Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Bi li vi obukli nešto takvo svom psu?
Hoću, čim nađem takav komadić "odjeće" . 4 5.13%
Bih? Već jesam . 4 5.13%
Nisam puko, jebeno ne dolazi u obzir . 70 89.74%
Glasovatelji: 78. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2010., 10:33   #1
Question Vlasnici kućnih ljubimaca, pretjerivanje, plisirana šantung svila i ostale stvari

Naslov je privremen, deinspirirana sam

Molim da pogledate ovu galeriju.

Jel vama to prihvatljivo, lijepo i želite li vidjeti takvo što na svom ljubimcu? Što uzrokuje takve pojave? Nekim logikama, te odjeće ne bi bilo da nema tržišta za nju tj. (IMO) vlasnika koji pretjerano humaniziraju svoje ljubimce. Kakvu dijagnozu postaviti osobi koja psa oblači u Vilu Zvončicu? Puka dosada zapakirana u kvazi-modnu kvazi-osviještenost ili ultimativni modni K9 jauk?

Sa mnom očito neki đava ne štima, meni je za psa dovoljan povodac u obliku prsluka (ne sviđaju mi se okovratni, vjerujem da muče živinče).

Slušam
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 10:41   #2
Posve mi je razumljivo obući psu nešto da mu ne bude hladno, a i sasvim mi je u redu da to bude vizualno, estetski lijepo.
Ali ove bedastoće sa maškaranim kostimima, naočalama , kvazi fensi-šmensi detaljima mi izgleda kao psihičko zlostavljanje životinja.

Galeriju nisam pogledala do kraja, bilo mi je previše.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 10:46   #3
Pogledala sam galeriju...definitivno je ovo pretjerivanje...ali po zimi kaputić dobro dođe...pogotovo malim psima
tabea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 11:35   #4
Ma stvarno,ovi nisu "normalni" Slažem se ako je hladno da im se nešto obuće,ali ovo je pretjerano...razmišljan na glas i smijem se,kako bi bilo da ovo navučem na svoga "tovara"
Sarita 17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 11:38   #5
Imam wannabe psa koji po zimi mora nositi kaputić.
Ipak, držim se zdravog razuma pa nabavljam praktične i tople jakne. Također, pazim i da je neke normalne boje (crna, smeđa, maskirna, siva)

Ovo što ljudi rade s tim malim psima je zbilja bolesno.
Naravno, sve ovo nije dovoljno glupo.
Možemo mi i bolje pa se neki genijalac sjetio raditi i obuću za pse.
Balerinke su trenutno ultimativni izraz ljubavi prema psu. Da im poštediš šapice od raznih kemikalija kojih ima po cestama, naravno.


Najtužnije od svega je što većina tih malih pasa ima divan temperament i mogu biti odlični psi za pratnju. Iznimno su aktivni, pametni, temperamentni i tuga me uhvati kad vidim jorkija kako izviruje iz nečije torbe.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 12:30   #6
Jebeš cucke koji dobiju upalu pluća čim temperatura padne ispod 20 °C ili netko kihne prema njima.
Što se tiče ovih koji od njih rade karikature male djece vjerojatno se radi o nekakvom psihološkom defektu pa bi ih, shodno tome, stavio na promatranje u prikladne kliničke bolnice, zlu ne trebalo.

Imam mješanca koji čitavu zimu provodi vani, bez obzira na temperaturu i nije mu ništa, kao što su vani provodili i svi njegovi pretci. Osobno serem na sve te džepne izdeformirane pasmine i imam izrazito loše mišljenje o ljudima koji ih imaju (vidi odlomak iznad).

Psu neću nikad obući nikakvu obleku, ili cipele, a ako će on zbog toga oboliti i krepati - neka krepa, što se mene tiče nismo ih ni trebali uzgojiti. Uostalom takvog neću ni imati. Jedino što odobravam je zaštitna oprema na radnim psima koji rade specifične zadaće npr. psima tragačima posebna obuća da ne ozlijede šape zbog terena po kojem se kreću i sl.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 12:44   #7
pa sta ja znam,ja osobno mozda nebi stavila nista od toga na mog psa,ali oni koji oblace u to psa neka oblace,ne smeta mi svatko ima svoje pravo.imam manju vrstu psa kojoj isto obucem njegov kaputic kad je jako hladno ili snijeg padne i ne vidim nista lose u tome..
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 13:16   #8
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Osobno serem na sve te džepne izdeformirane pasmine i imam izrazito loše mišljenje o ljudima koji ih imaju (vidi odlomak iznad).
Bojim se da život vlasnika patuljastih pasmina nakon ovoga više neće imati smisla
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 13:30   #9
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Jebeš cucke koji dobiju upalu pluća čim temperatura padne ispod 20 °C ili netko kihne prema njima.
Mada mi je ponekad simpatično vidjeti psića u kaputu, u stvari se pitam kako vlasnici znaju da je psu hladno
Ono, kada je točno "dan za kaputić", a kada ga izvode "golog"?

Da li jednostavno furaju kapute cijelu zimu, bilo 14 stupnjeva ili -2, ili

I da li onda postižu efekt kao onaj kod hiperzaštićenih beba koje su kasnije alergičari?
Da li se psima kojima se oblači odjeća zapravao tako umanjuje prirodna zaštita od hladnoće (npr. dlaka koja zimi neće biti jača jer nema potrebe kad mu mamica ionako obuče jaknu)?

Vlasnici, da li u uputstvima piše na kojoj temperaturi početi oblačiti psa

Quote:
Jedino što odobravam je zaštitna oprema na radnim psima koji rade specifične zadaće npr. psima tragačima posebna obuća da ne ozlijede šape zbog terena po kojem se kreću i sl.
Ili pancirke za policijske pse
marit za is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 13:35   #10
Quote:
maritza kaže: Pogledaj post
Mada mi je ponekad simpatično vidjeti psića u kaputu, u stvari se pitam kako vlasnici znaju da je psu hladno
Nekontrolirano drhtanje obično bude sasvim zgodan indikator.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 13:37   #11
Quote:
maritza kaže: Pogledaj post
Mada mi je ponekad simpatično vidjeti psića u kaputu, u stvari se pitam kako vlasnici znaju da je psu hladno
Ono, kada je točno "dan za kaputić", a kada ga izvode "golog"?

Da li jednostavno furaju kapute cijelu zimu, bilo 14 stupnjeva ili -2, ili

I da li onda postižu efekt kao onaj kod hiperzaštićenih beba koje su kasnije alergičari?
Da li se psima kojima se oblači odjeća zapravao tako umanjuje prirodna zaštita od hladnoće (npr. dlaka koja zimi neće biti jača jer nema potrebe kad mu mamica ionako obuče jaknu)?

Vlasnici, da li u uputstvima piše na kojoj temperaturi početi oblačiti psa


Ili pancirke za policijske pse
pa kako nebi znali,manje pasmine pogotovo kratkodlake jednostsvno ne podnose hladnocu i cim izadju vani pocnu trest,drhte,a nekad i u kuci drhte.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 13:41   #12
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Nekontrolirano drhtanje obično bude sasvim zgodan indikator.
Pa nek trči malo
marit za is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 13:45   #13
Ajme šantung svila. Dobar je naslov.

Slike s ove galerije su mi prebezveze. Obukla bih nešto svom psu kad bih imala neku kratkodlaku čivavu ili tako nešto, što se trese kad izađe van ako je malo hladnije, ali s obzirom da imam cucka za sve vremenske uvjete i elementarne nepogode, onda niš.

Ali recimo i da imam psa kojem se mora nešto obuć po zimi to ne bi bilo nepraktično, prešareno, svjetlucavo, šljokičasto. Ne bi bilo nikakvih dodataka i pizdarija.
Prije par mjeseci sam vidjela nekog penzića, vodio je na uzici pudlu u Sherlock Holmes kompletu. Samo, ne znam jel pudlama to treba? Izgleda mi kao da imaju dosta dlake tak da nemam pojma.
Ono sa slika je nepotrebno pretjerivanje, a to ne volim.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 13:48   #14
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
pa kako nebi znali,manje pasmine pogotovo kratkodlake jednostsvno ne podnose hladnocu i cim izadju vani pocnu trest,drhte,a nekad i u kuci drhte.
To drhte zbog straha da će morat dignut guzicu sa kauča

Dobro, šalim se, volim pse (čak i male) i rekla sam već da su mi ponekad jako simpa kad su obučeni.
Ali mislim da viđam previše pasa koji su obučeni ne zbog funkcionalnosti, nego zbog pranja savjesti (ono: kupilo se odijelo za 400kn pa ajmo ga furat od 15.10. do prvog maja), a to mi je onda isto nepotrebno cirkusiranje kao galerija sa uvodnog linka.
marit za is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 13:53   #15
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
pa kako nebi znali,manje pasmine pogotovo kratkodlake jednostsvno ne podnose hladnocu i cim izadju vani pocnu trest,drhte,a nekad i u kuci drhte.
Imam zimogroznog fraera, mislim da bi me ker koji drhti u kući dotuko

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Jedino što odobravam je zaštitna oprema na radnim psima koji rade specifične zadaće npr. psima tragačima posebna obuća da ne ozlijede šape zbog terena po kojem se kreću i sl.
morbidni i ja, po običaju, jako slično razmišljamo


Tupelo, koju pasminu imaš? Jesi kad



prećerala ?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 13:57   #16
Quote:
maritza kaže: Pogledaj post
Pa nek trči malo

Neće, gadura mala.
Ukopa se na mjestu i kad joj skroz dopizdi pokušava nam se uvući u nogavice od hlača


Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Tupelo, koju pasminu imaš? Jesi kadprećerala ?
Jorkširca.
Nisam nikad. Majkemi
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 14:00   #17
Quote:
maritza kaže: Pogledaj post
To drhte zbog straha da će morat dignut guzicu sa kauča

Dobro, šalim se, volim pse (čak i male) i rekla sam već da su mi ponekad jako simpa kad su obučeni.
Ali mislim da viđam previše pasa koji su obučeni ne zbog funkcionalnosti, nego zbog pranja savjesti (ono: kupilo se odijelo za 400kn pa ajmo ga furat od 15.10. do prvog maja), a to mi je onda isto nepotrebno cirkusiranje kao galerija sa uvodnog linka.
e da bas zbog toga.....

slatka mala maltezerica u rozom...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 14:06   #18
Što se uvodnog pitanja tiče, ne mogu si pomoć, ali sam uvjerena da babe (jer uvijek su to žene), koje tako "sređuju" pse imaju nekih issues s majčinstvom.
Zapravo im treba dijete ili bar muškarac da se brinu o njemu, ali se na kraju zadovolje i sa psom. Uglavnom, kad vidim prenakićenog psa bar znam koliko je sati
marit za is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 14:09   #19
Quote:
maritza kaže: Pogledaj post
Što se uvodnog pitanja tiče, ne mogu si pomoć, ali sam uvjerena da babe (jer uvijek su to žene), koje tako "sređuju" pse imaju nekih issues s majčinstvom.
Zapravo im treba dijete ili bar muškarac da se brinu o njemu, ali se na kraju zadovolje i sa psom. Uglavnom, kad vidim prenakićenog psa bar znam koliko je sati
a sta ako ima muskarca i dijete
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 14:15   #20
Po meni bi sve to trebalo na psihijatriju zatvoriti.Frigidne i nedojebane babetine i pompozne glupačice koje ne znaju što će sa sobom.
I još najogre društvo to podržava pod krinkom "liberalnosti" ili tko zna koje pizdarije.Mene je uvijek zanimalo zašto je neko dtruštvo što je više razvijeno to je više bolesno?
Bi li s rastom moći (bogatstva ) društva trebale isto tako rasti i ograničavajuće granice istog?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.