Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2010., 00:10   #1
Problematično ponašanje na temi Liječenje karcinoma

https://www.forum.hr/showthread.php?p=29283763

Dvije forumašice (yin yang i SVJETLOST9) na temi iz naslova našle su se tumačiti kako medicina ne samo da ne može ništa protiv raka, već i truje ljude te da je sve to nekakva zavjera. Takovo ponašanje realno može izazvati nocebo u korisnikâ kemoterapeutika, a ako im netko i povjeruje te odustane od liječenja, može se govoriti i o ubojstvu iz nehaja.
S druge strane, moderatorica Begemotica, zarekavši se da će paziti na red, kartonira sve forumaše koji se usude reći nešto suprotiva tih tvrdnji na iole direktniji način, a moje postove briše jerbo ih kartonirati nema na osnovu čega.
Time i ona pridonosi "negativnoj energiji" (nocebu) naspram ljudi koji se liječe metodama moderne medicine što je protivno dužnostima ne moderatora, već ljudskog bića općenito.

Na temi se nekidan pojavio ZgSash, s opaskama kojih bi se trebalo držati kako tema ne bi opet zastranila u pljuvanje po medicini, ali, kako nisam posve siguran da ih se moderatorica misli držati, napisah ovo ovdje.

Njene namjere bit će vidljive već na mojem postu koji se tamo pojavio točno u ponoć. :
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.

Zadnje uređivanje sal_mirabilis : 04.10.2010. at 00:17.
sal_mirabilis is offline  
Old 04.10.2010., 01:11   #2
Ubojstvo iz nehaja postanjem na forumu? Neuspjeh terapije zbog napisa na forumu? I k tome na Alternativi?



Daj se saberi.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 04.10.2010., 10:06   #3
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Ubojstvo iz nehaja postanjem na forumu? Neuspjeh terapije zbog napisa na forumu? I k tome na Alternativi?



Daj se saberi.
U pitanju su ogromni tekstovi gdje žena tvrdi kako medicina šteti i potencijalne korisnike time odgovara od iste.
SVJETLOST9, ako ne uspije pobijediti svoj rak, neće biti prva žrtva takove prakse, da se bolnica zamijeni rukomahanjem. Činjenica je da su ljudi danas gadno ustrašeni kad dobiju tumor i time lako podložni sugestijama, čak i onima koje ih vode pravo u smrt.
A meni je prilično svejedno na koji je način netko umro, dok god je jasno tko ga je tamo poslao.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 04.10.2010., 10:27   #4
Svatko je kovač svoje sreće pa ima puno pravo birati čije će savjete prihvaćati i što će raditi sa svojim tijelom.
U smrt ih vodi tumor, a ne sugestija.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 04.10.2010., 10:31   #5
Sal, imamo disclaimer gdje upućujemo ljude da se jave ozbiljnim medicinarima prije nego što krenu sa pijenjem hrčkovog znoja i sličnih bedastoća. Ako netko to ne može ili ne želi razumjeti mi tu ne možemo puno pomoći.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Old 04.10.2010., 10:36   #6
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Svatko je kovač svoje sreće pa ima puno pravo birati čije će savjete prihvaćati i što će raditi sa svojim tijelom.
U smrt ih vodi tumor, a ne sugestija.
Nastranu sve ostalo....
A jel mogu savjeti na PZ-u o gradnji bombe?
Ili savjeti kako provaliti u golfa 5 na automobilima?
Ili na politici savjeti kako zaklati srbina?
Ili na KLJ najbolja metoda za ubijanje macaka?

Cudi me da moderatori ne kuze osnove po kojim bi trebali moderirati...
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Old 04.10.2010., 10:48   #7
Tema je na alternativi, ja uopće nevidim u čemu je problem.

Ali slažem se da tako nečemu sigurno nije mjesto na PDF-u Zdravlje.

Inače znam jednu osobu koja sebe i svoje dijete liječi isključivo vrlo alternativnim metodama.

Trebam li napominjati da često razgovara s drvećem, grli ga te se gola valja u zemlji?

Nanashi is offline  
Old 04.10.2010., 13:09   #8
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Nastranu sve ostalo....
A jel mogu savjeti na PZ-u o gradnji bombe?
Ili savjeti kako provaliti u golfa 5 na automobilima?
Ili na politici savjeti kako zaklati srbina?
Ili na KLJ najbolja metoda za ubijanje macaka?
Kako je sve ovo usporedivo sa savjetima što da netko čini ili ne čini sa svojim vlastitim tijelom?
Quote:
Cudi me da moderatori ne kuze osnove po kojim bi trebali moderirati...
Moderatori kuže. Pravednici ne kuže.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 04.10.2010., 13:20   #9
Pa sve su to savjeti koji bi se po toj logici mogli citati bez problema.
Valjda se forum.hr ravna po zakonu RH. A u njemu je zabranjeno nadrilijecnistvo i poticanje na takve stvari se ne bi trebalo tolerirati na forumu.
Ako nije dopusteno savjetovanje o izradi bombe jer je ista zabranjena, onda ne bi trebalo dopustiti ni savjetovanje da se ode babi Andi a zanemari kemoterapija.

E da, cini mi se da ipak ne kuzis.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Old 04.10.2010., 14:05   #10
tactum , nadrilijecnistvo je i coldrex i ginko biloba
jedino u cemu se mogu s tobom sloziti je nelegalnost savjeta da se odustane od sluzbene medicine
ZgSash is offline  
Old 04.10.2010., 15:14   #11
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
tactum , nadrilijecnistvo je i coldrex i ginko biloba
jedino u cemu se mogu s tobom sloziti je nelegalnost savjeta da se odustane od sluzbene medicine
Poradi zadnjeg sam ja ovo i pokrenuo.
Toga i moderatorice koja mi je krenula brisati postove, kad me već nije mogla kartonirati.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 04.10.2010., 15:24   #12
Pa ZgSash, o tome ja i pricam. Na alternativi se nakotilo (jer nije bilo modova) likova koji prodaju mokracu, izbjeljivace, vodu razrijedenu u vodi 237 puta, daju tecajeve zurenja u sunce, sreduju prijeme kod makja torbarija, kod raznih dragana i ostalih "ko rukon odneseno" likova...
To treba procistiti kao sto je jednom prilikom vec bila cistka.
Na temi o karcinomu svaki savjet: "ja bih na tvom mjestu prestao ici na kemoterapiju i otisao bih kod magicnog Uzguza koji rjesava 47 vrsta karcinoma dipolnim zracenjem iz jagodica noznih prstiju..." bi po meni trebao biti kaznjen.

Ja mislim da je ovaj forum ozbilno mjesto i kao takvo si to ne bi smjelo dopustati.

To je jedan problem i mislim da je vrlo lako rijesiv.

Ima i drugi, a taj je to sto ljudi koji pisu po temama na alternativi svaku znanstvenu primjedbu dozivljavaju kao uvredu. I ja to kuzim, ali po meni bi na forumu.hr koji je ozbiljan forum moralo biti dopusteno ljudima koji su znanstveno potkovani osporiti teorije koje iznose ljudi koji obicno tih znanja nemaju.

To nije bitno zbog demokracije i prava govora i ostalih dida mida, nego kad netko tko je lakovjeran i koga je lako na neke stvari nagovoriti naleti na neku takvu temu, moze na istim mjestu procitati i nesto sto ima znanstvenu podlogu, moze procitati upozorenje na stetnost takvih metoda. To je jako bitno, a ako se zabrani i kartonira tipove kao sto je Sal-Mirabalis, Kronicni Vlado i ostali, kao sto se Endimona svojevremeno sprecavalo da pise po alternativi onda ce trebati puno veci disklajmer od onog napisanog. Cini mi se da je i taj dosao kao kompromis nakon dugih pregovora i jedva je pusten.

Dakle, nije meni problem pisanje o ljekovitim svojstvima izbjeljivaca, ali mi je problem ako netko na toj temi izbrise opis nekog prirodnjaka o tome koju stetu izbljeljivac radi flori i fauni zeludca....

A vrijedanje, hah gdje ste vi vidjeli sukob katolika i muslimana, vjernika i nevjernika, vegeterijanaca i mesozdera... bez vrijedanja...
To je vec regulirano forumskim pravilima o obaveznim odnosima.

Ali ima jos jedna stvar, recenica "da je zurenje u sunce opasna glupost" nije uvreda, kao sto nije uvreda na VP napisati da je Mig 29 sranje ili na formuli da je Button los vozac.


E da, budite zahvalni ljudima koji imaju neka znanja i volju osporavati neke stvari tamo.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Old 04.10.2010., 15:33   #13
evo ja predlazem da se zatvori podforum alternativne medicine ako je bas takav problem, a ljudi koje to zanima ce se uvijek snaci i naci forume koji se time specificno bave. Ali ne mozes imati takav podforum i onda se zaliti na sadrzaje koji mu po svemu pripadaju i ocekivati da ce on u krajnjoj liniji postati poligonom dokazivanja neucinkovitosti alternative i da ce oni koji joj se u sustini protive odredjivati kriterije.

isto bi tako psiholozi mogli lupati po misticizmu...

Aako su takvi podforumi otvoreni za ljude koje te teme zanimaju onda ih se treba pustiti na miru (pri tome ne mislim na to da se ne raspravlja sa skepticne strane nego da se ne moze zabraniti ova ili ona alternativna prica). Ili, ako je to problem, jednostavno ukinuti podforum. Jer ne vidim nikakve svrhe postajanja takvog ppdf-a ukoliko se brani na njemu ista sto nece potvrditi znanost i medicina buduci se to onda moze na tim podforumima odraditi.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 04.10.2010., 15:36   #14
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Pa ZgSash, o tome ja i pricam. ...
A što bi u takvoj raspravi ostalo od alternative?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 04.10.2010., 15:46   #15
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
A što bi u takvoj raspravi ostalo od alternative?
Baš sve, samo što bi bila ponuđena i alternativa alternativi.

@Beljki, nema razloga da se gasi, a to što bi previše prirodnjaka moglo rastjerati previše magle problem je onih što maglu proizvode. ;
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 04.10.2010., 15:49   #16
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
A što bi u takvoj raspravi ostalo od alternative?
A sta je na SoN-u ostalo od teme vegeterijanstvo iako su moderatorice osvjedocene mesozderke. Nikom nije zabranjeno iznositi svoje stavove o vegeterijanstvu, ali isto tako nije zabranjeno nekome da isto osporava znanstvenim dokazima i da pokazuje njegovu stetnost.

Dakle ostala bi rasprava.

A smisao foruma nije da bude savjetovaliste za odredene stvari, iako moze u tome posluziti, nego da se suceljavaju argumenti za i protiv odredene teme.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Old 04.10.2010., 15:56   #17
Da možda ne misliš na raspravu u kojoj si alternativce u startu diskvalificirao kao nadriliječnike? ovdje

:klap:

Jaka rasprava...
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 04.10.2010., 16:05   #18
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
@Beljki, nema razloga da se gasi, a to što bi previše prirodnjaka moglo rastjerati previše magle problem je onih što maglu proizvode. ;
problem je off topica. Pogledaj u sto se pretvorila tema o karcionomu. Potencijalno ce se svaka tema pretvoriti u raspravu pro i kontra alternative kao takve ako se ti sukobi dozvole, dakle cisti off. A ako svaku temu skeptik navali na taj nacin uzurpirat onda je i trolanje E sad gdje je granica izmedju toga i rasprave o temi je pitanje procjene moderatora
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 04.10.2010., 16:13   #19
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Da možda ne misliš na raspravu u kojoj si alternativce u startu diskvalificirao kao nadriliječnike? ovdje

:klap:

Jaka rasprava...
Ali onaj tko iznosi neku teoriju/postupak mora tu teoriju/postupak dokazati, a dok ne vidi dokaze vecina ljudi ce smatrati to gluposcu.

Ne vidim nista cudno u tome. To je zivot.

Nisam ih ja kvalificirao, nego ih tako kvalificira znnost, a ona je ipak temelj zakonodavstva, a ono je propisalo da je lijecenje karcinoma rukama na glavi nadrilijecnistvo.
Dok takav zakon vrijedi, trebalo bi ga se drzati.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Old 04.10.2010., 16:21   #20
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Ali onaj tko iznosi neku teoriju/postupak mora tu teoriju/postupak dokazati, a dok ne vidi dokaze vecina ljudi ce smatrati to gluposcu.
...
A onoj preostaloj manjini nikakav disklejmer, nikakvo moderiranje i nikakav zakon neće pomoći. I onda se salova inicijativa svodi na zaštitu odraslih i poslovno sposobnih ljudi od njih samih. Uzaludno? Svrsishodno?

Kakav npr. znanstveni dokaz očekuješ o gatanju iz tarota?
Jel zbog toga također smjesta treba zatvoriti i izbrisati temu o tome?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.