Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2010., 09:17   #1
Preživljavanje pod ruševinama i gubici tjelesne mase

pozz

zanima me
recimo osoba x je zarobljena ispod rusevine na 1-2 tjedna .. znači ne kreće se
koliko bi dnevno gubila težinu .. bez hrane .. ajmo reći da vodu ima .. pošto bez nje se stvari komplikuju

mnogo hvala
mt ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 09:36   #2
1 gram sala ima recimo 8 kalorija
1 gram mišića (nagađam) ima 4 kalorije ako je od proteina a može imat i glikogena u sebi pa je isti k. Dakle 4 po meni.

Izračunaj BMR
http://www.bmi-calculator.net/bmr-calculator/

BMR ti je vrijednost koliko ti tijelo dnevno potroši energije u stanju mirovanja pa računaj.
Uzmi u obzir da na početku ide masno tkivo, kasnije i mišić i kozna šta još radi proteina kojih u masnom tkivu nema.

Uzmi još i u obzir da je tijelo od 60% vode.

Edit: Koliko uopće čovjek može bit bez hrane?
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 10:15   #3
Quote:
zzo kaže: Pogledaj post

Edit: Koliko uopće čovjek može bit bez hrane?
Prosjek 2-3 tjedna uz rad bez ikakve hrane tipa zarobljenici u logorima, više uz minimalnu hranu tipa kruh i sl. Moguće je i do 2-3 mjeseca, ali u slučajevima mirovanja, tipa politički zatvorenik koji samo spava i leži/meditira (u oba slučaja vrlo niska potrošnja energije).

Isto tako ovisi koliku zalihu drugih tvari imaš u organizmu. Ako se hraniš samo brzom hranom, pa prestaneš jesti brže će ti otpadati kosa/nokti, možda i srce otkazati pošto ti osim šećera trebaju natrij, kalij, par vitamina, minerala i sl.


A ovo tu šta se tiće ruševine, ako si lako ozljeđen, trošit češ više energije dok se regeneriraš, zatim vrlo malo, osim ako si klaustrofob i sl. pa se ne možeš smiriti i srce ti konstantno lupa. Ako si teže ozljeđen i npr. ruševina te stišće, onda češ umrijeti u roku od par dana.

Ali vjerujem da ti misliš na situaciju di si recimo lancem zavezan za stolicu XD
Potrošio bi vrlo malo energije.
Viperus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 10:34   #4
Quote:
Viperus kaže: Pogledaj post
Prosjek 2-3 tjedna uz rad bez ikakve hrane tipa zarobljenici u logorima, više uz minimalnu hranu tipa kruh i sl. Moguće je i do 2-3 mjeseca, ali u slučajevima mirovanja, tipa politički zatvorenik koji samo spava i leži/meditira (u oba slučaja vrlo niska potrošnja energije).
Hvala. Nisam znao da čovjek može tri tjedna bit bez hrane uz rad. Ovo za nekoliko mjeseci sam čitao o ljudima šta meditiraju po nekoliko mjeseci bez hrane, al nisam baš bio siguran koliko je to istinito bilo. Možda je čak bilo spomenuto da su i bez vode bili ne sjećam se više - uglavnom neki članak o Ram Bahadur Bomjonu.
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 10:39   #5
A ovo veze s Rekreacijom ima kakve?
Rekreativno provođenje vremena ispod ruševina.




Modovi, sori ak ovo ne spada ni ovdje.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 10:54   #6
Quote:
Viperus kaže: Pogledaj post
Ali vjerujem da ti misliš na situaciju di si recimo lancem zavezan za stolicu XD
ma nisam odmah htjeo da napisem punu pricu .. odmah idu osude i tako ..

ovo mi nije prvi put .. tako da sam imao prosle godine 3 mjeseca praxe ovog rezima .. tako i ove godine 2-3 mjeseca ..

1.poceo sam sa 2 vocke na dan prva 2 mjeseca prve godine
2.zadnji mjesec ... jeo svaki 2-gi eventualno 3-ći dan

ovu metodu 2 sam koristio 0ve godine jedno 2 mjeseca .. a onda jednom 5dana drugi put 6 dana ne jeo ... u biti imam praxe

i evo danas je 6-ti dan kako konzumiram samo
- jedna voćka na dan
- 2dcl mlijeka i pola kocke sećera ( 3,2 mm)
- ostalo voda sa blago razmućenim sokom (sirup)

i to je to u biti ... većinom sam vezan za stolicu ..
ali šetnja mi neide u prilog iz drugih razloga ..

pozz
mt ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 11:01   #7
A zašto si na takvom režimu, pripremaš se za 2012. ^^ ?
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 11:31   #8
Quote:
zzo kaže: Pogledaj post
A zašto si na takvom režimu, pripremaš se za 2012. ^^ ?
zavisi u kojem smislu .. gledam na to sa 2-je strane

2012 se desi .. prema "prorocanstvima" ja sam u minusu
ako se ne desi onda sam u plusu ... jbg
to me najvise kopka
mt ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 12:07   #9
Nisi odgovorio zašto si na takvom režimu?
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 12:21   #10
Quote:
zzo kaže: Pogledaj post
Nisi odgovorio zašto si na takvom režimu?

apsolutno nijedan poseban razlog .. mozda malo kao film http://www.imdb.com/title/tt0898367/ .. kako prezivjeti u tim uslovima

ko je gledo zna ..

pozz
mt ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 13:58   #11
Ako imaš puno sala, možeš par tjedana. Ako nemaš, bjelančevine iz mišića se jako brzo troše, a izgaraju dosta gadno.
Problem se pogoršava ako si stisnut u ruševinama, jer može doći do ovoga.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 18:23   #12
Mučiš svoje tijelo sada i imat ćeš dugoročne posljedice. Voliš agoniju!? - samo izvoli.
ŽabaKrastačaKre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 20:28   #13
Quote:
mt ghost kaže: Pogledaj post
apsolutno nijedan poseban razlog .. mozda malo kao film http://www.imdb.com/title/tt0898367/ .. kako prezivjeti u tim uslovima

ko je gledo zna ..

pozz
Aj dobro.

The Road mi je bez veze film btw. Mislio sam da će bit zanimljiviji. A da dođe do takve katastrofe mislim da ti taj trening nebi dugo pomagao jer tijelo bez proteina ne može opstati, moš ti bit u najboljem treningu. Ne može ni bez masti jer one potrebne ne može samo proizvesti, kao ni protein.

Mislim da bi najduže izdržao u nekom stanju meditacije, usporeni rad srca, disanja, minimalan utrošak energije, a da prije toga imaš velike zalihe sala. A i to ima svoj kraj.

Pozz!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.