Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2009., 09:59   #1
Dohrana (+ atopijski dermatitis)

Da otvorim novu temu...
Nešto sam već pisala i tražila, ali da se ipak orijentiram točno na stvar.

Drage mame, zanima me šta dajete svojim bebaćima, koje namirnice, koliko obroka, mlijeka i slično, bez obzira da li vam bebać ima AD ili ne).
Moj mali je 8 mjeseci, ima ajmo tako reći blagi oblik AD po ličeku, Aderma mu pomaže, mažemo svaki dan, eventualno se nekad zacrveni.

E sad, dobili smo cijeli popis šta bi jeo, šta ne, od dermatologice...
Rekla da izbjegavamo pšenicu i ječam, ... Vodili dnevnik prehrane i crvenila, ništa nismo pametniji, mislim da nije hrana u pitanju...Pa izbjegavamo sve sa glutenom
Te ne uvoditi teletinu prije 9 mjeseca, mada smo mu dali već sa 7.

Moj klopa voće i povrće, + pahuljice rižine i kukur., ali mi se to ne čini dovoljno...
Odgodila bih svakako uvođenje citrusa, oraha, jaja i sl., ali bih probala ipak sa grisom .
Isto tako, pedica nam rekla da za ovu dob 1 slani (povrće) i 1 slatki obrok (voće) treba imati (+ 3 puta klopa Bebimil). No moj bi stalno klopao, samo ide am,am...

Molim vaša iskustva i detalje, možda budemo pametniji...
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 10:59   #2
Moja ima isto AD od cca 2 mjeseca starosti. to je dosta prošireno i ružno bilo. Imalo je neke veze sa mojim jedenjem kompota od jabuka. Kad sam prestala, postepeno se i koža popravila tako da ja mojem djetetu nisam dala jabuke do cca godine dana.
Gluten je probala negdje s godinu dana, s tim da je dojena beba pa njima u minimalnim količinama može i ranije, ali ja ipak nisam dala.
Puretinu je dobila sa cca 8 mjeseci, a teletinu ne sjećam se. Nama je dermatologica rekla da joj ne dajem svinjetinu pa to izbjegavam.

Jaje sam joj dala sa cca 15 mjeseci. Pa je buknuo AD. Onda smo to mackali i trackali i skroz se bilo povuklo pa sam joj opet dala jaja i tako 7 dana. AD se nije javio i bez problema je cijepljena s Priorix-om ( određene komponente cjepiva sadrže proteine kokošijih jaja).

Nedavno sam počela s mandarinom i nakon 3 dana jedenja mandarina, izbio joj je pelenski. Dal ima neke veze, nemam pojma, pokušat ćemo ponovo.

Inače, koža joj je sad ok, jedino ako preskočim mazanje, odmah pohrapavi koža na koljenima.
Orašaste plodove nije probala, a čokoladu je.

Meni se čini da mojoj najviše smeta sintetika u odjeći.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 14:42   #3
Ja sam dojila prvih 5-6 tjedana, i onda smo na formuli. Zato smo mislili da je od toga, ali koliko vidim i čujem, vjerojatno je nešto drugo...
I rekla nam je jedna mama kad smo bili na cijepljenju da je ona isključivo dojila malu, ali da se sva sirota osula, tako da ne smatra da je to od adaptiranog...
Ovo za cijepljenje je dobro znati, mi smo obavili za sad sve, pa ponovo sa godinu dana, to je valjda to cjepivo.

Mi još nismo tako daleko s namirnicama stigli, ali vidim da su pravila ista - definitivno oprez s jajima i citrusima. Ja niti nemam svinjetinu negdje na budućem meniju...

Thanks za informacije
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 15:00   #4
Quote:
Irra kaže: Pogledaj post
Ja sam dojila prvih 5-6 tjedana, i onda smo na formuli. Zato smo mislili da je od toga, ali koliko vidim i čujem, vjerojatno je nešto drugo...
I rekla nam je jedna mama kad smo bili na cijepljenju da je ona isključivo dojila malu, ali da se sva sirota osula, tako da ne smatra da je to od adaptiranog...
Ovo za cijepljenje je dobro znati, mi smo obavili za sad sve, pa ponovo sa godinu dana, to je valjda to cjepivo.

Mi još nismo tako daleko s namirnicama stigli, ali vidim da su pravila ista - definitivno oprez s jajima i citrusima. Ja niti nemam svinjetinu negdje na budućem meniju...

Thanks za informacije
Samo polako s uvođenjem namirnica. jedna namirnica najmanje tjedan dana pa tek onda druga. Moja princezin za koji dan ima 2. rođendan.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 17:59   #5
Bebu triba dojiti što duže , to je jedina i najbolja zaštita protiv AD, Mi smo svom sinu nakon dojenja davali mlijeko od zobi, strogo smo izbjegavali i kravlje i sojino, to je bia pogodak u sridu . Nikakvo čokolino ni slično njemu NIŠTA , NI SLUČAJNO. To je industrijska prehrana na koje naše AD bebe nisu imune .
Možete staviti zobeno mlijeko , udrobiti malo pupe od kruha i čajnu žličicu sirupa od jabuke ili javora jer je to jako slatko ( pronađite u trgovinama zdrave hrane ) ! Izbjegajite bili šećer , strogo. To užasno djeluje na unutarnje organe beba. Od voća samo jabuku, operite je i ostružite koru , pa žličicu u ruke i direktno sa jabuke stružite i dajte da dite jede .

za još informacija može mi se javit na : [email protected]
gazela1po1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 19:34   #6
Mi smo isto bili na bebimilu pa nam alergolog prebacio na pregomin ( antialergijsko lijeko ) , rekao da izbacio pahuljice s rižom i kukuruzom i uzmemo samo s rižom , rekao da joj ni slučajno ne dajem čokolino i sl, nikakve jogurtiće, paštetice, hrenovke nikako čokoladu , kekse i sl. Mi u jutro jedemo pahuljice u podne povrće ( krumpir, blitvu, mrkvu, karfiol + piletina ( samo bijelo meso ) i popodne voće ( jabuka, kruška, banana )
I da nikako ne ribu ( navodno je jako alergena ) ni jagode, višnje, treške , breskve i naravno ništa s glutenom
__________________
vezice za dude 35 kn / kom
microgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 20:36   #7
Mi smo jako alergicni i evo sto nam je preporicio gastroenterolog.. Izbjegavati sve alergene do godine dana, bez obzira sto mozda nije na sve alergican.. Jer jedan od tih na koji nije alergican moze biti bas okidac. U alargene spada kravlje mlijeko, jaja, gluten, citrusi, orasidi,..
Imamo skoro 8mj i do sad smo probali proso, rizu, amarant, palentu (jos nismo kvinoju, a gluten ne smijemo), povrce skoro sve kako ide tablica dohrane i inace, voce takodjer (osim naravno citrusa i jagoda..),meso bijelo purece i pilece i teletinu, jos mozemo, al nismo stigli, janjetinu i kunica.
I pijemo vodu i dojimo.
Jede ujutro cicu, za uzinu voce sa prosenim pahuljicama, rucak neka zitarica + povrce i/ili meso, izmedju, navecer i po noci cicu.
Dohrana nam ide jako jako lose. Ne zeli nikako prihvatiti kasice tako da mu u ustima zavrsi par zlicica, a ostalo ja pojedem. Dobio je 250g u 2 mj.. Od 6 do 8mj i poslao nas gastroenterolog dijeteticaru na pregled, obradu.
Eto, mislim da sam sve napisala.. Ugl, bitno je da namirnice budu jako kvalitetne i to nealergene.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 20:39   #8
E i htjedoh pitati za to mlijeko..
Zobeno mlijeko je, nedvojbeno jako fino, no ono nema onoga sto ima kravlje.. A to je kalciji.. Radi cega se i mlijeko daje djeci. Pa mi nisu onda jasne te "zamjene" za kravlje mlijeko, sojino i zobeno?!? Zasto ih davati kada nemaju kalcija?? ..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 21:38   #9
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
E i htjedoh pitati za to mlijeko..
Zobeno mlijeko je, nedvojbeno jako fino, no ono nema onoga sto ima kravlje.. A to je kalciji.. Radi cega se i mlijeko daje djeci. Pa mi nisu onda jasne te "zamjene" za kravlje mlijeko, sojino i zobeno?!? Zasto ih davati kada nemaju kalcija?? ..
Pa zato jer nemas na cemu napraviti rizu na mlijeku npr. I griz i milion drugih stvari koje se rade na mlijeku.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 22:14   #10
Mi imamo 7 mj i AD i alergije na KM,jaja,pšenicu i soju (radili testove prije dva mjeeca)
Dobili smo u bolnici plan prehrane, uglavnom do sada je jela jabuku,krušku,mrkvu,tikvicu,palentu,rižu, piletina je u kalendaru prehrane od 8 mj.
Uglavnom ujutro jede rižine pahučjice (radim ih na novolacu) kasnije nešto od gore navedenog, za sada je dojim dva puta po danu i jednom noću.
Ja zbog dojenja ne jedem ništa na što je ona alergična.
M*T*L* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 22:23   #11
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Pa zato jer nemas na cemu napraviti rizu na mlijeku npr. I griz i milion drugih stvari koje se rade na mlijeku.
A zo!

Ma stalno se provlaci kao alergija na km, pa koristimo sojino, rizino, zobeno.. Ali to sve nema kalcija, radi cega se kao i treba djeci davati mlijeko. Dakle, svejedno je os napraviti na vodi ili rizinom mlijeku rizu!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 22:29   #12
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
A zo!

Ma stalno se provlaci kao alergija na km, pa koristimo sojino, rizino, zobeno.. Ali to sve nema kalcija, radi cega se kao i treba djeci davati mlijeko. Dakle, svejedno je os napraviti na vodi ili rizinom mlijeku rizu!
Osim ako je rizino mlijeko ono s dodanim kalcijem.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 22:34   #13
Što mislite o višnji? Jel bolje da ju ne dajem? Idemo jako polako s dohranom i do sada nisam primjetila neke reakcije na hranu. Gluten sam uvela totalno nepažljivo i neplanirano u grisolinu, nisam eto nimalo ponosna na to ali hvala Bogu nije bilo reakcije. Ljuta sam na sebe kako mi se to moglo dogoditi uopće. Dobro da skratim što mislite o višnji? Još čekamo testove testiranja, ah da, točno mjesec dana je u idući ponedjeljak.
Nespavalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 22:43   #14
Nemam pojma za visnju.. Kad ide po tablici? Mislim da ona nije alergena
Ja sam svome dala sljivu..to bi bilo nesto slicno..?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 22:43   #15
u našem kalendaru prehrane uopće se ne spominje višnja!?! kad inače ide višnja?
M*T*L* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 22:44   #16
kod nas je šljiva od 9 mj
M*T*L* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 22:47   #17
Pogledati cu ujutro.
Ja kombiniram vise tablica i vodim se onome sto nam je gastroenter.naveo. Sljivu sam morala uvesti jer je imao jako tvrdu stolicu i zastopao se, a palenta sama nije pomagala.
I sve ok. Mislim da na hippovoj kasici sljive pise od 4mj, tj.ocito moze ranije..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 09:08   #18
Quote:
Nespavalica kaže: Pogledaj post
Što mislite o višnji? Jel bolje da ju ne dajem? Idemo jako polako s dohranom i do sada nisam primjetila neke reakcije na hranu. Gluten sam uvela totalno nepažljivo i neplanirano u grisolinu, nisam eto nimalo ponosna na to ali hvala Bogu nije bilo reakcije. Ljuta sam na sebe kako mi se to moglo dogoditi uopće. Dobro da skratim što mislite o višnji? Još čekamo testove testiranja, ah da, točno mjesec dana je u idući ponedjeljak.
Nama je alergolog rekao da višnja ne nikako do idućeg ljeta , ( a sad imamo 8,5 mj )
__________________
vezice za dude 35 kn / kom
microgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 10:46   #19
Nego, jesu vama rekli do kad traju te alergije?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 10:55   #20
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Nego, jesu vama rekli do kad traju te alergije?
Ja imam 23 godine i još imam neke , nisam sve prebolila , al navodno većina ode oko 2-3 godine
__________________
vezice za dude 35 kn / kom
microgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.