Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2008., 18:36   #1
Kako se brinete o svojoj kosi - pranje, sušenje, feniranje i slični rituali)

Opišite kako perete kosu (s kojim šamponom i regeneratorom itd. ), šta stavljate na nju nakon pranja, kako ju sušite/fenirate/peglate?

Ponešto od ovoga sam čitala na pojedinim temama, ali mislim da je zgodno da imamo i temu za to.

Evo, da ja počnem. Perem trenutno sa Nivea Lift Volume već duže vrijeme, paše mi baš, nakon toga stavim malo regeneratora Pantene Full and Strong, isperem , pa pobrišem kosu ručnikom. Na vrhove stavim L'oreal Hott glat i nakon toga osušim kosu fenom. Na kraju još pređem peglom po cijeloj kosi i to je to. Kada imam više vremena ona umjesto fena + pegle koristim Rowenta Brush Activ četku.
Pacificgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 19:03   #2
ja operem kosu šamponom 2 puta tjedno i nakon toga stavljam masku od GARNIERA repair and shine po dužini kose ne na vlasište i ostavim da stoji i dobro raščešljam i isperem!!!obrišem ručnikom i rasčešljam te na vrhove stavim silikonsko ulje od REELLE i to je to!!!!pustim da se sama osuši prirodno jer sam skužila da mi fen užasno isuši kosu i počnu mi se listat vrhovi pošto imam tanku,dugu kosu!!!
inesica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 01:17   #3
srijedom i nedjeljom perem kosu (to sam tek neki dan skužila da mi se tak potrefi) trenutno balea med trošim, a ovih dana prelazim na balea kokos. šamponiram 2x, a onda stavim regić l'oreal za bojanu kosu ili masku kokos balea, kak mi se da. na vlažnu kosu stavim avokadovo ulje i pustim da se sama osuši.
hrčkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 09:05   #4
Perem kosu Kerastase Professional šamponom (bijelim, za sprečavanje ispadanja kose), onda stavim Sephorinu masku za suhu i kovržavu kosu (jer mi se potrošio Kerastase regenerator, pa se hoću sad riješiti ove maske). Počešljam kosu (to naglašavam jer nikada više ne češljam kosu do sljedećeg pranja). Na ručnikom prosušenu kosu stavim Kerastase ili Sephorin sprej za kovrdžavu kosu i osušim je fenom. Na suhu kosu stavim mrvicu, mrvicu orahovog ulja za kosu, koje mi lijepo miriše i da malo nekog lijepog sjaja. I još između dlanova po kosi nanesem malo Revlon Professional seruma.

Perem kosu otprilike 3 puta tjedno ili nekad i češće zbog aerobika.
A između pranja ne stavljam na nju ništa osim malo ovog Revlonovog seruma.
__________________
Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street, fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening.
Školjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 10:39   #5
Ja perem kosu trenutno u tigi self absorbed samponu i regeneratoru(tigi je najbolji)kosu susim sa fenom sa ionima,moser crni,susim je malo normalno malo glavu okrenem naopacke,neki put se ispeglam neki put ne i imam serume i kreme od fudgea i tigija i ta cuda pa nekad stavim i to,ali u biti mi ne treba jer je i sam sampon odlican!
It is just me is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 11:16   #6
Perem kosu svaki dan, trenutno Baleinim šamponom za volumen u kombinaciji s Avonovim za plavuše. Najčešće stavim regenerator, Gliss Kur za plavu kosu ili Avonov za plavuše. Stavim kosu u ručnik i pustim je da se sama osuši. Na polusuhu stavim Avonovu kremu za volumen od koje dobijem i volumen i lijepe kovrče. Ponekad, ovisno o prilici, našpricam kosu Avonovim sprejem za sjaj kose ili stavim malo zelene Sunsilkove kreme za kovrčavu kosu. Ako mi je kosa jako zapetljana, raščešljavam je Baleinim mlijekom za lakše raščešljavanje (skužila sam da mi to spada u top 5 stvari za kosu bez kojih ne mogu).

Minimalno jednom tjedno stavljam Avonovu masku za kosu s maslinovim uljem i nakon toga mi je kosa par dana toliko mekana da je non-stop dodirujem.

Ne sušim je fenom, ponekad se nakovrčam papilotama, pa u tim situacijama na kosu stvaljam i pjenu i malo laka za kosu (Panteneov je jako dobar!).
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 11:54   #7
operem ju jednom avonovim šamponom za perut i nakon toga jednom ili dva put asia beuty za tvrdoglavu kosu (tako piše ) i onda ju ocijedim rukama, malo pobrišem ručnikom... onda je protresem prstima i onda (na takvu mokru) stavim avonov tekući gel za kovrče ili got2be pjenu za kovrče... čisto da malo kovrče dobiju oblik... i pustim da se prirodno osuši
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 12:30   #8
Perem ju 3 puta tjedno baby samponom Bübchen. Maski i regeneratora imam vise, najbolji regeneratori su mi Subrina i Logona od psenice, kupljen u Bio ducanu. Masku stavim jednom tjedno, najdraza mi je Kerastase Nutritive.
nakon pranja nanesem Lorealov Elvital serum.
Nakon feniranja kosu oblikujem Perfektions Finish Creme od Johna Friede.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 06:37   #9
perem ju svaka dva dana, jer se uzasno brzo masti
nasamponiram je loreal elselve za ostecenu kosu i stavim regenerator, dok masku stavljam svaki tjedan (iz iste linije)
zatim je rascesljam, rucnikom pokupim visak vode, stavim serum za sjaj i volumen od keune, zatim stavim sprej za zastitu od toplote, osusim je, opet sprej, ispeglam i malo laka, al sasvim malo na kraju jer imam dlake male od siski sto mi nisu porasle potpuno pa da ih sredim
joker241 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 10:13   #10
Perem ju svaki drugi,treći dan.Šampone mijenjam kak koja reklama izađe jer sam sucker za reklame.
Trenutačno neki Gliss kur.
Regić rozi loreal elselve,maska Dove za suhu kosu ali samo iz Mullera.Nju koristim kad nemam para za Kerastase,što je često .
Operem,ako je regić 10min držim,ako je maska 20min,isfrotiram,stavim Phyto emulziju za suhu kosu i ravnanje(jako mi je dobra ali je više ne rade pa ne znam kaj ću umjesto toga).
Feniram nažalost uvijek.Kosa mi nije ni ravna ni kovrđava.Netko bi rekao valovita??Ne.Kosa mi je sranje žešće,zdrava a izgleda ko spaljotka.
Izvačim ju na četku,nikad peglu.
I serum nakraju,Klasov uvijek.
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 13:42   #11
Perem 1-2 puta tjedno, ovisi kak se potrefi.
1. perem s 2 šamponiranja s nekim šamponom (u zadnje vrijeme Schauma, al ih često mijenjam)
2. stavim regenerator 1x po cijeloj kosi, s naglaskom na vrhove i isperem nakon 1-2 min (trenutno isto od Schaume)
3. posušim s ručnikom i držim u ručniku 15-20 min
4. stavim više na vrhove i manje po cijeloj kosi Advance techniques daily shine Dry ends serum od AVON-a (nešto ko ulje, najsavšeniji proizvod na svijetu)
5. posušim s fenom istovremeno raščešljavajući cijelu kosu i to je to. I nikad ne posušim do kraja, nego ostavim onak mrvicu vlažno da se ne uništi puno.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 19:01   #12
I ja kosu perem 2 puta tjedno sa šamponom od pive. Dva puta dobro našamponiram, pa zatim isperem i nanesem alverde regić od marelice za suhu kosu i čekam da to malo upije onda isperem kosu, rasčešljam kosu i osušim ju. To je to. Ponekad znam staviti i masku koju sama napravim (bjelanjak, maslinovo ulje)

sad sam u potrazi za novim šamponom!
__________________
"I run around with scissors... It makes me feel dangerous"
Jabuka_Ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 19:12   #13
UFFF, ja sma komplicirana
perem je svaki 3.-4. dan, po potrebi
perem TIGI Dumb Blonde samponom i regeneratorom, jednom stavim Kerastase Masquintense, jednom tekuci keratin, jednom proteinsku masku ili nekakav slicni tretman i tako ih mjenjam u krug
nekad natrackam maslinovim uljem prije
onda je zamotam u rucnik i pustim da se sama posusi nekih 1, 1.5h i onda je naspricam heat protectionom, pocesljam, stavim malo makadamijinog ulja i onda nekad prosusim na cool opciji na fen ili je ostavim da se osusi na zraku pa ispeglam nakon peglanja idu silikonske kapi ili opet malo makadamije
__________________
I'm tired of walking on eggshells so terrified to fail...
goddess22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 19:18   #14
ništa ekstra.
operem ju sa šamponom od koprive (sad si planiram kupit kopriva&pantenol) i regenerator neki.. njih stalno mijenjam zapravo. i šampone sam do jeseni, a onda sam otkrila koprivuuu <3
to pod obavezno.
i ništa kasnije.. najčešće ne stavim baš ništa na nju, nekad stavim od schwarzkopfa got2be anti frizz losion al nije mi nešt :| čak ni kad stavim balein regenerator anti frizz, za ravnanje kose.. baš bezveze. ili još nisam skopčala u čemu je bit.
i znam stavit orahovo ulje od afrodite, samo na vrhove.. baš mi ga je ponestalo skoro.

ne sušim, ne peglam - pozdravila se s tim jer puštam kosu.

i da, drugi dan pijem gesunde tablete
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 21:50   #15
Perem je svaki 2-3 dan.
Šampon uzmem koji mi je prvi pri ruci, dva puta našamponiram kosu.
Pred kraj tuširanja ju isperem još sa hladnim mlazom.
Zamotam u ručnik, držim negdje pola sata.
Odmotam ručnik, počešljam ju, pustim da se suši negdje sat.
Ako mi je prije nego što idem spavati i dalje malo mokra, posušim ju s fenom.
__________________
Da li znate priču o dvije kutijice? Crnu kutijicu trebaš otvoriti kada ti je najteže, a bijelu kutijicu trebaš otvoriti kada ti je najbolje. A u svakoj kutijici stoji poruka: Proći će.
Gonissetri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 10:01   #16
Perem kosu svaka 3-4 dana, koristim syoss šampon nutrition oil care i masku iz iste te linije i elseve total repair 5 regenarator. Zatim zamotam kosu u šugaman(ručnik hahah) i pustim je malo tako i nakon toga stavim gliss kur serum na vrhove i kerastase ciment thermique i prosušim je fenom ali ne skroz a opet da nije puno vlažna. Ako je perem navečer onda sutra dan opeglam šiške i malo prođem peglom cilu kosu ali ne baš svaki pramen. I that`s it
__________________
Too many stupid people, not enough bullets
poison_ivy_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 01:55   #17
perem kosu svaka 3-4 dana...

uvijek šampoinram 2 x...prvi put samo tjeme, a drugi put cijelu kosu...nakon tog ostavim 3 min šampon na kosi prije nego isperem...koristim Kerastase chroma riche...nakon tog dobro isperem i posušim ručnikom prije nego stavim regenerator....imam kerastase lait vital....obično ga ostavim na kosi oko 2 min i opet dobro isperem...svaki 3. put umjesto regeneratora stavljam masku kerastase chroma riche...postupak je isti kao s regeneratorom...nakon pranja kosu posušim ručnikom, stavim kerastase ciment thermique, pustim 5 min da se upije prije nego posušim kosu fenom...kosu ne peglam niti feniram, jer se nakon sušenja sama jednostavno posloži i bude ravna...iznimno peglu koristim kad je vani vlažno vrijeme, jer znam da će se u protivnom kosa napuhnuti čim izađem van...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 02:10   #18
Perem kosu svaki dan Afroditovim šamponom od kamilice,

,

nakon kojeg nanosim Schwarzkopf Gliss Liquid Silk Gloss kuru od koje mi kosa bude božanstveno mekana i izravna moju valovitu kosu, te ju lako raščešljavam.



Uz to nekad koristim na polusuhoj kosi i regenerator u sprayu prije nego počnem peglati kosu, ili ju pošpricam kada mi se kosa na pola osuši ili ju posušim fneom.


Za vrhove koristim avonov serum za vrhove, iako nekad znam i raspodijeliti nekoliko kapi i po cijeloj kosi, i onda bude svilenkasto mekana i sjajna.


I jako često peglam kosu, jer me živcira kad je valovita , tako da redovno i šiškam vrhove kako ne bi izgledali ispucalo.
addenda20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 15:25   #19
Šampon i regenerator. Tu i tam ako se sjetim neku masku doma smućkam pa hitim na glavu, ali to fakat, fakat rijetko... Sušim ju fenom, rijetko ju frčkam, ne peglam ju uopće jer je totalno ravna.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 18:48   #20
Mijenjam šampone i regeneratore, imam ih više i koristim ih naizmjence. Pokazalo se najbolje.

Regenator ne nanosim na korijen nego samo da donji dio kose, a naknadno nanesem i uljni regenerator u kremi/fluidu/spreju na vrhove. Imam kosu skoro do stražnjice, pa se u ovoj zadnjoj fazi radi o kosi koja je stara nekoliko godina i treba dodatnu njegu. Kosu rasčešljavam tek kad je suha i potpuno hladna, nikad mokru ili vlažnu, jer se time oštećuje.

Najbolja mi je kombinacija: blagi vitamiski šampon bez uljnih dodataka, koji dobro pere, i nakon toga regenerator koji sadrži ulja i dosta hranjivih i zaštitnih tvari.

Držim se dalje od frizera, vrhove podšišavam sama. Ne prakticiram nikakve kemijske niti vruće tretmane tipa trajna ili peglanje, sušim kombinacijom fena i prirodnog zraka, ovisno o vanjskoj temperaturi. Nikad ne pušem fenom u vrhove već samo u korijen kose. Sve u svemu, vrlo sam zadovoljna duljinom/gustoćom/kvalitetom kose uz ovakav tretman.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.