Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2010., 15:27   #1
Usamljena srca i facebook

Prije par dana sam stavila jedan neprimjeren komentar vezan za facebook (koji je obrisan), pa mi je pala na pamet pomisao/ pitanje, koliko ljudi (od vas) je baš na facebooku upoznalo nekoga vrijednog pažnje? Onako, nasumično ili preko prijatelja koje znate uživo, a koji su vas možda povezali sa nekim preko facebooka? Koliki procenat ljudi koje ste sreli na facebooku, su ispali ono normala, te ste sa njima ušli u nek poznanstvo sa ciljem veze ili sl., ili ste sa njima postali i ostali prijatelji? Koliko od njih su bili sajko, očajni asocijalci i sl.?
satinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 15:53   #2
Ja na facebooku i ne idem za tim da nekoga upoznam. Face prijatelji su mi uglavnom osobe koje znam i u stvarnom životu. Šta se tiče upoznavanja preko neta tu sam uglavnom koristio iskricu. Računam da su na iskrici ljudi koji baš žele upoznati nekoga, dok na faceu ne mora tako biti, face je više namijenjen drugim stvarima?

Iako moram priznati da me kopka ta mogućnost ulijetanja preko facea, npr. nekoj curi koja je na listi prijatelja od mojih prijatelja ili prijateljica. Ali dosad još nisam pokušavao...
fabregas10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 15:55   #3
Quote:
fabregas10 kaže: Pogledaj post
Ja na facebooku i ne idem za tim da nekoga upoznam. Face prijatelji su mi uglavnom osobe koje znam i u stvarnom životu. Šta se tiče upoznavanja preko neta tu sam uglavnom koristio iskricu. Računam da su na iskrici ljudi koji baš žele upoznati nekoga, dok na faceu ne mora tako biti, face je više namijenjen drugim stvarima?

Iako moram priznati da me kopka ta mogućnost ulijetanja preko facea, npr. nekoj curi koja je na listi prijatelja od mojih prijatelja ili prijateljica. Ali dosad još nisam pokušavao...
da,kontam. Ali za ove koji jesu probali ili probavaju, ili...?
satinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 16:16   #4
Ja sam jednom upoznao jednu prijateljevu prijateljicu, iako je ispalo da mu ona i nije prijateljica nego je njemu isto neki prijatelj "ponudio" od svojih prijatelja, samo je on bio presmotan da poduzme nešto u svezi toga. Uglavnom chatali kroz poruke, poslije bili na kavi - cura je sasvim ok, samo malo prezauzeta u životu i ima kosture u ormaru.

Eto, to je onaj nedostatak što ste spomenuli - ljudi nisu tamo s razlogom da počnu vezu kao što se teži na iskri, pa se ne trude previše. Mislim da ljudi i ne doživljavaju facebook kao nešto ozbiljno, bar ja ne. Komentiraš slike poznatih ljudi zajedno s nepoznatim, nabaciš koju šalu i dovidjamo. Pa ako se ikad slučajno sretnete u RL - super, niste totalni stranci.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 16:29   #5
meni su pokušavali uletiti ali ja to sve ignoriram, ne poznam te, nemam te što dodavati kako je gore rečeno, to mi služi za prijatelje, poznanike itd.. možda bi bilo drugačije da nemam dečka, ali ne vjerujem.. nije mi privlačan takav način upoznavanja..
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 18:09   #6
ko želi u vezu preko FBa može naći
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 18:11   #7
A da se upoznati svakoga tamo....
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 20:12   #8
da idem cesto tamo mozda bi nekog i upoznala, ovako to smatram stranicom teen doba, ja lajkam ovo ono, pa si tam pusice salju pa oni mutavi testovi me de ......uzas
__________________
"jednom vlasnik staforda, zauvijek vlasnik staforda"
katari is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 20:52   #9
Da, neću se opet izražavati uvezi sa facebookom, ali... Dakle, nisam na facebooku niti se kanim prijaviti, ali nedavno mi jedna frendica, nakon što sam je pitala zašto se ne odjavi sa facebooka (i dala joj najmanje hiljadu razloga), ona kaže " A šta ako me baš "pravi" bude tražio na facebooku a mene tamo nema"... Hmm, ostala sam bez teksta... Ono kao, nisam ja na fb zbog shema, ali šta ako se "neko" pojavi. Ovo pod "neko" ,uglavnom znači neko novi, koga niste prije znali... Iako joj se par puta desilo da su je prijatelji neki pokušali povezati sa nekim tako, dodaju se na fb razmijene poruku-dvije i muk. I to je isto jedna od stvari na koje mi se požalila, ali ... Čudno mi je da očekuje više, od ljudi koje apsolutno ne poznaje... A i da neko tako iz vedra neba počne pokazivat neki ogroman interes za nju, a da je i ne pozna, s druge strane zvuči sumnjivo...


Pa me zanima ima li još ljudi koji fakat preko fb skontaju nekoga, ali fakat se ono upoznaju i šta ja znam, zbliže se, bilo u vidu veze ili prijateljstva... I da li neki zaista očekuju ovo što ona očekuje?
satinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 21:05   #10
Meni uletilo par osoba i pustio sam malo.. cisto znatizelje radi vidjet kak zgledaju cure... nakon tih par puta sam prestao opcenito odg na bilo kakve ulete. Nemre to bit moj tip cure, nit su zgledale ove na ista. Facebook samo za frendove i zajebavanje oko slika sa striktno odredjenim privacy settingsima. IMHO.
Becks95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 21:58   #11
osobno mi facebook nije za traženje muških niti za prihvaćanje udvarača i njihovih igrica..
čak sam onemogućila da me se nađe u pretrazi
jer prije nego sam to napravila, svaki dan bi mi bar jedan poslao zahtjev..
ne vidim svrhu toga..
gdje bi stigla kad bi svakodnevno dodavala nepoznate muškarce.. to niti želim, niti vidim ikakvu korist u tome.. ne osjećam se ugodno kad promislim kako mi nepoznati muški - koji mogu bit i čudaci i tko zna kakvi - njuškaju po profilu, gledaju slike, gledaju šta pišem s prijateljima..
dakle, facebook za udvarače, NE
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:05   #12
Quote:
satinda kaže: Pogledaj post
Prije par dana sam stavila jedan neprimjeren komentar vezan za facebook (koji je obrisan), pa mi je pala na pamet pomisao/ pitanje, koliko ljudi (od vas) je baš na facebooku upoznalo nekoga vrijednog pažnje? Onako, nasumično ili preko prijatelja koje znate uživo, a koji su vas možda povezali sa nekim preko facebooka? Koliki procenat ljudi koje ste sreli na facebooku, su ispali ono normala, te ste sa njima ušli u nek poznanstvo sa ciljem veze ili sl., ili ste sa njima postali i ostali prijatelji? Koliko od njih su bili sajko, očajni asocijalci i sl.?
Osobno kad saznam da neka osoba posvećuje dnevnu pažnju face-u, izbjegavam ga ako je ženska. Muške ni ne znam koji su na njemu na dnevnoj bazi, osim ako ga koriste za seksualne apetite.
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:26   #13
ma na facebooku se tesko mogu nac osobe za vezu a da se niste vec upoznali u RL. vecina ljudi ima tamo one koje vec pozna
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:32   #14
Quote:
boki000 kaže: Pogledaj post
ma na facebooku se tesko mogu nac osobe za vezu a da se niste vec upoznali u RL. vecina ljudi ima tamo one koje vec pozna
Kako neka djeca koje vidim kod svog mlađeg brata imaju po 900 "prijatelja"??? Ili kada mi frend opisuje kako dodaje nepoznate ženskice i tu i tamo koju odvede u krevet?
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 02:20   #15
jA recimo na fb NIKADA ne stavljam ljude koje ne poznajem licno
daphny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 03:39   #16
Ja stavljam jer ne možeš biti siguran da nekoga od njih nećeš upoznati u RL.
Quote:
meadow kaže: Pogledaj post
osobno mi facebook nije za traženje muških niti za prihvaćanje udvarača i njihovih igrica..
čak sam onemogućila da me se nađe u pretrazi
jer prije nego sam to napravila, svaki dan bi mi bar jedan poslao zahtjev..
ne vidim svrhu toga..
gdje bi stigla kad bi svakodnevno dodavala nepoznate muškarce.. to niti želim, niti vidim ikakvu korist u tome.. ne osjećam se ugodno kad promislim kako mi nepoznati muški - koji mogu bit i čudaci i tko zna kakvi - njuškaju po profilu, gledaju slike, gledaju šta pišem s prijateljima..
dakle, facebook za udvarače, NE
Mora da si jako zgodna kad ti se to dešavalo,meni nikada.
Pipika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 07:56   #17
Na nagovor frendice sam se u petak registrirao na fejs i osim nje za sada imam samo jednog frenda..baš me zanima koliko ću ih upoznati na taj način..mali test..
Vjerojatno ću onda ukinuti svoj profil..
Jako me razočarao taj fejs, osim gomile rulje koja komentira neke blesave slike i mjuzu..ništa zanimljivo..mislim to me vraća u neke stare studentske dane ili još bolje u srednju školu kad smo se znali nadimiti bambusa i onda se cerekati na neke gluposti..
Za moj pojam fejs je jako..jako dekadentan..mislim ne kužim kako to ljude privlači...ok ja sam znatiželjan i ajde odmah sam išao vidjeti tko je od moje ekipe još na fejsu ali sad da im se javim putem tog fejsa..
A mislim..jadno..

Ali ne osuđujem ni njega ni ljude tko su na njemu..
Na ovom forumu barem koliko toliko seremo o neim problemima i čovjek još nešto nauči..jer na pogreškama i problemima se uči..a na onom fejsu što imaš naučiti?
A da je kompliciran..ma mislim šalji onu poveznicu, komentiraj ono,sviđa li ti se?
Ma koji klinac im je sve to??
Za mene koma..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 11:14   #18
Quote:
meadow kaže: Pogledaj post
osobno mi facebook nije za traženje muških niti za prihvaćanje udvarača i njihovih igrica..
čak sam onemogućila da me se nađe u pretrazi
jer prije nego sam to napravila, svaki dan bi mi bar jedan poslao zahtjev..
ne vidim svrhu toga..
gdje bi stigla kad bi svakodnevno dodavala nepoznate muškarce.. to niti želim, niti vidim ikakvu korist u tome.. ne osjećam se ugodno kad promislim kako mi nepoznati muški - koji mogu bit i čudaci i tko zna kakvi - njuškaju po profilu, gledaju slike, gledaju šta pišem s prijateljima..
dakle, facebook za udvarače, NE
evo recimo mene neko jednom godišnje doda i onda mi kažu da su i cure i momci u istoj situaciji kad su sami
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 11:17   #19
Quote:
Zeljkoo kaže: Pogledaj post
evo recimo mene neko jednom godišnje doda i onda mi kažu da su i cure i momci u istoj situaciji kad su sami
ne znaju oni jesam li sama ili ne jer je profil zaključan osim onih fan pages, to mi je otvoreno..
nego oni idu probat pa šta bude..
a eto, očito muški gledaju face kao sredstvo putem kojeg se mogu uvaljivat..
da neka cura želi, bez problema ih može skupit popriličan broj i to na tjednoj bazi..
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 11:33   #20
Facebook je drustvena mreza , osobno dodajem i ljude koje znam a i one koje neznam , koji salju neprimjerene poruke ili stavljaju glupe komentare jednostavno izbrisem , kao sta su ljudi rekli to nije date site al preko razno raznih igri da se upoznat novih ljudi vrijednih paznje , barem sam ja upoznao i u RL sa facea par ljudi koji su stvarno skroz ok i jos sam sa njima u kontaktu ... Eto , tolko od mene ..
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.