Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2010., 20:08   #1
Q & A za preživljavanje iliti što učiniti kad sretnem...

...vepra?

nekidan sam prehodala velik dio losinja, podalje od ljudi. vepra nisam srela, ali izmeta se dalo vidjet' samo takvog, plus sto me se malo uplasilo pricama o tome kako ima dosta veprova, a, evo, danas i u vijestima cujem da ih se spominje na kvarneru, pa me zanima:

kolika je vjerojatnost da vepar napadne? a kolika da je skuliran?
kog vraga da napravim ako ga vidim? da se sakrijem iza suhozida? da vristim iz petnih zila ne bih li ga uplasila k'o silovatelja? ili je ovo drugo kontraproduktivno? da trcim kol'ko me noge nose? sto ako procijenim da po strmom terenu ne mogu trcati dovoljno brzo? ili da se pravim mrtva? da mu otpjevam nesto? da pokusam roktati? dobacim mu energetsku plocicu? limun ili vanilija?
pomagajte.
i, buduci da sam se susrela s kojekakvim neidentificiranim kakicama, zanima me kako mu uopce prepoznati izmet.

ujedno se ispricavam ukoliko ovakva tema vec postoji, odnosno predlazem da ova tema bude utociste za pitanja slicne tematike.

unaprijed hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 22.04.2010. at 13:54.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 23:09   #2
Divlje svinje napadaju u gateru, odnosno ogradjenom lovistu. Tesko da ce te napasti na otvorenom iz cista mira, tako da se ne moras bojati. Ako hodas nekom pravom divljinom, probaj nositi sa sobom petarde (to je obrana od medvjeda , nijedno planinarenje bez toga).
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 09:00   #3
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
kolika je vjerojatnost da vepar napadne? a kolika da je skuliran?
kog vraga da napravim ako ga vidim? da se sakrijem iza suhozida? da vristim iz petnih zila ne bih li ga uplasila k'o silovatelja? ili je ovo drugo kontraproduktivno? da trcim kol'ko me noge nose? sto ako procijenim da po strmom terenu ne mogu trcati dovoljno brzo? ili da se pravim mrtva? da mu otpjevam nesto? da pokusam roktati? dobacim mu energetsku plocicu? limun ili vanilija?
Nedavno smo na LMC raspravljali o tome.

Sumirat ću ti u par točaka,
- jedini predatori veprova su vuk i medvjed. Kako ih u Posavini nema, vepar je vrh hranidbenog lanca. No, oni su kao i većina divljih životinja plašljivi. Imaju ekstremno osjetljiv sluh i njuh, što znači da kad te spaze (a spaze te daleko ranije prije nego ti njih), imaju prioritet bježati. Čemu konfrontacija, kontash? Misle da ćeš ih ubiti. Lakše im je (sigurnije) zgiljati.
- ako se dovedeš do bezizlazne točke, ne bježi. Brži je od tebe sigurno, nevjerojatno je kako brzo mogu trčati. Sjeti se da na tebe trči cca tristo kila čistih mišića naoružanih oštrim zubima. Zubi paraju ljudsku kožu kao lanenu krpu.
- ako si banula i spazio te, smiri se. Ne diši. Nastoj ne predstavljati prijetnju - ne hvataj se granja, kamenja ili ičega sličnoga. Sve to ti je u samoobrani go qrtz naspram vepru koji se zaleti na tebe i satre te u atome.
- nastoj izgledati pokunjeno i potpuno pokajnički. Ne gledaj ga, ponašaj se kao da je car a ti najniži perač podova. Ako se ikako osjeti ugroženo od tebe, kreće napad. No, kad se smiriš, dokažeš podložnost, kad vepar procijeni da si nitko i ništa, eventualno ti priđe i onjuši te, vjerojatno će proći dalje.
- ne vrišti, ne zazivaj eventualnu pratnju iz šume, bogove, Isuse i slično. On će misliti da zazivaš svoju "hordu" koja bi ga mogla sravniti sa zemljom. Znači, šuti.
- pitao Endimion, "Što sa pentranjem na drvo?" - ako je dovoljno blizu, možeš se popeti na sigurnu visinu u par sekundi, nisi šplentrava i možeš procijeniti da se nećeš spotaknuti na granu u tlu kojih u šumama ne nedostaje i postati servirana, zašto ne? Ono što nije dobro je trčanje 500 metara po terenu, soptanje i padanje od umora, što je boljka većine.
- NIKAD ALI NIKAD NIKAKO NI ZA ŽIVU JEBENU GLAVU NE DIRAJ MALENE! Majka je sigurno blizu, a kad te vidi, iz straha za malene će te najvjerojatnije ubiti.
- za kraj ću razbiti jedan mit. Veprovi nikad ne vrebaju ljude, dakle, nikad neće napraviti zasjedu na šumske prolaznike. Ipak, kad se osjete ugroženi, makar loše procijenili, onda smo nagrabusili.

Ovo su neka temeljna pravila. Kompletan muški dio familije mi ima lovačke dozvole, a kako i ja volim šalabazati šumama (dem đenetiks ), morala sam proći "tečaj". Od svih živina u šumama se samo nadam da neću njih sresti. Jako je teško ostati skuliran, na tom ispitu su padali i dugogodišnji lovci. Neki i životom platili.

Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
i, buduci da sam se susrela s kojekakvim neidentificiranim kakicama, zanima me kako mu uopce prepoznati izmet.
Prepoznavanje fekalija divljači je skoro umjetnost (ja ju nisam još svladala koliko bih htjela , 100% vremena za učenje je terenisanje), evo ti slika:



iako ti malo znači jer ne znaš kako izgleda srneća/jelenja balega, jazavčeva itd.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 11:39   #4
odlicno!

kakice su bile uglavnom neobicno spiralne, kao dugacke debele kobase, ali jos u toj "kobasi" pravilno spiralno zbijeni tanki produkti (jbg, ne znam kak' da se izrazim, nisam prirodnjak ). gledam je i ne mogu zamislit' nekoga tko je tako velik da to sve izbaci iz sebe, bas su znale bit' hrpetine. bilo je i puno manjih koje su izgledale nekako kao ove na slici. fakat si prije mogao ugaziti nego ne ugaziti.

ok dosta o izmetu, zanima me samo jos jedna stvar:
ako mi gladni razjareni vepar slucajno napadne partnera, smijem li se na njega baciti i ubosti ga malim polutupim gljivarskim nozicem? (znam da je pitanje idiotsko i pretpostavljam da je odgovor "ne", al' svejedno... )
hvala jos jednom!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 11:47   #5
Evo ti medvjeđe:

http://img532.imageshack.us/img532/9194/govno.jpg
__________________
Blaze Starr

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 22.04.2010. at 12:27. Reason: uklanjanje linka na ogromnu sliku
ishamael is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.04.2010., 16:23   #6
A što ako se ponašaš pokajnički, a on priđe, onjuši te i onda ti krene glođati potkoljenicu?

Ono, smijem li onda vrištati? (boli)

Majkemi, u šumu treba ići s pištoljem. I onda ako dođe do problema, pljuc-pljuc. Neće nitko žvakati moje potkoljenice.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 17:18   #7
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
A što ako se ponašaš pokajnički, a on priđe, onjuši te i onda ti krene glođati potkoljenicu?

Ono, smijem li onda vrištati? (boli)

Majkemi, u šumu treba ići s pištoljem. I onda ako dođe do problema, pljuc-pljuc. Neće nitko žvakati moje potkoljenice.
Biseru.

Pištolj je u toj situaciji koristan ko lepeza, osim ako nisi sposoban jednim metkom rasuti lobus frontalis praseta u najgorem napadu panike. Metak plasiran na krivo mjesto (čitaj: noga, okrznuta leđa ili plećke...) će ga natjerati da samo više poludi. Pogađaj kako ćeš pritom proći.

Zapravo, ne moraš pogađati, evo ti hint:



Ovim odgovorom komentiram i *jez*inu ideju o škljoci za gljive. Deca, nemojte se zajebavati sa divljim životinjama. Sa mnom također, ovakvim pitanjima
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:40   #8
al sam se nasmijala

nemam pojma što bih ja na tom mjestu..
jednom sam vidjela zmiju. frendica je počela kričat ko mutava. ja sam pogledala zmiju (bila je neka crna, u deblu stabla)... rekla sam frendici da šuti.. otišle smo normalnim hodom dalje.
mislim da nismo zmiji bile zanimljive ni 5 %, nastavila je ležat u deblu nekih cca 6 m dalje od nas.

onda sam se jednom susrela sa bjelićem, ak se tak zove
stara je došla do mene i rekla - to ti je ta i ta zmija, nije otrovna. ja onak mislim si 'nije otrovna, znači mogu se igrat s njom'.. bacila sam joj iz znatiželje par kamenčića sa sigurne udaljenosti.. zmija je pobjegla koliko su je 'noge' nosile...

najveća zvijer koje se plašim je stršljen: u zraku je, brzo se kreće i smrtonosan je.

vepra izbjegneš još nekak al ajde zamisli stisnut jabuku rukom koja je pod stršljenovom jurisdikcijom... no way da ćeš otić praznih ruku.. ahaha xD

Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ne razumijem šta sam rekao, a da se protivi pravilima foruma?
prirodnjaci ne vole da se na životinje gleda kao na objekte za vježbanje ispaljivanja preciznih hitaca iz pištolja...
prirodnjaci smatraju da je vepar na svom terenu i ti si onaj koji se treba u datom trenutku osjećat posran...

btw. danas je dan planeta Zemlje. nemoj protiv vepra ak boga znaš

osim toga, ne možeš ići i nosit pištolj te ubijati životinje kak se sjetiš. kako bi to izgledalo da svi imaju dozvole i idu u šetnju, preplaše se ptice rode, npr. i ubiju životinju jer su malo previše retardirani, a nije da nema i takvih.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.04.2010., 18:52   #9
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Majkemi, u šumu treba ići s pištoljem.
ja bih koknio ona dva kakvaska ovcara s kojima sam se susreo, da sam imao pistolj, bez imalo griznje savjesti.

Ali, kao sto rekoh, za divlje zivotinje, petarde su sasvim dovoljne. Sto se medvjeda konkretno tice, bitno je da ga ne iznenadis...odnosno, ako hodas medvjedjim teritorijem, dovoljno je da pljeskas rukama, pa te medo cuje, i onda se izgubi.

Moja ekipa je na Kleku naisla na, face to face, medvjedicu sa 2 mladunceta. Pobjegli su i jedni i drugi, urlajuci i nikome nista Ja ozbiljno mislim da su ovcarski psi veca prijetnja u sumi nego divlje zivotinje.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 19:53   #10
Na drugoj temi sam spomenuo da sam bjezao od divljih svinja. Doduse, to nije bilo bjezanje da sam vristao kao curica sa rukama u zraku, nego kad bi ju spazio a i ona mene, samo bih se okrenuo za 180°. Ista stvar je bila sa lutalicama, nisu me kretali napadat sve dok ne bih previse usao u njihov teritorij( i kak da ja sad lovim s og dijela obale kad mi ovaj rezi i skljoca cvaljama?)
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 20:32   #11
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Biseru.

Pištolj je u toj situaciji koristan ko lepeza, osim ako nisi sposoban jednim metkom rasuti lobus frontalis praseta u najgorem napadu panike. Metak plasiran na krivo mjesto (čitaj: noga, okrznuta leđa ili plećke...) će ga natjerati da samo više poludi. Pogađaj kako ćeš pritom proći.

Zapravo, ne moraš pogađati, evo ti hint:



Ovim odgovorom komentiram i *jez*inu ideju o škljoci za gljive. Deca, nemojte se zajebavati sa divljim životinjama. Sa mnom također, ovakvim pitanjima
znaci ispod automatske puske da ne idem?
Krusty is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 20:39   #12
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Biseru.

Pištolj je u toj situaciji koristan ko lepeza, osim ako nisi sposoban jednim metkom rasuti lobus frontalis praseta u najgorem napadu panike. Metak plasiran na krivo mjesto (čitaj: noga, okrznuta leđa ili plećke...) će ga natjerati da samo više poludi. Pogađaj kako ćeš pritom proći.

Zapravo, ne moraš pogađati, evo ti hint:



Ovim odgovorom komentiram i *jez*inu ideju o škljoci za gljive. Deca, nemojte se zajebavati sa divljim životinjama. Sa mnom također, ovakvim pitanjima
Pa... mislim da baš i ne bih posjedovao pištolj da ne znam rukovati njime... Postoje stroga pravila za dozvolu za korištenje.
Nije bolna ozljeda nožićem isto što i pucanj iz pištolja. Pucanj je glasan. Prase bi se trebalo prepasti, zar ne? Snažni i iznenadni zvuk popraćen boli kod prasenca bi trebalo izazvati paniku i bijeg.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 22:08   #13
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Pa... mislim da baš i ne bih posjedovao pištolj da ne znam rukovati njime... Postoje stroga pravila za dozvolu za korištenje.
Nije bolna ozljeda nožićem isto što i pucanj iz pištolja. Pucanj je glasan. Prase bi se trebalo prepasti, zar ne? Snažni i iznenadni zvuk popraćen boli kod prasenca bi trebalo izazvati paniku i bijeg.
Ovo baš i nije istina. To ih zna samo još više razjariti. Čuo sam raznih priča od lovaca. Ako nemaš automat i ne skineš ga iz prve, prilično je velika šansa da će te srušiti na pod i rasčetvoriti. Ovo pričam za Krk. Iz prve ruke. Imam toliko priča vezano za to da je to prestrašno.

Što se tiče opasnosti šetanja po kvarnerskim otocima, ona je realna i postoji. Jer Lošinj, Cres i Krk nemaju šume kao što postoje po Lici i Slavoniji-znači čistina i drveće. Više manje je teren obrastao, šikara i puno šmrike. I ako naletiš na divlju svinju, nećeš ju skužiti dok joj ne budeš na dva ili manje metara. Našetao sam se po Krku i vidio sve i svašta. Šta su sve u stanju napraviti te živine, to je prestrašno. A naseljene su zbog lovačke pohlepnosti i nedjeljne razbibrige

Uglavnom, najbolje rješenje je uočiti prvo drvo na koje se možeš koliko toliko popesti i krenuti prema njemu, naravno ako divlja svinja krene prema tebi. A najveća je šansa da će se to dogoditi ako ima mlade. Ukoliko nema mlade a nisi joj baš na samom putu, najvjerojatniji scenarij je da će se okrenuti i pobjeći.

Još nije bilo nekih opasnijih slučajeva i događaja ali da se čovjeku sledi krv u žilama kad vidi neke stvari koje su u stanju napraviti, istina je.
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 22:53   #14
Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
OOvo pričam za Krk. Iz prve ruke. Imam toliko priča vezano za to da je to prestrašno.
Pa od lovaca mos cut stvarno svasta. Ajde, podijeli nesto s nama.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 22:58   #15
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
Pa od lovaca mos cut stvarno svasta. Ajde, podijeli nesto s nama.
Ako te nešto specijalno i konkretno zanima pitaj.

Da, pričaju svašta. Ali ima i istine. Vidio sam snimku od prijatelja (doduše bio je mrkli mrak pa se skoro ništa ne vidi) kako divlja svinja leži na podu nastrijeljena dobrih pola sata, mislili su da je mrtva, kad se odjednom ustala. I sva sreća da je imao metak u pušci inače bi neko od njih nagrabusio i to jako.

Također je istina da ljudi ne vjeruju što se sve događa po otocima zbog te novonastale situacije. Sve dok ne vide...
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 23:21   #16
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Pucanj je glasan. Prase bi se trebalo prepasti, zar ne? Snažni i iznenadni zvuk popraćen boli kod prasenca bi trebalo izazvati paniku i bijeg.
Varas se. Vepar je izuzetno opasan kad nema gdje pobjeci, kad je ranjen i kad je uplasen. Zenka sa mladima je horor. Ako ikad naides na mladunce, bjezi sto dalje.
Gledao sam uzivo 4 lovacka psa i vepra u klincu i da nije bilo lovca koji ga je pogodio dvaput (jednom kuglom - jedno veliko zrno, drugi put devetakom - devet velikih zrna) mislim da bi iskidao i pse i nas.
Zapravo dok ne vidis takvo nesto, nisi svjestan sta zivotinja moze napraviti. Imali smo srecu sto je kugla pogodila pluca, nanijela mu veliku stetu i zapravo ga onesposobila. Ali nakon tog pogodka, jos je sigurno minutu vitlao pse ko da su lisce.
Pucanj iz pistolja ukoliko nije u mozak ili srce nema teorije onesposobiti tu zivotinju dovoljno da ona ne dode do tebe. A kad dode, bog ti pomogao.
Ove zivotinje u karakteru imaju onu granicu ispod koje te skoro nikad nece dirat. ali kad krenu u napad i kad je prijedu to je borba do kraja. I nema okretanja i bjezanja u njih od nicega.
Grizli_Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 23:25   #17
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
Varas se. Vepar je izuzetno opasan kad nema gdje pobjeci, kad je ranjen i kad je uplasen. Zenka sa mladima je horor. Ako ikad naides na mladunce, bjezi sto dalje. Tad ide samo naprijed. Gledao sam uzivo 4 lovacka psa i vepra u klincu i da nije bilo lovca koji ga je pogodio dvaput (jednom kuglom - jedno veliko zrno, drugi put devetakom - devet velikih zrna) mislim da bi iskidao i pse i nas.
Zapravo dok ne vidis takvo nesto, nisi svjestan sta zivotinja moze napraviti. Imali smo srecu sto je kugla pogodila pluca, nanijela mu veliku stetu i zapravo ga onesposobila. Ali nakon tog pogodka, jos je sigurno minutu vitlao pse ko da su lisce.
Pucanj iz pistolja ukoliko nije u mozak ili srce nema teorije onesposobiti tu zivotinju dovoljno da ona ne dode do tebe. A kad dode, bog ti pomogao.
Ove zivotinje u karakteru imaju onu granicu ispod koje te skoro nikad nece dirat. ali kad krenu u napad i kad je prijedu to je borba do kraja. I nema okretanja i bjezanja u njih od nicega.
Boldano je cijela poanta filozofije oko divljih svinja.
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 01:53   #18
Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
Ovo baš i nije istina. To ih zna samo još više razjariti. Čuo sam raznih priča od lovaca. Ako nemaš automat i ne skineš ga iz prve, prilično je velika šansa da će te srušiti na pod i rasčetvoriti. Ovo pričam za Krk. Iz prve ruke. Imam toliko priča vezano za to da je to prestrašno.

Što se tiče opasnosti šetanja po kvarnerskim otocima, ona je realna i postoji. Jer Lošinj, Cres i Krk nemaju šume kao što postoje po Lici i Slavoniji-znači čistina i drveće. Više manje je teren obrastao, šikara i puno šmrike. I ako naletiš na divlju svinju, nećeš ju skužiti dok joj ne budeš na dva ili manje metara. Našetao sam se po Krku i vidio sve i svašta. Šta su sve u stanju napraviti te živine, to je prestrašno. A naseljene su zbog lovačke pohlepnosti i nedjeljne razbibrige

Uglavnom, najbolje rješenje je uočiti prvo drvo na koje se možeš koliko toliko popesti i krenuti prema njemu, naravno ako divlja svinja krene prema tebi. A najveća je šansa da će se to dogoditi ako ima mlade. Ukoliko nema mlade a nisi joj baš na samom putu, najvjerojatniji scenarij je da će se okrenuti i pobjeći.

Još nije bilo nekih opasnijih slučajeva i događaja ali da se čovjeku sledi krv u žilama kad vidi neke stvari koje su u stanju napraviti, istina je.
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
Varas se. Vepar je izuzetno opasan kad nema gdje pobjeci, kad je ranjen i kad je uplasen. Zenka sa mladima je horor. Ako ikad naides na mladunce, bjezi sto dalje.
Gledao sam uzivo 4 lovacka psa i vepra u klincu i da nije bilo lovca koji ga je pogodio dvaput (jednom kuglom - jedno veliko zrno, drugi put devetakom - devet velikih zrna) mislim da bi iskidao i pse i nas.
Zapravo dok ne vidis takvo nesto, nisi svjestan sta zivotinja moze napraviti. Imali smo srecu sto je kugla pogodila pluca, nanijela mu veliku stetu i zapravo ga onesposobila. Ali nakon tog pogodka, jos je sigurno minutu vitlao pse ko da su lisce.
Pucanj iz pistolja ukoliko nije u mozak ili srce nema teorije onesposobiti tu zivotinju dovoljno da ona ne dode do tebe. A kad dode, bog ti pomogao.
Ove zivotinje u karakteru imaju onu granicu ispod koje te skoro nikad nece dirat. ali kad krenu u napad i kad je prijedu to je borba do kraja. I nema okretanja i bjezanja u njih od nicega.

Dakle, problem je riješen. Treba nabaviti mitraljez.

Kad bih i imao pištolj, potrudio bih se ići u streljanu i vježbati. Jer što će mi pištolj ako ne mogu nanišaniti?
Ali opet, jedno je papirnata meta, a drugo je ogromno i ljuto prase koje trči.

Što je s bakljama? Boje li se veprovi blještavog svjetla koje šišti?
(shvatite me, pokušavam naći alternativu penjanju na drvo, jer nema svugdje drva, a i nisu sva user-friendly )
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 07:17   #19
Alternativa je da dok ideš kroz šumu fućkaš kašlješ pjevaš, uglavnom da budeš jako glasan. Dok god te čuju - siguran si jer pajceki se drže one da pametniji popušta, pa se maknu na vrijeme. Uglavnom, ribolovac sam 20 godina i iako sam stalno oko Drave nikad još nisam naišel na svinju.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 08:27   #20
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Alternativa je da dok ideš kroz šumu fućkaš kašlješ pjevaš, uglavnom da budeš jako glasan. Dok god te čuju - siguran si jer pajceki se drže one da pametniji popušta, pa se maknu na vrijeme.
Upravo tako. Isto vrijedi i za medvjede, čitala sam. Koliko god da se mi bojimo kad naletimo na njih, toliko se i oni prepadnu. Upravo zato i napadaju. Kad se "najavimo" da smo blizu, pogotovo zvukom, šanse za izravni obračun sa nama se smanjuju.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.