Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2008., 12:26   #1
Kakvu vodu pijemo?

Dakle kakve je kvalitete voda koju pijemo? Kakve je kvalitete flaširana u usporedbi s komunalnom? Jeli plaćamo samo bocu ili je i malo kvaltietnija? Jeli bolje koristit destiliranu vodu? A ionizatore vode...

Nećemo reklamirati nikakve proizvode ni tvrtke.

Herp

Zadnje uređivanje Herp : 16.12.2008. at 01:14.
perpetuum mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 13:32   #2
Zavisi gdje živiš. U Splitu je (zasad) sasvim dobra; u Makarskoj već manje; u Tomislavgradu je npr. dosta tvrda, ali je isto tako pitka.
Problem mogu biti eventualne nečistoće - a to ne možeš znati.
Ako želiš, možeš vodu filtrirati, ili povremeno piti flaširanu.

Ovo o pijenju destilirane vode je budalaština.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 14:03   #3
Mislis da je alkalna voda glupost? Iako nemam argumente mislim da nije...Ima tona materijala na tu temu i vjerujem da je dosta zdravija od obicne vode...Ne podrzavam teorije zavjere, ali mislim, da se, najvise nesvjesno upravo to dogadja (losa voda zbog dotrajale opreme...)samo mozda ne u tolikoj mjeri...
Pricas o filtriranju? Kako i čime ga provest u svom domu?

Opet, koliko je bolja flaširana od obične?To što ima potvrdu iz 2005.g od ministarstva zdravstva mi bas i ne znaci nesto...s obzirom da je 2008...koliko su stroge kontrole vode... Iako, cini mi se da flasirana ima bolji taste od obicne...i to gro...a sad jeli to placebo jer sam je kupio pa ocekujem da opravda cijenu...ili ne...pojma nemam

Mozda sam malo paranoican , ali mozes shvatit moju brigu/zabrinutost...ipak se radi o necemu cega stavljam par litara u sebe...Dnevno...pa bi htio da je sto vece moguce kvalitete...

Zadnje uređivanje perpetuum mobile : 15.12.2008. at 14:10.
perpetuum mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 14:24   #4
Destilirana voda nije alkalna voda. Destilirana voda je pH neutralna.
Neće ti biti ništa ako ponekad popiješ čašu destilirane vode, ali ako isključivo piješ destiliranu, to je škodljivo.

Filtriranje se može provesti. Postoje razne vrste filtera, od aktivnog ugljena pa sve do osmozatora (Google: reverse osmosis).

Flaširana ne mora biti bolja od obične – ali bolje je piti nekoliko vrsta vode. Jer ako piješ samo jednu, a u njoj slučajno postoji viša koncentracija neke više ili manje štetne tvari, onda gomilaš upravo tu tvar.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 14:27   #5
Quote:
perpetuum mobile kaže: Pogledaj post
Dakle kakve je kvalitete voda koju pijemo? Kakve je kvalitete flaširana u usporedbi s komunalnom? Jeli plaćamo samo bocu ili je i malo kvaltietnija? Jeli bolje koristit destiliranu vodu? A ionizatore vode...
Koliko pitanja!
Ali imaš pravo, mislim da nas truju. Ovakva voda iz vodovoda ima previše DHMO (dihidrogen monoksida). To je kemikalija bez mirisa i okusa, a koja služi i za oksidiranje jer stvara hidroksilne radikale npr. u fotokatalitičkoj reakciji.
Tu je link:
Činjenice o DHMO

Najbolje je piti destiliranu vodu (to ti je zdravo, npr. piju bilderi kad žele da im se stanice u tijelu pod utjecajem reverzne osmoze očiste od DHMO), a ionizirana voda ti je opasna jer npr. u dodiru s solima hidrolizira (ovisno kojima) i stvara opasne protone ili hidroksilne ione.

Zadnje uređivanje Rebecca Guay : 15.12.2008. at 14:44.
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 14:38   #6
Dobro rečeno, mislim da ljudi uopće nisu svjesni koliko je velik postotak DHMO-a u "pitkoj" vodovodnoj vodi
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 15:01   #7
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Koliko pitanja!
Ali imaš pravo, mislim da nas truju. Ovakva voda iz vodovoda ima previše DHMO (dihidrogen monoksida). To je kemikalija bez mirisa i okusa, a koja služi i za oksidiranje jer stvara hidroksilne radikale npr. u fotokatalitičkoj reakciji.
Tu je link:
Činjenice o DHMO

Najbolje je piti destiliranu vodu (to ti je zdravo, npr. piju bilderi kad žele da im se stanice u tijelu pod utjecajem reverzne osmoze očiste od DHMO), a ionizirana voda ti je opasna jer npr. u dodiru s solima hidrolizira (ovisno kojima) i stvara opasne protone ili hidroksilne ione.
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Dobro rečeno, mislim da ljudi uopće nisu svjesni koliko je velik postotak DHMO-a u "pitkoj" vodovodnoj vodi
OMFG
I što napraviti, godinama pijem vodu iz bunara, prije toga vodovodnu.
Jel i ona iz bunara ima tog dihidrogenmonoksida?
Jel je Jamnica sigurna?
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 15:24   #8
Rebecca, ne trolati...
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 16:54   #9
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
OMFG
I što napraviti, godinama pijem vodu iz bunara, prije toga vodovodnu.
Jel i ona iz bunara ima tog dihidrogenmonoksida?
Jel je Jamnica sigurna?
Jamnica?! Pa u nju uz DHMO dodaju i najkancerogeniji aditiv E330! Pa zar nisi vidio listu po život opasnih aditiva pedijatrijske klinike iz Hamburga
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 16:59   #10
Dosad je bilo, pa hajmo reći smiješno, al vi ljudi stvarno imate problema...
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 18:05   #11
Moderatorica voli dihidrogenmonoksid, i redovito ga konzumira u velikim količinama, stoga vas moli da se ubuduće sadržite od bilo kakvog spominjanja istog u negativnom kontekstu, hvala.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 18:11   #12
Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
Dosad je bilo, pa hajmo reći smiješno, al vi ljudi stvarno imate problema...
Mi imamo problema!
A jesi ti stvarno pogledao link koji sam dao?
DHMO između ostalog nepobitno izaziva ovo (a to su ti znanstvene činjenice):
Quote:
* Prolonged exposure to solid DHMO causes severe tissue damage.
* DHMO is a major component of acid rain.
* Gaseous DHMO can cause severe burns.
* Contributes to soil erosion.
* Leads to corrosion and oxidation of many metals.
* Contamination of electrical systems often causes short-circuits.
* Exposure decreases effectiveness of automobile brakes.
* Found in biopsies of pre-cancerous tumors and lesions.
* Thermal variations in DHMO are a suspected contributor to the El Nino weather effect.
Lik je sasvim legitimno zabrinut kakvu mi to vodu pijemo, i sasvim je u pravu kada postavlja takva pitanja.
Oj...
Ma ljudi...
Obratimo se nekakvim eko udrugama za pomoć!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 18:17   #13
ok, ovako vi pijete vodu u boci koju plaćate 10.000 puta skuplje od vodovodne vode. ta voda je u plastici, stoji na polici tjednima i plastična boca zagađuje okoliš. voda iz vodovoda je najzdravija.

E 330 je limunska kiselina, taj aditiv je dozovljen i u organskom uzgoju
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 18:23   #14
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
E 330 je limunska kiselina, taj aditiv je dozovljen i u organskom uzgoju
e tu se varaš, jel znaš ti da je to 3 bazna kiselina, koja u sebi ima čak 3 (riječima tri) karboksilne skupine (-COOH). Primjerice, usporedbe radi octena ima samo jednu -COOH skupinu. Osim toga Onkološka klinika u Heidelbergu je pokazala da je kancerogena!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 18:28   #15
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Mi imamo problema!
A jesi ti stvarno pogledao link koji sam dao?
DHMO između ostalog nepobitno izaziva ovo (a to su ti znanstvene činjenice):

Lik je sasvim legitimno zabrinut kakvu mi to vodu pijemo, i sasvim je u pravu kada postavlja takva pitanja.
Oj...
Ma ljudi...
Obratimo se nekakvim eko udrugama za pomoć!
Gle, na prvi pogled mi je bilo zabavno, al kad sam vidio da je još par ljudi nastavilo (a teško je bilo pogoditi koji), vidim da je prije riječ o frustracijama…
Ili me razuvjeri?

Quote:
agent kaže: Pogledaj post
E 330 je limunska kiselina, taj aditiv je dozovljen i u organskom uzgoju
No shit, Sherlock.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 18:28   #16
Meni je isto doma voda totalno šugava i šta sad da ja radim. Štaaaa!!!
Razmišljam o nabavki onog aparata kaj ima onu 18,9 l bocu gore. Ma znate onaj kurac kaj stoji po uredima. I sad koju vodu uzet jel ima ko pojma. Jel ima Jane na taj način. Vidio da ima studene, sveti rok i još nekih al sve mi to sumnjivo zvuči.
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 18:30   #17
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
e tu se varaš, jel znaš ti da je to 3 bazna kiselina, koja u sebi ima čak 3 (riječima tri) karboksilne skupine (-COOH). Primjerice, usporedbe radi octena ima samo jednu -COOH skupinu. Osim toga Onkološka klinika u Heidelbergu je pokazala da je kancerogena!
u tijelu postoji ciklus limunske kiseline,

da dozvoljena je uporaba u organskoj proizvodnji i potpuno je bezopasna, jer po tome sok od limuna je opasan

Zadnje uređivanje agent : 15.12.2008. at 18:39.
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 18:37   #18
OK ok
aj kvit.
DHMO je H2O ili obična voda.
Limunska kiselina je normalan aditiv hrani.
Ovime sam samo htio pokazati kamo vodi neinformiranost, da se ljudi počnu javljati sa svojim iskustvima i da se sve to skupa može pretvoriti u popriličnu paranoju.
Pozdrav svima
kisi kisi
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 19:00   #19
Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
Gle, na prvi pogled mi je bilo zabavno, al kad sam vidio da je još par ljudi nastavilo (a teško je bilo pogoditi koji), vidim da je prije riječ o frustracijama…
Ili me razuvjeri?
A ti si se baš našao pozvanim soliti pamet na topicu na kojem se u prvom postu preporučuje pijenje destilirane vode, a vjerojatno i reklamira nečija firma s quack kramom. Kakve su tek to frustracije?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 19:03   #20
@Rebecca
Ti si stvarno mislio da će netko zagristi?

Pa čuj, netko možda i bi. Osobno ne bih tako podcjenjivao ljude (koliko god se slagao s tobom o neobaviještenosti općenito). Jedino što si uradio je da si uništio temu - a to je ipak šteta od nekoga tko ima znanja da bude daleko konstruktivniji.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.