Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Hrvatski nogomet

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2009., 01:22   #1
Bili kutak

Tema su Kerum, Svaguša, Torcida, Reja, kodeks, dionice, 11 morskih lavova, kuratz palatz.. Ugl, problematika Hajduk.

Klub je u rasulu, na tablici su 12.-13.??? Lakrdija.. Euforija preoblikovanja je prošlo svršeno vrijeme. Novopečeni gradonačelnik Splita i veliki dioničar Željko Kerum se nameće kao prvi čovjek kluba.. Na visoke pozicije u klubu postavlja svoje drugove, kumove, zetove, redom nogometne amatere, mahom kriminalce. Najburnije je prošao Joško Svaguša. Predsjednik kluba, jel.. Torcida ludi, forsira kodeks, koji vodeći ljudi kluba moraju zadovoljiti. Naravno da uvjete ne zadovoljava skoro pa nitko. Kerum to ne jebe 2%.

U biti evo, 2 pjesmice s današnje utakmice (Hajduk-Šibenik 0:1)..

...krafne i kiflići, mafija i lopovi, Joško Svagušaaa, Joško Svagušaaa, odlazi iz Hajduka...

...i Svagušu i Kerumaaa, i šakama i nogama, i bocama i letvama, sve za našeg Hajduka...


To je više-manje stanje na tribinama. Najbolje od svega je šta Torcida ima podršku "običnog" navijačkog puka.


Trener Reja..


Šta mislite o Kerumu, Svaguši, Torcidi, treneru, igračkom kadru, općenito o Hajduku kao d.d. itd... Dokad ovako? Tuga s juga

Inzistiram na temi.
Playlife_ is offline  
Old 19.10.2009., 01:26   #2
Još da nije Kerum na to mjesto došao, među ostalim, i na krilima Torcide, i da to još nije bilo praktički jučer, ne bih riječ rekao. Sjećam se i svađa ovdje oko Keruma, pa hvaljenja forumaša kako su skandirali njegovo ime. I ništa nisi mogao objasnit. Eto vam sad

No, da ne bude samo stavljanje soli na ranu, čuvajte Reju kao zjenicu oka svog To vam je trenutno daleko najvrijedniji primjerak u Hajduku.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 19.10.2009., 01:50   #3
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Još da nije Kerum na to mjesto došao, među ostalim, i na krilima Torcide, i da to još nije bilo praktički jučer, ne bih riječ rekao. Sjećam se i svađa ovdje oko Keruma, pa hvaljenja forumaša kako su skandirali njegovo ime. I ništa nisi mogao objasnit. Eto vam sad

No, da ne bude samo stavljanje soli na ranu, čuvajte Reju kao zjenicu oka svog To vam je trenutno daleko najvrijedniji primjerak u Hajduku.
Na koje mjesto?

Na krilima Torcide???

Grad je većinski vlasnik kluba, a Kerum je gradonačelnik tog istog grada.. A na to mjesto je mogao doći samo na krilima građana. To je njegova prednost pred ostalim dioničarima.


Da, Reju sam želio spomenuti kao jedinu svjetlu točku, al nakon ovog danas, pa mi je život. Nitko nema popusta.
Playlife_ is offline  
Old 19.10.2009., 02:23   #4
Ajd, ajd, cijela Torcida se potrgala za Kerumovu pobjedu na izborima, nemojmo se lagat
Sad žanjite što ste posijali
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 19.10.2009., 02:31   #5
Pa ne sjećam se nikakvih akcija, plakata, promotivnih kataloga ili skandiranja u režiji Torcide u korist Keruma.. Jel me zajebaješ?

Nije ni toliko bitno. Ja ću prvi priznati da sam od Keruma isto očekivao neki kuratz. Ne mora Hajduk bit prvak svita, ali čisto neka stručnost i transparentnost u klubu. Na kraju se sve svodi na namještanje poslova, kako na bazi grada, tako i kluba.
Playlife_ is offline  
Old 19.10.2009., 08:00   #6
Sudeći po forumu, bili ste uglavnom svi za Keruma kao gradonačelnika, tako da sad, jebiga, nema nazad. A znalo se da ako bude gradonačelnik da će bit i šef, jer je grad kao vlasnik.. A možda neš i napravi, ipak on dolazi iz businessa

Veko32 is offline  
Old 19.10.2009., 08:41   #7
pa nije kerum kriv da je reja trener za mali klub
jägermeister is offline  
Old 19.10.2009., 08:45   #8
Quote:
Playlife_ kaže: Pogledaj post
Ja ću prvi priznati da sam od Keruma isto očekivao neki kuratz. Ne mora Hajduk bit prvak svita, ali čisto neka stručnost i transparentnost u klubu.
Jebote, play, bar si ti realan. Kak si mogao u istu rečenicu staviti stručnost, transparentnost i to povezati s Kerumom

Onak, frajer je na transparentnosti stekao jahte, aute i to sve, pa kao tak će i u Hajduku
Veko32 is offline  
Old 19.10.2009., 08:51   #9
A sta ce vam strucnost, evo vam reja, on je strucan al nemos od govna napraviti pitu, sustavan nerad vlada u tom klubu, jebote igraci su zakurac a to cak ni nebi bio problem da se trude no oni ni to, jbg ja bas nisam vidio da se netko bunio na ijedno pojacanje, ali glavno da se buni na upravu, uglavnom bezveze....
Bankina is offline  
Old 19.10.2009., 10:07   #10
tema o kerumu

sta rec na sve ovo.. teze sranje od stanja u klubu... neka sve propadne, u županijsku ligu, neka govna otiđu ća... mene nebi bilo sram da nan klub za 100ti rođendan propadne u županijsku ligu, ako ce i guba otic... igracima je jucer bilo pre zima, nije in se dalo... ma

nista od hajduka nece bit sve dok se ne krene iz pocetka
__________________
-Ti bi doma?
- Puding
PikaČHu is offline  
Old 19.10.2009., 10:11   #11
U klubu jedino Reja vridi.

I sigurno je najbolji trener na hrvatskim terenima.
Da je Hajduk s njim proša pripreme, niko ne bi moga reč ni rič ni njemu ni Kerumu i ekipi jer bi imali puno bolji razultat.

Zato smo imali Antu Matu Mišu koji je u startu napravija kašu.

A od ovih sastojaka ni Murinjo ne bi napravija bolju juhu.
__________________
Taj sam ;D
cipal is offline  
Old 19.10.2009., 11:38   #12
Quote:
Bankina kaže: Pogledaj post
A sta ce vam strucnost, evo vam reja, on je strucan al nemos od govna napraviti pitu, sustavan nerad vlada u tom klubu, jebote igraci su zakurac a to cak ni nebi bio problem da se trude no oni ni to, jbg ja bas nisam vidio da se netko bunio na ijedno pojacanje, ali glavno da se buni na upravu, uglavnom bezveze....
Dobro je reka sinoć, 20 minute onakve dominacije se mora realizirat, pogotovo ona Anusova prilika. Isto je i prošlo kolo govorija, jednostavno ovi kripli neznaju zabit gol, to ni bog dragi nemože ispravit. Pravoga napadača nemamo i moš se jebat.

Uostalom šta drugo očekivat od igrača koji imaju onakvu upravu, kojoj je profesionalizam potpuno nepoznat pojam? Neprofesionalan pristup utakmici? To se i dogodilo. Anus je umislija da je super zvijezda, Ronaldo junior, pa se nakon izmjene uputija direkt u svlačionu, da se nebi smrza na buri slučajno. Toliko o timskom duhu.

To je jedna škovaca od čovika, koji skupa s bratom kvari atmosferu di god stigne i objedinjava sve šta nevalja danas u Hajduku. Skoku, Šerića i ine neću niti komentirat.

50+ igrača po ugovorom? Uz takvu upravu, dobru plaću i takve suigrače, plus buru i ja bi se preserava po terenu sinoć. Samo neznam kako se Reja uklapa u sve ovo. Nevjerovatno mi zvuči da je on jedini prav tu, daj bože da je i da nas izvuče iz ovih govana prije nego se skupi i ode.

E da, neznam tko radi raspored utakmica u HNSu i koliko utjecaja ima HRT na odabir nedjeljnog termina, al ovo je čista pizdarija i sramota. Utakmice raspoređene na 3 dana kao da smo jebeni Premiership? Kao da je liga prepuna prekrasnih poteza i utakmica, pa je tolika pomama za kartama da jedno kolo triba na tri dana rastegnit, da gledatelji željni kvalitetnog nogometa stignu prisustvovat svemu?

Jučer u dvi ure popodne san bija u Emmezete i proša san kraj štanda di prodaju Hajdukove suvenire, pa mi je palo napamet da bi moga otić na utakmicu. Onda san izaša vani di san se smrza ka pička od bure, pa san laganini odusta i od utakmice. A sunce je pičilo u svih šesnaest. Sad moš mislit kako je bilo navečer. Siguran sam da bi posjeta bila barem 50% veća da je utakmica odigrana u popodnevnom terminu, a ne trošit struju zakurac, dok se ljudi smrzavaju gledajući 11 govana kako se nadjebavaju po terenu. Umisto da se sve utakmice igraju u subotu / nedilju u 15, ne, mi moramo od govna od lige radit hepening sa popratnim glazbenim showom.

__________________
'Vo je naša zemja
Lunatt is offline  
Old 19.10.2009., 12:05   #13
Moj kratak komentar je da smo jučer opet tresnuli na pod...zaista više ne znam ima li nade za naš klub...o Kerumu i Svaguši glupo je išta reći...ogledalo države u kojoj živimo...
Jedino što vrijedi su navijači...u momčadi ima nekoliko igrača oko kojih bi se dala raditi momčad za sl. sezonu,medjutim većina treba hitno dobiti kartu u jednom smjeru...
Braća iz Rijeke takodjer moraju shvatiti u koji klub su došli...ne mogu se ljutiti na Ibru kada je ostavio srce na terenu,makar mu nije išlo...ali mali Anas bi se trebao zamisliti...
Za kraj,koji je smisao igranja na onakvoj hladnoći u 20:15h?A još ima budala poput mene i mojih kolega koji nakon svega trebaju voziti 400km do doma...užas...
WOODOO CHILE is offline  
Old 19.10.2009., 12:52   #14
Ka prvo, Joško Svaguša je jedan najobičniji primitivac. Čak bi reka da je po tom pitanju gori od Keruma. I sad kako netko može očekivat da Hajduk bude normalan klub kad ima takvog predsjednika .
A šta je najgore, ja znan dosta ekipe koja ga brani i govori kako mu tribamo dat šansu. Njihov je argument kako je ON dovea braću Sharbini za razliku od Peroša koji to nije bia u stanju napravit. A nitko ne spominje to da je Hajduk ima para za kupit braću tek nakon prodaje Kalinića u Blackburn. Pa da je Kalinić prodan na početku prijelaznog roka, Peroš bi sigurno dovea neka pojačanja (sad nije važno jesu li to Sharbiniji ili neki drugi igrači).
Za mene je Preoš bia dobar predsjednik i za njegova mandata vidili su se pokušaji da se od Hajduka konačno napravi pristojan klub. Jedini minus Perošu je bia šta nije ima dovoljno volje (ili hrabrosti) da se riješi uhljeba u upravi (npr. Fiorentini).
Zanimljiva je situacija bila prije desetak dana kad je Svaguša javno napao Peroša kako je ostavia Hajduka u financijskom rasulu. Peroš je to oštro demantira i pozva Svagušu na javno sučeljavanje. Ovaj je to ,naravno, odbia .

I sad je pitanje KAKO DALJE ?



p.s sinoć na utakmici jedna zanimljiva situacija na sjeveru. Kad se pivalo protiv Svaguše, onda je piva skoro cili sjever. A kad se pivalo "Kerum velika glava", šta mislite koliko ih je pivalo ? Ni trećina
qkac is offline  
Old 19.10.2009., 12:55   #15
To za Keruma i veliku glavu sam i ja skužio,ali ja prvi nisam tada navijao jer sam bio toliko živčan zbog onog na terenu...očito nisam bio jedini...
S druge strane,koliko sam shvatio iz razgovora sa mojim ST prikama(ne samo navijačima),ekipa dole voli Žaca i možeš ga jebat...
WOODOO CHILE is offline  
Old 19.10.2009., 12:57   #16
Quote:
qkac kaže: Pogledaj post


p.s sinoć na utakmici jedna zanimljiva situacija na sjeveru. Kad se pivalo protiv Svaguše, onda je piva skoro cili sjever. A kad se pivalo "Kerum velika glava", šta mislite koliko ih je pivalo ? Ni trećina
A šta san vam ja reka?

Trenutak kad dio ekipe otvoreno krene na Keruma će bit početak onog kaj se sad događa BBB.

Mark my words.
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 19.10.2009., 13:02   #17
Tema ima potencijala, ali ajmo se onda držat iste. Dakle, nemojmo o pojedinačnim utakmicama, šta je tko kupio u emezzete i jel mu bilo hladno, nego ajmo pročitat uvodni post i okrenut se temama koje nam je ukazao kolega playlife.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Old 19.10.2009., 13:09   #18
Edž,vjeruj mi da se to neće dogoditi čak i da dodje do razilaženja u mišljenjima...druga je brija kod nas,totalno...
No,držimo se teme,i probajmo naći odgovor na pitanje šta napraviti...sve je započeo lepi Nadan 90ih sa Rožićem i ostalim lopinama,zato je i došlo do svega ovoga...
WOODOO CHILE is offline  
Old 19.10.2009., 13:13   #19
Ovo je jedan stvarno kvalitetan komentar sa jednog hajdukovog foruma. Tu su na pisane neke stvari s kojima se baš i ne slažen, ali mi se čini da je pogodija bit problema.

Quote:
Istina o Hajduku..

Evo potaknilo me ono sinoć na pisanje o našen dragom Ajduku.

Još se sjećam kad sam crto za vrijeme škole sve moguće postave Ajduka, kolko sam puta nacrta Pojud. Kolko san puta proživija huk sa sjevera. Kolko san čeka svetu nedilju, ručak, i popodne prijenos Ajduka na radijo.

Kolko smo u skuli znali zapivat prije sata di bi se orila cila skula a nastavnici bi samo gledali u nas i ko zna šta mislili. Nije prošlo dana a da nisan čeka vidit novine pa makar samo malo dio o Ajduku ali bio bi presretan. Ostatak nisan ni čita jer sam znao da je sranje. I bio je usitinu taj klub velik, imao je sve. Od lipog stadiona i Placa i Pojuda. Ima je velike igrače,ima je rezultate, ima je velike navijače Hajdukovce.

A šta bi mogo više čovik poželit?

Prije je i baba sa placa živila Ajduka. Ali samo prije. To je veliki problem.

Ako pogledamo unazad samo 15 godina, Ajduk je igra četvrtfinale Lige Prvaka. Biti medju najbojih 8 na Staron Kontinentu. Veliki uspjeh. I onda se dogadja iliti počinje se događati pad. Kao da je netko rekao ovdje je crta i nema više prelaska. Koliko je ono milijuna DEM pronevjereno i ne više i ne znam jeli sudski spor okončan ili nije. Politika se sve više i više miješala u Ajduka i bio je neizbježan pad.

Zadnja momčad koji mi je djelovala kao momčad je bila ona protiv Mallorce. Koja je to utaknica bila. Al ga je Mate zavalija. Neću nikad zaboraviti osvajanje naslova 2001 nakon kolko 5-6 godina. A brale Varaždin je bio okupiran. Doček na Rivi.

Ali šta vrijedi sve to kada su menađerčići ušli u klub, zapravo ušo je tko god je htio i omastio brkove. Pa ono prodavanje Pletikose, Srne. I unutar Torcide su bila previranja, sječam se nekog Hrvatskog Bloka.. znam da je bilo vrijeme izbora.

Ali što je to sve značilo? Ajduk se sve više i više udaljavao od svojih navijača. Udaljavao se od onoga što predstavlja. Kasnije dolaze na naplatu dugovanja prema igračima (tu već odavno Ajduk nije ni blizu velikog kluba) - jer da bi netko bio veliki klub on tu svoju veličinu održava stalno, pa nema veze borio se za opstanak ili naslov lige šampiona. Kasnije se dovode igrači pod nekom sestrinskom firmom (Balkan-style mafija). Naravno odraz u Hajduka je odraz stanja i u državi pa i danas da nebi netko pomislio da je Hrvatska nešta napredovala.

Danas dolazimo do situacije da je "Hajduk privatiziran" a nije. Mene čisto zanima kada ce vecina onih dionica ic na prodaju? Ne u skorašnje vrime, ako ikad. Daj Bože da sam u krivu. Dolazimo na to da u Odboru sjede judi koji nemaju veze sa nogometom. Ja sam uvijek podržavao Torcidin Kodeks.

Zašto? Zato jer je u njemu sve lijepo specificirano u nekoliko točaka. Lijepo i jednostavno. Tako se danas radi u svijetu, tako se radi u Zapadnom svijetu ohohoh godina u imalo ozbiljnijim organizacijama. Eto da živimo 20 godina unatrag i recimo da imamo ovakvu situaciju mislim da bi puno tih menađerčića napustilo Hrvatsku od straha. Ne bi smjeli proć ulicom. To vrijedi za sve ove bivše i sadašnje što vode Hajduka.

I juče gledam tu utakmicu i nakon 70 minute mi dosta. I razmišljam, za jubav je potrebno dvoje. A Ajduče ti je nisi već dugo uzvratio. I onda se mislim koja sam ja budala, plačam im svaki put za kartu, idem na gostovanja i gubim svoje vrijeme. Zbog čega?

Pa imam ja i drugih ljubavi osim Hajduka, fala Bogu. I odjedanput sam osjetio olakšanje nakon toga promišljanja, jer sam uvidio da živjeti u snovima nema više smisla. Neću reči da sam prestao biti Hajdukovac ovo ili ono. Ali sigurno ih neću više gledat, biće mi okay ako dobiju, ako budu prvaci, nek se slavi nek se fešta. Ali me sigurno neće porazi uopće boliti.

Jedino se mogu ponovno zaljubit ako se u Hajduka bude radilo kako treba, transparentno, sa "skilled" ljudima. Sa planovima. Bez ikakvoga uplitanja politike. A za to ću onda već vjerovatno čut jer to bi bilo nešta novo u ovim krajevima.

Zato idem i sa ovoga foruma jer necu moći doprinjeti više diskusiji. Bilo je lipo diskutirat o svemu i svačemu.

Živi mi bili !

Nadam se ponovnom susretu u nekim boljim vrmenima.
qkac is offline  
Old 19.10.2009., 13:16   #20
ma čekaj malo... kako sad Kerum problem... šta nije on kralj, car, ma Bog
__________________
zvuk jednog života
B52 is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.