Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2008., 09:07   #1
Smile Kako produžiti spavanje?

Ma nije meni teško da ustajem u 6 ujutro, ali ovaj moj dečko se probudi, kaki i opet bi da spava za sat vremena, a ja se totalno razbudim. Je li neko ima savjet kako da ga ububam još sat vremena?
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 09:49   #2
A koliko ti je stara beba?

sad sam našla da ima oko 2ipo mjeseca.
proći će još neko vrijeme dok si ne uskladite ritam vas dvoje. Ako večernju rutinu pomakneš za sat vremena kasnije, možda će onda spavati tih sat vremena duže.
kad se budi ponoći?
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 10:06   #3
Moja mala spava do pola 7 ili 7. Zaspi do 21.30. I kod nje baš i nema veze kad zaspi navečer,budi se u to vrijeme.Par puta je klopala samo u to vrijeme i produžila do 9 ili pola 10 ali to su iznimke. Skužila sam da je razbude prdeci pa ako jako prducka ujutro totalno se razbudi i ma što ja radila neće više zaspat. Ako je uhvatim dok se još nije posve razbudila i gurnem joj cicu onda nekad i upali pa produži. Ali najčešće smo obje do 7 na nogama.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 10:12   #4
Jeste, mali je 2,5 mjeseci. I probudi ga to prduckanje i stenje ko da se porađa. To ga probudi oko pola pet pa sam neko vrijeme i ja ustajala sa njim u to doba i podizala ga iz krevetića. Zadnjih mjesec dana ga uljuljam kad se probudi u 4 i 40 tačno, i spava tačno do 6 i nikako da izgubi naviku buđenja u 4 i 40. Inače zaspe od 8 do pola 9 i budi se u 12, 3, i to famozno 4 i 40. Probavala uspavljivati i ranije i kasnije nikakvih rezultata. Imao je i jedno buđenje u 2, koje se izgubilo nakon dvije sedmice uspavljivanja nakon buđenja.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 10:39   #5
ajme ,blago vam.ja cu ispalit moja mala ima 5 mj i nikako da spava,sa tri mjeseca je spavala odlicno ali sada je katastrofa.po noci se zna probudit i po 5 puta,neznam sto da radim, ja to sve prepisujem nicanju zubica,neznam nisam vise pametna sto da napravim.
nekrifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 11:12   #6
Zato ja hoću sad da uživam dok ne krenu zubi, znam da će bit ludo i nezaboravno
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 13:16   #7
ajme hoce,ja ludim,neznam ali sve mi se cini da je ona svojeglava .
nekrifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 17:05   #8
I moja cura isto tako spava do 6 ili 7 pa se budi i nakon sat vremena opet spava i to jedno sat do dva, ja sam se već naučila na to i baš mi je super jer onda se imam vremena istuširati i otići malo na forum.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 17:14   #9
nije moguće...ako im se ne spava neće spavat ...nekad im se i spava pa neće spavat..

ja sam imala sreću pa se malac budio oko 10-11 u početku al je išao navečer spavat oko 10-.11...sad zaspe u 8 i probudi se oko 7-7.30 ujutro

možda da ranije legne navečer...al ni to nekad nije mjerilo..legne jako kasno (ako negdje idemo) pa se opet probudi isto..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 21:50   #10
mi idemo spavati oko 21h i budimo se oko 6,30h, 7h pa cica pa nastavimo spavati do 8,8,30h. S tim da se po noći budi još nekih 3-4 puta, a ima 10,5mj. Zato Nekrifa, suosjećam s tobom!!!
pilićmilić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 21:54   #11
Quote:
pilićmilić kaže: Pogledaj post
mi idemo spavati oko 21h i budimo se oko 6,30h, 7h pa cica pa nastavimo spavati do 8,8,30h. S tim da se po noći budi još nekih 3-4 puta, a ima 10,5mj. Zato Nekrifa, suosjećam s tobom!!!
kao da opisuješ moje dijete male su razlike - ona zaspi oko pola 10, buđenje oko pola 8-8. a po noći također se još budi, oko 3-4 puta! ima 7,5mj!

pitam se hoću li ikad prespavati cijelu noć bez buđenja
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 22:18   #12
Evo sa nepunih 11 mj. ide spavati oko 21 h, od nedavno spava sve do 2-3 u noći kad zastenje, dam joj malo čaja, nastavi spavati. E onda oko 5 joj uvalim sisu i nastavi spavati do 6,30, 7 a povremeno me počasti i do 8
Po danu spava dva puta po sat, sat i pol
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 22:32   #13
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
kao da opisuješ moje dijete male su razlike - ona zaspi oko pola 10, buđenje oko pola 8-8. a po noći također se još budi, oko 3-4 puta! ima 7,5mj!

pitam se hoću li ikad prespavati cijelu noć bez buđenja
A kad ti se nakon što zaspi prvi put probudi? Kod nas je to obično već nakon sat, sat i pol od kad zaspi,ufff...
pilićmilić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 08:00   #14
Jezik sam pregrizla
Sinoć smoo se budili 4 x dok smo konačno zaspali, pa u 12, 1, 2, 4, 4 i 40, i 6 i 15, spavanj je produženo za 15 minuta, hehehe, sve kontam da su ga razj**ali ljudi koji u nam bili jučer (juhu, sad ćemo nosat bebu!).
I skinuću onu ogradicu s krevetića, čini mi se da dok je slučajno dohvati rukom razbudi se i počne da mlati po istoj i gura nos u nju itd.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 13:33   #15
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
. Zadnjih mjesec dana ga uljuljam kad se probudi u 4 i 40 tačno, i spava tačno do 6 i nikako da izgubi naviku buđenja u 4 i 40. .

Ja ću krepat! MOja se isto kad je bila mjesec i pol, dva, budila u to vrijeme! Mogao si po njoj sat navijat . Ali nije se zapravo budila, ona je stenjala u snu. I to stvarno kao da se porađa, na sav glas.I to svaku božju noć! I onda je odjednom prestala, ne znam ni sama kad.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 13:53   #16
e ovako..ja sam to rijesila s ovim-http://www.fisher-price.com/nl/babygear/product.asp?id=41854&sku=H7184&c=bgsw_cs,,,zahvaln a stvar skroz..i nikako baceni novci...ziv bio tko izmisli....stavim je u to..zaspe dok prva muzika prodje..10min...:

ali naravno vise od 2h u komadu nije preporucljivo da provede..\\ali meni dovoljno
nina-nl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 13:57   #17
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ja ću krepat! MOja se isto kad je bila mjesec i pol, dva, budila u to vrijeme! Mogao si po njoj sat navijat . Ali nije se zapravo budila, ona je stenjala u snu. I to stvarno kao da se porađa, na sav glas.I to svaku božju noć! I onda je odjednom prestala, ne znam ni sama kad.



ovo i moja radi......ja poludim..em sto mi je smijesno em sto mislim da je nesto boli,smeta itd...ali ona ne otvara oci..

kad bi mi bar neto objasnio to glasanje...
nina-nl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 14:00   #18
Ma jok, neće moj mali seronja ni u šta kad mu se spava, nego mami u krilo, uhvati me za majicu rukom, nos mi gurne pod pazuho (zato se moram često kupat) i zajedno na loptu za pilates i cupkaj. Svo vrijeme dok mu se ne prikunja pilji u mene, a ako slučajno ne cupkam pogura me rukom "nešto si zaboravila"
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 14:02   #19
Puno bi mi pomoglo kad bi se neka od vas sjetila kad je prošlo to stenjanje. To mi je ko i s grčevima - makar i ne prošli tada, ja sam u nadi čekala tri mjeseca
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 14:08   #20
Pa stenjanje je prpšlo otprilike do te dobi kak je tvoj sad. Jer sad ima već tri i pol mjeseca i ne stenje već poprilično dugo.Tako da svakim danom možeš očekivati da će prestati
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.