Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2009., 21:41   #1
Arrow Pomoć i pitanja vezana za kupnju novog TV-a (sva pitanja ovdje!)

Obzirom na količinu pitanja vezanih za kupnju novih TV-a, kako bi smanjili zatrpavanje podforuma sličnim temama, od sada se sva pitanja i traženja pomoći, savjeta i sl. pri kupnji novog TV-a (bilo CRT-a, LCD-a, plazme, projektora ili u budućnosti drugih TV tehnologija) postavljaju ovdje.

Na taj način ćete lakše dobit odgovor na pitanje, moderatori, znalci i korisnici navedenog ili sličnog TV-a lakše će uočiti vaše pitanje.

Također, na taj način stvaramo arhivu pitanja na jednom mjestu.

Sretno pri kupnji novog TV-a!

Zadnje uređivanje STony : 23.10.2009. at 21:25.
STony is offline  
Old 30.06.2009., 01:25   #2
"NOVI CRT"???? Pa kaj to još negdje postoji?? OK, ne računam Prestigio, Visio i ostale "THE" marke.. lol
DeeJay Dee is offline  
Old 01.07.2009., 00:26   #3
Prijedlog

Mogu li stari, iskusni članovi, koji se bave ovim stvarima, da napišu neke svoje preporuke uz kratko obrazloženje.

Recimo:

Best buy do 4k, 6k, 8k, 10k i preko 10k Kn bi zadovoljilo veliku većinu korisnika. Ako bi vas 4-5 postalo neke svoje prijedloge, mislim da bi se ljudima bilo puno lakše odlučiti za kupovinu određenog proizvoda.
lava72 is offline  
Old 02.07.2009., 15:53   #4
Mora se rec koja dijagonala, za sta ce se tv primarno koristiti itd...
Nani HD Guru is offline  
Old 02.07.2009., 16:05   #5
@lava72

Možda si mislio na neki popis-temu koja će se stalno obnavljati i di će bit poredani modeli-preporuke za kupnju prema cjenovnoj kategoriji?
STony is offline  
Old 03.07.2009., 16:06   #6
Quote:
tonyST kaže: Pogledaj post
@lava72

Možda si mislio na neki popis-temu koja će se stalno obnavljati i di će bit poredani modeli-preporuke za kupnju prema cjenovnoj kategoriji?
Upravo to.

A kad bi mogli uvesti nekoliko kategorija, recimo koja daljina gledanja, ocjene prikaza SD, HD, BR, itd., nekakve osnovne stvari, mislim da bi to ljudi cijenili. Ja prvi bih, i sigurno bi bio redoviti čitatelj te teme.
lava72 is offline  
Old 04.07.2009., 09:56   #7
postao sam u novootvorenoj temi (37V10vs 42G10) ali sad vidim da ima ova tema kao pomoc pri kupnji...
pa bi molio moderatora ili da obrise onu temu koju sam otvorio ili da obrise ovaj post...

any way,-)

Evo dokopao sam se nesto novaca pa gledam gdje ih skasiti (nisam siguran da cu ih ulupati na TV ali i to je opcija)

vec duze vrmena gledam TV i nikako da se odlucim na kupovinu (jer iskreno nije da mi nesto fali Qvadro TVu koji mi je manji od PC monitora ;-))

ali eto...

uglavnom; do nedavno mi je favorit bio panasonic 42py/pz85
onda se pojavio 42G10 koji mi je ipak drazi nego starija serija, ako nista drugo bar zbog prijema MPEG4.

cijelo vrijeme sam gledao nesto od 37' preko 40 pa do 42'

od 37' eventualno pioneer 37V ali je otpao zbog malog kuta gledanja
od 40' me nista nije posebno odusevilo a jednostavno panasonic 42py/pz85 mi je bio bolji od svega sto se nudilo pa mi tih 2' nije puno ni smetalo...

e sad sam u ducanu vidio panasonic 37V10 koji mi ne izgleda lose...
nazalost slika na 42G10 nije bas dobro nastimana pa ne mogu tako lako zakljuciti sta je bolje...

Dali je netko usporedjivao ta dva TVa i kakvi su vasi dojmovi?
Dali u tom cjenovnom razredu imate nesto drugo za preporuciti?
Dali im konkurencija moze biti neka nova samsungova serija LCDova ?

hvala
yoke is offline  
Old 04.07.2009., 10:15   #8
udaljenost s koje gledas? materijal koji mislis najvise gledati? HD radi odlicno i SD takoder na Panasonicu X10 za skoro duplo manje love od G10.
007 is offline  
Old 04.07.2009., 14:06   #9
Ti poredis LCD sto jeste 37V10 sa plazmom 42G10.
Tu je u igri i LCD Samsung 40B650 kao dok Sasmung plazem serije 6 ne proizbodi u manjim dijagonalama, samo do 50" pa na vise.

Po meni uvjek je veca dijagonala bolja pa tu G10 odma ima prednost, kao i sto se tice pokretne rezolucije.
B650 ima manuelnu kontrola MCFI-a sto ne stvara video efekat, sto je mala revolucija kad je u pitanju elektronika LCD-ova. 37V10 jeste vrhunksi LCD koji koristi IPS-alpha panel i NeoLCD tehnologiju sa AI procesorom al je skup za tu dijagonalu bas kao i neki Pioneer i Philips modeli. Neisplatni su.

Tebi ostaje pitanje da li ici na G10 ili na B650 a na tebi je da odes i da dobro pogledas oba tva i odlucis se.
Nani HD Guru is offline  
Old 04.07.2009., 19:00   #10
ne brine me toliko udaljenos s koje cu gledati koliko izgled/velicina TV u prostoru.

s obzirom da mi je DB 3,5x6,2m (ali s balogovanjem) nebi htio da mi TV ''pojede'' cijeli prostor.
A bit ce montiran na zid sirine 3,5m.
Udaljenos gledanja ce biti od 2,5-4 pa i 6m;-)
3,5m ce ipak bit najcesca udaljenost s koje ce se gledati.
Bitan mi je i kut prikaza s obzirom na razlicite kuteve iz kojih se gleda TV. (mislim da nitko ne gleda TV okomitio s pozicije sjedenja...osim ako je samac ,-)...ili stvarno ima dobru bolju polovicu ;-))

Zato sam prvenstveno gledao nesto od 37' i tu mi se najvise svidio pioneer ali ej otpao zbog malog kuta gledanja.

Od 40' sam obicno gledao sony W seriju ali nigdje nije bila postelana kako treba pa bi me obicno razocarao prikaz slike. I uz najbolju volju bi se odmah prebacio na plazmu od 42' (panasonic 42pz85)

Sad su u technomaxa u Splitu postavili pult sa panasonicovim televizorima i tu su izlozeni i 37V10 i 42G10 i 42S10 (oca sam nagovorio da uzme 42s10)...
nazalost na tom pultu plazme nisu nastimane kako treba te je slika srednja zalost i nije moguce izvrsiti nekakvu usporedbu izmedju 37V10 i 42G10 ili sl.

Znam da su u pitanju dvi razlicite tehnologije i dvi razlicite diagonale ali ono sto me zanima je sama kvaliteta prikaza.
Cak mi nije bitan ni financijski dio.

Bitno mi je za lovu koju dajem dobiti najbolje sta se nudi.
Nije mi bitan best buy.

Ono sto mi je npr. bitno;
- prikaz ljudske koze - u technomaxa uz nepostelane plazme prikaz koze mio je bio bolji na 37V10 ( u drugim ducanima bi plazma ipak tu bila bolja )
- prikaz, fluidnost scena ( tu je obicno plazma bolja - u technomaxu se vrtio BBC news ili nesto slicno tako da nisam mogao usporediti nikakve akcijske scene u filmovima)
- kontrast - hmmm...opet sam navikao da plazma to odradi kako treba ali opet u technomaxa 37V10 je to bolje odradio
- bijela boja ? - ajd ... na 37V10 je to bilo bijelo (mozda malo bljestavo...ali ne prenapadno...onako o.k.) dok je na 42G10 to bilo mutno...plavkasto...nikako
- prikaz crne - pa li/la ... 37V10 ima sasvim dobar prikaz crne, cak ima dovoljnao detalja u svim tamnijim scenama...nije ono da je samo jedna nijansa crne, vec se fino preljeva u tonovima...meni je to izgledalo skroz o.k.

Ovo je recimo prvi LCD koji mi nije imao nekakvih nedostataku uz dirktno gledanje plazme i LCDa.

I jedino sto me muci da bi razlog tome mogao biti nepostelanost plazma TVa na pultu !

zato reko idem priupitati dali je netko jos gledao ova dva modela te ih direktno usporedio.

Panasonic 42G10 mi je stvarno dobra televizija, je da je malo prevelika za moj prostor ali bi to pregrmio ukoliko ima kvaliteniji prikaz u svim segmentima (bijela me toliko ne briga...ono sto neki vriste da plazma nema bijelu kao LCD)
Ali ako je ovaj 37V10 ipak prikazom bolji ili priblizan kvaliteti prikaza plazmi onda bi radije uzeo njega, bez obzira na odnos dijagonala/cijena jer bi mi bolje pasao u stan.

Danas sam primjetio da je pala cijena i sony Z seriji...nju nisam nesto pretjerano gledao jer mi je bila visoka cijenom...sad vidim da je 40Z4500 isto oko 10000kn (malo iznad)...pa bi i ona mogla uci uzi krug...

Samsung...gledao sam 40A656 i 40A686...656 mi se nije svidjao dizajnom ;-( (profesionalna deformacija) a 40A686 ... ne znam ... nije nudio nista vise od 656 ...
40B650 nisam uspio nigde vidjeti...cini mi se da u splitu nigdje ne mogu pogledati veci izbor samsung televizora...obicno su to stare serije...bacim pogled...

i tako ,-)...opet cu se ja vrtiti u krug...

(edit)
tv mi treba za sve...mislim gledalo bi se sve i svasta ali prvenstveno TV ovakve cijene bi uzimao samo/najvise radi HD filmova...
da mi treba za SD/nase hr. programe onda ga nebi ni kupovao s obzirom na izbor emisija ,-)

Zadnje uređivanje yoke : 04.07.2009. at 19:10.
yoke is offline  
Old 04.07.2009., 22:06   #11
Poduži post...

Quote:
yoke kaže: Pogledaj post
obzirom da mi je DB 3,5x6,2m (ali s balogovanjem) nebi htio da mi TV ''pojede'' cijeli prostor.
A bit ce montiran na zid sirine 3,5m.
Udaljenos gledanja ce biti od 2,5-4 pa i 6m;-)
3,5m ce ipak bit najcesca udaljenost s koje ce se gledati.
Slobodno idi na 42". Većina ljudi bi ovdi na forumu rekla da nijedan TV nije prevelik


Quote:
Bitan mi je i kut prikaza s obzirom na razlicite kuteve iz kojih se gleda TV.
Onda ti je izbor plazma ili Panasonic neoLCD-i koji imaju daleko najbolji kut gledanja kod LCD-a (nekih 160 stupnjeva vs oko 90 kod svih ostalih).

Quote:
Sad su u technomaxa u Splitu postavili pult sa panasonicovim televizorima i tu su izlozeni i 37V10 i 42G10 i 42S10
Bio sam u Technomaxa u Jokera. Ne samo da plazme nisu naštimane kako triba, već ih "hrane" užasnim SD signalom sa neta. Za razliku od Philipsa na kojem se gledaju samo HD materijali.

No, to namjerno rade.

Quote:
Bitno mi je za lovu koju dajem dobiti najbolje sta se nudi.
Nije mi bitan best buy.
Najbolje? Panasonic 42V10E plazma!

Quote:
- prikaz ljudske koze
Plazma ipak nudi prirodniju sliku.

Quote:
- prikaz, fluidnost scena
NeoPDP plazme sa svojih 1080 linija pokretne rezolucije (vs 650 linija kod LCD-a sa 100Hz).

Quote:
- kontrast - hmmm...opet sam navikao da plazma to odradi kako treba ali opet u technomaxa 37V10 je to bolje odradio
Panasonic LCD-i imaju puno lošiju crnu boju od recimo Samsung LCD-a. Dakle, tu iza plazmi prednost ima Samsung 40B650.

Quote:
zato reko idem priupitati dali je netko jos gledao ova dva modela te ih direktno usporedio.
To je kolega Nani.

Quote:
Danas sam primjetio da je pala cijena i sony Z seriji...nju nisam nesto pretjerano gledao jer mi je bila visoka cijenom...sad vidim da je 40Z4500 isto oko 10000kn (malo iznad)...pa bi i ona mogla uci uzi krug...
Vidljivi kut 90 stupnjeva, izraženi artefakti kod Motionflow tehnologije. Ostalo OK, posebno crna boja koja je odlična za non-LED LCD. Cijena NIJE OK. No, izašao je Z5500...

Zaključak:

obzirom da ti cijena nije bitna (ako sam dobro shvatio), tvoj izbor je:

1. Panasonic 42V10E plazma
2. Panasonic 42G10E plazma
3. Panasonic 37V10 LCD
4. Samsung 40B650 LCD

Ja bi to tako poreda...
STony is offline  
Old 04.07.2009., 22:59   #12
Odlican odgovor Tony. Ja cu samo rec da bi se prikazla sto prirodnije ljudka koza primarne boje moraju nalijegati na defaultne vrhove CIE charta.

To jedino ima plazma V10 u THX modu s anevjerovatno velikim kontrastom koji ne utice na primarne boje sto je slucaj kod svih drugih televizora, primarne boje su fiksirane bez obzira na ostale postavke, pa ovo ti je jos jedan razlog da ides na V10.
Nani HD Guru is offline  
Old 05.07.2009., 11:45   #13
Ekipa zahvaljujem na odgovorima

Jucer sam izrezao velicinu 42G10 na papir te ju nakeljio na zid...pa i ne izgleda tako strasno ;-)
srecom cura to nije vidjela ;-)
al opet...ako i kupim te mi bude prevelika, po novom zakonu, cu je bez problema moci zamjeniti za drugi, manji model ;-)

nazalost ovih 13kkn mi je trenutno previse...
mislio sam ici do nekih 9kkn ali bi nategao do 10kkn...
pricekat cu...ionako mi fali jos dosta stvari u stanu tako da TV nije primaran ali za par mjeseci bi i on trebao doci na red...taman da se cijene nesto stabiliziraju i padnu ;-)...a i zvucnici za HT su mi jos uvijek na putu prema meni ;-)
yoke is offline  
Old 05.07.2009., 15:00   #14
Hi,

Molim mišljenja i eventualna iskustva s sony 32w5500
Namjena šarolika. film, sport, dokumentarci
Daljina gledanja 3m

Ili nešto drugo za te kriterije do max 8.000kn

Hvala!

Zadnje uređivanje ja_osobno : 05.07.2009. at 15:10.
ja_osobno is offline  
Old 05.07.2009., 15:29   #15
Quote:
ja_osobno kaže: Pogledaj post
Namjena šarolika. film, sport, dokumentarci
Sve SD sadržaj ili misliš na HD?
STony is offline  
Old 05.07.2009., 15:57   #16
Pa ovo šta je u ponudi b-neta, dakle, većinom SD.
ja_osobno is offline  
Old 05.07.2009., 16:16   #17
onda rađe pogledaj Samsunga B650..
DeeJay Dee is offline  
Old 05.07.2009., 16:23   #18
Quote:
ja_osobno kaže: Pogledaj post
Pa ovo šta je u ponudi b-neta, dakle, većinom SD.
Tvoj izbor je sjedeći:

1. Panasonic 37X10 plazma (94cm) a samo ako ti je 94cm puno onda
2. Samsung 32B650 LCD

Obzirom da plazma puno bolje prikazuje SD signal, preporuka je jasna.
STony is offline  
Old 05.07.2009., 16:24   #19
Hvala!
ja_osobno is offline  
Old 05.07.2009., 16:38   #20
Quote:
tonyST kaže: Pogledaj post
Tvoj izbor je sjedeći:

1. Panasonic 37X10 plazma (94cm) a samo ako ti je 94cm puno onda
2. Samsung 32B650 LCD

Obzirom da plazma puno bolje prikazuje SD signal, preporuka je jasna.
Misliš na Samsung 32B450 ili na 32B650 kaj nebi i B450 trebal biti jako dobar izbor ,još k tome i jako dobra cijena a za tu dijagonalu i sadržaj sasvim zadovoljavajuči TV
The Best F1 Driver is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.