Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2009., 17:28   #1
Thumbs up Istrijanski - Istriot

Uvijek me zanimao taj jezik koji se govori u Porecu.

Znam od prije da taj jezik potjece s nekih otoka u Dalmaciji, i da su ga ustvari donijeli Bodulski Imigranti odma iza kuge (17st) koja je poharala Porec i okolicu. Tako barem predlazu Crkveni Dokumenti.
Al ko zna. Mozda je taj jezik uvijek bio tamo. Premda je Istra tako blizu Italije.

Ovaj Jezik nema nikakve veze sa jednim drugim jezikom pod imenom Istro-Romanski.

Kako god bilo da bilo, veoma bi htio nauciti, barem djelove Istriota. Ako tko zna nesto od temu, Slobodno Pisite >)))
Ragusade is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 02:28   #2
Holy random capitalization, Batman!
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 18:59   #3
Istrioto - istriotski

Istriotski se još govori u Galižani, Vodnjanu, Balama, Šišanu, Rovinjskom selu i u Puli, ali danas sve više poprima oblik venecijanskog dijalekta (il veneto). Svakako preporučam pročitati Istriotski lingvistički atlas = Atlante linguistico istrioto / (Goran Filipi, Barbara Buršić Giudici).
Za Poreč zaista nisam čula, pa bih molila da mi pojasniš izvor te informacije.
Djlula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 14:37   #4
Ne govori se bash vishe, nazhalost.
Naïve Lurker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 15:48   #5
Quote:
Naïve Lurker kaže: Pogledaj post
Ne govori se bash vishe, nazhalost.
Steta mislim da ovaj gori govori o' Rovinju, ne Porecu

Imali neka publikacija da postoji da se moze nabavit. Da se moze ucit iz knjige??
ElvisDashuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 14:13   #6
ma ćekula se još toku t. DDD

eto vam.
__________________
...princip je isti, sve su ostalo nijanse...
...just me... is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 14:22   #7
misliš na rovinj, ne poreč? i nisam siguran da potječe iz dalmacije, ali nisam baš ni upućen odkuda potječe
Noštromo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.