Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Egzotika - da ili ne?
Da, vlasnik sam. 20 28.57%
Da, nisam vlasnik ali želim biti. 13 18.57%
Ne želim, ali ako savjesni žele i mogu... 21 30.00%
Bezuvjetno sam protiv. 14 20.00%
Ljubimci me općenito ne zanimaju. 2 2.86%
Glasovatelji: 70. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2010., 21:04   #1
Egzotične životinje

Nerijetko čitamo o nemarnim vlasnicima kojima zbrišu otrovne zmije, o urbanim legendama tipa krokodili u WC školjkama, otrovnim paucima (ima jedna super priča na koju ne smijem staviti link zbog drugog foruma, ženskoj zbriše itekako opasni OBT )... Skoro svaki dan ima nekakav slučaj po novinama.

Što mislite o držanju egzotičnih kućnih ljubimaca? Imate li kakvog ljubimca sa drugih meridijana i paralela? Što vas je privuklo? Ako nemate, što biste voljeli? Imate li uvjete za držanje životinje?

Sa druge strane, smatrate li da životinjama nije mjesto u kućama?

Kako gledate na one koji drže razne ugrožene životinje? Može li čovjek dati uvjete za život jednom snježnom leopardu? Što sa kaznama? Koliko postrožiti?

Vlasnik sam brazilske tarantule, usvojila sam notornu crvenouhu korljaču i imam rozokrile paličnjake (Madagaskarani? Madagaskarci ?). Volim životinje, volim učiti o njima i volim se truditi urediti im životni prostor. Gušt mi je vidjeti rast i razvoj, učiti iz prve ruke o nekom biću.

A vi?

Elaborirajte
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 22:06   #2
volim životinje,ali imam fobije od kukaca i vodozemaca.niti jednu životinju ne isključujem kao manje vrijednu, ali mi je malo previše držati zvijeri u privatnom zoo-u.niti prirodno niti normalno.

imam psa u stanu i nemam ništa protiv držanja životinja u stanu, osim opasnih vrsta i divljih zvijeri.kazne za one koji drže i ne brinu-novčane i zatvorske+ odrađivanje u azilima ili zoo-u.

volim ih vidjeti, saznati o njima, naučiti, ali najljepše su u prirodi.

imat ću vijetnamsku svinju kad budem imala kuću.

učila bih rado iz prve ruke, ali grozim se krupnih buba, žaba krastača i inih vodozemaca. ali nisam za njihovo uništenje, ja neću njima, pa očekujem isto od njih.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 14:06   #3
Quote:
Imate li kakvog ljubimca sa drugih meridijana i paralela?
Imam

Tarantule, odrasle zenke, komada tri.
Zmije
Kornjace - crvenouhu, staru ko Biblija i par Steronotherus odoratus, malih kornjacica, par godina stare (cini mi se tri tocnije).

Quote:
Što vas je privuklo?
Pojma nemam, jednostavno ludacki su mi zanimljive i fora i slatke i super sve nesto

Quote:
Imate li uvjete za držanje životinje?
Imam, inace ih ne bi imala.


Quote:
Sa druge strane, smatrate li da životinjama nije mjesto u kućama?
Da i ne, zapravo.
Realno dal mi mojoj kornji bilo bolje da je u nekom jezeru, da slobodno lovi i ne znam... pari se tu i tamo il da je kod mene u filtriranoj vodi i da ju ja hranim sa pincetom + da se ''sunca'' na zarulji umjesto na pravom suncu?
Vjerojatno ono prvo, al jebiga, tak joj je grah pao


Quote:
Kako gledate na one koji drže razne ugrožene životinje? Može li čovjek dati uvjete za život jednom snježnom leopardu? Što sa kaznama? Koliko postrožiti?
To je druga prica.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 20:42   #4
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Što mislite o držanju egzotičnih kućnih ljubimaca?
Ako netko to zeli i ima prikladne uvjete zasto ne?

Quote:
Imate li kakvog ljubimca sa drugih meridijana i paralela?
Nemam.

Quote:
Ako nemate, što biste voljeli? Imate li uvjete za držanje životinje?
Ja bi tigrica

Ne, nemam uvjete i nemam ga cime hraniti, kad bi pojeo ovih nekoliko susjeda koje imam dosao bi red i na mene.

Quote:
Kako gledate na one koji drže razne ugrožene životinje? Može li čovjek dati uvjete za život jednom snježnom leopardu? Što sa kaznama? Koliko postrožiti?
Naravno da moze pruziti uvjete. Ako ima love i prikladan prostor nek mu bude.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 11:40   #5
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Tarantule, odrasle zenke, komada tri.
Vrste ?

Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Zmije
Upravo pikiram na jednu malenu kukuruznu, zmija mi je stara želja.

Općenito... Wishlist mi je podugačak, ali planiram dugo živjeti .

Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Kornjace - crvenouhu, staru ko Biblija i par Steronotherus odoratus, malih kornjacica, par godina stare (cini mi se tri tocnije).
Imaš smrdlju ? Kako se živi sa njima?

Quote:
dora kaže: Pogledaj post
To je druga prica.
Well, opleti .

Quote:
Nex kaže: Pogledaj post
Ja bi tigrica
Tko ne bi. Evo ti prikladan kitteh

Quote:
Nex kaže: Pogledaj post
Naravno da moze pruziti uvjete. Ako ima love i prikladan prostor nek mu bude.
Hehe, ali tu je keč. Brojni procijene da imaju volje, želju i uvjete za nešto, a onda vidiš oronule životinje koje pogledom mole za metak u glavu.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 12:36   #6
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Vrste?
Ovak , imam Brachypelmu boehmei, Brachypelmu albopilosum i Aviculariu versicolor.
Sve tri zenske. Ovo velim zato kaj sam imala jos pauka, al se ispostavilo da su muzjaci, pa su uginuli nakon par godina

Quote:
Upravo pikiram na jednu malenu kukuruznu, zmija mi je stara želja.
Ja sam pretprosle godine imala leglo kururznih.
Ak te jos pere zelja - samo reci

Quote:
Općenito... Wishlist mi je podugačak, ali planiram dugo živjeti .
I meni vjeruj mi i meni
Al za to mi treba para i prostora, a malo sam deficitarna s obe stvari trenutacno.

Quote:
Imaš smrdlju? Kako se živi sa njima?
Na smrdljivice sam naletila jebeno slucajno tj. slucano su ih uvezli u nekavom pet sopu u Importaneu (onom na Glavnom) i ne budi lijena - odma sam ih sljedeci dan kad se vijest prosilila isla kupit

Kornje su odlicne, jer em ne narastu ko crvenuhe, dakle treba ti manje prostora, em ne unistavaju ko crvenuhe.
Uz to mesjedi su iskljucivi tak da ne moras pazit na prehranu ko crvenouhima i nisu tolko agresivne ko ova bestija

Tipa mos slozit sasvim lijep akvarij bez bojazni da ti neman pocupa apsolutno sve unutra.
Ja primjerice sa crvenouhom unutra imam - cijev filtera (koja ju jebeno zabavlja pa ju cupa opetovano), grijac i kamenje (koji ju jednako tako ko i cijev filtera zabavljau pa ih mice, cupa, baca, gura).

Sa ovima mos imat i bilje i grane i svasta nesto.


Quote:
Well, opleti.
Pa cuj realno, dal neko moze pruzit uvjete dostojen zivota jednom snjeznom leopardu?

Realno bi mogao, ako ima para za komadinu zemlje koja se ne moze pogledom obuhvatiti, cijeli eko sustav koji bi imao leopard u stvarnosti e onda moze pruzit uvjete zivota, pa ga mozda drzat u tom ogradenom al ipak slobodnom prostoru.

Ako ga drzi u kavezu 10 metara sa 10 - ne moze da ga jebes
A vecina to radi.


Quote:
Hehe, ali tu je keč. Brojni procijene da imaju volje, želju i uvjete za nešto, a onda vidiš oronule životinje koje pogledom mole za metak u glavu.
Zalosno je to da mnogi to procjene za puno manje zivine (od leoparda ), pa iste zavrse ili u jadnim uvjetima cijeli zivot koji im je skracena za cca 50% ili na kraju zavrse vani, u sumanama, jezerima, azilima i slicno
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 19:13   #7
Mmmmhhh... jel se degu računa kao egzotik?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 20:19   #8
Bezuvjetno protiv samo i iskljucivo jer im se oduzima sloboda i ljepota zivota u pravom stanistu...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:17   #9
imam svoj mali koraljni greben skroman ali uzitak i pol

http://www.youtube.com/watch?v=V9lHq...eature=related


http://www.youtube.com/user/morinome.../4/UTZCLcNbiMo


ko je jednom trope vidio uzivo znati ce otkud zaluđenost
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 00:01   #10
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
imam svoj mali koraljni greben skroman ali uzitak i pol

http://www.youtube.com/watch?v=V9lHq...eature=related


http://www.youtube.com/user/morinome.../4/UTZCLcNbiMo


ko je jednom trope vidio uzivo znati ce otkud zaluđenost
aaaa imaš Nemu! precukreno!! i jako skupo.
nego, jel klauni kad izlaze iz one vlasulje?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 00:16   #11
pitanje za vas koji imate zmije: kako one reagiraju na ljude koji su njihovi vlasnici, vidi li se u njihovom ponašanju neka vrsta afekcije prema vlasnicima, mogu li se na neki način "pripitomiti"? ponašanje zmija kao kućnih ljubimaca mi je totalna nepoznanica i voljela bih znati nešto više o tome
Crna Mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 00:25   #12
Quote:
Crna Mačka kaže: Pogledaj post
kako one reagiraju na ljude koji su njihovi vlasnici, vidi li se u njihovom ponašanju neka vrsta afekcije prema vlasnicima, mogu li se na neki način "pripitomiti"?
Da i ne.
Ne - u smislu u kojem se pripitomljavaju psi, da ti nosi novine i dolazi na poziv , al da - u smislu da te se ne boji, samim tim da te ne zeli ugrist i da te nekako (nemam boljeg izraza) prihvati i privikne se na tebe.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 20:08   #13
a kakva je tvoja interakcija sa zmijom kao ljubimcem, mislim, da li ti dopušta da je diraš, imaš u rukama, godi li joj to? puštaju li se zmije uopće iz terarija ili su cijelo vrijeme zatvorene unutra?
Crna Mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 20:36   #14
zmije mrzim, a o paucima nezelim ni pricati

volio bi definitvno imati tigra...malenoga afkors, ali i istoga zadržati kada naraste...

zašto ?
da mi niko ne uleti u dvor
zato jer mi je to naimpresivnija životinja na svijetu...
inprocess is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 21:03   #15
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
aaaa imaš Nemu! precukreno!! i jako skupo.
nego, jel klauni kad izlaze iz one vlasulje?
ma to ti je isto kao i auto diskutabilno
moš vozit ferrarija a mozes i ficu da se i jeftino proci,
ali ako hoces brdo koralja to te kosta.
ma izade tu i tamo van kad ide jest

evo par slikica

http://s2.pticica.com/foto/0000879688_l_0_j34xfu.jpg

http://s2.pticica.com/foto/0000816320_l_0_4426b9.jpg

http://s2.pticica.com/foto/0000804295_l_0_d4ed9q.jpg

http://s2.pticica.com/foto/0000804298_l_0_39nd70.jpg

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 07.05.2010. at 21:58. Reason: slike
morino is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.05.2010., 22:03   #16
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
evo par slikica
Reef ti je strava (pogledala sam i klipiće, naravno), samo pripazi na slike.

Quote:
Crna Mačka kaže: Pogledaj post
a kakva je tvoja interakcija sa zmijom kao ljubimcem, mislim, da li ti dopušta da je diraš, imaš u rukama, godi li joj to? puštaju li se zmije uopće iz terarija ili su cijelo vrijeme zatvorene unutra?
Neotrovne zmije (nakon što probave glavninu obroka, budući da su tijekom vrlo cranky) se uredno mogu držati po rukama. Meni je taj feeling , kad ti se oko prstiju, šake i ruke lagano opliće i nježno steže mišićavo prelijepo biće.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 22:20   #17
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
ma to ti je isto kao i auto diskutabilno
moš vozit ferrarija a mozes i ficu da se i jeftino proci,
ali ako hoces brdo koralja to te kosta.
ma izade tu i tamo van kad ide jest

evo par slikica
Prekrasno, sigurno puno truda treba.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 01:07   #18
Quote:
Crna Mačka kaže: Pogledaj post
a kakva je tvoja interakcija sa zmijom kao ljubimcem, mislim, da li ti dopušta da je diraš, imaš u rukama, godi li joj to? puštaju li se zmije uopće iz terarija ili su cijelo vrijeme zatvorene unutra?
Diram ja njih, narafski
Dal joj godi? Brijem da joj godi moja toplina, a i iskreno zmije su onak ''iskrene'' zivine - kad joj nest ide na zifce - grize

Imam jednog debelog junaka koji bas ne voli da ga se dira oko repa i za rep, zasto samo nebo zna, al takav je od kad je kupljen.
Uglavnom zaboravila se ja i pipkala ga oko repa i... dobila ugriz
Sama sam si kriva.





morino - prejeben akvarij
Savrsen
Kolko litara?
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 15:38   #19
lak sam za slike tak sam ih naucio stavljat
kaqk bebić veli nadam se da me drugi put nece ulovit.

akvarij je 500 litara,bio sam jucer kod lik koji ima 800 i prejeben je.
ovo moje je nista sta ekipa po netu ima.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 22:18   #20
OK,vas šestero koji bi htjeli imati - što želite u svojim domovima ?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.