Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2008., 15:10   #1
Testiranje na životinjama

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ja preferiram proizvod koji su sasuli zeki u oči prije nego ga ja sebi saspem u oči.
Reći ću ti samo sljedeće; naučno je dokazano da naš organizam (u ovom slučaju oči) nemaju apsolutno nikakvu sličnost sa zečićem jer kao i što sam znaš; zečevi ne trepću tako da, ako uzmeš samo malo vremena, i prosurfaš po netu naići ćeš na bezbroj primjera što se sve dogodilo ljudima koji su uzeli tzv. "provjereni proizvod" tj. testiran na zečevima, a oni su reagirali totalno drugačije.
Ljudski i životinjski organizam nije isti i zato nikako reakcija ne može biti ista.
Trebao bi se malo pozabaviti činjenicama prije nego što izvališ ovakvu izjavu i ostaneš živ
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 27.08.2008., 17:58   #2
Quote:
Irenna kaže: Pogledaj post
Reći ću ti samo sljedeće; naučno je dokazano da naš organizam (u ovom slučaju oči) nemaju apsolutno nikakvu sličnost sa zečićem jer kao i što sam znaš; zečevi ne trepću tako da, ako uzmeš samo malo vremena, i prosurfaš po netu naići ćeš na bezbroj primjera što se sve dogodilo ljudima koji su uzeli tzv. "provjereni proizvod" tj. testiran na zečevima, a oni su reagirali totalno drugačije.
Ljudski i životinjski organizam nije isti i zato nikako reakcija ne može biti ista.
Trebao bi se malo pozabaviti činjenicama prije nego što izvališ ovakvu izjavu i ostaneš živ
Je,, svi znanstvenici i državne službe ovog svijeta koje to propisuju su zapravo idioti jer još nisu skužili da se sluznice razlikuju, a sve bi moglo biti ispravljeno samo da prosurfaju propagandom prijatelja životinja

A možda, da se nakalemim na tvoj šuplji argument, dotični zečići ni ne osjećaju bol i patnju ni slično kao čovjek, nego samo nekakvu nelagodu koja im u prirodi kaže da se maknu od opasnosti? Pošto naš i životinjski organizam nemaju nikakve sličnosti, kao što tvrdiš, odakle uopće znaš da zeca to boli kao što bi čovjeka? Možda ga samo lagano iritira, kao što normalnog čovjeka iritiraju prijateljskoživotinjski fanatici?
JPK is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 28.08.2008., 09:49   #3
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Je,, svi znanstvenici i državne službe ovog svijeta koje to propisuju su zapravo idioti jer još nisu skužili da se sluznice razlikuju, a sve bi moglo biti ispravljeno samo da prosurfaju propagandom prijatelja životinja

A možda, da se nakalemim na tvoj šuplji argument, dotični zečići ni ne osjećaju bol i patnju ni slično kao čovjek, nego samo nekakvu nelagodu koja im u prirodi kaže da se maknu od opasnosti? Pošto naš i životinjski organizam nemaju nikakve sličnosti, kao što tvrdiš, odakle uopće znaš da zeca to boli kao što bi čovjeka? Možda ga samo lagano iritira, kao što normalnog čovjeka iritiraju prijateljskoživotinjski fanatici?
Moram priznati da je ovo gore vjerojatno najgluplja izjava koju sam do sada čula u svom životu. Stvarno je za
Jesi li ikada otišao na stranicu PETA i pogledao video, s upaljenim zvučnicima životinje na kojoj se upravo nešto testira???
Jesi li????????????????
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 10:22   #4
Quote:
Irenna kaže: Pogledaj post
Moram priznati da je ovo gore vjerojatno najgluplja izjava koju sam do sada čula u svom životu. Stvarno je za
Jesi li ikada otišao na stranicu PETA i pogledao video, s upaljenim zvučnicima životinje na kojoj se upravo nešto testira???
Jesi li????????????????
Ha... nebi li onda i prvi čovjek koji taj proizvod upotrijebi jednako tako zvućao?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 16:01   #5
Quote:
Irenna kaže: Pogledaj post
Moram priznati da je ovo gore vjerojatno najgluplja izjava koju sam do sada čula u svom životu. Stvarno je za
Jesi li ikada otišao na stranicu PETA i pogledao video, s upaljenim zvučnicima životinje na kojoj se upravo nešto testira???
Jesi li????????????????
A jesi li ti ikada vidjela testiranja na životinjama u laboratoriju? Svojim očima, ili bar u nekoj vjerodostojnoj dokumentarnoj emisiji od BBC-a ili sl? Ovo je stvarno smiješno, o gluposti mi govori osoba koja se informira na stranicama sulude propagandne organizacije kao što je PETA. To je inače organizacija koja svojom idiotskom propagandom cilja djecu u školama, gdje im govori da je mlijeko puno gnoja, te ovo: http://www.fantasiafestival.com/2007...ll_animals.jpg

I onda osoba koja ovakva propagandna sranja uzima zdravo za gotovo govori o gluposti tuđih izjava?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 16:09   #6
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ha... nebi li onda i prvi čovjek koji taj proizvod upotrijebi jednako tako zvućao?
Vidim, logika ti je najjača strana. Svaka ti čast
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 18:20   #7
Quote:
Irenna kaže: Pogledaj post
Vidim, logika ti je najjača strana. Svaka ti čast
Logika?

Proizvod testiran na zecu --> izazove pizdariju na zecu -->zec pati i vrišti.

Proizvod testiran na čovjeku --> izazove pizdariju na čovjeku --> čovjek NE pati i NE vrišti.

Prema tvojoj logici, jel.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 18:47   #8
čovjek sam može odlučiti da li to želi,a životinju nitko ništa ne pita,samo joj to naprave
mislim da je to irenna htjela reći
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 17:31   #9
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
@ Irenna

Znadeš li kako svoje proizvode testiraju firme s bijele liste? Pitam ozbiljno, jer moram priznati da nisam o tome razmišljala, a ti si me, eto, ovom temom na to ponukala.
Znam. Čitala sam o tome, svojevremeno, puno. Ne mogu se sad točno sjetiti kao se to zove da me ubiješ ali postoji jedan "materijal" koji imitira ljudsku kožu. Genetički je potpuno jednak. Na njemu se vrlo uspješno rade ispitivanja i testiranja. On nije skup ali je, naravno, ipak skuplji od jedne jadne životinje. Eto, na tome testiraju "bijele tvrtke". Saznat ću kako se to točno zove
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 18:03   #10
Quote:
Irenna kaže: Pogledaj post
Znam. Čitala sam o tome, svojevremeno, puno. Ne mogu se sad točno sjetiti kao se to zove da me ubiješ ali postoji jedan "materijal" koji imitira ljudsku kožu. Genetički je potpuno jednak. Na njemu se vrlo uspješno rade ispitivanja i testiranja. On nije skup ali je, naravno, ipak skuplji od jedne jadne životinje. Eto, na tome testiraju "bijele tvrtke". Saznat ću kako se to točno zove
A kako mjere koliko je aktivnih tvari ušlo kroz tu kožu u krvotok i koliko je jetri bilo potrebno da ih eliminira? Pomoću "materijala" koji imitira krvotok i jetru? I kako mjere toksičnost, pomoću "materijala" koji imitira cijeli organizam?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 09:52   #11
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
A kako mjere koliko je aktivnih tvari ušlo kroz tu kožu u krvotok i koliko je jetri bilo potrebno da ih eliminira? Pomoću "materijala" koji imitira krvotok i jetru? I kako mjere toksičnost, pomoću "materijala" koji imitira cijeli organizam?
Nadam se da ti je poznata činjenica kako su miševi reagirali na penicilin, a bez njega ne bismo mogli....kako to objašnjavaš? Također ti je vjerojatno jasno, shodno tome, da ima i obrnutih situacija gdje miševi reagiraju dobro pa se lijek pusti u promet, a onda........bilo je jako puno primjera.....mrtvih, osakaćenih, retardiranih, pobačaja itd. itd.
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 11:40   #12
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
A kako mjere koliko je aktivnih tvari ušlo kroz tu kožu u krvotok i koliko je jetri bilo potrebno da ih eliminira? Pomoću "materijala" koji imitira krvotok i jetru? I kako mjere toksičnost, pomoću "materijala" koji imitira cijeli organizam?
Iskreno, ne znam kako funkcionira alternativno testiranje koje nema veze sa zivotinjama(moram se informirati), ali moguce je. Mislim da ti je dovoljna informacija da ce od 2009 testiranje kozmetike na zivotinjama biti zabranjeno u EU, dakle zivotinje nisu nuzne za testiranja. Eto, barem nesto...
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 14:33   #13
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Iskreno, ne znam kako funkcionira alternativno testiranje koje nema veze sa zivotinjama(moram se informirati), ali moguce je. Mislim da ti je dovoljna informacija da ce od 2009 testiranje kozmetike na zivotinjama biti zabranjeno u EU, dakle zivotinje nisu nuzne za testiranja. Eto, barem nesto...
juuupi, nisam to znala....kakva dobra vijest!!!

Baleu rade Njemci i dobra je. Imaju i jako dobro mlijeko za tijelo. Ogromno pakiranje, a samo 14 kn
Ja inače koristim sva njihova sredstva za čišćenje kuće...jako su dobra
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 14:57   #14
Quote:
Irenna kaže: Pogledaj post
juuupi, nisam to znala....kakva dobra vijest!!!
http://findarticles.com/p/articles/m...8/ai_n12650634



Eto, barem nesto...
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 18:12   #15
Quote:
Irenna kaže: Pogledaj post
Nadam se da ti je poznata činjenica kako su miševi reagirali na penicilin, a bez njega ne bismo mogli....kako to objašnjavaš? Također ti je vjerojatno jasno, shodno tome, da ima i obrnutih situacija gdje miševi reagiraju dobro pa se lijek pusti u promet, a onda........bilo je jako puno primjera.....mrtvih, osakaćenih, retardiranih, pobačaja itd. itd.
Nije bilo puno takvih primjera, štoviše, bilo je suprotnih, kao što je talidomid, koji nije bio dovoljno testiran na životinjama - nije bio testiran na gravidnim životinjama, a da je bio spriječila bi se katastrofa.

Osim toga, poznato je koje su razlike u metabolizmu ljudi i testnih životinja, a koje su sličnosti, tako da se razlike lako mogu uzeti u obzir(uz to što sličnosti ima daleko više).
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 18:16   #16
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Iskreno, ne znam kako funkcionira alternativno testiranje koje nema veze sa zivotinjama(moram se informirati), ali moguce je. Mislim da ti je dovoljna informacija da ce od 2009 testiranje kozmetike na zivotinjama biti zabranjeno u EU, dakle zivotinje nisu nuzne za testiranja. Eto, barem nesto...
Pa postoje alternative za neke testove, ali ne za sve. A istina je da za kozmetiku nisu nužna daljnja testiranja, jer već postoji ogromna baza kemikalija koje su istestirane i koje se koriste. Ali kad se pojavi nešto novo, onda se mora testirati. Kao da je EU firmama problem testirati nešto u Americi ili Aziji.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 18:53   #17
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Pa postoje alternative za neke testove, ali ne za sve. A istina je da za kozmetiku nisu nužna daljnja testiranja, jer već postoji ogromna baza kemikalija koje su istestirane i koje se koriste.
Gle, meni je jasno da je testiranje na zivotinjama u nekim slucajevima nuzno zlo i da jos uvijek nema drugog rijesenja. Ipak, testiranje na zivotinjama za koja postoji alternativa je cisto rezanje troskova. U tim slucajevima zivotinje su samo potrosna roba i to mi se gadi.

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ali kad se pojavi nešto novo, onda se mora testirati. Kao da je EU firmama problem testirati nešto u Americi ili Aziji.
Ne bih rekla ako cemo vjerovati ovome sto pise ovdje(mogao bi procitati, pa onda komentirati);
http://findarticles.com/p/articles/m...8/ai_n12650634
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:16   #18
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Gle, meni je jasno da je testiranje na zivotinjama u nekim slucajevima nuzno zlo i da jos uvijek nema drugog rijesenja. Ipak, testiranje na zivotinjama za koja postoji alternativa je cisto rezanje troskova. U tim slucajevima zivotinje su samo potrosna roba i to mi se gadi.
Ovo sa rezanjem troškova je propaganda prijatelja životinja dobrim dijelom. Za testiranje se ne koriste bilo kakve životinje, nego genetski slične i uzgajane u kontroliranim uvjetima što znači da su skupe. Osim toga, zahtjevaju i stalnu brigu, nastambe, etc. za razliku od testa koji stoji u ladici.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:45   #19
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ovo sa rezanjem troškova je propaganda prijatelja životinja dobrim dijelom. Za testiranje se ne koriste bilo kakve životinje, nego genetski slične i uzgajane u kontroliranim uvjetima što znači da su skupe. Osim toga, zahtjevaju i stalnu brigu, nastambe, etc. za razliku od testa koji stoji u ladici.
Znaci li to da ces tvrditi da je sve ovo izmisljeno od strane zlih, lazljivih zastitnika zivotinja?

http://www.geocities.com/paws_n_tail...tingFacts.html
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 20:09   #20
Pa, konkretno, za ovo sam prilično uvjeren da jest. Smiješna stranica na geocitiesu sa nabacanim tendencioznim tvrdnjama i bez ijednog izvora. Nego ovakve smiješne tvrdnje:
Quote:
Drugs that pass animal tests end up harming or killing humans about 61% of the time.
Daj neke respektabilne izvore, a ne ovo.

Ja sam ovo što tvrdim čuo od ljudi koji se testiranjem životinja bave profesionalno u biologiji, pa valjda znaju koliko što košta. Za razliku od propagandista kojima je opsjednutost "pravima" životinja pomračila i zadnji trun razuma.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.