Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2008., 15:39   #1
Estonski jezik

Pozdrav svima!
Zanima me za ucenje Estonskog jezika..
Dali netko slucajno zna neku Skolu stranih jezika u Splitu ili nesto slicno?Mozda knjiga sa CD-om?

Jos nesto..zanima me ucenje Njemackog..iako idem u Skolu stranih jezika zanima me isto ima li neka knjiga sa CD-om preko koje bi mogao uciti?

Unaprijed hvala..
Vjeetje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 15:42   #2
Sumnjam da to igdje imaš. Ja imah sreće pa odradih semestar po šest sati tjedno s izvornim govornikom na faksu prije nego što se vratio u Tallinn. Vjerojatno imaš knjiga, ali za tečaj sumnjam.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 16:21   #3
Quote:
Abyssus kaže: Pogledaj post
Sumnjam da to igdje imaš. Ja imah sreće pa odradih semestar po šest sati tjedno s izvornim govornikom na faksu prije nego što se vratio u Tallinn. Vjerojatno imaš knjiga, ali za tečaj sumnjam.
Steta!Moram jos malo provjeriti..
Kazu da je to jedan od najljepsih jezika na svijetu,a i vidio sam sam da je super jezik!
Vjeetje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 16:52   #4
Quote:
Vjeetje kaže: Pogledaj post
Steta!Moram jos malo provjeriti..
Kazu da je to jedan od najljepsih jezika na svijetu,a i vidio sam sam da je super jezik!
To sad prvi put cujem. Interesantno. Nego, zasto te bas estonski zanima? I sto je to toliko super u njemu? Imas li neke veze s Estonijom ili nesto slicno?
__________________
Kad svi misle isto, netko uopće ne misli!

Gods don't die. It is the faith that dies, the faith of the ungrateful crowd of mortals.
Sofiapolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 17:59   #5
Pa ima trostruku duljinu glasova, što ćeš više. Hrpa je padeža, što i nije čudno s obzirom na porijeklo, ali podosta je finiziran, a ima i germanskog te ruskog utjecaja pa nije težak ako se to dvoje zna.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 18:34   #6
Quote:
Vjeetje kaže: Pogledaj post
Steta!Moram jos malo provjeriti..
Kazu da je to jedan od najljepsih jezika na svijetu,a i vidio sam sam da je super jezik!
Reču da je najljepši, veliš ti. Jes', jes', kolikođer i karelijskí, saamijskí, vepsijskí, ingrijskí, nenečskí, komijskí, finskí, itr., a unjekoliko i mađarskí. Eilen, tänään, huomenna - en ymmärrä sinua !!
dementiapraecox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 22:08   #7
Quote:
Abyssus kaže: Pogledaj post
Pa ima trostruku duljinu glasova, što ćeš više. Hrpa je padeža, što i nije čudno s obzirom na porijeklo, ali podosta je finiziran, a ima i germanskog te ruskog utjecaja pa nije težak ako se to dvoje zna.
E,da,ima 14 padeza!Imas li neku stranicu gdje bi mogao uciti ili mi neku knjigu preporuciti?Koliko ti je trebalo da ga savladas..?Mislim,eto toliko koliko ga znas..
Vjeetje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 22:17   #8
Quote:
Spammer kaže: Pogledaj post
šteta ti je trošit vrijeme na estonski :roll: bolje je da upišeš tečaj naprednog iz eng.
Engleski znam savrseno,a jos bi samo htio Njemacki usavrsiti(nauciti) da ga bas znam 100%!Estonski moram nauciti!!!
Vjeetje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 22:35   #9
Quote:
Vjeetje kaže: Pogledaj post
Engleski znam savrseno,a jos bi samo htio Njemacki usavrsiti(nauciti) da ga bas znam 100%!Estonski moram nauciti!!!
Ovo nigda dostatno ne mogu ponoviti. Ljudi, učite hrvatskí, inače ostajete u banani. Za reći "znam savršeno" moraš ga znati bolje od mene, a to će ti biti težko. A babemi, ni ja ga ne znam "savršeno", akoprjem razumiem i Škota kadano "kašlje" na škotsu.
dementiapraecox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 00:29   #10
Quote:
Sofiapolis kaže: Pogledaj post
To sad prvi put cujem. Interesantno. Nego, zasto te bas estonski zanima? I sto je to toliko super u njemu? Imas li neke veze s Estonijom ili nesto slicno?
Pa nisam ni ja siguran.Lijep mi je jezik..ma ne znam.Izluden sam sa tim jezikom,a i stvarno imam zelju da ga naucim..bez obzira koliko on padeza imao i koliko bio tezak.
Vjeetje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 00:31   #11
Quote:
dementiapraecox kaže: Pogledaj post
Ovo nigda dostatno ne mogu ponoviti. Ljudi, učite hrvatskí, inače ostajete u banani. Za reći "znam savršeno" moraš ga znati bolje od mene, a to će ti biti težko. A babemi, ni ja ga ne znam "savršeno", akoprjem razumiem i Škota kadano "kašlje" na škotsu.



A sta si ti neki ekspert za jezike?
Vjeetje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 15:24   #12
Quote:
Vjeetje kaže: Pogledaj post
E,da,ima 14 padeza!Imas li neku stranicu gdje bi mogao uciti ili mi neku knjigu preporuciti?Koliko ti je trebalo da ga savladas..?Mislim,eto toliko koliko ga znas..
Pa 6 sati tjedno na faksu plus recimo malo vlastita angažmana pola godine za solidno znanje. Ali imah predznanje finskog pa mi je bilo lakše zbog leksika.

Nema ti smisla učiti s interneta... Ja imah knjigu E nagu Eesti, dosta lekcija ima, ali cijela je na estonskom tako da ti ipak treba nečije vodstvo u početku. Izvrsno je što je na kraju rječnik na više europskih jezika, što je bila prava poslastica.

Joj, i Smilersi.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 15:42   #13
Quote:
Abyssus kaže: Pogledaj post
Pa 6 sati tjedno na faksu plus recimo malo vlastita angažmana pola godine za solidno znanje. Ali imah predznanje finskog pa mi je bilo lakše zbog leksika.

Nema ti smisla učiti s interneta... Ja imah knjigu E nagu Eesti, dosta lekcija ima, ali cijela je na estonskom tako da ti ipak treba nečije vodstvo u početku. Izvrsno je što je na kraju rječnik na više europskih jezika, što je bila prava poslastica.

Joj, i Smilersi.
E,sad vec pocinjem bit ljubomoran!Nista,preostaje mi dati oglas pa da vidimo jel tko zna..

Hvala svima na pomoci..
Vjeetje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 16:04   #14
Quote:
Abyssus kaže: Pogledaj post
Pa 6 sati tjedno na faksu plus recimo malo vlastita angažmana pola godine za solidno znanje. Ali imah predznanje finskog pa mi je bilo lakše zbog leksika.
Puhutko suomea? Missä opit?
__________________
Kad svi misle isto, netko uopće ne misli!

Gods don't die. It is the faith that dies, the faith of the ungrateful crowd of mortals.
Sofiapolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 17:56   #15
Quote:
Vjeetje kaže: Pogledaj post
E,da,ima 14 padeza!Imas li neku stranicu gdje bi mogao uciti ili mi neku knjigu preporuciti?Koliko ti je trebalo da ga savladas..?Mislim,eto toliko koliko ga znas..
Bome ovo nisam znao... ocito zivimo da učimo... nisam neki zaljubljenik u jezike da ih pokusavam svladat, vec su mi ovakve stvari zanimljive... ono, bilo mi je cudno pogledat na ovu temu pa reko ajde da vidim o cemu se radi, kad vidi ti to I jos k tome nije INDO-EUROPSKI cujem... bome priznajem da to nisam znao... uvijek sam na Estoniju gledao kao na jos jednu balticku zemlju tamo kod Rusije . Sad znam bolje pozdrav

E by the way mozda cu se sad osramotit jer nisam strucnjak kao vi ocito u jezicima ali jel ima taj Estonski išta slicnosti sa Finskim, jer san neke rijeci tu primjetio prizvuka na finski?... onako cisto laicki
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 18:14   #16
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Bome ovo nisam znao... ocito zivimo da učimo... nisam neki zaljubljenik u jezike da ih pokusavam svladat, vec su mi ovakve stvari zanimljive... ono, bilo mi je cudno pogledat na ovu temu pa reko ajde da vidim o cemu se radi, kad vidi ti to I jos k tome nije INDO-EUROPSKI cujem... bome priznajem da to nisam znao... uvijek sam na Estoniju gledao kao na jos jednu balticku zemlju tamo kod Rusije . Sad znam bolje pozdrav

E by the way mozda cu se sad osramotit jer nisam strucnjak kao vi ocito u jezicima ali jel ima taj Estonski išta slicnosti sa Finskim, jer san neke rijeci tu primjetio prizvuka na finski?... onako cisto laicki
Pire, zalutâ si na jezike. Ovdî pišu oni koji znaju nîšto o jeziciman, a ti si zaglibija duboko. "Teensi" su ti malo dolî.
dementiapraecox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 18:17   #17
Quote:
dementiapraecox kaže: Pogledaj post
Pire, zalutâ si na jezike. Ovdî pišu oni koji znaju nîšto o jeziciman, a ti si zaglibija duboko. "Teensi" su ti malo dolî.
Pa ja sam novi ovdje, zar ne pise na podforumu društvene znanosti; povijest, antropologija itd?
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 18:51   #18
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Pa ja sam novi ovdje, zar ne pise na podforumu društvene znanosti; povijest, antropologija itd?
Piše, ali razina osnovnoga prjedznanja u 21. st. mora biti viša.
dementiapraecox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 05:19   #19
Quote:
dementiapraecox kaže: Pogledaj post
Piše, ali razina osnovnoga prjedznanja u 21. st. mora biti viša.
ma ti si pukla. Probaj se s menon nadjacavat u arheologiji i povijesti ispast ces smijesna, uzevsi u obzir da korstis google pretrazivace a ja nista... lipo se drzi ti LINGVISTIKE a od povijesti ODJEBI... posebo Hrvatske i vrati se odakle si dosla, tj. iz phizde materine... pa mi onda u mojoj drzavi dodji soliti pamet... a meni se cisto (ona stvar) za tvoje znanje iz lingvistike jer ti nemas postovanja prema mojoj struci zato evo ti jos jednom na UNIVERZALNOM JEZIKU: FUCK OFF
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.07.2008., 11:41   #20
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
ma ti si pukla. Probaj se s menon nadjacavat u arheologiji i povijesti ispast ces smijesna, uzevsi u obzir da korstis google pretrazivace a ja nista... lipo se drzi ti LINGVISTIKE a od povijesti ODJEBI... posebo Hrvatske i vrati se odakle si dosla, tj. iz phizde materine... pa mi onda u mojoj drzavi dodji soliti pamet... a meni se cisto (ona stvar) za tvoje znanje iz lingvistike jer ti nemas postovanja prema mojoj struci zato evo ti jos jednom na UNIVERZALNOM JEZIKU: FUCK OFF
Sta je vama?Jos najbolje da mi MOD locka temu pa da ostanem bez informacija..
Vjeetje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.