Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2009., 22:25   #1
Predugo spavanje novorođenčeta

Trebam pomoć!
Bebica ima dva i pol mjeseca. Većinu vremena spava. S obzirom da sam drugi put mama malo mi je neobično (mada je i prva beba bila mirna i dobro spavala). Najdulji period kada je budan je oko sat vremena i čini mi se da je to previše s obzirom da već ima dva i pol mjeseca. Davno sam pročitala članak u kojem stoji da djeca koja previše spavaju imaju slabije motoričke sposobnosti!
Da li je ovo nešto oko čega se trebam zabrinjavati ili možda pretjerujem!
1980mima is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 22:43   #2
jeli bebica uredno dobiva na težini?? ako da ona nije problem da on toliko spava... i moja je imala periode kad bi bila sat vremena budna i nakon to ga opet zaspal...
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 22:43   #3
Quote:
1980mima kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć!
Bebica ima dva i pol mjeseca. Većinu vremena spava. S obzirom da sam drugi put mama malo mi je neobično (mada je i prva beba bila mirna i dobro spavala). Najdulji period kada je budan je oko sat vremena i čini mi se da je to previše s obzirom da već ima dva i pol mjeseca. Davno sam pročitala članak u kojem stoji da djeca koja previše spavaju imaju slabije motoričke sposobnosti!
Da li je ovo nešto oko čega se trebam zabrinjavati ili možda pretjerujem!
Hm, moj L je doslovno prespavao prva 4 mjeseca! Od 24 sata, on ih je prespavao min 20 do 21 A to znam jer sam čak bila i bilježila jer sam i sama bila u panici da li je to normalno. A odgovor peda je bio: rijetka ste sretnica i uživajte!
A motorika: propuzao sa 4 mjeseca, počeo se i okretati sa leđa na trbuh tada, a sada sa 6 mjeseci je nabrijan sve u 16.

Ne brini, sve je to normalno. Ali za svaki slučaj pitaj peda ili eventulano odite izvaditi krv da ne manjka slučajno željeza.

Kisi!
__________________
ENA29
ENA29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 22:51   #4
Quote:
litlle_girl kaže: Pogledaj post
jeli bebica uredno dobiva na težini?? ako da ona nije problem da on toliko spava... i moja je imala periode kad bi bila sat vremena budna i nakon to ga opet zaspal...
Uredno dobiva na težini
1980mima is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 22:53   #5
Quote:
ENA29 kaže: Pogledaj post
Hm, moj L je doslovno prespavao prva 4 mjeseca! Od 24 sata, on ih je prespavao min 20 do 21

Kisi!
Hvala, odmah mi je lakše.
1980mima is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 22:55   #6
Quote:
1980mima kaže: Pogledaj post
Hvala, odmah mi je lakše.
Zaboravih, danas, sa 6 mjeseci, bude budan cca. 2-3 sata, pa spavanac od min sat vremena do čak 3 sata preko dana...Noću spava od 22 do ujutro do 09...
Krvna slika odlična, na težini super dobivao...
__________________
ENA29
ENA29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 22:58   #7
Quote:
ENA29 kaže: Pogledaj post
Zaboravih, danas, sa 6 mjeseci, bude budan cca. 2-3 sata, pa spavanac od min sat vremena do čak 3 sata preko dana...Noću spava od 22 do ujutro do 09...
Krvna slika odlična, na težini super dobivao...
Izgleda ipak da sam sretnica poput tebe. Za svaki slučaj ću izvaditi krv ali odmah mi je lakše!
1980mima is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 00:09   #8
negdje sam pročitala, mislim na rodinim stranama da bebe do 3mjeseca spavaju oko 20 sati dnevno pa ti je to onda ok
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 09:28   #9
Budi sretna... Moj je prvih mjeseci spavao cca 15 sati i to dok su mu bili dobri dani (naravno, većina tog je bila preko dana)... Sad kad se sjetim toga, uf...
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 15:15   #10
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
rodinim stranama da bebe do 3mjeseca spavaju oko 20 sati dnevno
aha, kak da ne, moj ne spava ni 15
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 19:01   #11
Ma kakva ti pomoc treba,pa mozes biti sretna!Nije svaka beba ista,a ako je sve u redu,normalna tezina i ostalo uzivaj dok mozes
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 19:14   #12
Moja Victoria je isto velika spavalica,na mamu
Prva tri mjeseca je doslovno prespavala,samo je jela,i nakon premotavanja jedva bi dočekala da je se spusti u krevetić spavat.Od dolaska iz rodilišta spava cjelu noć bez buđenja.U obitelji su se svi čudili koliko može spavati,jer ostala djeca u obitelji su obavezno imali grčeve i po cjele dane su plakali.

Sad evo sa 6 mjeseci,duže je budna,voli se igrati i maziti.Navečer u 22 ide spavati,buđenje oko 9-10,papanje,prematanje i onda još odspava do 13-14

Mislim da moraš biti sretna što ti beba puno spava
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 21:51   #13
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
aha, kak da ne, moj ne spava ni 15
A moj, sa sedam tjedana, oko 11h...
I to po noći (bar nešto) - spava od recimo 21 do 5, pa do 7-8h, a po danu maksimalno dva sata i to na rate...petnaest minuta, pa dvadeset, pa deset... Bude toliko pospan i umoran da se onesvješćuje, ali se ne da...kao da se boji da će nešto propustiti ako zaspi. I onda do navečer bude cendrav i nervozan, jedva ga okupam i nahranim prije spavanja.
Inače spava u svom kindaču i po noći se probudi samo radi papanja, lijepo raste i dobiva na težini....Je li u redu da tako mala beba tako malo spava?
Lukasica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 22:48   #14
Quote:
1980mima kaže: Pogledaj post
Izgleda ipak da sam sretnica poput tebe. Za svaki slučaj ću izvaditi krv ali odmah mi je lakše!
i ja sam sretnica....moj patrik spava od 8 navečer do 6-7 ujutro.....zadnjih 2-3 tjedna!!!
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 23:34   #15
Moj je imao žuticu i prespavao prva dva mjeseca.
__________________
07/2008

"Whenever people agree with me I feel I must be wrong."
sanja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 00:08   #16
Quote:
sanja77 kaže: Pogledaj post
Moj je imao žuticu i prespavao prva dva mjeseca.
to je i kod mene slučaj, samo se moj malo ranije trgnuo.
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 11:52   #17
Quote:
Lukasica kaže: Pogledaj post
A moj, sa sedam tjedana, oko 11h...
I to po noći (bar nešto) - spava od recimo 21 do 5, pa do 7-8h, a po danu maksimalno dva sata i to na rate...petnaest minuta, pa dvadeset, pa deset... Bude toliko pospan i umoran da se onesvješćuje, ali se ne da...kao da se boji da će nešto propustiti ako zaspi. I onda do navečer bude cendrav i nervozan, jedva ga okupam i nahranim prije spavanja.
Inače spava u svom kindaču i po noći se probudi samo radi papanja, lijepo raste i dobiva na težini....Je li u redu da tako mala beba tako malo spava?
sve je u redu dok napreduju
i ovih mojih 15 je bubanje napamet, najčešće je to ipak oko 12-13
9 po noći 23-8.30 s 3-4 buđenja i 2-3 sata preko dana u ratama naravno
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 20:02   #18
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Ma kakva ti pomoc treba,pa mozes biti sretna!Nije svaka beba ista,a ako je sve u redu,normalna tezina i ostalo uzivaj dok mozes
Ljudi moji nastupila je promjena! Sada je budan većinu dana i želi da se sa njim razgovara. E to mi je kad sama prizivam! Drugi put ću dobro razmisliti prije no što otvorim novi post! Ali nema veze bitno je da je zdrav!
1980mima is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 17:47   #19
Quote:
sanja77 kaže: Pogledaj post
Moj je imao žuticu i prespavao prva dva mjeseca.
Nama je patronažna na tečaju rekla da ih se u slučaju žutice ne smije pustiti da spavaju više od tri sata u komadu...
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 19:28   #20
blago mamama čije bebe spavaju.sretnice.
ma bitno da živi i zdravi
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.