Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2008., 02:10   #1
Je li vas strah promjena?

Neki su nezadovoljni zbog toga što su sami ili u lošoj vezi, ali zbog straha od promjena i nepoznatoga, radije ostaju u lošem stanju.
Jedna od bitnih razlika između onih koji su u vezi i onih koji su sami je u tome, što se prvi ne boje promjena, ne boje se nepoznatoga, riskiraju.
Preudoban i presiguran život vodi u kržljavost. Treba napustiti toplinu sigurnost i zaploviti na pučinu. Svi imamo instinkte i intuiciju, koji nam "govore" što učiniti, koji osjećaju pravi smjer, ako se ne bojimo, ako smo prirodni. Jednostavno treba zaroniti i izdržati neznanje o onome što slijedi. Obično ispadne dobro.
Umjesto kukanja nad mrakom, treba upaliti svijetlo.

Ima previše ljudi koji pričaju po cijeli dan, a ne čine ništa da si poprave stanje.

Da li je bolje pomiriti se s postojećom lošom situacijom ili odvažiti se, zacrtati si cilj, riskirati i to ostvariti?
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 04:55   #2
ja sam uvijek za rizik. da, umrijet ću vagajući pro i kontra takvog poteza, na kraju ipak zanemariti sve kontra i ić glavom kroz zid.

boli ponekad, da, ali je učinkovito
__________________
akutna nejebica je stvar trenutka.
onog trenutka kada shvatiš da je zadnja stvar koja se digla u tvojoj blizini parket (c) shishachpudli
themoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 09:06   #3
Ja imam strah od NEpromjene
I to je isto problem
U životu mi nekaj odjebat i počet novo nije stvaralo problem. No, s druge strane, prava mi je umjetnost dulje vrijeme gradit nešto Moram to jebeno voljeti i vidjeti da doista vrijedi truda.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 11:06   #4
vise me nicega nije strah. nakon svega sto mi se dogodilo znam da cu sve prezivit, a do nazad godinu dana sam se bojala i najmanje promjene, i jednog dana bez njega...
__________________
ipak pozelim neko pismo, ipak, mada zajedno nismo...pišiiiiiiiiii...
@DAADAA@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:21   #5
grozan je taj strah..zbog njega sam zadnje 4 godine ostajala u losoj vezi. i sad si mislim da sam bas blesava..jer sam se konstantno zalila na njega,bila nesretna,frendicama kukala non stop, al svejedno je on i dalje bio moj decko. a sad kad to vise nije,ja sam u banani, tesko mi je, osjecam se izgubljeno ( iako sam se cijelo vrijeme zalila na njega) neshvatljiva mi je ta moja glupost!
__________________
...ni mjesana pizza nije ono sto je nekad bila...
Mjesana pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:28   #6
Nemam strah od promjene. Čak mi je lakše napraviti rez, nego trpiti sranje.

Ali nekak mislim da sam u manjini.
Perl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:01   #7
nemam straha... volim riskirati, nekad i pretjerujem.
nije mi problem ostaviti sve, otići u drugi grad, promjeniti posao, a pogotovo promjeniti frajera
Sissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 13:01   #8
bolje je ovo drugo samo što smo ponekad preslabi za to... što zbog nesigurnosti, potištenosti, loše podrške od okoline a ona nam ipak treba jel... kakva takva ali podrška da je
mekmek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 15:02   #9
Quote:
themoment kaže: Pogledaj post
ja sam uvijek za rizik. da, umrijet ću vagajući pro i kontra takvog poteza, na kraju ipak zanemariti sve kontra i ić glavom kroz zid.

boli ponekad, da, ali je učinkovito
hehe, kako se vidim u tvojim riječima,,,,

koliko mi je puta pamet rekla - NEMOJ!!!!!

i bogme ju nijednom nisam poslušao.....

kad god je srce nekud ili nekog htjelo, ma kakav strah od promjena, više me je strah kasnijeg preispitivanja i nešto tipa - šta bi bilo da sam.....
__________________
Ljubav je velika pobjeda ljudske mašte nad inteligencijom.
U zlim vremenima najhrabriji čin je ostati dobar.
dok ne probam lava, odojak je za mene car životinja....
miv is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 15:58   #10
Vec neko vrijeme razmisljam da nadjem drugi posao, ovaj me vec iscrpio, a sve nesto okolisam, doduse nema primamljivih ponuda trenutno...ipak osjecam u sebi neko ustezanje, bit ce tremu od promjene. Hoce li to biti dobar potez? Znam se izmuciti razmisljanjem. Dakle, na poslovnom planu najvise razmisljam i imam taj strah od promjene. A u drugim segmentima zivota idem impulsivno i uvijek kad sam napravila neki rez i prepustila se promjeni bilo je bolje. Jos da poslic rijesim .
zula lu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 16:11   #11
nemam straha nit mjenjat posao, dom, nije me ni strah sto sam juce raskinula (ustvari ON je raskinuo sa mnom) za uvijek sa muzem...ne, nije me niceg strah osim ...strah za moje djete...ta je uvijek prisutan al jedini!
Žal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 00:11   #12
Quote:
zula lu kaže: Pogledaj post
Vec neko vrijeme razmisljam da nadjem drugi posao, ovaj me vec iscrpio, a sve nesto okolisam, doduse nema primamljivih ponuda trenutno...ipak osjecam u sebi neko ustezanje, bit ce tremu od promjene. Hoce li to biti dobar potez? Znam se izmuciti razmisljanjem. Dakle, na poslovnom planu najvise razmisljam i imam taj strah od promjene. A u drugim segmentima zivota idem impulsivno i uvijek kad sam napravila neki rez i prepustila se promjeni bilo je bolje. Jos da poslic rijesim .
Ako nađeš približno dobar posao, samo naprijed!
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 00:12   #13
Quote:
žalostna kaže: Pogledaj post
nemam straha nit mjenjat posao, dom, nije me ni strah sto sam juce raskinula (ustvari ON je raskinuo sa mnom) za uvijek sa muzem...ne, nije me niceg strah osim ...strah za moje djete...ta je uvijek prisutan al jedini!
A grozno! Jadna vi i jadno dijete! Dao Bog da se situacija popravi
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 02:29   #14
Uvijek sam za promjenu i uistinu vjerujem kako nikad nije kasno za promjenu. Doduše, nekad je jako bitno biti strpljiv i dobro procijeniti pravi trenutak da bi novonastala situacija krenula u pozitivnom smjeru. Tu se baš ne mogu pohvaliti.
Čekam da "voda dođe do grla" i onda vučem drastične poteze, koji tada koliko god bili ispravni ne pogode "u sridu" zbog pogrešnog tajminga.
Ali u svakom slučaju, mislim da je svaka promjena dobrodošla(taman i nagore) kad dođe do )"ustajale" i "anaerobne" klime.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 02:50   #15
A kako se uvedu promjene? One neke u vlastitoj glavi. Kad se jako ufuraš u neki film, toliko da ti se čini da izvan njega ni nema ništa, a slutiš da bi trebalo biti.. Kako promijeniti razmišljanje? Evo, ja sam toliko solo tip osobe da su mi veze i ljubav i ovi neki scenariji patetike, i izljevi zaljubljenosti i obožavanja suprotnog spola, koje čitam po forumu totalni SF. I kad gledam oko sebe u RL, ne vidim baš takve veze. Vidim veze koje su u 90% slučajeva nešto što mi ne treba u životu. A opet se osjećam nekako zakinuto jer zašto bi ljudi izmišljali sve te lijepe stvari. Uz to već godinama nisam "barila" nekog dečka, u smislu da sam ga malo eksplicitnije osvajala i sad, i kad mi je netko privlačan, ne znam se pomaknuti dalje s točke distancirane pristojnosti. I naravno da interesi koji se pojave uglavnom i zamru. Ili tu i tamo prežive, ali onda uglavnom ispadne neko sranje, uglavnom bude neki patološki razlog iza sposobnosti dečka da pretrpi moje ajmoreć komplicirano ponašanje.
Istina jest da je moj najveći problem u tome da ne znam što želim i da ništa ne želim dovoljno da se potrudim, a kad poželim nešto dovoljno, od silne želje se totalno paraliziram i spontano odustanem od straha.. Kako uopće napraviti neku promjenu, a da to ne bude nešto nakaradno?
patak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 03:20   #16
Prvi bi ti korak trebao biti (valjda?) da skontaš što želiš. Drugi, savladavanje straha, realnim procjenama sebe i situacije.
No, ako misliš na ljubav, to ne možeš "tražit i nać". Ona se dogodi. Samo tako, neočekivano, i vremenski i prostorno. Tada se ili prepustiš, ili povučeš. A to ovisi o puno čimbenika i potpuno je individualno.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 03:30   #17
Ali ja iskreno sumnjam da se ljubav dogodi. Mislim da se dogodi onome ko si dopusti da mu se dogodi. Malo je neobično da se nekim dogodi par puta, a nekim ni jednom. U biti da vjerujem u takav neki determinizam, tj. u to da nema veze s mojim utjecajem, onda me ne bi ni brinulo. Ali sve mi se čini da ima veze s tim kako se postaviš. Možeš li doživjeti nešto u što ne vjeruješ? Ja sam se zaljubljivala onda kad mi je to bilo zabavno. Više nije pa se ne zaljubljujem. Kad sam tražila nešto, to sam i našla, ali nikako da se odlučim potražiti tu ljubav. Onako iskreno.. A možda je želja ta koja će doć sama od sebe pa će ostalo krenuti spontano.. Vjerojatno će biti tako. Trenutno sam malo ljubomorna na sve te ljude u vezama, ali nije da bih htjela biti na nečijem mjestu. Samo me smeta taj nedostatak nečeg lijepog u mom životu. Jer sve mi je prilično ravno. Pozitivna 0, ali je 0.

EDIT: sad sam skužila ono "ili se prepustiš, ili se povučeš"
patak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 03:48   #18
Vjeruj mi, samo se dogodi.
Iz vedra neba i onako te lijepo spuca u rebra.
Ok, sad ozbiljno.
Sad bih stvarno htjela jednu lijepu vezu, onako, mirnu i stabilnu plovidbu. Ali, nema ništa.
Prije nekog vremena, ne samo da je nisam tražila(mislim na ljubav/zaljubljenost) nego nisam ni razmišljala o toj mogućnosti. I dogodilo se. I to je bio slučaj kad je razum govorio/vrištao, okreni se i idi, jer pošteno, sve je bilo "nemoguće" i "pogrešno", a opet tako jako i prelijepo kako nisam osjetila jako dugo.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 03:56   #19
Quote:
patak kaže: Pogledaj post
Ali ja iskreno sumnjam da se ljubav dogodi.
Ne moraš sumnjati u to. Može se ona itekako dogoditi sama od sebe. Samo pazi, kod tebe je problem da je možda od tog straha propustiš. Moraš se osloboditi te neke kočnice koje imaš. Ti si totalno napeta u svim situacijama, i kad ti se nešto ne sviđa i kad ti se sviđa. U oba slučaja gubiš zbog tog nekog straha. Mislim, da ti ne prodajem sad sve te neke klišeje već isfurane u psihologiji, puno dobrih pitanja si postavila ovdje (kao i postavila sebi). Vidim da znaš da tu negdje leži odgovor. Moraš znati što to točno tražiš. I opusti se, ne prihvaćaj sve sa nekim zidom unaprijed. Pusti stvari ili osobe da ti se malo približe. A onda ćeš znati je li nešto ili netko za tebe ili nije. Ovako sa tim nastupom samo gubiš. I ne znaš je li nešto vrijedilo ili nije. Moraš to napraviti za svoje dobro, ova napetost će ti samo potrošiti vrijeme uzalud. I možda propustiš dobru stvar. Opusti se prema životu i situacijama.

Quote:
aquarius1981 kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi, samo se dogodi.
Iz vedra neba i onako te lijepo spuca u rebra.
Ok, sad ozbiljno.
Sad bih stvarno htjela jednu lijepu vezu, onako, mirnu i stabilnu plovidbu. Ali, nema ništa.
Prije nekog vremena, ne samo da je nisam tražila(mislim na ljubav/zaljubljenost) nego nisam ni razmišljala o toj mogućnosti. I dogodilo se. I to je bio slučaj kad je razum govorio/vrištao, okreni se i idi, jer pošteno, sve je bilo "nemoguće" i "pogrešno", a opet tako jako i prelijepo kako nisam osjetila jako dugo.
Dogodi se, kako ne. I mene je zdrmalo kad niti sam tražio niti očekivao, ali kad se dogodilo, nisam znao što me snašlo (pozdrav, malena, znam da ćeš čitati ovo ). Ali ipak ne svima, nažalost. Zato se mora malo i opustiti, jer joj se može dogoditi da joj od silnog zida kojeg je podigla, neće pomoći ni set Amorovih strelica. Recimo, ti nisi tražila i dogodilo se. Ali kod nje je problem da ona možda sve odbija čak i kad bude možda neka prilika. Ili zezne od silne želje i napetosti. Kad si opušten, tada se lako dogodi.
Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 04:02   #20
hm.. pa hajde, lijepo je da ti vjeruješ i da ti se događa
Meni se prisere na samu pomisao da povjerujem ili se pokušam uvjeriti u tako nešto tako za zasad neću lagati, vrlo sam skeptična.
Ali ajde vjerujem da ću jednog dana povjerovati pa će onda i sve ostalo doći skupa s tim. U slučaju da me život prije demantira, rado ću priznati poraz
patak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.