Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2009., 13:46   #1
Prelazak na kravlje mlijeko

Evo,bas juce smo slavili 1.rodjendan.
Bilo je odlicno.
Zanima me kada ste uvele kravlje mlijeko,i kako da li ste prvi put razrijejivale,koliko mm,??
ja sam kupila alpsko mlijeko 3,5% mljiecne masti,no mislim dodati jednu trecinu vode na dvije trecine mlijeka.
da li je dobro mljieko u tetrapaku ili ne?
da li ste odmah presli,npr hana sad pije 250 ml ujutro i 250 navece,da li da odmah oba obroka zamijenim kravljim ili pak jedan,i koji je bolji zamijeniti u tom slucaju jutarnji ili vecernji?
kada se javi reakcija na kravlje mljieko,koliko treba proci vremena da budete sigurne da ga dobro podnosi,i koje su reakcije znak da ga ne podnosi?
koje kupujete,dukat,alpsko sa d vitaminom,sa vitaminima....?
mi smo do sad pili aptamil 2,i kutija nam se danas potrosila,mislila sam da li da kupim aptamil 3 ili da uvedem kravlje.
sorry sto sam zbog ovog napravila znanost,ali takve smo mi mame forumasice
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 13:51   #2
Mi smo prešli na kravlje sa njegovih 11 mjeseci. Davala sam ga bez vode, 250 ml jednom dnevno. Uzimamo kravlje mlijeko od krave, a kada ga nemamo koristimo u tetrapaku 2,8 ili 3,8 % mm.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 14:45   #3
mi počeli oko godine dana (iako je probao prije u hrani pireu, plačainkama)...dala mu ono koje koristimo doma, 2,8% mm i koliko je htio, cca 1 dcl.
Dala ujutro da vidim hoće li biti reakcije i to je bilo to..nismo imali "adaptaciju", razrjeđivanje...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 14:47   #4
Ja sam mojima davala kravlje mlijeko od 10-11mj.Prvo smo počeli pola vode pola mlijeka i to samo jutarnje jelo.Ako je alergično reakcija će biti odmah....zato prvo probaj malo i samo ujutro.
Moji piju Dukatovo 3,8%mm(zeleno).Bilo koje mlijeko,koje ti piješ....jedino ja mislim da ova sa vitaminima itd,nemaju nikakave vitamine,to je sve jedno te isto mlijeko
Blanco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 15:17   #5
Mi smo uveli kravlje nakon što smo napunili godinu dana, s time da joj još prije spavanja dajem hipp3. imamo još 2 kutije pa da to potrošimo, dalje više neću davati hipp. Dajem svježe kravlje od dukata ili vindije svako jutro lagani kakao uz doručak, i stavljam joj u hranu (u kuhanju, grosolino..). Nema potrebe za prokuhavanjem ili razrjeđivanjem sa vodom.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 15:34   #6
Razrijeđivanje čak uopće nije niti poželjno...
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 16:30   #7
mislim da je razjeđivanje vrijedi za "pravo" punomasno mlijeko od prave krave, a ovo iz trgovine ti je tako i tako razrijeđeno pa kad u njega se doda još vode mislim da od mlijeka nema ni m, a što se masnoće tiče je sam kod mijeka za punomasno mlijeko i preferiramo kao i kod drugih proizvoda vindiju
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 21:52   #8
i ja se spremam miji dati kravlje mlijeko s obzirom da adaptirano neće. ima 10,5 mjeseci. užasno me strah da ne bude alergična, ne znam uopće kako reagirati. ja pijem oko litru mlijeka dnevno, korisitm ga u pripremanju dosta jela. probala je jogurt i oduševljena je njime. sutra sam joj mislila ponuditi svježi kravlji sir pa onda mlijeko. mi pijemo isključivo trajno vinidijino s 3,2% mm, jel to ok ili je bolje svježe?
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 21:55   #9
ne moraš prelaziti na kravlje niti na aptamil 3. dora ima 16 mjeseci i još pije aptamil 2, uvečer samo (ujutro ne pije bočicu više).
okvirno imam u glavi preći na kravlje s njezine 2 godine (osim ono minimalno što će ga konzumirati u jaslicama), iako mi se čini da ću se i tad osjećat kao da je prerano i otezat s tim.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 22:38   #10
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne moraš prelaziti na kravlje niti na aptamil 3. dora ima 16 mjeseci i još pije aptamil 2, uvečer samo (ujutro ne pije bočicu više).
okvirno imam u glavi preći na kravlje s njezine 2 godine (osim ono minimalno što će ga konzumirati u jaslicama), iako mi se čini da ću se i tad osjećat kao da je prerano i otezat s tim.
ja sam isto tako mislila, najranije sa godinu i pol do dvije a dalje adaptirano osim u jaslicama..

kaj kažu u biti stručnjaci kad je najbolje prijeći?
mene još uvijek "frče" ona teorija da je mlijeko za tele , pa će mi bit neobično gledat ga kako pije kravlje mlijeko..

ne, sad ozbiljno, u kravljem mlijeku osim što je teže za probavu, nema željeza baš il šta ono ..nešto sam čitala o tome al više se ne sjećam
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 22:59   #11
Mi smo prešli s godinu dana. Pije navečer cca 2 decilitra a po noći i ujutro Bebimil 2- uskoro ukidam!

Izbjegavati mlijeko iz tetrapaka jer sadrži konzervanse. Dajem svježe s 3,2 mm i prokuham prije upotrebe (zasad).
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 23:06   #12
Quote:
hany kaže: Pogledaj post
kaj kažu u biti stručnjaci kad je najbolje prijeći?

kaže WHO davati adaptirano do 3 godine, ako to financijski nije problem roditeljima
iako, dopuštaju početi s kravljim nakon godinu dana, ako ne može drugačije

pa sam si ja u glavi nekako našla sredinu i odlučila se za 2

od kravljeg me mlijeka odbija - osim iste te mentalne slike da je to za tele - i činjenica da je kupovno mlijeko, budimo realni , tkoznakakvo mlijeko u prahu pomiješano s vodom i ono minimalno mlijeka što se otkupljuje od seljaka.
al najviše zapravo to da je dokazano da je konzumiranje kr. mlijeka okidač za alergije u kasnijoj dobi.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 23:09   #13
a šta ako je u pitanju samo jedan obrok?oko cca 150 ml?I do sad beba nije pila ad.
BTW a ono mljeko u prahu,šta je ustvari?(ono koje recimo se koristi za kolače,znate na koje mislim?)
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 23:20   #14
Što se mlijeka kravljeg tiče dokazano je da čak iako dijete pokaže alergiju na mlijeko da se gotovo sve alergije povuku do 3. godine života i da iznimno malo djece zadrži alergiju do škole.
Teoriju da je kravlje mlijeko za telad smo i mi čuli od svoje pedijatrice, ne slažem se s njom ali ok. Ipak sam stajališta da dijete može jako puno hranjivih tvari dobiti iz kravljeg mlijeka, čak puno više nego iz adaptiranog, ma koliko ono bilo adaptirano.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 23:33   #15
e baš sam se ja ovo isto pitala nekidan, kako to ide, kada se prelazi itd.
mislim da ćemo ostat pri adaptiranom i to on pije ono početno još uvijek (rozi pre hipp) zato jer je ono potpuno ad dok su 1,2 i 3 djelomično adaptirana...tako je rekla dr, valjda je kvalitetnije tj laganije, podnošljivije
lori, ti misliš na punomasno mlijeko? meni su to davali kad sam bila beba, to je onda bilo ko sad adaptirano...
a istina jest da jedino ljudi piju tuđe mlijeko, sve ostale životinje piju svoje...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 23:49   #16
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
e baš sam se ja ovo isto pitala nekidan, kako to ide, kada se prelazi itd.
mislim da ćemo ostat pri adaptiranom i to on pije ono početno još uvijek (rozi pre hipp) zato jer je ono potpuno ad dok su 1,2 i 3 djelomično adaptirana...tako je rekla dr, valjda je kvalitetnije tj laganije, podnošljivije
lori, ti misliš na punomasno mlijeko? meni su to davali kad sam bila beba, to je onda bilo ko sad adaptirano...
a istina jest da jedino ljudi piju tuđe mlijeko, sve ostale životinje piju svoje...
Da na to punomasno sam mislila.Šta je to ustvari po sastavu?
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 00:19   #17
Ovo je vjerojatno retardirano pitanje, ali kaj se može.

Zašto ustvari djeca moraju piti mlijeko? Ne mislim na bebe, nego na djecu od dvije, tri godine, koja već jedu masu stvari. Ako je radi kalcija and stuff, znam da se to može rješavati drugim namirnicama. Uglavnom, ne znam jel samo radi toga ili postoji još neki razlog zašto se to mora uvesti? Prosvjetlite me.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 00:25   #18
ne moraju uopće piti mlijeko. samo je lakše da tako dobiju kalcij u većini obitelji koja se hrani klasičnom hrvatskom prehranom.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 00:26   #19
Evo ja znam dvije osobe iz svoje uže okoline koje uopće ne piju mlijeko. Ali jedu jogurte, vrhnja, sireve...tako da ne znam. Mislim da mlijeko nije neophodno, ali mliječni proizvodi jesu. Iako ja ne mogu zamisliti dan bez mlijeka.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 08:33   #20
ja san joj jucer dala kravlje mlijeko pomijesano sa plazma keksom,jela je malo no nije imala reakciju.
jutros sam joj dala 120 ml mlijeka i dodala u to 60 ml vode.sve popila,nista nije skuzila,plakala i trazila jos....
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.