Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2010., 17:53   #1
Što jesti kad zapnemo u divljini - životinje i biljke

Znam da je Jez otvorila temu o preživljavanju, ali tamo se bazira više na "obrani".
Mene zanima imate li savjete kako se prehraniti i snaći u slučaju da zapnete negdje u prirodi?
Što jest? koje životinjice, kako se domoć njih? Jeste kad bili u sličnoj situaciji?

Nisam našla sličnu temu, ako postoji slobodno spojite.
hvala

na primjer, nemam pojma koje su jestive biljke.pretpostvaljam da ima netko ovdje tko zna što se može ubrat za prvu ruku.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.

Zadnje uređivanje Pješčani sat : 19.08.2010. at 18:01.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 18:11   #2
nah da, Bear Grylls mi uvjek pokaže što da pojedem tamo gdje se vjerojatno neću izgubiti, ali, što pojesti u listopadnoj slavonskoj šumi
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 19:20   #3
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
nah da, Bear Grylls mi uvjek pokaže što da pojedem tamo gdje se vjerojatno neću izgubiti, ali, što pojesti u listopadnoj slavonskoj šumi
trešnje, jagode, sorbusi, kupine, kesten pitomi, tartufi, razne gljive.....
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 19:23   #4
jagodeeeeeeee!
1981zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 19:27   #5
neam blage veze. grickao bi pomalo ono što izgleda jestivo i ima dobar okus, pa ako se ne razbolim, nastavio bi s tim.
a ima i ptica i živine koje se može ulovit, pa napravit kakvu indijansku vatru i ispržit.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 19:38   #6
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
neam blage veze. grickao bi pomalo ono što izgleda jestivo i ima dobar okus, pa ako se ne razbolim, nastavio bi s tim.
Priroda je na tvojoj strani jer većina biljaka koje su otrovne imaju poprilično neugodan okus. Vrište da ih treba ispljunuti.

Nisam nikad bila u toj situaciji ali ne bih išla na životinje, osim ako se ne radi o zimskom periodu kad nema biljaka. Ovo sa jagodama je smiješno jer za odraslog čovjeka od 80 kg treba pojesti makar 5 kg da bi se "osjetilo"

Najbitnija je svježa i pitka voda. Lako ćemo za hranu, ali žeđ je kritična.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 19:59   #7
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Priroda je na tvojoj strani jer većina biljaka koje su otrovne imaju poprilično neugodan okus. Vrište da ih treba ispljunuti.
tako i ja kontam - osjet okusa i mirisa (a valjda i vida) je evoluirao tako da nam jestive stvari izgledaju i mirišu ukusno i imaju dobar okus. to je ok u tropima gdje uvijek ima voća i raznih plodova (bar mislim da ima).

kod nas nema uvijek dovoljno takvih plodova tijekom godine, pa bi se moralo baciti na živine. nije da se razumijem u jestive biljke, ali na ovim područjima se uvijek preživljavalo od lova. da su imali dovoljno dostupnog bilja, ne bi se patili time.
Quote:
Najbitnija je svježa i pitka voda. Lako ćemo za hranu, ali žeđ je kritična.
o fak, da, na vodu sam zaboravio.
za početak bi trebalo naći kakav potok i hodati niz tok, nikad predaleko od potoka. kakve još metode za traženje tekućine postoje?

ne znam koliko bi bilo teško uhvatiti kakvu ribu
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 20:14   #8
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
tako i ja kontam - osjet okusa i mirisa (a valjda i vida) je evoluirao tako da nam jestive stvari izgledaju i mirišu ukusno i imaju dobar okus.
Izgled je kurva



a zbunjuje me i mušmulama. Navodno su prefine i turbozdrave , ja ih ni motkom ne diram.

Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
za početak bi trebalo naći kakav potok i hodati niz tok, nikad predaleko od potoka. kakve još metode za traženje tekućine postoje?
Kad sam u šumama visoko u brdima daleko od cesta pijem vodu iz potoka. Uvijek je čista, bistra i hladna, idem logikom da se prlja kad dođe do ljudi na putu prema dolje. Nikad nisam imala crijevnih problema, a nadam se da ni neću.

Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
ne znam koliko bi bilo teško uhvatiti kakvu ribu
Šiljat štap i deri, Miško
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 20:43   #9
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post


a zbunjuje me i mušmulama. Navodno su prefine i turbozdrave , ja ih ni motkom ne diram.
što je to i kako to izgleda?
znam što su mušmule, ali ovo vjerojatno nema nikakve veze s tim
__________________
Ako te muči neka misao,nalaziš je svud,sve je izražava,čak je mirišeš u zraku.Jedini način da se oslobodi jest da se izrazi.
BrokeBM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 20:46   #10


S tim da mora biti potpuno trulo (feces-lookalike) da bi bilo jestivo.

__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 21:18   #11
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Šiljat štap i deri, Miško
Neznam kolika je razlika u ponašanju morskih i riječnih riba, ali da bi morsku ribu s obale ulovio štapom trebalo bi ti barem pola godine intenzivnog vježbanja i brdo sreće. Drugim riječima, možeš otpisati...
__________________
Hey Joe...
Drveni Sovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 21:51   #12
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post


S tim da mora biti potpuno trulo (feces-lookalike) da bi bilo jestivo.


nego, ja sam to jela jer sam prije imala u vrtu i predobro je, slatke su i jednostavno su savršene

i ne moraju baš biti trule nego onako mekane na opip, meni super
__________________
Ako te muči neka misao,nalaziš je svud,sve je izražava,čak je mirišeš u zraku.Jedini način da se oslobodi jest da se izrazi.
BrokeBM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 22:21   #13
Quote:
maky3685 kaže: Pogledaj post
trešnje, jagode, sorbusi, kupine, kesten pitomi, tartufi, razne gljive.....

kojih ima samo u određenim godišnjim dobima, a neke od njih su jestive samo jedanput!
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 22:28   #14
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Izgled je kurva

a zbunjuje me i mušmulama. Navodno su prefine i turbozdrave , ja ih ni motkom ne diram.

dobre su, onak , to je nešto kao gnjila jabuka koja ima okus po ničemu
ali jestive
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 23:02   #15
Zamoli lugara da ti da svoj sendvič.
Nikolajeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 00:27   #16
Gljive se niti ne isplati jesti jer im je kalorijska vrijednost nikakva a rizik je popriličan.
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 00:32   #17
Naručiš pizza delivery, zato ti je dobro imat broj pizzerie sa sobom.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 00:47   #18
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Naručiš pizza delivery, zato ti je dobro imat broj pizzerie sa sobom.

Kod mene nema signala u šumi

jesu li žirevi jestivi i jesu li kalorični? Svinje ih obožavaju
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 01:00   #19
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Naručiš pizza delivery, zato ti je dobro imat broj pizzerie sa sobom.
a ako nemaš mobitel, dobro je uvijek naći kakvu ženu i ukrasti joj torbicu. snalaženje u prirodi
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 01:32   #20
Prije x godina pervan je imao temu o aboličanima i preživljavanju u prirodi.
On je našao tzv biljku 100 maraka, kad je nađeš uz njen korijen je 100 maraka i time kupiš od seljaka što ti treba. Kako je već prošlo neko vrijeme biljka se razvila u biljku 100 eura stoga je najefikasniji način prepoznati biljku 100 eura za preživljavanje u prirodi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.