Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2010., 15:40   #1
Beljki trenira strogoću

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
kolegica je na predhodnoj stranici rekla da ovo nije tema za rasprave, za to sluzi znamo svi koja. Ajmo usporedit sa slikama forumasa i zasebnom temom za komentard. Dakle ovdje idu samo savjeti alt.lijecenja, sve komentare ste slobodni davati na drugoj temi.

Zadnji takvi postovi su samo brisani (iako su se i sankcije najavile), novi ce se zaista i sankcionirati.

Stoga jos jednom molim da se ovdje suzdrzimo komentara, svaki post koji pozelimo mozemo citirati i takav tip diskusije nastaviti na za to namjenjenoj temi
Nemam ništa protiv raspravljanja na odgovorajućem mjestu, ali ovo nije nego forsiranje jednoumlja.
Ako netko preporuči nešto potencijalno opasno, kao što je krkanje sodom bikarbonom (efekt (pored podrigivanja) je sličan onom kad jedete previše zasoljenu hranu - diže se tlak) ili potpuni odustanak od liječenja (za što je već ranije zaključeno da je kažnjivo), a moderator zabrani mogućnost da se potencijalna žrtva o tomu obavijesti, ne mogu nego zaključiti da tu nešto debelo ne valja.

O slobodi govora koju Beljki tako vrijedno zastupa da ne govorim

I da, usporedba sa slikama forumaša nije baš bremenita smislom. Tamo je tema o egu i zavisti, a ovdje često dolaze ljudi koji imaju realnu šansu postati glavnim junacima sprovodâ.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 15:55   #2
Ti si protiv evolucije. Beljki je ispravno postupila, jer idioti na taj način izumiru.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:55   #3
kad bi bilo tako bilo bi super, ali svaka takva rasprava je do sada zavsila spamanjem teme i oftopicarenjem sa pro i kontra svadjama stoga razdvajanje na dvije teme. A nitko nije komentirao bio opasnosti sode tada ako me sjecanje sluzi vec se sad odjednom pojavio problem. Iako ima smisla to sto kazes i pozeljno je ljude upozoriti 'povijest' je pokazala kako sve to zavrsava. Da se moze razgovarati drugacijim tonom, ukljucujuci i skeptike, ne bi do toga doslo. Buduci da ne moze pravilo za sada ostaje.

Pitanje: da na temi o jogingu netko na svaki post odgovara komentarom o stetnosti istog po zglobove, osobito na asfaltu, u odnosu na druge aerobne vjeze bi li to bilo trolanje iako je u pravu?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 11:01   #4
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
kad bi bilo tako bilo bi super, ali svaka takva rasprava je do sada zavsila spamanjem teme i oftopicarenjem sa pro i kontra svadjama stoga razdvajanje na dvije teme. A nitko nije komentirao bio opasnosti sode tada ako me sjecanje sluzi vec se sad odjednom pojavio problem. Iako ima smisla to sto kazes i pozeljno je ljude upozoriti 'povijest' je pokazala kako sve to zavrsava. Da se moze razgovarati drugacijim tonom, ukljucujuci i skeptike, ne bi do toga doslo. Buduci da ne moze pravilo za sada ostaje.
Ono što si mi maknuo je bilo baš to, upozorenje, a za detalje sam rekao da se mogu vidjeti na temi za raspre jerbo tamo zbilja i jesu.

Mislim, kad sljedeći put, sljedećoj osobi, netko preporuči da pije izbjeljivač ili jede sodu ili da mahanje rukama radi bolje od citostatika, opet ću reagirati, ili će reagirati netko drugi. Ono što neću je odgovarati drugi put. Nisam ni onda kanio. Zato sam se i zaustavio na tri konstantacije i spomenuo onu drugu temu.

Quote:
Pitanje: da na temi o jogingu netko na svaki post odgovara komentarom o stetnosti istog po zglobove, osobito na asfaltu, u odnosu na druge aerobne vjeze bi li to bilo trolanje iako je u pravu?
Kao i fotografije forumaša, i to mi je prebenigno. Koliko znam, nije još nitko zaključio da treba prekinuti kampanje protiv narkomanije ili nasilja među djecom zato jer, eto, sad svi znaju da je to nešto loše. Dolaze nova djeca i novi nasilnici tako da stara upozorenja jednostavno treba ponavljati.
Isto tako, na forum dolaze novi ljudi kojima trebaju stare informacije, a daju im se stare dezinformacije. Razmjerno srodnu situaciju imamo na Prirodnim znanostima, gdje nova djeca dolaze s istim zadacima koje ne znaju riješiti. Opet se dođe do ponavljanja istog.

Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Ti si protiv evolucije. Beljki je ispravno postupila, jer idioti na taj način izumiru.
Pretpostavimo li da se populacija praktikanata pseudomedicine zbilja smanjuje, duplo si u krivu, što dođe da si u pravu.
Moji pokušaji da već formirane vjernike urazumim rezultiraju obično time da budu još žešći (primjerice, kad sam Arsenu tumačio da nije umno piti izbjeljivač, sam mi je rekao da je popio duplu dozu ili tako nešto). Tako više služim kao stup vjere, negoli kao uvodničar u sumnju.
S druge strane, untermenševi ne razlikuju znanost od pseudoznanosti i teže ih je ubiti pseudoljekarijama. Kad vide da im je loše, jednostavno odustanu. Za fanatizam treba i nešto inteligencije tako da će se radi pseudomedicine smanjivati iznadprosječno inteligentna populacija. Što onda vodi u degradacju vrste.
No, i to je nekakva evolucija. Nigdje ne piše da mi moramo biti umno sposobniji od predaka. Možemo kroz par mirijada postati i majmuinima sa svjetlosnim mačevima.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 16:14   #5
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Ono što si mi maknuo je bilo baš to, upozorenje, a za detalje sam rekao da se mogu vidjeti na temi za raspre jerbo tamo zbilja i jesu.
ovdje:
Quote:
Ove tri stvari jesu pod velikim upitnikom uz kojeg stoji i uskličnik.
Na temi s rasprama mogu se vidjeti detalji.

A aparat što radi na frekvencije zove se radio, koliko znam.
ne vidim da se spominju opasnosti koje si spomenuo tu na PZK, osim ako trebamo citati misli iza "usklicnika i upitnika".
A nisi spominjao koliko se sjecam niti na temi koja je komentarima namjenjena (vec si samo rekao kako ne ljeci rak vec samo zgaravicu), dakle izvukao si tek za PZK.

No to je ionako bila samo usputna primjedba, ne ovisi odluka uopce o tome

Quote:
Mislim, kad sljedeći put, sljedećoj osobi, netko preporuči da pije izbjeljivač ili jede sodu ili da mahanje rukama radi bolje od citostatika, opet ću reagirati, ili će reagirati netko drugi. Ono što neću je odgovarati drugi put. Nisam ni onda kanio. Zato sam se i zaustavio na tri konstantacije i spomenuo onu drugu temu.
ponavljam: volio bih da se moze konstruktivno raspravljati, ali i sam znas da to zavrsi u beskrajnom prepucavanju i tema gubi smisao, zato su teme razdvojene u dva djela, ne vidim druge opcije.


Quote:
Kao i fotografije forumaša, i to mi je prebenigno. Koliko znam, nije još nitko zaključio da treba prekinuti kampanje protiv narkomanije ili nasilja među djecom zato jer, eto, sad svi znaju da je to nešto loše. Dolaze nova djeca i novi nasilnici tako da stara upozorenja jednostavno treba ponavljati.
Isto tako, na forum dolaze novi ljudi kojima trebaju stare informacije, a daju im se stare dezinformacije. Razmjerno srodnu situaciju imamo na Prirodnim znanostima, gdje nova djeca dolaze s istim zadacima koje ne znaju riješiti. Opet se dođe do ponavljanja istog.
narkomanija je ilegalna. Da je legalna i da se zeli i moze imati pdf "narkomanija" posvecen davanju savjeta oko pripremanja najkvalitetnijeg suta i tamo bi komentiranje svakog posta upozoravajuci na opasnosti bilo trolanje. Jer ovako kako skeptici pristupaju ispada da treba alternativu zatvoriti i da je jedina njena svrha rusenje iste.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 01:58   #6
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ne vidim da se spominju opasnosti koje si spomenuo tu na PZK, osim ako trebamo citati misli iza "usklicnika i upitnika".
A nisi spominjao koliko se sjecam niti na temi koja je komentarima namjenjena (vec si samo rekao kako ne ljeci rak vec samo zgaravicu), dakle izvukao si tek za PZK.

No to je ionako bila samo usputna primjedba, ne ovisi odluka uopce o tome
Valjda previše očekujem od lokalnih vidovnjaka s Alternative.
Više nas je komentiralo sodu pa sam nekako propustio primijetiti da nitko nije spomenuo potencijalni rast tlaka.

Quote:
ponavljam: volio bih da se moze konstruktivno raspravljati, ali i sam znas da to zavrsi u beskrajnom prepucavanju i tema gubi smisao, zato su teme razdvojene u dva djela, ne vidim druge opcije.
Ne znam kako konstruktivno raspravljati s nepomirljivim protivnicima činjenica (nomina sunt odiosa). Dođe slično kao i s kreacionistima.
No, kako već rekoh, ne tražim da se tema dužeg naslova vrati onoj s kraćim, samo da se ne miče baš sve što nije u skladu s općim alternativačkim dogmama. Nije nemoguće da netko poradi polovičnih informacija stekne dojam da je npr. višestruki ubojica Simoncini nekakav dobročinitelj.

Quote:
narkomanija je ilegalna. Da je legalna i da se zeli i moze imati pdf "narkomanija" posvecen davanju savjeta oko pripremanja najkvalitetnijeg suta i tamo bi komentiranje svakog posta upozoravajuci na opasnosti bilo trolanje. Jer ovako kako skeptici pristupaju ispada da treba alternativu zatvoriti i da je jedina njena svrha rusenje iste.
Mislim da me nisi razumio. Na forumu imaš protok ljudi. Kroz par mjeseci će netko drugi promovirati superlijekove na bazi natrijevog klorita, a netko deseti tvrditi da je to opasno po zdravlje. Nijedan se neće potruditi otići deset stranica unatrag da vidi da je već sve rečeno.
Već radi toga ne vidim smisla u zabrani govorenja o istom. Ostaje tek pitanje koliku ćeš količinu čega dopustiti. Zasad puno više sankcioniraš kritičare.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 04:27   #7
pretjerujes. Na jednoj jedinoj temi su zabranjeni komentari pri cemu je otvorena druga gdje se to moze i to iskljucivo zato sto se konstantno islo off u svadje pro i kontra alternative pa je to ostalo kao jedino smisleno rjesenje. Skeptici uvijek tvrde da se sankcioniraju oni, alternativci pak da oni izvlace deblji kraj.... sto ces
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 18:00   #8
Upravo se opet pojavila rasprava na Liječenju karcinoma. Koliko vidim, nema grubih riječi.
Hoćeš li nas sad sve kartonirati i pobrisati nam postove?

Načelno, dosta je traljavo post s jedne teme komentirati na drugoj. To kao da reakciju na nekakav napis u Jutarnjem pošalješ u Večernji.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 18:18   #9
Slazem se da bi trebalo dozvoliti upozorenje o potencijalnim stetnostima odredjenih postupaka ili pripravaka, jer ljudi za par mjeseci mogu guglati, pronaci temu, procitati, u ocaju odluciti isprobati i onda moze biti svega.

Pa neka nesto krene po zlu i nek se netko zainati i potrazi izvor do foruma.hr, vjerojatno ne bi bilo zgodno za sam forum da zavrsi na naslovnicama s losom reklamom...

Postoje moderatori koji mogu brisati spam ili prepucavanje, tome sluze na kraju krajeva, ali ne bi trebali onemoguciti postove koji upozoravaju na djelovanja odredjenih stvari na organizam ili barem upozoriti da se neke stvari ne pokusavaju bez daljnje konzultacije s lijecnikom.

Na kraju krajeva nije li forum.hr barem malo odgovoran za ono sto se na njemu procita? Ili mogu otici na topic, napisati kako su pupavke fantastican nacin lijecenja impotencije i onda pracenjem crne kronike napraviti istrazivanje popularnosti foruma i njegove snage u utjecaju na zivote korisnika?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 21:38   #10
Već smo imali sličnu temu, a ovdje je zaključak.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.