek je zivotinja - osim ako nemas neka nova znanstvena saznanja. Cimpanza nam je prvi rođak.


I ovo je nacin kako od pocetka vodite raspravu, stoga vam je ne srozavam nego je drzim na jednakoj kvaliteti.
__________________
Peregrinus, lat. moguće je izvesti iz per ager, što može značiti onaj koji prelazi polja, ili per eger prelaziti granice. I u prvom i u drugom slučaju hodočasnik je stranac, čovjek na putu ka nekom cilju. To ga dakako razlikuje od običnog lutalice, jer ovaj hoda bez cilja.
Duhovito!
Peregrinus is offline  
Old 06.04.2007., 20:55   #17
Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post
Kako je dnevnik.hr popratio Lukinu akciju

Meni se čini da se ovim snimkama odašilje prava slika i cilj akcije. Luka je u intervjuu lijepo objasnio za što se zalaže.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Old 06.04.2007., 21:05   #18
Quote:
Discovery.v2 kaže: Pogledaj post
Discovery, što nam zapravo ovim postom želiš poručiti? Ja ne vidim prevelikog smisla u pustom slanju smajlića.
Pavor Nocturnus is offline  
Old 06.04.2007., 21:11   #19
To je najsmislenije što se uopće možeš napraviti na njegove izjave. Samo se nasmijati i otić dalje
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Old 06.04.2007., 21:13   #20
Quote:
Discovery.v2 kaže: Pogledaj post
To je najsmislenije što se uopće možeš napisat na njegove izjave. Samo se nasmijati i otić dalje
Pretpostavljam da to govoriš iz svojeg opširnog poznavanja problematike industrijskog uzgoja kokoši.
Pavor Nocturnus is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.