Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Pogledaj rezultate ankete: koji je rjecnik stranih rijeci bolji?
anic-klaic 1998 3 21.43%
klaic 2004 2 14.29%
koja glupa anketa 9 64.29%
Glasovatelji: 14. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2003., 17:19   #1
Rječnici i translatori

Treba mi profesionalni rjecnik hrvatsko-njemacki ili njemacko-hrvatski, ako je moguce, u elektronskom vidu! Gdje ga mogu nabaviti i koliko kosta?Postoj li neki besplatni download u Internetu? Hvala za vase odgovore, hitno je!!!
Hungry duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 17:23   #2
Idi na Google ili neku drugu tražilicu (Yahoo, recimo) pa potraži podatke o tome.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 18:08   #3
Quote:
Treba mi profesionalni rjecnik hrvatsko-njemacki ili njemacko-hrvatski,
u kojoj bransi ?



__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 22:53   #4
Opci rjecnik!

Ma opci rjecnik, za sva podrucja. Nasla sam u google-u neke rjecnike - a tko zna, je li su oni ok ili ih netko samo tako osnovao, tko uopce nije lingvist!? U jednim CD-ROM-primjeru ima na primjer neke njemacke rijeci za koje nisam jos nikada cula (stare rijeci) ...ma dobro, samo da je hrvatski jezik ok i da ima puno rijeci...vasi savjeti???? super, hvala vam!
Hungry duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2003., 19:34   #5
Re: Treba mi rjecnik hrvatsko-njemacki!

Quote:
Hungry duck kaže:
Treba mi profesionalni rjecnik hrvatsko-njemacki ili njemacko-hrvatski, ako je moguce, u elektronskom vidu! Gdje ga mogu nabaviti i koliko kosta?Postoj li neki besplatni download u Internetu? Hvala za vase odgovore, hitno je!!!
sto to znaci profesionalni rjecnik ? Za koju bransu ? WeM

Ja za download ne znam, nego ono upises jednu rijec pa ti ju prevede. Mozes naci lako preko yahoo-a usporedi ih par, bolje posluze kad se nadopunjuju.


Za neke slozenije pojmove bas i ne pomazu, neko se mora posluziti papirnatim izdanjem za pojedinu granu.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 02:27   #6
Rječnik stranih riječi

Zeljela bih kupiti rjecnik stranih rijeci. Koji biste mi preporucili - Klaicev ili Anicev i zasto?

Hvala!
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 02:47   #7
Anić-zato.
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 09:55   #8
Oba.

Bez zezanja, ovisi za što ti treba. U Anićevu ćeš naći novije riječi koji kod Klaića nema, ali zato kod Klaića ima mnogo drugih riječi koje je Anić "preskočio". Osim toga, često nije loše uspoređivati tumačenja.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 12:38   #9
Hvala Didi. Ali, moram odabrati samo jedan.
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 12:41   #10
onda anić vjeruj mi!!
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 12:48   #11
Slažem se. Onda najprije Anić. Klaića ćeš možda kasnije naći u nekom antikvarijatu za sitnije novce, a izdanje mu ionako nije dopunjavano nekih dvadesetak godina.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 12:55   #12
OK, onda Anic!
Hvala, cure
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 12:15   #13
Principesso,

koliko znam V. Anic nije napisao Rjecnik stranih rijeci, nego Rjecnik hrvatskoga jezika. Dakle, ovisi sto ti treba: ako ti treba rjecnik u kojem se objasnjavaju znacenja rjeci iz stranih jezika koje se upotrebljavaju u hrvatskom, tj. tudjica ili barbarizama, onda ti treba Klaicev rjecnik. A ako zelis obogatiti svoj hrvatski rjecnik, onda ti je potreban Anic. I jedan i drugi su dobri, samo razmisli sto ti treba.
Pozdrav, D.
zendra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 12:51   #14
Zajedno s Ivom Goldsteinom, Anić je autor Rječnika stranih riječi koji je izašao prije par godina.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 17:55   #15
Anić Klaićev rječnik stranih riječi

http://www.vjesnik.com/html/1998/11/25/Teme%20dana.htm
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 17:46   #16
ja se ne bih slozila...naime..ima oba rijecnika i puno cesce koristim klaicev, zasto? jer ima punooo vise rijeci, pojmova od anica...i zadnje izdanje je iz '90....anic je samo dobar zato sto ima neke novije rijeci koje klaic nema...i samo iz tog razloga, ali 95% stvari koje trebam nalazim kod kalica.....eto to je samo moje misljenje a ti sama odluci.....uostalom zasto ne bi oba kupila...to je dobro imati...a klaicev mozes naci u antikvarijatu za nekih 150-200 kn
Vel'ka seka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 17:21   #17
Quote:
Didi kaže:
Klaića ćeš možda kasnije naći u nekom antikvarijatu za sitnije novce, a izdanje mu ionako nije dopunjavano nekih dvadesetak godina.
Ček, ček. Ja videh na Sveznadaru da je jedan izašao 2003, a pored Klaića tu su još 2 autora.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 22:20   #18
Pa to ti je ovaj rječnik što ga je izdao Sani-plus, a čak i da nije tako, to jest da je Klaićev rječnik izdan 2003. godine, u njemu već nekih dvadeset godina ništa nije mijenjano.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 01:10   #19
Rijecnik Obavjestnickoga Nazivlja

Pogledajte taj rjecnik.

Na podforumu Osobna racunala je Porto otvorio ovu temu i dao link, pogledajte i to.

Prvo se nasmijte, pa onda i komentirajte.
Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 13:19   #20
Re: Rijecnik Obavjestnickoga Nazivlja

Quote:
Romeo kaže:

Prvo se nasmijte, pa onda i komentirajte.
Prvo:
Onda:
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.