Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2010., 12:02   #1
Bivši i bivše - da li je moguće prijateljstvo - zbirni topic

Nije mi jasan taj fenomen,a vidjela sam ga kod mnogih.Poslije dugogodišnje ili kratkogodišnje veze naglo se gaje prijateljski odnosi prema bivšem/bivšoj.A mislim da to nije nakon godina pauze između nego skoro pa odmah.Čemu to? Po meni je to neophodno samo ako imate zajedničku djecu bilo u braku ili izvan njega.
sexy_ciccolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 12:05   #2
Što znači "naglo se gaje"?
S jednom ex curom sam sada odlična frendica.
Nakon prekida je trebalo nekoliko mjeseci da sve sjedne na svoje mjesto, a nakon toga smo postale super frendice. Koje se često čuju i posjećuju.

Ne znam zašto je to nekome toliko čudno.
Sve same kraljice drame na ovom forumu.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 12:08   #3
ne znam. ja sam sa svojim bivšim baš u dobrim odnosima. nije da se često viđamo, ali kad se vidimo sjednemo i ispričamo se. i ne samo to već sam sigurna da kad bih ga zamolila za bilo kakvu pomoć - pomogao bi. oženjen je sa dvoje djece sad.
ako sam mogla biti s njim u vezi 2.5 godine, ne vidim zašto ne bi mogli normalno sjest i razgovarat? (naravno, nakon što je prebolio prekid, jer kad smo tek bili prekinuli normalna komunikacija nije bila moguća)
shakiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 12:13   #4
Quote:
shakiri kaže: Pogledaj post
(naravno, nakon što je prebolio prekid, jer kad smo tek bili prekinuli normalna komunikacija nije bila moguća)
Da, naravno da je ovo najbitnije.
Sa svim svojim ex curama sam ostala u dobrim odnosima, s nekima se čujem rijetko, s nekima češće, ali sa svakom mogu sjesti i popiti cugu bez beda.

A s onom već spomenutom sam baš full dobra frendica. Bile smo zajedno 4 godine(prije 5 godina) i sada svaka ima svoj život. Nema nikakvih zaostalih nerješenih osjećaja. I to je to što je najvažnije.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 12:17   #5
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Nema nikakvih zaostalih nerješenih osjećaja. I to je to što je najvažnije.
pa da. baš iz tih razloga mi uopće nije čudno nit neugodno (čak mi je jako drago) vidjeti ga i popričati s njim.
neki dan mi kući doveo svog bebača

smatram da gdje god su stvari jasne i nema prekrivenih ciljeva nit s jedne nit s druge strane - odnos može funkcionirati.
čudno bi mi bilo da danas ne mogu s njim razgovarati - zapitala bih se koji klinac sam radila s njim 2.5 godine?
shakiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 12:23   #6
Ne kužim ni ja kad neki postanu super frendovi odmah poslije prekida... Meni je trebalo više od godinu dana da se smire strasti i onda sam mogla bivšeg gledat ko frenda. Makar, nije to prijateljstvo kakvo imam sa nekim drugim dečkima skojima nikad nisam bila, više onak, poznanstvo, tu i tamo odemo na kavu, čujemo se ponekad i to je to.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 13:09   #7
Jako bih htjela, ali nažalost ne ide. Naime, kad prekinem, pa makar i pod posve raščišćenim uvjetima, ne mogu više imati nikakav kontakt s tom osobom. Nekako me opterećuje njegova prisutnost. Znam da je to nerazumno, ali svejedno ne ide, pa ne forsiram.
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 13:13   #8
Možda zato što neki prekidaju baš zbog toga što je ljubav isparila i shvaćaju da su si više frendovi nego ljubavnici?
trešnjica007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 13:23   #9
Prijateljstvo poslje ljubavi? Da naravno, ali ne u mom slučaju. Sa svim svojim bivšim dečkima sam u normalnim odnosima (tj. bez svađe, durenja, ružnih riječi), ali daleko od prijateljstva. Čujemo se ponekad i to je sve.
Nikakve kavice, izlasci, povjerljivi razgovori i sl.
Isto tako i moj dečko. Čuje se ponekad s bivšom, ali ne bih voljela da su prijatelji i da se nalaze 5 puta tjedno.
nešto_me_zanima is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 13:25   #10
Kod mene ovoga nema,kad prekidam s nekim to je zauvijek,jednostavno gledam ovako..ako sam s tobom raskinula vezu znači nisi mi štimao,šta ja imam ići kasnije na neke kavice i sl.Za mene je prošlost -prošlost..i više se ne osvrćem za njome.Prijateljstvo??teško iskreno,ali ok ima i takvih ljudi i to je ok,za mene toga nema..gledam u sadašnjost,prošlost neka bude di joj i je mjesto-u prošlosti,a za budućnost-neka bude kako bude i neka dođe kad bude trebala i morala.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 13:35   #11
Quote:
trešnjica007 kaže: Pogledaj post
Možda zato što neki prekidaju baš zbog toga što je ljubav isparila i shvaćaju da su si više frendovi nego ljubavnici?
Da, jer ako je to u pitanju (znači, "ona" ljubav je isparila, ostali su samo frendli osjećaji) nema razloga da se to prijateljstvo ne nastavi.
Pogotovo ako sam s nekim provela 4 godine. Pa jebemu, nisam bila s tom osobom samo zbog jebačine valjda.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 13:41   #12
ja sam sa svakim svojim bivšim ostala u prijateljskim odnosima za jednog skoro pa mogu reći da mi je i najbolji prijatelj ne znam, meni je nepojmljivo da sam s nekom osobom provela određeni dio života, a da danas okrenem glavu kad ga vidim.
__________________
recording all my problems onto memory cards...
drawing is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 13:51   #13
Quote:
sexy_ciccolina kaže: Pogledaj post
Nije mi jasan taj fenomen,a vidjela sam ga kod mnogih.Poslije dugogodišnje ili kratkogodišnje veze naglo se gaje prijateljski odnosi prema bivšem/bivšoj.A mislim da to nije nakon godina pauze između nego skoro pa odmah.Čemu to? Po meni je to neophodno samo ako imate zajedničku djecu bilo u braku ili izvan njega.
Ako je jedna strana povrijeđena prekidom,sigurno neće htjeti ostati u dobrim odnosima ne zbog toga što ne želi,nego zato što ne može.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 14:01   #14
@golubice, uvijek je netko povrijeđen prekidom, samo što valjda dođeš u godine kad prekid ne percipiraš kao konačnu kataklizmu razapinjanja ljubavi, pa uskrslu sreću pronalaziš u prijateljstvu s bivšim partnerom. brijem da usamljenost boli više od trenutnog osjaćaja povrijeđenosti
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 14:21   #15
Recimo za mene je život jedna knjiga sa debelim il tankim stranicama ovisi o osobama.I sad kad zatvoriš jednu stranicu jer baš neophodno se na nju vraćat.Tako da mislim na taj način.Drukčije je ka d ste recimo osuđeni jer ste na istom radnom mjestu ako ste možda i ne možete zaobilaziti.
sexy_ciccolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 14:25   #16
Quote:
sexy_ciccolina kaže: Pogledaj post
Recimo za mene je život jedna knjiga sa debelim il tankim stranicama ovisi o osobama.
kaj dejtaš i debele i mršave? nemaš neki unificiran način odabira...potencijalnog partnera? koji su bolji drugari?
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 14:26   #17
Quote:
sexy_ciccolina kaže: Pogledaj post
Poslije dugogodišnje ili kratkogodišnje veze naglo se gaje prijateljski odnosi prema bivšem/bivšoj.
Pa ne baš naglo, nego su tu bili i cijelo vrijeme veze valjda, zašto bih bila u vezi s nekim prema kome ne gajim prijateljske osjećaje prvo?
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 14:30   #18
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
kaj dejtaš i debele i mršave? nemaš neki unificiran način odabira...potencijalnog partnera? koji su bolji drugari?
Ajme biserko mislim na životno iskustvo.Mrzim bukvaliste!
sexy_ciccolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 14:46   #19
Quote:
sexy_ciccolina kaže: Pogledaj post
Ajme biserko mislim na životno iskustvo.Mrzim bukvaliste!
bukvalist? to pretpostavljam nema veze s listopadnim drijevom
dakle, u toj tvojoj knjizi...gostiju, na debele stranice, debelim slovima i masnom tintom upisuju se ljudi bogatog životnog iskustva....ovi osiromašeni dodatno su oštećeni nevidljivim neilustriranim sadržajem....kako nepravedno
kakve veze sve to skupa ima s dobrim odnosima nakon prekida?
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 15:06   #20
Jel ti to mene zajebavaš? Bukvalno znači doslovno.Nije moguće da si htjela ispast duhovita.Ovdje ne pričamo o stranicama moje knjige.To je ionako metaforički.Halo pričamo o prijateljstvu nakon ljubavi.Osim u slučaju da se već kao frendovi niste sparili.
sexy_ciccolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger