Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2004., 22:40   #1
Maske/pakunzi za kosu

Kaj stavljate ko pakunge? Rekla mi frizerka da moram neki staviti , kupila sam od dm-a onaj za bojenu kosu sa kokosom i mlijekom. Cini mi se ok. Ima kaj bolje?
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 22:58   #2
Taj nisam probala,al koristim alfaparf-ovu masku za kosu koja je super...sadrzi karite butter.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 23:02   #3
ja nish jer mi je kosica super :verek:
al kad je bila loša - postoji jedna genijalna stvar, zove se Herbelan pack, od Dicksona, može se kupiti uglavnom u Estetic Uvemama
Dobiš cijelu tegletinu za ne previše novaca (nemam pojma koliko, ja sma to prije milijardu godina koristila)
super je!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 23:38   #4
ja koristim onu od nivee masku za kosu sa onim necim plavim nutra i zadovoljna sam
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 00:01   #5
ima u mulleru na trgu dosta tih pakunga, po 8 kn ak se ne varam, slatka mala pakiranja.
nisam probala al eto samo velim.
ak ne smuckaj doma nekaj.
recimo sjecam se da sam negdje citala da je za kosu dobro neko silikonsko ulje...kakvo god to bilo.
onda za suhu kosu topli pakung od maslinovog ulja je dobar. ili mjesavina maslinovog ulja i jaja.
mama mi pricala da je njena mama nakon pranja kose kao regenerator koristila mlijeko. kaze da je .
eh, znam da nije pakung al ipak, za uklanjanje ostatka sampona, a i za kosu je dobro u posljednjoj vodi za ispiranje dodati ocat (koj je ujedno odlican protiv peruti) i limun. oko 2 zlice na pol litre vode jel.
naravno i piva je dobra
itd
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 00:08   #6
Dok sam imala dugu kosu, zakon mi je bila ona Gliss Kur maska (mislim da se ovako piše)...

Super... kosa sjajna, kovrče definisane...
Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 00:16   #7
mrkvich ja sam koristila maslinovo ulje prije, ali to mi se nekak ne dopada. prvo, kosa mi smrdi po ulju kasnije, i teško je to isprati.... i sve je onak masno, i cedi se... bolje je kupiti nešto gotovo
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 00:36   #8
Quote:
Iva kaže:
mrkvich ja sam koristila maslinovo ulje prije, ali to mi se nekak ne dopada. prvo, kosa mi smrdi po ulju kasnije, i teško je to isprati.... i sve je onak masno, i cedi se... bolje je kupiti nešto gotovo
ja osobno jako rijetko koristim i pakunge i balzame i bilo kaj osim sampona jer mi se nedaaa.
ulja, istinabog se tesko ispiru al isperes ih nakon 2-3 samponiranja sigurno.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 02:20   #9
Quote:
Iva kaže:
mrkvich ja sam koristila maslinovo ulje prije, ali to mi se nekak ne dopada. prvo, kosa mi smrdi po ulju kasnije, i teško je to isprati.... i sve je onak masno, i cedi se... bolje je kupiti nešto gotovo

i meni je moja stara godinama prodavala tu spiku s maslinovim uljem, a moja kosa (imala pramenove) poslije bi izgledala kao metla, kao da je umjetna - nešt strašno

i onda sam u Milanu od jednog profesionalnog stilista dobila ovaj odgovor:
maslinovo ulje je "prejako" za kosu, ono se upija u samu kutikulu, a kutikula se sastoji od tri ovojnice,
treča ovojnica je ona ovojnica na koju bi trebali utjecati i izgladiti, a ne druga ni prva.
maslinovo ulje dakle dopire do same prve ovojnice,
odnosno "mozga" cijele vlasi, i onemogučava njezinu funkciju, kosa tada postaje "teška", neukrotiva, na takvu kosu će se teško i boja primit.

i od tada ja se klonim maslinova ulja,
koristim ga samo u gurmanske svrhe i za ništa drugo

koristim pakung od J.Friede za blond kosu i jako sam zadovoljna,
nanosim ga svaka dva do tri tjedna i kosa mi je super,
nešto je "jači" od samog balzama, a kažem efekt je neodoljiv
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 08:42   #10
Quote:
Paw kaže:
maslinovo ulje dakle dopire do same prve ovojnice,
odnosno "mozga" cijele vlasi, i onemogučava njezinu funkciju, kosa tada postaje "teška", neukrotiva, na takvu kosu će se teško i boja primit.
teško će se primiti boja zato jer maslinovo ulje stvara "ovojnicu" oko vlasi i ne dozvoljava boji da prodre u nju. pa kao rezultat imate ili čudnu boju, ili nejednaku nijansu ili uopće ne prima.
jednaku ovojnicu rade i neke boje za kosu, npr. L'orealove. ta ovojnica e toliko "jaka" da se ne ispire s vremenom (iako se čini da se ispire) i tek se šišanjem oslobađaš kose koja je pod utjecajem boje. kana ima isti efekt "omatanja" ovojnice. kao i neki lošiji regeneratori, maske i šamponi (L'oreal tu prednjači, njihovi šamponi tako omataju vlas da je to strašno. onda imate onaj efekt velikog sjaja nakon pranja, a drugi dan katastrofa ).

rezultat svega toga je da i nakon najboljih regeneratora i maski, kosa je i dalje suha, mrtva, pada, ne da se isfrizirati, djeluje umorno, nema sjaja, boja se ne lovi na nju. na dijelovima počinje i opadati.....


ja koristim regenerator i masku od Joica, može se kupiti samo u salonima. ponekad i regenerator Jean Louis David, odličan je i puno jeftinij nego prije par godina. i imam još ostataka maske od Keune skupa je, ne znam da li ću kupovati novu.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...

Zadnje uređivanje LadyInRed : 25.08.2004. at 11:06.
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 09:47   #11
Redkenov All soft je dobar ali prilicno skup. Cinjenica je da i od najsuse,izblajhane kose napravi sjajnu i mekanu.

(Imam prijateljicu koja se doslovno bljaha u plavo,duga kosa do preko ramena,i kosa joj je po njemu divna,bez njag metla.)

Razmisljam da kupim masku od Joica, litra dodje oko 300 kn.
Probala sam je neki dan u salonu,kosa je .

A i svidja mi se da su sastojci toliko prirodni da se moze i jesti.

U napadu pms-a sve dobro dodje
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 09:51   #12


ali nemoj je ipak jesti bez obzira što PMS traži slaaaaatko
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 10:02   #13
Ali frizerke ga jedu

Znaci to je bila samo reklama...znala sam da je too good to be true
A da uzmemo tu litru na pola?

Jos 2 dana pa putujes
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 11:05   #14
Quote:
Noemi kaže:
Ali frizerke ga jedu

Znaci to je bila samo reklama...znala sam da je too good to be true
A da uzmemo tu litru na pola?

Jos 2 dana pa putujes
može se jesti, neće ti ništa biti. ali ipak pojedi čokoladicu kad ti dođe a i jeftinije ti je

ja sam sebi Joico rege. već kupila. pa kad potrošim, možemo se dogovoriti
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 12:26   #15
Quote:
goldberry kaže:
postoji jedna genijalna stvar, zove se Herbelan pack, od Dicksona, može se kupiti uglavnom u Estetic Uvemama
Dobiš cijelu tegletinu za ne previše novaca (nemam pojma koliko, ja sma to prije milijardu godina koristila)
super je!
Cijena velike tegle od nekih 1 kg je 70-tak kuna! Ne mozes je potrositi godinu dana!
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 12:48   #16
Quote:
goldberry kaže:
postoji jedna genijalna stvar, zove se Herbelan pack, od Dicksona
ovo je genijalno
s obzirom da toga nema tu kod mene, sad se tjesim s the body shop prewash maskom od brazilian nuts moze se drzati i preko noci.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 16:17   #17
i ja imam Dicksonov Herbelan pack,onaj zeleni...vec ga godinama koristim
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 16:35   #18
Quote:
Noemi kaže:
Razmisljam da kupim masku od Joica, litra dodje oko 300 kn.
Probala sam je neki dan u salonu,kosa je .

A i svidja mi se da su sastojci toliko prirodni da se moze i jesti.
daj mi molim te reci da li su to oni samponi i regenreatori, maske koji onak jako jako fino mirisu? jer moja frizerka koristi neke koji jako jako fino mirisu, vocni uglavnom, a neznam koji su
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 21:26   #19
Quote:
Iva kaže:
daj mi molim te reci da li su to oni samponi i regenreatori, maske koji onak jako jako fino mirisu? jer moja frizerka koristi neke koji jako jako fino mirisu, vocni uglavnom, a neznam koji su
vjerojatno Tigi
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 21:29   #20
Quote:
goldberry kaže:
vjerojatno Tigi
ja sam mislila da je možda ovo što su cure spomenule Joico jer vidim da mi frizerka ima dosta njihovih postera i toga (koja logika ), pa zato pitam uglavnom, obožavam ići frizerki samo zato jer ti šamponi tak dobro mirišu! a maksa je od kokosa, a ima i neki šampon od karamele
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.