Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2010., 16:09   #1
Aktualno - svijet oko nas u medijima

Mediji nam serviraju raznorazne članke o korelaciji čovjeka i prirode. Nekad su informativni, nekad se pozivaju na znanost, nekad tužni a nekad na granici sa razumom ili debelo senzacionalistički. U svakom slučaju, izazivaju makar kakvu reakciju, bila ona hladnokrvno slijeganje ramenima ili sa druge strane, aritmija i spontano kontrahiranje mišića šake. Zato me malo začudilo kako na SoNu nije temom popraćeno izlijevanje nafte u Po. Trubilo se danima, pogotovo zbog prijetnje Jadranu.

Stoga... Podijelimo interesantne informacije na koje naletimo. Izbor tema je vrlo širok, neka pokriva bilo što iz spektra zaštite prirode, ekologije, zanimljivosti iz svih carstava živih bića, do urbanizma i smart-gradnje stambenih objekata. Komentirajmo i nemile događaje u kojima su stradale životinje, pohvalimo ili pokudimo neki događaj.

Krenut ću sa pitanjima na račun članka: Podmorski neboderi budućnosti. Projektant Sarly Adre Bin Sarkum - vizionar budućnosti koji je našao način za utopijsko rješenje energetskih pitanja i kolonizaciju nepredvidljivog mora ili kvazi-zeleni fart? Kako vi gledate na takva zdanja? Biste li se usudili preseliti se u "vododer" ili će vas na preseljenje u morski stupac natjerati samo topljenje leda na polovima i popratno dizanje razine morske vode? Više od 2/3 površine planeta pokriva vodena površina - možemo li naseliti oceane na ovakav način? Utjecaj na morsku faunu i floru bi bio ogroman u hipotetskom slučaju - slažete li se sa mnom?


Za kraj, postovi koji budu sadržavali isključivo linkove se smatraju spamom.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 17:16   #2
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Mediji nam serviraju raznorazne članke o korelaciji čovjeka i prirode. Nekad su informativni, nekad se pozivaju na znanost, nekad tužni a nekad na granici sa razumom ili debelo senzacionalistički. U svakom slučaju, izazivaju makar kakvu reakciju, bila ona hladnokrvno slijeganje ramenima ili sa druge strane, aritmija i spontano kontrahiranje mišića šake. Zato me malo začudilo kako na SoNu nije temom popraćeno izlijevanje nafte u Po. Trubilo se danima, pogotovo zbog prijetnje Jadranu.

Stoga... Podijelimo interesantne informacije na koje naletimo. Izbor tema je vrlo širok, neka pokriva bilo što iz spektra zaštite prirode, ekologije, zanimljivosti iz svih carstava živih bića, do urbanizma i smart-gradnje stambenih objekata. Komentirajmo i nemile događaje u kojima su stradale životinje, pohvalimo ili pokudimo neki događaj.

Krenut ću sa pitanjima na račun članka: Podmorski neboderi budućnosti. Projektant Sarly Adre Bin Sarkum - vizionar budućnosti koji je našao način za utopijsko rješenje energetskih pitanja i kolonizaciju nepredvidljivog mora ili kvazi-zeleni fart? Kako vi gledate na takva zdanja? Biste li se usudili preseliti se u "vododer" ili će vas na preseljenje u morski stupac natjerati samo topljenje leda na polovima i popratno dizanje razine morske vode? Više od 2/3 površine planeta pokriva vodena površina - možemo li naseliti oceane na ovakav način? Utjecaj na morsku faunu i floru bi bio ogroman u hipotetskom slučaju - slažete li se sa mnom?


Za kraj, postovi koji budu sadržavali isključivo linkove se smatraju spamom.
Meni se takve ideje sviđaju
Mislim da bi bilo dobro izdvojiti par desetaka milijardi eura na globalnoj razini i napraviti takav jedan plutajući zatvoreni ekosustav za npr. nekoliko stotina ljudi. Puno bi naučili, dobili još više od popratne tehnologije, a napravili bi i jedan korak prema kolonizaciji Sunčevog sustava ili čak prema putu izvan njega

Ne slažem se da bi to predstavljalo nekakav poseban utjecaj na morsku floru i faunu. Naravno, ako bi te ploveće nastambe stvarno bile napravljene tako da su samoodržive; npr. energiju dobivaju od vjetrova, morskih struja, zagrijavanja; voda od padalina, kondenzacije, recikliranjem otpadnih voda, eventualno iz morske.
Inače trebala bi imati i nekakvu zaštitnu kupolu jer bi jači tajfun ili oluja jednostavno počistila svo to zelenje i životinje koje bi bile na površini.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.

Zadnje uređivanje morbidangel : 15.03.2010. at 17:23.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 23:27   #3
Vow, koji odziv na temu

Morbid, nemaš dojam npr. da bi značajno povećana količina samo fekalija tijekom duljeg vremenskog perioda imala utjecaj na bentoske biocenoze? Nuspojava života ljudi je ekskrementacija, da se ne priča o ostalim tipovima smeća, kojeg nam eto, ne manjka. Dapače, ne znamo kamo bi s njim.

Meni je puno "zelenih" ideja lijepo i iskoristivo, ali potpuno preseljenje u morske dubine... .

Jesi gledao Deep blue sea ?

__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 00:13   #4
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Vow, koji odziv na temu

Morbid, nemaš dojam npr. da bi značajno povećana količina samo fekalija tijekom duljeg vremenskog perioda imala utjecaj na bentoske biocenoze? Nuspojava života ljudi je ekskrementacija, da se ne priča o ostalim tipovima smeća, kojeg nam eto, ne manjka. Dapače, ne znamo kamo bi s njim.

Meni je puno "zelenih" ideja lijepo i iskoristivo, ali potpuno preseljenje u morske dubine... .

Jesi gledao Deep blue sea ?

Hehe, zaboravila si da se govnima može gnojiti ono zelenje koje bi bilo gore i ono koje bi jeli uzgojeno na npr. hidroponski način. Imaš zatvoreni sustav, ništa ne izlazi van, ulaze samo različiti oblici energije (vjetar, sunčevo zračenje, mehanički utjecaj valova). SVE se reciklira, čak i plinovi.

Deep blue sea? Kaj je to? Ono sa Samuelom L. Jacksonom koji je kakti stručnjak za morske pse pa se ko najveći idiot nagne nad bazenom i pametna bijela psina ga pregrize?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 13:32   #5
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Hehe, zaboravila si da se govnima može gnojiti ono zelenje koje bi bilo gore i ono koje bi jeli uzgojeno na npr. hidroponski način. Imaš zatvoreni sustav, ništa ne izlazi van, ulaze samo različiti oblici energije (vjetar, sunčevo zračenje, mehanički utjecaj valova). SVE se reciklira, čak i plinovi.
Zavaravaj se , ljudi ni danas ne znaju koliki je potencijal komposta. Većina se ne trudi ni papir i boce baciti na predodređena mjesta, kamoli da bi ikome palo na pamet formirati i održavati kompostišta. Hoću reći, stvar je u malim koracima i učenju. Bentos oceana, pogotovo na značajnim dubinama, predstavlja valjda najstabilniju biocenozu na planetu zbog ekstremno ujednačenih ekoloških faktora - misliš da je debalans nerealan?

Uz sve, dodatna rasvjeta koju će producirati vododeri će sigurno utjecati na plankton i nekton. Fotički sloj je dubok oko 200 metara, a oni bi dodatno bacali svjetlost u dubine koje su zasad zatamnjene. Mislim, svjetlost sigurno ne bi prodrla do abisala, ali bi osvijetlila mezopelagičke organizme. Jel im to treba? Zašto ne bismo i u krškim spiljama radili tekkkno partije, onda ?

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Deep blue sea? Kaj je to? Ono sa Samuelom L. Jacksonom koji je kakti stručnjak za morske pse pa se ko najveći idiot nagne nad bazenom i pametna bijela psina ga pregrize?
Malo se zezam (film je smeće samo takvo) ali da se ne bih voljela naći u takvom objektu u slučaju kakvog kuršlusa, da znaš da ne bih. Kuršlusi su neminovni - ako sam pokontala, vododeri plutaju morem - što spriječava dva ili više njih da se sudare? Ili nedajbog, u kakvoj oluji?

Najveći ROFLMAO mi je promašena kemijska formula za najznačajniji faktor ovog projekta


Eh da, Herpe - jel ovo dobro manipuliranje fotografije (koje se lako demantira odokativnom procjenom grabilice na bageru) ili je zbilja moguće naći zmiju od 17 fakin metara ? Imaju li novinari uopće predodžbu o 17 metara ?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 13:37   #6
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Deep blue sea? Kaj je to? Ono sa Samuelom L. Jacksonom koji je kakti stručnjak za morske pse pa se ko najveći idiot nagne nad bazenom i pametna bijela psina ga pregrize?
Jedino kaj mislim da je maco a ne bijela.....bar tak zubi zgledaju..
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 14:47   #7
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Zavaravaj se , ljudi ni danas ne znaju koliki je potencijal komposta. Većina se ne trudi ni papir i boce baciti na predodređena mjesta, kamoli da bi ikome palo na pamet formirati i održavati kompostišta. Hoću reći, stvar je u malim koracima i učenju. Bentos oceana, pogotovo na značajnim dubinama, predstavlja valjda najstabilniju biocenozu na planetu zbog ekstremno ujednačenih ekoloških faktora - misliš da je debalans nerealan?

Uz sve, dodatna rasvjeta koju će producirati vododeri će sigurno utjecati na plankton i nekton. Fotički sloj je dubok oko 200 metara, a oni bi dodatno bacali svjetlost u dubine koje su zasad zatamnjene. Mislim, svjetlost sigurno ne bi prodrla do abisala, ali bi osvijetlila mezopelagičke organizme. Jel im to treba? Zašto ne bismo i u krškim spiljama radili tekkkno partije, onda ?



Malo se zezam (film je smeće samo takvo) ali da se ne bih voljela naći u takvom objektu u slučaju kakvog kuršlusa, da znaš da ne bih. Kuršlusi su neminovni - ako sam pokontala, vododeri plutaju morem - što spriječava dva ili više njih da se sudare? Ili nedajbog, u kakvoj oluji?

Najveći ROFLMAO mi je promašena kemijska formula za najznačajniji faktor ovog projekta


Eh da, Herpe - jel ovo dobro manipuliranje fotografije (koje se lako demantira odokativnom procjenom grabilice na bageru) ili je zbilja moguće naći zmiju od 17 fakin metara ? Imaju li novinari uopće predodžbu o 17 metara ?
Hm, to mi je jasno. Pa ne mogu ni doma svojima objasniti zašto je glupo bacati u centralnu peć novine koje se svaki dan kupuju umjesto da se čuvaju npr. pola godine i onda odnesu tam kam se trebaju odnesti...
Ali ako govorimo o projektu onih plutajućih samoodrživih nastambi mislim da bi iz toga izvukli veliku korist. Naravno, ljudi koji bi se prijavili bi valjda prošli temeljnu edukaciju kako se ponašati u takvoj nastambi. Astronauti na ISS-u ne pišaju okolo po modulima, valjda bi i ovi "mornari" mogli naučiti nešto.

Možemo potpuno izbaciti one debilne bioluminiscentne krakove na riblji pogon, a osvjetljenje iz stanice ne mora izaći van Makneš prozore ispod određene razine - svaki prozor predstavlja mogućnost proboja radi velikog tlaka

Što se tiče plutanja, lutanja i sudaranja, tu se varaš. Slučajno imam prijatelja koji je godinama radio na naftnim platformama, a sada je na brodu posebno napravljenom za bušenje morskog dna iznad kojeg je stupac vode od par stotina do par kilometara vode (trenutno je negdje oko 250 km od Brazila u Atlantskom oceanu) u vlasništvu neke Švedske kompanije (brod plovi pod Škotskom zastavom). Kaže da brod kad ga fiksiraju (sidra razvuku na sve strane više kilometara od broda, stalna kontrola motorima...) nikamo ne mrda bez obzira na valove.
Osim toga, da baš i samo plutaju sa minimalnim usmjeravanjima, kako će se sudariti kad se nema s čim
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 21:10   #8
uff..ja obožavam ovakve građevine svemirskog look-a i voljela bih graditi nešto takvo i poslije živjeti u tome. al to su neka moja sanjarenja..vjerojatno za neki budući život
iako..poslije otoka palmi u dubai-u počela sam vjerovati da je sve moguće napraviti..
a da bi dotični vododeri uništili floru i faunu, pa mislim da bi.zato jer nismo još ni na zemlji naučili kulturu očuvanja okoliša.
a i ne mogu pojmiti koliko je to u stvari veliko..
bilo bi fora promatrati jato ribica (velikih i malih) svako jutro..akvarij uživo
__________________
It's a beautiful day..Don't let it get away..
NatriX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 17:00   #9
Što mislite o windowfarmingu?
Meni je to prelijepo



volim zelenilo oko sebe, bosiljka nikad dosta. Možda nije baš za kukuruz, krumpire ili lubenice, ali djeluje kao simpatičan način pokrivanja prozora nečim što nije čipkana zavjesa

Biste li probali takvo što?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 17:01   #10
Smatrate li ovo korisnom inicijativom, ili mislite da je to samo izdrkavanje bogatog tatinog sina?

Mislim da mu nije tatice, on bi vjerojatno živio od skupljanja istih, a ne bi pravio brod od njih, ali s druge strane ima puno bogataške djece koju boli kuki za sve i sva, a ovaj bar nešto čačka.

I priznajem, ljubomoran sam na njegov pothvat obilaska Arktika.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 17:10   #11
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Što mislite o windowfarmingu?
Meni je to prelijepo

volim zelenilo oko sebe, bosiljka nikad dosta. Možda nije baš za kukuruz, krumpire ili lubenice, ali djeluje kao simpatičan način pokrivanja prozora nečim što nije čipkana zavjesa
Štosno je jako.

Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Biste li probali takvo što?
Ja bi, samo ne znam što će gazdarica reć.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 18:11   #12
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Što mislite o windowfarmingu?
Meni je to prelijepo



volim zelenilo oko sebe, bosiljka nikad dosta. Možda nije baš za kukuruz, krumpire ili lubenice, ali djeluje kao simpatičan način pokrivanja prozora nečim što nije čipkana zavjesa

Biste li probali takvo što?
Zgodno. Ali ako ti je cilj pokriti prozor onda tim nećeš niš pokriti Eventualno da rasprostreš nekakvu mrežu pa da se po njoj penje neki puzavac, ali onda je problem manjka svjetlosti.
Quote:
Vale_23 kaže: Pogledaj post
Smatrate li ovo korisnom inicijativom, ili mislite da je to samo izdrkavanje bogatog tatinog sina?

Mislim da mu nije tatice, on bi vjerojatno živio od skupljanja istih, a ne bi pravio brod od njih, ali s druge strane ima puno bogataške djece koju boli kuki za sve i sva, a ovaj bar nešto čačka.

I priznajem, ljubomoran sam na njegov pothvat obilaska Arktika.
Izdrkavanje bogatog sina
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 18:16   #13
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Izdrkavanje bogatog sina
Misliš, a? I meni se čini.

Bilo bi štosno da mu se brod raspadne i boce se raspu po moru, da vidimo šta bio onda.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 18:41   #14
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Zgodno. Ali ako ti je cilj pokriti prozor onda tim nećeš niš pokriti Eventualno da rasprostreš nekakvu mrežu pa da se po njoj penje neki puzavac, ali onda je problem manjka svjetlosti.
Erm, pa nisam ni mislila pokriti cijeli prozor. Nemam zavjese ionako . Svjetlosni problem ovdje rješavaju štedne žarulje:



Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Izdrkavanje bogatog sina
Quote:
Vale_23 kaže: Pogledaj post
Misliš, a? I meni se čini.
Niste baš fer. Da troši vrijeme na jahtama i pritom ševi Sklenarikovu/Limu/Kroes/neki enti pičić, isto bi bio tatin sin . U ovom slučaju tip makar troši pare na nešto izvan sheme "celo selo šmrka belo". Znam po sebi. Da mi je babo nekakav lovator i da se ne moram do kraja života sekirati oko egzistencije, samo bih putovala. Ne bi me bog Isus u kuću utjerao

Quote:
Vale_23 kaže: Pogledaj post
Ja bi, samo ne znam što će gazdarica reć.
Egad, Vale
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 19:05   #15
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Niste baš fer. Da troši vrijeme na jahtama i pritom ševi Sklenarikovu/Limu/Kroes/neki enti pičić, isto bi bio tatin sin . U ovom slučaju tip makar troši pare na nešto izvan sheme "celo selo šmrka belo". Znam po sebi. Da mi je babo nekakav lovator i da se ne moram do kraja života sekirati oko egzistencije, samo bih putovala. Ne bi me bog Isus u kuću utjerao
Ja znam da nisam fer, ja sam ljubomoran.

Ma i napisao sam u uvodnom postu da ima takvih ko i on milijun, pa se voze uokolo u motornim jahtama i boli ih kuki.

I čini mi se da tip nije papak, za obilazak Arktika pješke - respect.

Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Egad, Vale
Baš si me razveselila ovom pjesmom , al ja sam svoje otpartijao.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 17:00   #16
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Erm, pa nisam ni mislila pokriti cijeli prozor. Nemam zavjese ionako . Svjetlosni problem ovdje rješavaju štedne žarulje:
http://farm4.static.flickr.com/3094/...309f6c4b0a.jpg

Niste baš fer. Da troši vrijeme na jahtama i pritom ševi Sklenarikovu/Limu/Kroes/neki enti pičić, isto bi bio tatin sin . U ovom slučaju tip makar troši pare na nešto izvan sheme "celo selo šmrka belo". Znam po sebi. Da mi je babo nekakav lovator i da se ne moram do kraja života sekirati oko egzistencije, samo bih putovala. Ne bi me bog Isus u kuću utjerao



Egad, Vale
Nemaš zavjesa!? Egzibicionist si? Nudist?
Pa ja još spustim rolete skoro do kraja. Zašto tamo neki susjed voajer ima gledati u moje prostorije. Iako sam bio oduševljen kao student u Cvjetnom kad je mlada susjeda fantastičnog tijela iz nasuprotne zgrade cca 30 metara od sobe prešetavala se gola po stanu iza nekakvih tanašnih prozirnih zavjesa Brijem da je znala da je gleda pola paviljona

Nisi eko Zašto dodavati posebne žarulje ako imaš mogućnost priridne rasvjete.

Ma pizdek je i preserator samo tako, isto kao i ona Angelina koja ode na odmor i vrati se sa posvojenim djetetom
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 18:14   #17
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Nemaš zavjesa!? Egzibicionist si? Nudist?
Ja nemam ni zavjese, ni tepihe, gadno mi je to.

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ma pizdek je i preserator samo tako, isto kao i ona Angelina koja ode na odmor i vrati se sa posvojenim djetetom
Ma dobro, al' mora mu se priznat da je u kondiciji, prepješačiti Arktik, otploviti od SAD-a do Australije, nisu male stvari, iako ne sumnjam da mu je logistika jebena.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:23   #18
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Nemaš zavjesa!? Egzibicionist si? Nudist?
Nijedno

Evo, Vale ti je dao 50% odgovora:

Quote:
Vale_23 kaže: Pogledaj post
Ja nemam ni zavjese, ni tepihe, gadno mi je to.
plus, ne osjećam se dovoljno zanimljivom da bih bila promatrana.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 23:23   #19
Quote:
plus, ne osjećam se dovoljno zanimljivom da bih bila promatrana.
NIKAD ne podcjenjuj moc muske perverzije...

ehm... usvezi glede teme, izvjesni čiča Frederik_Pohl pisao je neke svoje SF vizije i o podmorju, koje su (po meni) bile u prilicnoj mjeri Science, izmedju ostaloga "Day million"... nemogu naci link sa ful sadrzajem, ali vredi ju potraziti i procitati...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 19:09   #20
Masaža kraljevskim pitonima.

Jadni Python regiusi, kakva sudba kleta ih je snašla . Čekamo Neprijatelje ljudi i njihov komentar

Inače nisam ljubitelj egzhibicionističkih gluparija (jedenje žohara, fobasa i ostatka hrskavaca, uklanjanja mrtvih stanica stopala pomoću nekih ribica (ne sjećam se vrste ) koje se stave u škaf i slično) ali moram priznati, ovo mi djeluje zanimljivo. Vjerojatno ne bih odbila konstrikcije od jedno 5-6 zmija .
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.