Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2004., 19:22   #1
Spavanje beba i djece

Dragi forumasi, pomagajte!
dakle, situacija je ovakva, mala oce spavat samo na trbuhu. Jos do tri mjeseca (sada ima 4 i pol) sam je nekako uspjevala odrzavati da spava na ledjima (ona bi zaspala na trbuhu, pa bi je ja okrenula na ledja prije nego idem spavat), ali sada vise ni to ne pali, odmah se budi.
Sad, ne zelim biti nikako panicarka, mislim, i ja spavam na trbuhu i ne mogu na ledjima, ali mi ide na zivce doktor koji kaze da ne, nikako je nesmijem ostaviti na trbuhu (mislim da se on boji to mi reci zbog bilo kakve posljedice) i jos mi ide na zivce i internet, sve zivo mo procitali o SIDSu, pa se i previse bojimo.
S druge strane, uvijek si mislim kako smo svi mi spavali i prezivili tako da se ne brinem previse, ali me zanima vase misljenje i iskustva.
Samo me nemojte popljuvat, nije da mi je to neki problem i sretna sam da dijete uopce spava, jebiga, ja se ustanem par puta po noci pa provjeravam dal dise, a vjerujem da ste i vi to radili.
Ling is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 19:45   #2
Sto ima lose u tome da dijete zeli spavati na trbuhu?
Prvi put cujem da bi to trebao biti problem ako dijete ne boluje od neke bolest zbog koje to ne bi smjelo???
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 19:48   #3
Da nadodam, mojih dvoje su spavali kako im se spavalo i ni u ludilu se ne bi budila da bi kontrolirala kako jedno normalno dijete dise dok spava.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 20:05   #4
Moji su spavali kako su htjeli,nekad su htjeli samo na trbuhu,ali oni su oboje spavali sa mnom u krevetu tako da bih ja odmah osjetila čim se pomaknu(imam lagan san)pa nisam nikada imala straha.
Soleiol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 20:27   #5
Ling, sve si sama rekla. Ja te mogu jedino utjesit da je moja cura spavala iskljucivo na trbuhu.
Jebiga, nekad je to bilo preporuceno od strane pedijatara, ali svako malo "izmisljaju" nesto novo i drugcije.

SIDS ili smrt u kolijevci, neočekivana je smrt bebe koja se jos uvijek ne može objasniti niti jednim poznatim uzrokom.

Pazi da ti dijete ima slobodnu glavicu, da mu se posteljina ili gaza ne podvije pod glavu i nemas frke.

A to da sam svako malo isla slusat da l' dise......ajoooj, uzas!
Ali s drugim djetetom sam se popravila
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 21:34   #6
Moja beba je od prvog dana spavala na trbuhu. Ustvari prvi mjesec je spavala na boku ali čim je malo ojačala, znači s mjesec dana, sama bi se iskobeljala na trbuh.
Sad joj je godina i dva mjeseca i spava samo na trbuhu.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 22:11   #7
Spavanje na trbuhu se ne preporucuje bebama radi straha od mogucnosti gusenja. E sada je li te bebe koje ne spavaju na trbuhu imaju pljosnatu glavicu odpozada ili je to mit?
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 22:33   #8
Quote:
Tija kaže:
Moja beba je od prvog dana spavala na trbuhu. Ustvari prvi mjesec je spavala na boku ali čim je malo ojačala, znači s mjesec dana, sama bi se iskobeljala na trbuh.
idesss, pa mislila sam da se bebica moze prevrnuti na bok tek kasnije, sa oko 3 mjeseca....
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 22:44   #9
Quote:
traxdata kaže:
idesss, pa mislila sam da se bebica moze prevrnuti na bok tek kasnije, sa oko 3 mjeseca....

Jok, krivo si skužila , s leđa na trbuh ili obrnuto se bebe prevrču od 3+.
Kad je beba na boku, samo prebaci nogu i eto je na trbuhu
Ponekad ostane rukica pa ju izvučem kuiš?
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 22:55   #10
Re: spavanje na trbuhu

ma samo pripazi da nema nista ispod*bljuckalicu ili pelenicu*..mislim i mene je bilo malo strah ali...dite je tilo spavat samo na trbuhu a ja san se mogla okrenit naglavu ne bi mi pomoglo...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 04:00   #11
Eto, to je to. Malo ste me utjesili, nisam jedina. Spava na trbuhu i super joj je. Ispod nema nista osim plahte. Ma to se ja previse brinem, ovdje u Americi su svi ludi oko tog spavanja. Kad malo bolje razmislim, oko svega se dize puno frke.
Ling is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 07:07   #12
ling, ti si skroz normalna, ja malenog stavljam samo na bok, a na trbuh ili ledja samo dok sam ja budna. srecom, on mrzi spavat na trbuhu pa digne dreku nevidjenu ak se tam nadje jedini trbuh na kojem voli spavat je moj
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 07:49   #13
Pusti ga neka spava kako hoce. Nisu bebe bedaste, znaju same vrlo dobro sta im pase a sta ne.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 09:18   #14
Beba od 4 ipo mjeseca vec moze dignuti glavicu i okrenuti se sama , cemu onda frka?
A sta se ne moze ugusiti od povracanja ako spava na ledjima?
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 14:41   #15
Quote:
LaPerla kaže:
Spavanje na trbuhu se ne preporucuje bebama radi straha od mogucnosti gusenja. E sada je li te bebe koje ne spavaju na trbuhu imaju pljosnatu glavicu odpozada ili je to mit?
Moj mali je do 4 mjeseca dok se nije sam počeo okretati spavao na leđima. Mi smo ga stavljali na bok ali se uvijek izkobeljao na leđa. Nama plosnatu glavu jer ju je stalno okretao malo na jednu, malo na drugu stranu.

Mene je isto bilo strah kada se počeo okretati zato jer prvih par dana nije skužio da glavu može okrenuti na stranu nego ju je samo zapiknuo u podlogu. Tih par noći uopće nisam mogla spavati i stalno sam gledala jel na trbuhu i okretala ga natrag na leđa. Fala Bogu brzo je skužio okretati glavu, ali i vratiti se na leđa pa sam prestala strahovati.
Brunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 17:43   #16
Quote:
plavva kaže:
ling, ti si skroz normalna, ja malenog stavljam samo na bok, a na trbuh ili ledja samo dok sam ja budna. srecom, on mrzi spavat na trbuhu pa digne dreku nevidjenu ak se tam nadje jedini trbuh na kojem voli spavat je moj
Kako na bok? Ne razumijem? Je li on tako maleni moze da spava na boku bez potpore?

Brunda,

Hvala na odgovoru.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 23:40   #17
[QUOTE]T@nja kaže:
[B]SIDS ili smrt u kolijevci, neočekivana je smrt bebe koja se jos uvijek ne može objasniti niti jednim poznatim uzrokom.


Nije istina, kažu ali nije sigurno mogućnost nastajanja SIDS-a MOŽE biti korištenje madraca od prvog djeteta koji ispuštaju otrovne plinove koji izazivaju SIDS....
...... a spabanje na trbuhu ne preporućaju ako dijete bljucne lakše se zaguši , moj mali je spavao na boku, mala mi hoće samo na leđima, ja ju stavima na bok u sekundi je ona na leđima i isto mi nije svejedno....

...ne treba raditi pniku, samo malo više pažnje naravno, i pustiti djecu nek pavaju i sanjaju
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 10:05   #18
Svakih desetak godina se mijenja položaj spavanja, nekad je bilo dobro da spavaju na leđima, onda su pak zmislili da je najbolje na trbuhu. Onda jedni drugi vele- Ne- to je opasno, leđa su zakon,a kaj da ti velim, svi naši su spavali na trbuhu, nemaju klempave uši, i narasli su.
6943 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 10:18   #19
Quote:
LaPerla kaže:
Kako na bok? Ne razumijem? Je li on tako maleni moze da spava na boku bez potpore?

Brunda,

Hvala na odgovoru.
Ja sam svojoj bebi smotala iza leđa veliki ručnik, kao potporu, ona je tako spavala gotovo od početka i dan danas joj je to najomiljeniji položaj,
a i mami!!!
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 10:33   #20
Quote:
LaPerla kaže:
Kako na bok? Ne razumijem? Je li on tako maleni moze da spava na boku bez potpore?

Brunda,

Hvala na odgovoru.
a malo mu podstavis sugamanic pod ledja...ili imash poseban jastuk i za to..
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.