Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Vicevi

Vicevi Ako ste čuli dobar vic, ispričajte ga cijelom forumu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2008., 15:45   #1
Teorija

Ovo je navodno istinit događaj i odgovor na testu iz kemije na Univerzitetu u Beogradu. Odgovor jednog od studenata je bio toliko "dubok", da je profesor odlučio da ga podijeli sa svojim kolegama preko interneta.

Pitanje: "Da li je pakao ezoterman (predaje toplotu) ili endoterman (absorbira toplotu)?"

Većina studenata je napisala svoje pretpostavke na osnovu Bojlovog zakona (plinovi se hlade kad se šire i zagrijavaju kad se skupljaju) ili neku drugu varijantu...

Jedan od studenata je napisao slijedeće:

Prvo moramo znati zapreminu u koju duše ulaze u pakao i izlaze iz njega.
Smatram da odmah možemo pretpostaviti, da duša koja jednom uđe u pakao više ne izlazi. Znači, broj duša se povećava. Da bi dobili ideju o tome koliko je u paklu duša, osvrnimo se na različite vjere koje danas postoje na svijetu. Većina tih vjera tvrdi, da onaj ko nije pripadnik bas te određene vjeroispovijesti ide u pakao. Dakle, zaključak je da ce sve duše završiti u paklu. Ako tome dodamo odnos nataliteta i mortaliteta, možemo očekivati da broj duša eksponencijalno raste. Dakle, obratimo pažnju na odnos promjene zapremine pakla, jer prema Bojlovom zakonu za zadržavanje istog pritiska i toplote zapremina mora rasti proporcionalno sa brojem pristiglih duša. To nam pruža 2 mogućnosti:

1) Ako se zapremina pakla povećava manje od potrebnog prosječnog broja duša koje stignu u pakao, toplota i pritisak pakla će toliko porasti da će pakao eksplodirati.

2) Ako se pakao širi brže od prosjeka koji mu je potreban da primi sve duše, toplota i pritisak će toliko opasti da će se pakao smrznuti.

Koja od mogućnosti je ispravna?

Ako uzmemo u obzir izjavu, koju je kategorički iznijela Milica sa četvrte godine, a koja glasi: "Prije ce se pakao smrznuti nego što ću ja s tobom spavati" i s obzirom na to da je samnom spavala jučer, mora biti ispravna teorija br. 2, dakle pakao je sigurno egzoterman i smrznuo se.

Zaključak ovog izlaganja je, da ako je pakao smrznut, ne prima više duše i preostalo je samo nebo, što je dokaz postojanja Boga, a to objašnjava i zašto je Milica sinoć vikala "Ah moj Bože!"

Ovaj student je jedini dobio 10 bodova.
__________________
KODEKS!
Heineken is offline  
Old 15.06.2008., 16:18   #2
A bilo ti je ovo već.. Koliko se danas tema otvorilo...
b-baller is offline  
Old 15.06.2008., 20:37   #3
mozda je vec bilo, ali je svejedno dobro

tolko teksta i tolko objasnjenja i teorija, a samo 10 bodova
 
Old 15.06.2008., 20:44   #4
Jedino mi nije jasno sto je pitanje iz Termodinamike radilo na ispitu iz Kemije!?
Latka is offline  
Old 15.06.2008., 20:49   #5
Quote:
Latka kaže: Pogledaj post
Jedino mi nije jasno sto je pitanje iz Termodinamike radilo na ispitu iz Kemije!?
nemam pojma , sve je to nekak povezano
 
Old 15.06.2008., 22:27   #6
Quote:
b-baller kaže: Pogledaj post
A bilo ti je ovo već.. Koliko se danas tema otvorilo...
praf je bojljer povedal ... bojljera za predsjednika!
aciruj is offline  
Old 15.06.2008., 22:35   #7
Odlično je

To me podsjetilo na onu pricu isto sa PMFa lil od nekuda ono sa pravcem, ne sjecam se tocno kak je islo...

Uglavnom da je profesor trazio studenta da nacrta pravac i ovaj je nacrtao ravnu crtu bez strelice, i pitao ga kuda ide taj pravac, ovaj je odgovorio u beskonacnost... profesor ga je srusio i rekao mu da on moze ici u beskonacnost
i na sljedecem roku je ovaj usao i vukao s kredom od pocetka ploce i rekao "Evo ja se vracam iz beskonacnosti" takva nekakava prica je bila ne sjecam se vise

Ali ova prica je odlicna
Podojena Licnost is offline  
Old 15.06.2008., 23:18   #8
odlična priča
Ono is offline  
Old 16.06.2008., 00:18   #9
Quote:
b-baller kaže: Pogledaj post
A bilo ti je ovo već.. Koliko se danas tema otvorilo...
Nije da ti nevirujen, ali link nebi škodija!!!
__________________
KODEKS!
Heineken is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.