Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2009., 18:09   #1
Popis nepotrebnih proizvoda

Ajmo sastaviti jedan
Evo po meni su nepotrebni proizvodi
-voda u boci (naša voda iz slavine je dovoljno zdrava za piće i nema apsolutno nikakve opasnosti.Izuzetak su mjesta koja nemaju vodu ali takva mjesta uglavnom imaju bunar)
-Pakirani rezani kurh (znate u trg centrima kruh umotan u celofan,isto nepotrebno,ne kruh već omot a doduše i narezati kruh smo svi sposobni)
-Kurh za tosat (nepotrebno budući daje tost najbolji od landica običnog kruha i daleko jke zasitniji)
-Kolači pakirani u plastiku ( nepotrebno također,kolači se mogu kupiti u slastičarni gdje se zamotajau u razgradive materijale tj kartonsku tacnu i bijelu papir,ako vam se ne sviđa ta bijela tacna jednostavno kolače kada dođete kući složite na tanjur,pladanj koji imate doma)
-Voće i povrće u plastici (glupost rađe kupite v0đe ili povrće u voćarni gdje se pakira u škartoc)

Evo tako t su smao neki slobodno dodajte i ipsravite mene
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 18:31   #2
Slažem se sa svime osim s pakiranim rezanim kruhom - taj me spašava na višednevnim turama ili terenima gdje nisam u mogućnosti kupiti kruh, a ovaj je toliko nabildan da danima ostaje svjež. Inače sam jako izbirljiva po pitanju kruha, kad god mogu jedem isključivo skroz friški, potpuno bijeli kruh, ne volim nikakve kukuruzne, ražene, crne, kalničke itd. kruhove koji mogu stajati danima.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 19:22   #3
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
voda u boci (naša voda iz slavine je dovoljno zdrava za piće i nema apsolutno nikakve opasnosti.Izuzetak su mjesta koja nemaju vodu ali takva mjesta uglavnom imaju bunar)
Aj ti stranca uvjeri u to.

A i razlika je velika između vode i vode (barem meni koji od malena pije vodu iz čatrnje..jeb' ga, fina guza ). Ne volim kad se voda oćuti po kloru.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 19:51   #4
voda iz slavine je na nekim mjestima toliko smrdljiva i odvratna da se moze piti jedino prokuhana u caju ili kavi

po zagrebu pogotovo, pola kvartova ima odrvatnu vodu, sad jel to ovisi o cijevima ili cemu drugom, nebitno
kad sam doselila tu nisam mogla vjerovati da moram kupovati vodu
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 20:06   #5
Sve od navedenog je potrebno. Što ću piti kad sam žedan izvan kuće, kucati ljudima na vrata da mi daju vodu iz pipe?

Ostali primjeri su prenebulozni da komentiram.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 20:23   #6
Pokušavam se nečega sjetiti, ali ne ide mi. Ionako uvijek kupujem jedne te iste stvari, već napamet znam gdje stoje.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 20:30   #7
nepotrebno = dobar život i bez toga:
-kolači
-sladoled
-čips
-lizalica
....
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 20:38   #8
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Slažem se sa svime osim s pakiranim rezanim kruhom - taj me spašava na višednevnim turama ili terenima gdje nisam u mogućnosti kupiti kruh, a ovaj je toliko nabildan da danima ostaje svjež. Inače sam jako izbirljiva po pitanju kruha, kad god mogu jedem isključivo skroz friški, potpuno bijeli kruh, ne volim nikakve kukuruzne, ražene, crne, kalničke itd. kruhove koji mogu stajati danima.
Pa ako ti je stalo do svježeg kruha nije problem (ne moraš tegliti pinku kruha) već ga kupiš na odredištuKud ćeš lakše od toga.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 20:40   #9
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
nepotrebno = dobar život i bez toga:
-kolači
-sladoled
-čips
-lizalica
....
Da ali gledano s ekološke strane recimo nakon vode u boci ostane plastična boca.Nakon kruha u celofanu8 ostane celofan.
Dk nakon sladoleda ne ostaje ništa,kao niti nakon kolača,ajde lizalica i čips no to je vioše zdravstveno gledano.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 20:45   #10
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Sve od navedenog je potrebno. Što ću piti kad sam žedan izvan kuće, kucati ljudima na vrata da mi daju vodu iz pipe?

Ostali primjeri su prenebulozni da komentiram.
Pa za trakav problerm jednostavno je riješenje.Dovoljno se pića prodaje u staklenim bocama (višestruka mogućnost uporabe) i tako kupiš recimo Oranginu i voila imaš bočicu koju možeš koristiti i iznova i i iznova za bilo što, ne lovi mirise itd.
Ajde mi objasni zašto je potreban kurh koji stvara dodoatno smeće?I po čemu je on različit od onog što stoji na polici?
I što to ima u mrkvi u plastičnoj košarici a nema u mrkvi iz voćarne (u voćarnama je obično nepakirano voće i povrće).
Sve se vodi na volju i svijest problema,ti čini mi se nemaš niti jedno niti drugo.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 21:01   #11
Da, nosit ću okolo bočicu koja se ne da ni začepiti i ima pola kile. Nadasve praktično.

Toast je po mnogočemu različit od običnog kruha, za početak, okusu i tome što se ne pretvori u dvopek kad ga staviš u toster. Osim toga, ja ne volim rezati kruh - dakle, potrebno je.

Nadalje, ja tu nigdje ne vidim problem. Štoviše, čini mi se da si ga izmislio u svrhu otvaranja još jednog upečatljivog topica.

JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 21:43   #12
Da se začeptiti,nbarem moj ima čep sličan Pagu.A ako taš mora biti plastična bočica može biti od coca cole ili fante ili tako nešto ne mora biti od flaširane vode.
Kruh je kruh pa tako i toast kurh nema niakve razlge.Naravno možemo biti obijesni i reći da ima ali zapravo nema.Dapeče tosat kruh je kao spužva bezukusan.
Joj daj ne voliš rezati...argumenta. Mislim dajk se stvarno sredi.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 22:13   #13
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Da ali gledano s ekološke strane recimo nakon vode u boci ostane plastična boca.Nakon kruha u celofanu8 ostane celofan.
Dk nakon sladoleda ne ostaje ništa,kao niti nakon kolača,ajde lizalica i čips no to je vioše zdravstveno gledano.
Ako malo bolje pogledaš, svi proizvodi i ambalaža, prije ili kasnije, završe u okolišu u nekakvom obliku. Po tome ispada da je sve nepotrebno.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 23:07   #14
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Da se začeptiti,nbarem moj ima čep sličan Pagu.A ako taš mora biti plastična bočica može biti od coca cole ili fante ili tako nešto ne mora biti od flaširane vode.
Kruh je kruh pa tako i toast kurh nema niakve razlge.Naravno možemo biti obijesni i reći da ima ali zapravo nema.Dapeče tosat kruh je kao spužva bezukusan.
Joj daj ne voliš rezati...argumenta. Mislim dajk se stvarno sredi.
pa nepotrebnija je onda cola ili fanta nego flaširana voda

... i kruh je općenito nepotreban, a vi kad se penjete ili idete na terene ponesite zrnje u torbi

inače, nepotrebna je polovica kozmetičkih preparata, i sve ono što se prodaje na tv šopu
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 23:11   #15
Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
Ako malo bolje pogledaš, svi proizvodi i ambalaža, prije ili kasnije, završe u okolišu u nekakvom obliku. Po tome ispada da je sve nepotrebno.
Djelomično su u pravu,svaka ambalaža prije ili poslije završi u okolišu istina .Ali se amabalažiraju stvari koje se ne trebaju ambalažirati navedeni su voda,kruh i povrće.Te stvari je moguće nabaviti i bez ambalaže od povrća recimo gljive npr.
I tako povećavaju količinu smeća.
i često su puno kvalitetije od ambalažiranih stvari.
Kao recimo pakirano meso u trgovačikm centrima (stiropor + plastična folija).A što to točno fali mesu iz mesnice(dobiješ ga zamotano u pvc foliju istina ali nema stiropora)
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 23:24   #16
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Djelomično su u pravu,svaka ambalaža prije ili poslije završi u okolišu istina
a svaka ambalaža je i stigla iz okoliša, isto tako
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 23:53   #17
osobno ne znam sto bih drzao nepotrebnim jer malo toga mi je ustvari potrebno

ovo je filozofska tema osobnih preferencija
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 01:16   #18
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Pa ako ti je stalo do svježeg kruha nije problem (ne moraš tegliti pinku kruha) već ga kupiš na odredištuKud ćeš lakše od toga.
A joj, kako si ti pametan, sva sam se rastopila

A što da jedem 5 dana u međuvremenu?
Ti si jedan od onih kojima je pojam boravka u prirodi otići nedjeljom popodne na Bundek, jelda?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 01:20   #19
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Ti si jedan od onih kojima je pojam boravka u prirodi otići nedjeljom popodne na Bundek, jelda?
Mislim da je stvar u tome što on živi na vrhu planine, pa pod odredištem misli na civilizaciju, a kod tebe je obrnuto
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 08:12   #20
Ne mogu se sjetiti niti jednog nepotrebnog proizvoda
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.